Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı rio_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadiğim cbr 250 nasıl oluyorda kalkışta ninja 250 ye koyuyor ? bence o işte bişi var, arkadaş motoru seri kaldıramamıştır belki. ama cbr hertürlü arkadan gelmesi lazım. Sonuçta beygir sayısı belli tork belli.8000 devir ile 10000devir arası ninjanın öne çıkması lazım hemencik.

Herneyse kürşat doğru diyosun 12 mi istesem ne ? ejo gibi trial bi film cekicem motoru satmadan önce. Hafta sonu görüşelim kardeş arayı açma, olmadı bi çay içelim akşam caddede sen ben oktay hep beraber..
    Abi hiç uğraşma benim motoru unutmuştur millet, bir iki montaj yapar rengini falan değişiriz motorun olur biter

Alıntı vlknsyrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bizim bu ninjaların orjinal arka dişlileri 43 diş..bunun 42 yada 41 diş olanından takanınız varmı...supersprox , afam gibi markaları nerden temin edebiliriz 42 & 41 diş olarak..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:30 ----------

Buldum Arkdslar 40 dişli sipariş ettim geliyor ;)

http://www.supersprox.com/eshop/prod.../RST486-43.jpg
    İyi de niye yaptın böyle bir şey? Orjinal zincir kurtaracak mı onu hesapladın mı? Neye göre yaptın bir de? Neden 3 diş? 3 diş azalttın da motorun hızlanması zaten vasat şimdi arabaların bile gerisinde kalacaksın 0-100 hızlanmalarda.. Son hızın artacakta mevcut gücüyle motor zaten 180'e zor çıkıyor. Şimdi son hız 190+ bir şey oldu ama onu çevirecek güç yok motorda... PCV, full eksoz falan bile yapsan 3 dişi tam kullanamayacak güçte motor..
    medsul ve vlknsyrn bunu beğendiler.
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enginar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi hiç uğraşma benim motoru unutmuştur millet, bir iki montaj yapar rengini falan değişiriz motorun olur biter

İyi de niye yaptın böyle bir şey? Orjinal zincir kurtaracak mı onu hesapladın mı? Neye göre yaptın bir de? Neden 3 diş? 3 diş azalttın da motorun hızlanması zaten vasat şimdi arabaların bile gerisinde kalacaksın 0-100 hızlanmalarda.. Son hızın artacakta mevcut gücüyle motor zaten 180'e zor çıkıyor. Şimdi son hız 190+ bir şey oldu ama onu çevirecek güç yok motorda... PCV, full eksoz falan bile yapsan 3 dişi tam kullanamayacak güçte motor..
    Senin motor unutulmaz hocam.
    ejlover bunu beğendi.

Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam dalga mı geçiyosun? Senin ninjanın fotoğrafı hala masaüstümde
    ejlover bunu beğendi.

hayvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    arkadaşlar bizim bu ninjaların orjinal arka dişlileri 43 diş..bunun 42 yada 41 diş olanından takanınız varmı...supersprox , afam gibi markaları nerden temin edebiliriz 42 & 41 diş olarak..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:30 ----------

Buldum Arkdslar 40 dişli sipariş ettim geliyor ;)
    Öne AFAM 15 li taktım ben. Zincir boyunu değiştirmek gerekmedi. Montajı da kendim yaptım, çok zor olmadı.
    Bence her açıdan daha iyi oldu: Tüketim, kullanım, hatta performans.
    Arkayı değiştirmek toplam ağırlık açısından daha iyi olabilir. Zinciri eskitecek kadar kullanırsam o zaman yaparım. Şu an motor yeni.(Sorun çıkarsa orijinal dişliyi takar devam ederim )
    vlknsyrn bunu beğendi.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Motor zaten çok kuvvetli değil iyice yorarsın ufak dişli ile.
    vlknsyrn bunu beğendi.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

vlknsyrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    gelsin hoşuma gitmez ise dediğiniz gibi motoru yorar, zincir uyumu fln pişman olursa takmam kalsın
    maksatım son hız tıpa gaz kullandıgım hep 12-13bın lerde ıyı değil ömru ıcın..biraz daha uzun yolda motoru yormamak rahatlatma olur die dusundum 42 yada 41 diş yapmaktı amacım 40 diş olanı varmış ellerinde.. deneycem olmazsa olmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

Alıntı hayvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öne AFAM 15 li taktım ben. Zincir boyunu değiştirmek gerekmedi. Montajı da kendim yaptım, çok zor olmadı.
    Bence her açıdan daha iyi oldu: Tüketim, kullanım, hatta performans.
    Arkayı değiştirmek toplam ağırlık açısından daha iyi olabilir. Zinciri eskitecek kadar kullanırsam o zaman yaparım. Şu an motor yeni.(Sorun çıkarsa orijinal dişliyi takar devam ederim )
    afam 15 nerden buldunuz türkiyeden mi yurtdısındanmı ? birde ön 15 i taktıktan sonra 6. vites 8 bın devir de hızınız nedir ? saygılar
    ejlover bunu beğendi.
    ...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

hayvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    gelsin hoşuma gitmez ise dediğiniz gibi motoru yorar, zincir uyumu fln pişman olursa takmam kalsın
    maksatım son hız tıpa gaz kullandıgım hep 12-13bın lerde ıyı değil ömru ıcın..biraz daha uzun yolda motoru yormamak rahatlatma olur die dusundum 42 yada 41 diş yapmaktı amacım 40 diş olanı varmış ellerinde.. deneycem olmazsa olmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

afam 15 nerden buldunuz türkiyeden mi yurtdısındanmı ? birde ön 15 i taktıktan sonra 6. vites 8 bın devir de hızınız nedir ? saygılar
    Almanya'dan getirdim. TR 'ye yollamıyorlardı.
    Devrin ne olduğunu hesaplamak kolay: Her viteste devir 14/15 oranında düştü. 6. viteste 100km/h eskiden 7500 d/d iken şimdi 7000 d/d.
    8000de de 114 km/h olur. Fakat bu anadol teknolojisi mıknatıslı göstergeler hız arttıkça daha az gösteriyor. 1000'de 143 göstermesi gerekirken 139 gibi bir şey gösteriyor. GPS ile bakmadım henüz.
    Tüketim de benim kullanımımda %10 azaldı. Hep 300 km de ışık yanıyordu, artık 330 da yanıyor. Şehir içinde 1. vites şehir dışında da 5. vites daha çok kullanılıyor. Motor, ömrünü 6. viteste geçirmiyor.
    Motorun tork, güç, devir grafiklerine bakarsanız, 1. vites dışında pek performans kaybı olmayacağını görebilirsiniz. Yorulma falan olmaz.
    Ön dişliyi 14 iken 15 yapmak ile arkayı 43 iken 40 yapmak hemen hemen aynı şey (14/15 = 40.1/43). 40 güzel seçim. Zincirden 4 bakla çıkarmak gerekecek yalnız.
    ibopaşa bunu beğendi.

vlknsyrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    Alıntı hayvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almanya'dan getirdim. TR 'ye yollamıyorlardı.
    Devrin ne olduğunu hesaplamak kolay: Her viteste devir 14/15 oranında düştü. 6. viteste 100km/h eskiden 7500 d/d iken şimdi 7000 d/d.
    8000de de 114 km/h olur. Fakat bu anadol teknolojisi mıknatıslı göstergeler hız arttıkça daha az gösteriyor. 1000'de 143 göstermesi gerekirken 139 gibi bir şey gösteriyor. GPS ile bakmadım henüz.
    Tüketim de benim kullanımımda %10 azaldı. Hep 300 km de ışık yanıyordu, artık 330 da yanıyor. Şehir içinde 1. vites şehir dışında da 5. vites daha çok kullanılıyor. Motor, ömrünü 6. viteste geçirmiyor.
    Motorun tork, güç, devir grafiklerine bakarsanız, 1. vites dışında pek performans kaybı olmayacağını görebilirsiniz. Yorulma falan olmaz.
    Ön dişliyi 14 iken 15 yapmak ile arkayı 43 iken 40 yapmak hemen hemen aynı şey (14/15 = 40.1/43). 40 güzel seçim. Zincirden 4 bakla çıkarmak gerekecek yalnız.
    eyvallah hocam saol..saygılar..
    ...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

arkadaşlar merhaba forumda yeniyim . aklımda birkaç takılan bişeyler var cevap verirseniz sevinirim. öncelikle honda cbr125 alıp motordünyasına atılmak istiyorm bence daha sonra kawasaki250 alıcam. 2013 model düşünüyorum ama forumlarda incelediğim kadarıyla 2013 modeli gelip gelmeyeceği mechul onun yerine 300 ü gelecekmiş ? bunun hakkında bir bilginiz varmı acaba ?
    [COLOR="#FF0000"][/COLOR]'Things you own end up owning you... Like a bike

Alıntı eshy16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba forumda yeniyim . aklımda birkaç takılan bişeyler var cevap verirseniz sevinirim. öncelikle honda cbr125 alıp motordünyasına atılmak istiyorm bence daha sonra kawasaki250 alıcam. 2013 model düşünüyorum ama forumlarda incelediğim kadarıyla 2013 modeli gelip gelmeyeceği mechul onun yerine 300 ü gelecekmiş ? bunun hakkında bir bilginiz varmı acaba ?

cbr 125 vibrasyonlu bir motordur. ellerde uyuşma yapar .yeni modellerinde depodan enjeksiyon motorundan bibbbbbbbbbbbbbb diye kesilmeyen ve insanı deli eden bir ses bulunmaktadır. kronik bir sesdir servisler bu sesi kesememektedir.
    ninja 300 satışa başladı 7100 euro
    ninja 250 seneyede aynı kasadan satılması bekleniyor.
    ondan sonraki sene ninja 250 olmayacak (türkiyede)

Motosikleti
    Ninja 250
    Alıntı eshy16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maddi imkanların yerindeyse 250 ninja ya da 250 cbr almanı tavsiye ederim.

ccman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    foruma bir zehir atayım yine

pazar hava güzel olursa Sapanca gölüne karşı kahvaltıya gelenler el kaldırsın ...ben gideceğim de gelen gelir...
    rio_mavi, enginar, Kerem T ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    ....;"ÖLÜM" Gaz ı basan El de,"HAYAT" Gidonu Tutan KoLLardadır. Bunun EgLencesi ise; ÖLümüne Basıp Hayata TuTunMaktır..

Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 125 vibrasyonlu bir motordur. ellerde uyuşma yapar .yeni modellerinde depodan enjeksiyon motorundan bibbbbbbbbbbbbbb diye kesilmeyen ve insanı deli eden bir ses bulunmaktadır. kronik bir sesdir servisler bu sesi kesememektedir.
    ninja 300 satışa başladı 7100 euro
    ninja 250 seneyede aynı kasadan satılması bekleniyor.
    ondan sonraki sene ninja 250 olmayacak (türkiyede)
    yani ninja250 yeni kasası yani 2013 modeli olmayacak türkiyede öylemi anladım ?
    [COLOR="#FF0000"][/COLOR]'Things you own end up owning you... Like a bike

rio_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r
    arkadasla konusayim gidelim derse ben gelirim
    ejlover, enginar ve ccman bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ninja 250
    Ben de gelebilirim bandırmadan, googledan baktım 4 saat falan diyo sapanca için
    ejlover bunu beğendi.

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı ccman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    foruma bir zehir atayım yine

pazar hava güzel olursa Sapanca gölüne karşı kahvaltıya gelenler el kaldırsın ...ben gideceğim de gelen gelir...
    Abi bu Pazar cikayim diyordum da bana biraz uzak yaw :( 2 gun once bi yuz estetigi yaptim trafikte bi dallamaya elim sakat biraz agri yapiyor Oraya git gel kaldirmaz
    enginar, rio_mavi, ccman ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

Kerem T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr600F
    Merhabalar,ismim Kerem Terzioglu
    Forumu uzun zamandir takip ediyorum ilk mesajim bu gune kismet oldu
    İzmitte yasiyorum 18 yasindayim okuyorum
    1 aylik ninja kullanicisiyim daha onceden sadece scooter tecrubem olmustu yani bu ilk viteslim
    Motorumu almama forumdaki herkesin cok yardimi oldu butun sayfalari okudum ve hala bilmedigim konularda forumdan destek aliyorum
    Ozellikle Ugur abinin ninjasini almak istiyodum maalesef olmadi fakat yine Ankaradan aldim ninjami
    Su anda sapancadayim yazlikta,kursat abinin sapancaya gelicegini okudum ve kabul ederseniz bende size katilmak isterim
    (telefondan yazdim imla icin kusura bakmayin)
    Tekeriniz duz bassin
    enginar, ejlover, ccman ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Ninja 250
    @kerem ninja iyidir ninja candır, aramıza hoşgeldin
    ejlover bunu beğendi.

Kerem T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr600F
    Alıntı enginar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @kerem ninja iyidir ninja candır, aramıza hoşgeldin
    Cok arastirdim cbr mi ninja mi diye
    Simdide iyiki ninjayi secmisim diyorum;)
    Tesekkurler
    ejlover ve ccman bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ninja 250
    @ccman yarın sapancada buluşuyoruz sanırım benim için soru saat kaçta? ona göre erken çıkmam lazım yola
    ejlover bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler