Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Kullanma klavuzunda mobilet motor bilgileri yazıyor orjinal klavuzuna internetten ulaştım benzin musluğu var gözüküyor benim motorda yok veya ben bulamadım, 295 sayfa yazı yazılmış nereden bulayım sorularımın cevabını, arama motorları düzgün çalışmıyor.

Cevap yazmak isteyen bilgisi olan yazarsa sevinirim.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ccman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanma klavuzunda mobilet motor bilgileri yazıyor orjinal klavuzuna internetten ulaştım benzin musluğu var gözüküyor benim motorda yok veya ben bulamadım, 295 sayfa yazı yazılmış nereden bulayım sorularımın cevabını, arama motorları düzgün çalışmıyor.

öncelikle hayırlı olsun,

benzin musluğu enjeksiyonlu modellerde yok- model kaç?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:09 ----------

Alıntı sedici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun cıvata derken? grenaj civatasını uzunuyla mı değiştireyim yani
    ya o işin makarası arkadaşım tabi ki öyle olmaz.düştüğünde plastik gibi malzeme olacak ki erisin kayarken civata kırılır.
    o takoz yerine git civata tak çünki o takoz bi işe yaramaz paran boşa gitmesin demek istedim.ejlover in uygulaması bu işin doğrusu.
    karenaj vidasına koruma takozu takılmaz, kadar basit olamaz.umarım anlatabilmişimdir.
    saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

Alıntı hayvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ccman hayirli olsun. S1000rr den sonra dis gorunus olarak en begendigim ss motoru almissin.

Yorumlari bekliyoruz.
    sagol HAYVAN (nic böyle napim...) seninde olur inşallah,darısı başına.

aynen litrelik bir motor bir gün düşünürsem kafamda bi o var.

ibopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 kawasaki 250r(pert)
    wwwsevgilinizemotorusevdirelimyüzdeyüzgarantilinok tacom

Böle bi merkez açsam köşeyi dönermiyim acep Bugün bir saat dil döktüm aklıma geldi yatırımmı yapsam
    dreamkiller bunu beğendi.

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200

Ninja 250 amerikada halen karbüratörlü sen ona bakmışsındır kesin.Sendeki 2008 model için J8F kodlu olan karb. modelleri K8F kodlu enjeksiyonlu modelleri temsil eder ona göre bakarsın.
    ejlover bunu beğendi.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Motosikleti
    NINJA 250R
    Herkeze selamlar arkadaşlar, bende yeni katılıyorum aranıza; bugün teslim aldım ccman abimden motoru ufak ufak başladım turlamaya, acayip zevkli bir şeymiş, motora yapılcak şeyde kalmamış temizle gez dolaş ccman abim saolsun.
    ejlover ve enginar bunu beğendiler.

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı parkboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze selamlar arkadaşlar, bende yeni katılıyorum aranıza; bugün teslim aldım ccman abimden motoru ufak ufak başladım turlamaya, acayip zevkli bir şeymiş, motora yapılcak şeyde kalmamış temizle gez dolaş ccman abim saolsun.
    Yeni sahibinin de gelmesi iyi olmus Benimkinin sahibini uye yapamadim ben =D Hayirli olsun ;)
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

Parkboy
    Oncelikle hos geldin aramiza
    Allah nazardan korusun.gule gulle bin arkadasim ;)
    Ejlover 500 km gectim yarin aksam bin yaparim c.tesi 1000 bakima... pazar geceside 1600 km biter insallah.pazar gece artk bitmis olur bende rodaj.P.tesi oglen yurtdisina cikmadan bi gazlarim ben. sende durum ne ?

biz yine yollarda ... rodaj dalgasina Edirne den donus yolunda molada cay sigarada ;)

Motosikleti
    NINJA 250R
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni sahibinin de gelmesi iyi olmus Benimkinin sahibini uye yapamadim ben =D Hayirli olsun ;)
    sağol ejlover seninki de hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin inşallah..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:06 ----------

Alıntı ccman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parkboy
    Ejlover 500 km gectim yarin aksam bin yaparim c.tesi 1000 bakima... pazar geceside 1600 km biter insallah.pazar gece artk bitmis olur bende rodaj.P.tesi oglen yurtdisina cikmadan bi gazlarim ben. sende durum ne ?

biz yine yollarda ... rodaj dalgasina Edirne den donus yolunda molada cay sigarada ;)
    Sağol abi senin motorda hayırlı olsun tekrardan, rodajın tez bitsin Allah kaza bela vermesin inşallah..

Bu arada bir dipnot düşeyim; ışıklarda gaz açınca abi arabalar karşılık veriyor arkamdan eksoz susturucuz epey etkilimiş.
    ejlover bunu beğendi.

Sirketteler bana #bu motorun sesi az cikiyor oteki daha iyiydi galiba # diye soruyorlar.bende evet diyorum yesil olan bundan iyiydi bu dandik diyorum istanbul 80 km. Yola devam ;)
    dreamkiller ve ejlover bunu beğendiler.

Motosikleti
    ninja 250
    ccman hayırlı uğurlu olsun r1 r6 herkes gidiyor yavaş yavaş unutmayın ninca başlığını arada bi uğrayın ha
    ccman ve ejlover bunu beğendiler.

Motosikleti
    NINJA 250R
    Sirketteler bana #bu motorun sesi az cikiyor oteki daha iyiydi galiba # diye soruyorlar.bende evet diyorum yesil olan bundan iyiydi bu dandik diyorum istanbul 80 km. Yola devam ;)
    Tabi 130ps ile 33ps arasındaki farkı ne bilsinler abi

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Arkadaşlar bende yeni 2008 model ninja aldım!

Birkaç sorum olacak;

Benzin musluğu varmı bu motorda?

Benzin azaldı göstergesi kaç litre kalınca yanıyor?Ne kadar yol gider ışık yandıktan sonra?

Deponun içince düdük gibi ince ses geliyor sanırım benzin azaldığı için ama benzin ışığı yandığı zaman değil bazen ilk çalıştırmada ötüyor bu nedir?

Hızlandıktan sonra Gazı kesince yine uğuldamalı üfleme düdük sesi gibi bir ses geliyor motordan bu sizinkilerde de varmı?

İstanbulda işini bilen asya yakasında düzgün usta veya servis tavsiyeniz varmıdır?

Teşekkürler hepinize!
    moto triple a gidebilirsin.. 1 ay once sorsaydın ustam hakana git derdim ama kendisini kaybettik..
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu takoz isi ugrastiracak anlasildi...
    Dun elemanin biri geldi "ben biliyom beyaa 1200lük bunlar" dedi, bes dakka sora ufak bi velet (8-10 yaslarinda) geldi "abi 250lik dimi bu dedi sasirdim kaldim
    insanlarin tepkileri ve ilgileri bunaltiyo cogu zaman
    Ninja

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Ben ne zor sorular sormuşumda haberim yok...Size iyi sohbetler.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ccman hayırlı uğurlu olsun r1 r6 herkes gidiyor yavaş yavaş unutmayın ninca başlığını arada bi uğrayın ha
    sağol arkadaşım inşallah seninde gönlünden geçen makinen olur

arada değil burdan çıkamadık ki yakınada diğer nincaaa cılar bizi kovalıyacak forumdan :D

pardon arkadaşım sorduğun soruların hepsini aynı mesajda veremedik.pardon.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:12 ----------

ist-edirne-havsa-babaeski-ist;rodaj için dün gece 450 km yaptım.o kadar keyifliydi ki yanında pasaport olsa devam edesi geliyor adamın.
    şimdi gelecek ilk soruyu tahmin edebiliyorum : ne yaktı :D
    cevap:bilmem hesap yapmadım :D

700 olur bu gün,akşam yine bir trakya tarafına süzülür gelir ve c.tesi bakıma.

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    R6'nın selesi 85 cm diyor özelliklerinde, 1.75 boyunda biri kullanabilir mi sizce?

Motosikleti
    ninja 250
    yok kullanamaz, r6 kullanmak için en az 2.10 boy lazım
    atilla_hakan, ibopaşa ve dreamkiller bunu beğendiler.

enginar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250
    @parkboy hayırlı olsun motorun.

Depo üstü çanta bakıyorum var mı kullanan öneride bulunabilecek olan? Bandırma'da motor ekipmanı satan çok fazla yer yok onların da elinde depo üstü çanta gibi ekipmanlar yok. Şehir dışına çıkmaya pek fırsat da bulamıyorum. Kısacası internetten alıcam marka ve model önerebilir misiniz?

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Parkboy

Benim de 1,100 oldu; devir 7,000den 8,300'e son hız 160tan 190a çıktı. 1,600e kadar da böyle idare edicez ;)

Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten diğer başlıklarda hayat yok, biz burdayız valla siz kovana kadar

Ne kaldı ki cevaplanmayan? Bi tek servis.
    Musluk yok karburatörlü modele bakmışsınız dedik. Ses benzin buharı tahliyesinden geliyor dedik. Işık yanınca 70km gider dedik. Daha ne? Bi servis kaldı onu da tekrar sorarsınız ya da dediğim gibi arama yaparsınız çok acilse böyle tavırlı mesaj yazmak yerine....
    ccman bunu beğendi.
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R6'nın selesi 85 cm diyor özelliklerinde, 1.75 boyunda biri kullanabilir mi sizce?
    benim 1:80 ama ucu ucuna denk geliyor,rahat edemedim alçaltma kiti ile düşürücem.
    ek:alçaltma kitleri ile ninja (79cm) kadar inebiliyor. yani olur ama bu şekilde olur ;)

bu motorla ilgili kısa bir bilgi de vereyim.r6 da ağırlık merkezi 250r a göre daha yukarıdadır.bu yüzden viraj kabiliyeti mükemmeldir. (ki harbi mukemmel-hele ninja dan sonra.) ama motor yavaş sürüşlerde ve dönüşlerde devrilmeye çok daha musait.ninja da takoz takmamıştım ama buna şart.

ya arkadaşlar kusura bakmayın ninja topiği oldu yamaha topiği.umarım rahatsız olan yoktur !
    ejlover ve dreamkiller bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler