Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kullaniciii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja250r 2012
    Arkadaşlar şu ön diskten gelen sesi konuşmuştuk. Ancak geçen hafta motoru yıkadım ve ertesi günü sanki motorun içine bikaçtane kuş kaçmış gibi cik cik lemeye başladı. Motorun sesini basıracak şekilde vede. Baya bi prey sıktım ancak düzelmedi. Disk değilde başka bi yerden mi geliyor acaba. bir çözüm lazım çünkü milletin bu orjinal kawasaki değil heralde dedikleri duydum :(
    dreamkiller bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ninja 250 2012
    selam arkadaşlar aranıza yeni katılmıiştım.eksoz önerisi ne olabilir ve tiger la ilgili ne söylersiniz.tşklr şimdiden

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı lyoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar aranıza yeni katılmıiştım.eksoz önerisi ne olabilir ve tiger la ilgili ne söylersiniz.tşklr şimdiden
    Merhaba dostum.Ninja kullanıcısı değilim ama,bende kendi motorumda tiger egzost kullanıyorum.Alırken şüpheliydim fakat tiger gerçekten kaliteyi yakalamış,çok iyi egzostlar üretiyorlar.Ben aldım kullanıyorum çokta memnunum.Tavsiye ederim.
    dreamkiller ve lyoon bunu beğendiler.

rio_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r
    Alıntı kullaniciii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu ön diskten gelen sesi konuşmuştuk. Ancak geçen hafta motoru yıkadım ve ertesi günü sanki motorun içine bikaçtane kuş kaçmış gibi cik cik lemeye başladı. Motorun sesini basıracak şekilde vede. Baya bi prey sıktım ancak düzelmedi. Disk değilde başka bi yerden mi geliyor acaba. bir çözüm lazım çünkü milletin bu orjinal kawasaki değil heralde dedikleri duydum :(
    Spreyi doğru şekilde tatbik etmemiş olabilirmisin acaba? tam balatalara gelecek şekilde iyice heryerini balata spreyi ile temizle. elin değmişken balataların temas ettiği çemberide bi güzelce spreyle ve temiz bi fiber bezle sil. motoru toz toprak bir yerde kullaniyorsan eğer sürekli,nekadar temizlesende olur. Ha bide unutmadan ben motoru ilk aldiğimda (suan 1 yasında) ilk 7- 8 ay nekadar spreyle temizlersem temizleyeyim 1 hafta içinde cik cik ötüyordu. daha sonra jantların dış yüzeyi balatalara alışınca son 3- 4 aydır ses kesildi. ğstelik öyle eskisi gibi aman aman bi temizlik spreyde yapmıyorum. küçük bi taş kaçmışta olabilir iyice bi incele.zayıf bi ihtimal ama balataların bitmişte olabilir. ama senin motor çok çok yeniydi. ön bitmezde arka bi ihtimal. sen bi bak. gelişmelerden bizide haberdar et. olmadı başka şeyler söyleriz. çakma kawasaki diyede bişiy yok. bozmasınlar moralini...

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:14 ----------

Ben akrep aldım.yakıt sarfiyatıda yaratmadı.sesi çok iyi. karbon akrep tawsiye ederim. bilmeyen 600lük mü abi diye yanaşır yanına
    lyoon bunu beğendi.

masterabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R - 2010
    Ben Two Brothers kullanıyorum. gayet memnunum. sesi de tok. motorumu satıyorum ilgilenirsen egzostu ayrı olarak satabilirim özelden ulaşabilirsin.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    beyler, bu motor yağ değişiminde kaç lt yağ alıyor?
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Filitre değişimiyle birlikte 1.9LT
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    dostum bende cok fenalardayım.. bende tiger düsünüyorum... üstelik yerli üretim olması nedeni ilede desteklemek istiyorum.. benimkisi birazda ideolojik anlayacagın

üreticileri ile görüştüm cok sıcak kanlı ve ilgililer.. bayii ile bugün yarın görüşüp burda paylaşırım forumu takip etmeye devam

Motosikleti
    ninja 250
    kullanici,o cik cik sesi bende de var ama insan alışıyor zamanla,önceki sayfalarda yazmıştım

nich@tine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    08Ninja250R,2005Honda600F,2004cbr1000rr
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Filitre değişimiyle birlikte 1.9LT
    Servis kitabından alıntı
    Capacity: 1.3 L (when filter is not removed) (filtre değiştirilmediğinde)
    1.6 L (when filter is removed) (filtre değiştirildiğinde)
    1.7 L (when engine is completely dry) (motor tamamen kuru olduğunda)
    overcloud, tomass ve dreamkiller bunu beğendiler.

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Alıntı kullaniciii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön diskten geliyor bendede ayni sorun var. Geçen gezide motorcu bi abimize danıştım o söylemişti. Toz aldığı zaman o sesi genelde yapiyormuş.
    Hondaaaaaaaa

Motosikleti
    Suzuki Gsr 600
    Alıntı masterabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Two Brothers kullanıyorum. gayet memnunum. sesi de tok. motorumu satıyorum ilgilenirsen egzostu ayrı olarak satabilirim özelden ulaşabilirsin.
    O kadar çabuk mu sıkıldın benim kara şahinimden ???

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı nich@tine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis kitabından alıntı
    Capacity: 1.3 L (when filter is not removed) (filtre değiştirilmediğinde)
    1.6 L (when filter is removed) (filtre değiştirildiğinde)
    1.7 L (when engine is completely dry) (motor tamamen kuru olduğunda)
    aklımda yanlış kalmış

ben gelende filitre ve yağ değişiminde motor kapağındaki yağ seviyesini kontrol ettikten sonra (üst seviyedeki çizgiye kadar yağ dolduruyorum) 10 - 15dk motoru çalıştırıp filitrenin yağı emmesini sağlıyorum.

yağın iyice süzülmesini bekleyip tekrar yağ kontrol camına baktığında buradaki seviye farkedilir şekilde azalmış oluyor ve tekrar üst seviyeye (daha fazlası değil) gelecek kadar yağ ekliyorum.

aslında ezbere doldurmaktansa bu şekilde yapmak en garantici yöntem.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aklımda yanlış kalmış
    eee ben 1.9 lt koydum ne olacak şimdi gitti motor sen yazarken internetten araştırmıştım 1.4 lt okumuştum bir site de filtre değişmediği için 1.4 lt koymuştum
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    CSS'ten dondum ve dun kaporayi alip 5,000bakimina biraktim ve bugun motorumun satisini gerceklestirip yeni sahibine teslim ettim arkadaslar.
    Artik fahri uyeniz olarak aranizdayim, umarim kabul edersiniz
    Zippo's, tomass, ccman ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CSS'ten dondum ve dun kaporayi alip 5,000bakimina biraktim ve bugun motorumun satisini gerceklestirip yeni sahibine teslim ettim arkadaslar.
    hayirli ugurlu olsun hocam cok guzel motordu kaca sattiniz bir sakincasi yoksa?
    ejlover bunu beğendi.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Cok tesekkurler 12bin kusur hocam

ielapoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r
    Merhabalar aranıza katılmayı düşünen biriyim kısmetse Ağustos'ta ehliyeti aldıktan sonra. Şimdi iki sorum olacak birincisini aradım ama bulamadım.

1- 2012 modelin yeşil rengi eski modellerden farklı bir tonda mı? Sanki eski modellerin yeşil rengi daha üst cclerden de farklı gibi geldi.

2- Bu ilanda bulunan motor tanıdık mıdır buradan acaba?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...79614616/detay

Beyaz rengi çok cezbediyor şu an ama 2011 model harici beyaz bulunmadığından sıkıntı oluyor anladığım kadarı ile.

Ayrıca Ejlover motorun çok başarılı olmuş 2-3 günle kaçırdım sanırım videolar da ayrı bir harika idi :(
    ejlover bunu beğendi.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun Uğur Hocam.
    R1 geldi mi?

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı ielapoc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar aranıza katılmayı düşünen biriyim kısmetse Ağustos'ta ehliyeti aldıktan sonra. Şimdi iki sorum olacak birincisini aradım ama bulamadım.

1- 2012 modelin yeşil rengi eski modellerden farklı bir tonda mı? Sanki eski modellerin yeşil rengi daha üst cclerden de farklı gibi geldi.

2- Bu ilanda bulunan motor tanıdık mıdır buradan acaba?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...79614616/detay

Beyaz rengi çok cezbediyor şu an ama 2011 model harici beyaz bulunmadığından sıkıntı oluyor anladığım kadarı ile.

Ayrıca Ejlover motorun çok başarılı olmuş 2-3 günle kaçırdım sanırım videolar da ayrı bir harika idi :(
    Hocam son 2-3 yildir ust cc motorlarin yesili bambaska. Ninja 250'lerin bu sene tonu degisti Lime-Green oldu ama yine ust cc'lerle alakasi yok.

Ilandaki motorda mono kapak falan yaziyor ama resimlerde yok. Kilometre de 3-4bin geride kalmis resimle ilan arasinda..

Bu arada one 130'luk lastik takmis nasil olduysa. Ya yanlis yazmis ya da salliyor. On janta bizim 130luk takilmaz. Kaldi ki 1000cc motorlarda bile onde 120 var. 130luk onu nerden buldu da takti? Bi de onun fiyati bayaa bi yuksekti oldukca dusmus. Bi sikinti var gibi o motorda...

Tesekkurler bu arada Kursun bitmesini bekliyordum satis icin. Bi gunde gitti motor

---------- Post added at 22:51 ---------- Previous post was at 22:49 ----------

Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun Uğur Hocam.
    R1 geldi mi?
    Yok daha beklemedeyim KAdir Hocam yeni motor icin. Onumuzdeki hafta insallah kesinlesecek ;)
    ielapoc bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler