Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı _tatar_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklette ötv indirimi varken en ucuz bu fiyattı galiba? hala devam ediyomu motosiklette indirim?

Bu arada yağ ölçme olayında eminsiniz dimi arkadaşlar
    yag çubugunu çıkart sil.sonra yerine tak çubugu normal sık yeniden çıkart bak yag 2 çarpının arasında olucak.bu arada motorun durdugu zemin düz olucak.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:45 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:40 PM ----------

Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu apaçehelerde bir kronik sorun mudur yoksa normal bir durum mudur bilemiyorum 4 bin devir civarlarında motor gazı tam yemiyor boguk sonradan gaz yiyor eger 4 bin devir aralıgı içinde vites degiştirmeniz gerekirse hissiyat az soguk motorun gaz yemedigi gibi bir durum.
    bazen bende de aynı sorun oluyor gaz kesip sonra gaz verince düzeliyor.
    bu ara da full depo şehir içi şehir dışı,değişken kullanım 630 km çeyrek depo kaldı,otobanda stop etti,rezerv aldım yola devam.kanımca 700-750 km gidiyor full depo galiba. zincir set degiştirdim kuzu gibi oldu motor.
    bir eksik otobanda sıkıyor motor 500 cc almalı.temiz uygun er5 ve ya gs 500 satılık bilen varmı arkadaşlar.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    TvS ApAcHe
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler kadir kardeş.ama renk ilk başlarda hoşuma gitti söküp beyaz ve ya kırmızı yapıştırim diyorum.yarında zincir set değiştircem ne dersin ön dişliyi 14 mü yapsam.
    ben de zincir değiştirmeyi düşünüyorum ön dişliyi 14 yapıcam kısmetse

yag çubugunu çıkart sil.sonra yerine tak çubugu normal sık yeniden çıkart bak yag 2 çarpının arasında olucak.bu arada motorun durdugu zemin düz olucak.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:45 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:40 PM ----------

bazen bende de aynı sorun oluyor gaz kesip sonra gaz verince düzeliyor.
    bu ara da full depo şehir içi şehir dışı,değişken kullanım 630 km çeyrek depo kaldı,otobanda stop etti,rezerv aldım yola devam.kanımca 700-750 km gidiyor full depo galiba. zincir set degiştirdim kuzu gibi oldu motor.
    bir eksik otobanda sıkıyor motor 500 cc almalı.temiz uygun er5 ve ya gs 500 satılık bilen varmı arkadaşlar.
    uzun yolda çekilmiyo hakkatten en azından gs500 şart

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:54 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:52 PM ----------

Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu apaçehelerde bir kronik sorun mudur yoksa normal bir durum mudur bilemiyorum 4 bin devir civarlarında motor gazı tam yemiyor boguk sonradan gaz yiyor eger 4 bin devir aralıgı içinde vites degiştirmeniz gerekirse hissiyat az soguk motorun gaz yemedigi gibi bir durum.
    benim motor 13000 e gelio öyle bi sorunla karşılaşmadım
    [B][I]iki teker hastalığında bünye tedaviyi reddediyor.. !!![/I][/B]

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    aman söylenme kardeş bak yakında seninkide başlar,sonra sende aramaya başlarsın gerçi arıyorsun zaten,bakıyorum valla fazla pahalı olmamak kaydı ile 500 lük bakalım kısmet.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    TvS ApAcHe
    aman söylenme kardeş bak yakında seninkide başlar,sonra sende aramaya başlarsın gerçi arıyorsun zaten,bakıyorum valla fazla pahalı olmamak kaydı ile 500 lük bakalım kısmet.
    aman ağzını hayra aç üstat ben motorumdan memnunum ama her eve lazım bi 500 lük 600 lük makine

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    herkese merhaba arkadaşlar.forumunuzu 3-4 gündür baştan sona kadar okudum.19 yıldır motor kullanıyorum.benim şuanda SUZUKİ GSR 600'üm var.ama şehir içinde kullanmak amacıyla bir tane de küçük motor almak istiyorum.daha önce ''O'' km.YBR aldım ve kullanmıştım.bugün sabah ADANA'daki TVS bayisine gittim ve motoru biraz da yakından inceledim.sizlerden apache ile ilgili öğrendiklerim bana epey ışık tuttu.apache'yi beğendim.bugün bana peşin(plaka dahil),fiyat olarak 3750 tl.dediler.ben sanki daha ucuz olduğunu hatırlıyorum,yanılıyormuyum ?
    şimdi sizden öğrendiklerimi bir sıralayayım:
    1-az da olsa titreşim var.(az/çok,herkese göre değişiyor)
    2-çok az yakıyor,(bir depoyla yaklaşık 650-700 km)
    3-ön dişliyi 14'le değiştirmek lazım,(kafa kaldırmayı azaltmak ve vites aralarını uzatmak için)
    4-gösterge lambaları patlıyor,(led le değişiyor ama nasıl yapıldığını anlamadım)
    5-lastikleri tubeless yapmak lazım.(bugün bana üzerindeki lastiklerin,sadece siboplarını değiştirerek yapabildiklerini söylediler)
    6-merak ettiğim;yedek depoya düşünce kaç lt.benzin kalıyor.
    ne dersiniz? eksiklerim varsa ekleyin lütfen.bir de bana şu gösterge lambalarının ledle nasıl değiştiğini,değiştiren arkadaşlar detaylı bir şekilde anlatırlarsa sevinirim.hepinize sevgilerimle.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Abi seni burdada buldum. Tekere geliyosa bırak kalsın o haliyle ne güzel işte. Milletin arayıpta bulamadığı olay. Şimdiden hayırlı olsun. Bende beğeniyorum apache yi

33mersin33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba arkadaşlar.forumunuzu 3-4 gündür baştan sona kadar okudum.19 yıldır motor kullanıyorum.benim şuanda SUZUKİ GSR 600'üm var.ama şehir içinde kullanmak amacıyla bir tane de küçük motor almak istiyorum.daha önce ''O'' km.YBR aldım ve kullanmıştım.bugün sabah ADANA'daki TVS bayisine gittim ve motoru biraz da yakından inceledim.sizlerden apache ile ilgili öğrendiklerim bana epey ışık tuttu.apache'yi beğendim.bugün bana peşin(plaka dahil),fiyat olarak 3750 tl.dediler.ben sanki daha ucuz olduğunu hatırlıyorum,yanılıyormuyum ?
    şimdi sizden öğrendiklerimi bir sıralayayım:
    1-az da olsa titreşim var.(az/çok,herkese göre değişiyor)
    2-çok az yakıyor,(bir depoyla yaklaşık 650-700 km)
    3-ön dişliyi 14'le değiştirmek lazım,(kafa kaldırmayı azaltmak ve vites aralarını uzatmak için)
    4-gösterge lambaları patlıyor,(led le değişiyor ama nasıl yapıldığını anlamadım)
    5-lastikleri tubeless yapmak lazım.(bugün bana üzerindeki lastiklerin,sadece siboplarını değiştirerek yapabildiklerini söylediler)
    6-merak ettiğim;yedek depoya düşünce kaç lt.benzin kalıyor.
    ne dersiniz? eksiklerim varsa ekleyin lütfen.bir de bana şu gösterge lambalarının ledle nasıl değiştiğini,değiştiren arkadaşlar detaylı bir şekilde anlatırlarsa sevinirim.hepinize sevgilerimle.
    Adanalı kardeşim bendede yaklaşık birbuçuk yıldır TVS APACHE var sorduklarına ben cevap vereyim
    1-6000 devirden sonra çok az bir titreşim var ama rahatsız edici değil 6000 devir 5 vites 80 km hız yapıyor.
    2-Kitabında deponun 13.5 asıl +2.5 yedek toplam 16 Lt aldığı yazıyor. ama asıl depo 12.5 alıyor demekki yedek 3.5 Lt. 12.5 Lt ile ben 80 km yi geçmeden 630 km yol yaptım hız artarsa biraz daha fazla yakar.
    3-Ben dişli değişikliği yapmadım sizede tavsiye etmem. çünkü 8600 devire kadar çok rahat çıkıyor ve 110 km çok rahat yapıyor 8600 devirden sonrasına yolun ve rüzgarın durumuna göre çıkıyor yol ve rüzgar müsaitse 9000 devire kadar çıkıyor ve 118 yapıyor yani motorun gücü bu kadar dişli değişikliği gücü dahada azaltır
    4- gösterge lambalarının bazıları patladı led taktım oda patladı alman malı ampul taktım şimdi bir sorun yok (değiştirmek çok basit)
    5-Ben tubeless yapmadım bu konuda tercih sizin
    6-Benim hesabıma göre yedekte 3.5 Lt kalıyor.
    umarım size faydalı olmuşumdur. ben Tarsus'tayım MMK üyesiyim.

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    şehir içinde kullanım için çok kıvrak ve seri bir motor.bu güzel bir özellik.yakıtta harbiden cimri.bu gün depoyu fulledim 680 km de 44 tl yakıt aldım,km de ortalama 64krş yakıyor gibi. ampül olayına gelince titreşimden dolayı genelde ampüller patlıyor.ben led taktım onlarda patlıyor çünkü genelde piyasada çin malı ampüller hakim.kaliteli ampül alısanız sorununuz biraz olsun çözülür sanırım.birde led ampül takacaksanız + ucuna taş direnç koyunki ampüle gelen akım düşsün,çünkü ledler fazla amperi sevmezler ısınır ve patlar bir tavsiye.dişli degiştirmeye bencede gerek yok arka lastiği 100/90/18 yaparsanız biraz sorun kalkıyor gibi.tubless lastik bence her zaman güzel kullanım avantajı sağlıyor.rezerv depoyla ortalama 50-60 km yapıyor gibi ama okadar depoyu düşürmemeli ne olur ne olmaz.ben şu an motorun garantisi devam ettiği için üzerinde fazla oynayamıyorum yoksa şu titreşim olayını kesin çözücem ama.titreşime en büyük etken
    1-benzin deposu
    2-ekzoz ve granajı
    3-gidon takozları
    4-yan plastik kapaklar
    5-zincir set
    6-motor bağlantı civataları(araya plastik takoz koymalı)
    takıldım valla bu yüksek devirdeki titreşim olayına ama halledicez inşallah.birde unutmadan arada bir somunları sıkmalı derim.sebep...

Motosikleti
    değerli 33mersin33 ve Arjantinli69,arkadaşlarım.cevaplarınız için teşekkürler.Arjantinli69 dostum,vibrasyon yani titreşim için sanıyorum yapacağın pek birşey yok.çünki,bizim motor grubumuzda,BMW F650 GS!i olan arkadaşımız var.biliyorsundur o motorda tek silindir.ve on da da çok az da olsa,vibrasyon var.yani BMW bile bu sorunu tam çözemediğine göre,yapılacak pek birşey olmadığı kanaatindeyim.bir yerlerde okumuştum.silindir sayısı arttıkça titreşim azalır diye.bir de tek silindir bile olsa,motorun krank bölümünde BALANCER denen bir sistem var.motorun çalışma yönünün tersine dönen.(bmw'de var) motorun vuruntusunu azaltan,o,sistem titreşimi oldukça azaltıyor ama o sistemi,bu tarz motorlara sonradan eklemek teknik olarak mümkün değil.yani sonuç olarak sonradan dışarıdan yapılacak birşey olmadığı için,titreşimi kabullenip,yokmuş gibi davranmak.

Motosikleti
    TvS ApAcHe
    adanalı abim en güzelini düşünmüşsün her zaman büyük makinenin yanında elinin altında bi ufak makine olmalı ben de vazgeçtim apaçheme satmaktan yanına bi tane büyük makine alıcam gsr600 veya gs 500 düşünüyorum memnunmusun gsr 600 den

Motosikleti
    evet memnunum kadir kardeş.19 mayıs ta,ADANA-G.ANTEP-Ş.URFA-HASANKEYF-HARRAN-MARDİN-MİDYAT-BATMAN-D.BAKIR gezimiz oldu.1600 km.yine 110-120 en fazla gittik-geldik.220 tl.lik yakıt yaktım.4 silindir için bence çok makul oldu.4,6 lt.yaktı.benimle beraber giden,DL 650/BMW 650 GS/1200 GS/HYOSUNG GV 650 de vardı.en az yakan BMW'ler oldu,diğerleri hemen hemen aynı yaktı.ama birde diyorum ki acaba satıp sadece apache mi alsam.bana yetermi diyorum.ben,süratle işi olmayan biriyim.GSR'de bile 110-120 yi geçmem.çok nadir olarak hızlanır,bir kaç dakika,sonra tekrar yavaşlarım.açıkçası apachiyi alacak durumum şuanda yok.bakalım,neye karar vereceğim.

Motosikleti
    TvS ApAcHe
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet memnunum kadir kardeş.19 mayıs ta,ADANA-G.ANTEP-Ş.URFA-HASANKEYF-HARRAN-MARDİN-MİDYAT-BATMAN-D.BAKIR gezimiz oldu.1600 km.yine 110-120 en fazla gittik-geldik.220 tl.lik yakıt yaktım.4 silindir için bence çok makul oldu.4,6 lt.yaktı.benimle beraber giden,DL 650/BMW 650 GS/1200 GS/HYOSUNG GV 650 de vardı.en az yakan BMW'ler oldu,diğerleri hemen hemen aynı yaktı.ama birde diyorum ki acaba satıp sadece apache mi alsam.bana yetermi diyorum.ben,süratle işi olmayan biriyim.GSR'de bile 110-120 yi geçmem.çok nadir olarak hızlanır,bir kaç dakika,sonra tekrar yavaşlarım.açıkçası apachiyi alacak durumum şuanda yok.bakalım,neye karar vereceğim.
    benide bişeyler dürtüyo gsr alcak kadar da nakit yok apacheye versem de üstünü tamamlayıp gsr mı alsam diorum bazen

Motosikleti
    valla sana da bana da hayırlısı olsun diyorum.bakalım zaman ne gösterecek.

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)

gosterge ampullerı degıstırım dedım ınternetten sıp. verdım ertesı gun geldı ve dun taktım kırmızılar verımlı degıl fakat mavıler cok hosuma gıttı sınyallerı mavı yaptım elımde daha onceden kalan beyaz ampullerı N taktım daha fazla parlıyo kırmızıda benzın gostergesı, devir ve 100 km sonrasına gelıcek sekılde kalan kısmına taktım eskı halınden daha cok hosuma gıttı bole

Motosikleti
    TvS ApAcHe
    güzel olmuş emeğine sağlık

kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    Alıntı bencagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar,
    konuyu baştan sona okudum ve 10 gün önce siyah bir apache aldım. Motoru almamda tavsyeleri ile emeği geçen murat, kevin, sakinseytan, shadow, recokarap, sysrot, aspendos ve diğer arkadaşlara sonsuz teşekkürler....
    Bundan sonra bende varım!
    Biraz geç bir yanıt oldu ama hayırlı olsun Çağatay. Doğru kararı vermişsin. Bayağıdır giremiyorum foruma iş güç yoğunluğundan ama biraz durağan gördüm apache sakinlerini

Bu arada apachem de 11500 km yi de devirdik ve 11500 bakımını da bugün hallettim Aydın usta da. Aydın usta büyütmüş bayağı dükkanı. Artık yedekparça ve aksesuar işine de girmiş. Apache, Kymco, Sym vs. Benim de biraz ilgilenmem lazım artık apachem ile Herkese sevgiler, kazasız belasız sürüşler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:33 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:44 PM ----------

Alıntı mr_muzip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar çok acil yardıma ihtiyacım var.
    ön lastiğim patladı patlıcak derken patladı
    iç dış değiştirmek istiyorum ne marka önerirsiniz ve ebatları neler pek bilgim yok yardım edin lütfen ve nerden ne kadara mal olur????
    Özelden de yardım istemişsin ama gerçekten kusura bakma, mesajını bile daha bugün gördüm. İnşallah tekerlek olayını halletmişsindir. Benim tavsiyem Michelin olurdu ama tabi bütçe meselesi ve biraz geç bir cevap oldu.. Ne yaptığın konusunda da bilgilendirirsen sevinirim.
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    Alıntı kadir_3483 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel olmuş emeğine sağlık
    Sagol kadır abı

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bende göstergeleri mavi yapayım diyorum ama şu garanti olayı baya sıkıcı.kardeşim elleyemiyorsun motora rahat rahat. yıka sil,zinciri yağla e başka yok.benzin zaten unutuyorsun ne zaman doldurdugunu.bu arada satmaya niyet verdim motoru.uzun gidince sıkıyor bazen yol bitmiyor.insan biraz daha gaz istiyor.er 5 ve gs 500 temiz takaslanır.belki çıkar filan.adam 500 lükten inip 150 liğe binermi gibi sesler geliyor gibi.
    adanalı abim şimdi titreşim olayı biraz olsun azaldı gibi neden dersen.
    1:yan kapaklar depoya mesafe çok yakın ses yapıyor zırıltı.arayı açtım
    2:depo lastiği sıcaktan gevşemiş ses yapıyor.araya conta koydum
    3:ekzoz seste baş aktör.uğraşmaktayım.
    4:gidon takozları sesi çok iletiyor.değiştirmeyi düşünüyorum
    5:motor şaseye sıfır temasta arayı açıp takoz koymayı düşünüyorum.uğraştıracak baya
    6:motorun neresini tuıtsam 80 km hızdan sonra titremeyen yer kalmıyor ben dahil
    7: yakın zamanda satarsam bunları yapmaktan kurtulurum
    son şık aslında en güzeli

Motosikleti
    mondial 150 hs
    bu makinanın şuanki fiyat ı nedir???
    BaŞkAsInIN izİnDe YürÜyEn, İz BıRaKaMaZ...

3800 civarıydı sanırım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler