Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı Quister_CEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ne diyelim bnugün yolda bi zc gördüm turuncuydu adam tepesindeydi baktım sıcak kanlıya bneizyo sordum biraz motoru gördüğün gibi artis gibi dedi ama o kadar iyi değil dedi.yani çok çok iyi olmadığınıu biliyoruz ben dedim bundan alıcam hemşerim işine karışmak gibi olmasın ama yaşın genç daha çok motor alırsın ama şimdilik daha dengeli bişey al dedi haklı aslında benimde mali durum biraz kötülediğinden zc alma hevesim biraz köreldi...yanlış anlamayın motor süper ötesi ama benim şimdilik aklımda 12 ay taksitle yine bimondial olan 100UKH var herşey dahil 141 ytl taksitle onu almayıda düşünüyorum zc de halen duruyo...

valla kardesım bn senın yerinde olsam 125 kt alırım taş gibi alet...! hiçç scooter alma yada yarı otomatık git direk vitesli al ogren 125kt cok saglamdır....!

Alıntı karpatkurdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende aranıza katıldım artık 151 rs vardı onuda yarın satıyorum salı çarşamba elımde olur artık zcm
    hehe sen tam modialci oldun hadi hayırlısı..!

Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyr hyr dikkat etmen gereken nokta motoru serviste ilk hazırlandığında dikkatli toplanması ayarlarının yapılması ve kontrollerinin olmasına dikkat ettir...Yani adamlara artık sigaramı alırsın cola bisküvi mi götürürsün onu sen biliyosun...
    Sen öyle yap ki adamlar senin motorunla ilgilensin ben olayı ilk günden sıcak tuttum adamlar bana motorumu SİLİP TE verdiler düşünün...
    tatlı dil bi kaç hareket toplar ortamı Türküz biz ne de olsa...
    Hyr içindeki yağı değiştirmene gerek yok hemde gerek yok
    O yağ zaten 500 kmye gelince sen(450-470 git) zaten değişicek o biraz kalın bir yağdır fabrika kendi koyar...Parçaların sürtünüp aşınacağı için o yağ biraz daha kalındır zaten yağ değişirken yağıniçindeki ufak parçaları görürsün...
    500 bakımına gittiğinde zaten gevşeyen vidaları varsa sıkar onlar ki sen zaten tornavida ile motorun yüzde 60-70ini sıkabilirsin çok aşırı sıkma yalama edersin..

Zc'nin öyle kronik bi sorunu yok...Ancak dikkat etmen gereken çakmağı fazla kullanma derim...Bazen elektrik problemine yol açabiliyo...
    Değiştirmen gereken bir parça ilk aldığında olamaz..
    Ha sonradan belki egzozu sevmeyip benim gibi kestrip sonra çıkan sese hayran olabilirsin o ayrı konu ki ben ses için değil performans için yaptırdım...
    Bence dikkat etmen gereken konu RODAJ dostum!!!!
    Motoru uzun ömürlü kullanmak istiyorsan rodajını kitaptaki gibi yapıcan daha fazla bilgi istersen ben motor kullanımı hakkında eski sayfalarda açıklamalar yaptım ordan bakıver...

Şimdiden hayırlı olsun

sky'ın soyledıgı herseye katılıyorum...ama bi parantez(bence egzozu kestırmek hıcte faydalı degıl...! aman dıkkat) bende actırdım 3.500 kmde pıston sekmanları dagıldı..xD

cakmaklık konusuna katılıyorum fazla kullanmamak gerek sıgortayı attrıyo xD

ben motoru satmadan bi hafta once motorun cakmaklıktan duman cıkmıstı

Alıntı wayy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar birkaç hafta içinde mondialin 150 zc modelini almayı düşünüyorum.1950 ytl 12 ay taksitle.200 de plaka ruhsat masrafları filan.İlk aldığım zaman motorun herhangi bir parçası üzerinde bir değişiklik yapmam gerekiyormu?
    Bi yerini biraz sıktırmam,gevşetmem vb..Çünkü bazen motor modellerinin çoğunda üretim hatasından dolayı bazı sorunlar yaşanabiliyor.Zc de de böyle bi sorun varmı? Ayrıca aldığım zaman içinde olan yağıyla mı kullanayım,yoksa değiştirmem gerekir mi?Bazı forumlarda değiştirmenin daha iyi olacağını söylemişler.

Zcde üretim hatasından kaynaklanan kronik bi sorun yok ama 3000-4000 Kmlerde bazı sorunlar cıkarta bılır bakımları sık sık yapın....yoksa 6000kmde motoru elıne alırsın..!servislere guvenme basında dur iş yapılırken motoru anlamayanın elıne verme dikkat ett amann!!

500 kmde yag degıstır orj. yagı fena degıl kalsın zararı olmaz 1000kmde bıdaha degıstır sonra 2.500de felan duruma gore !!topraklı yerlere cok girersen toz toprak malummm istanbulun bazı yerlerı hava fıltrenı temızle sık sık orj.nalını bozma motorun fazla aksesuar yapma cakar neon abarth egzoz acık hava filtresi vs..!

sAyGıLaR..
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    ya abiler youtubede 150 zc ile video var açtım adam başladı 0dan 140 geçti motor 150 ye vurdu ya hayret ettim 100ü geçmez diyodunuz

Motosikleti
    Mondial 150ZC
    o 1500 zc geçmez hilesi vardır sen takma kafanı ama motor modifiyeisnden sonra geçebilir bazı manyaklar var öle
    ::tutkuy:::cat:

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    modifiye falan yok hiç de teklemiyo ibre başladı 15 saniyede 150 yi geçti acaba ibre falan mı bozuk

Motosikleti
    mondi 150MC
    onlar yalan beyler bu motorun yazpabılcegı en normal hız 100 kmdır ustu tehlıkedır...!!

denemeyin bile yani altınızdaki motorla hızınızı kıyaslayın...!

150 bi çin scooter 140 'ı gecerse 10 dkkda vıdaları dokulur

sacmayaa boş iş valla kesin o ibreyi şişirmişler video varsa linkini koyun izleyelim
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

Motosikleti
    düşünme aşamasında

Motosikleti
    mondi 150MC
    hehe benim yorumum varmış bu vıdeoda zaten ya yokus assa yapıyo yada ibreyle oynamıs

fake yanii hiçç bi şekilde düz yyolda 150 yapacagını sanmıyorum daha 195 kmde o motor motoru bile acılmamıs

okadar zorlanması salakca...!

Alıntı ozan150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla kardesım bn senın yerinde olsam 125 kt alırım taş gibi alet...! hiçç scooter alma yada yarı otomatık git direk vitesli al ogren 125kt cok saglamdır....!

hehe sen tam modialci oldun hadi hayırlısı..!

sky'ın soyledıgı herseye katılıyorum...ama bi parantez(bence egzozu kestırmek hıcte faydalı degıl...! aman dıkkat) bende actırdım 3.500 kmde pıston sekmanları dagıldı..xD

cakmaklık konusuna katılıyorum fazla kullanmamak gerek sıgortayı attrıyo xD

ben motoru satmadan bi hafta once motorun cakmaklıktan duman cıkmıstı

Zcde üretim hatasından kaynaklanan kronik bi sorun yok ama 3000-4000 Kmlerde bazı sorunlar cıkarta bılır bakımları sık sık yapın....yoksa 6000kmde motoru elıne alırsın..!servislere guvenme basında dur iş yapılırken motoru anlamayanın elıne verme dikkat ett amann!!

500 kmde yag degıstır orj. yagı fena degıl kalsın zararı olmaz 1000kmde bıdaha degıstır sonra 2.500de felan duruma gore !!topraklı yerlere cok girersen toz toprak malummm istanbulun bazı yerlerı hava fıltrenı temızle sık sık orj.nalını bozma motorun fazla aksesuar yapma cakar neon abarth egzoz acık hava filtresi vs..!

sAyGıLaR..

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler arkadaşlar...İki hafta içinde almayı düşünüyorum,,inşallah hayırlı olur..

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    ya zc olan abiler oturduğunuz yerin sele mi diyolar artık bilmiyorum kaldırıp orayı çekebilir misiniz????

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    ya zc olan abiler oturduğunuz yerin sele mi diyolar artık bilmiyorum kaldırıp orayı çekebilir misiniz????

Motosikleti
    150 zc
    herkese selam foruma yenı uye oldum,2-3 seneden berı motor alsammı almasammı dıye dusunup dururken fıyatı makul goruntusude fena sayılmıyıcak bır scooter alıyım dıye karar verdım ve basladım ıncelemeye,aklımda sadece marka olarak mondial vardı ınternet sıtesıne gırıp bıraz ınceledım ve 150 zc de karar kıldım ondan sonrada bıraz ınternette arastırıp bılgı sahıbı olıyım dedım ve yazılanları okumaya basladım ınanınkı forumu okuduktan sonra alma ıslemlerımı ıyıce hızlattım cunku burdakı herkesın yazdıklarını okudum (1.sayfadan 68. sayfaya) ve en sonunda bugun gıttım ve motorumun parasını verdım yarın kısmetse alıyorum ve muthıs bır heyecan ıcındeyım.sheltox,ozan 150 zc,sky forever ve daha bırcok arkadasım hepınıze cok tesekkur edıyorum yazdıklarınızı okuyup motor sahıbı oldum ve sormak ıstedıgım herseyın cevabını aldım bundan sonra bende motorum hakkında yasadıklarımı (ınsallah olmaz)arızalarımı ve dıger konuları anlatıcam.herkese hoşbulduk

Motosikleti
    KTM DUKE 200 ABS
    Arkadaşlar bu motorun görünüş itibariyle 2. kişinin oturacağı yer cok arkada görünüyor, kullananlar bilirler, 2kişi rahat binilebilir mi?

bugun bayisine gittim ama tavsiye etmediler bu modeli, rf rs modellerini önerdiler ama aklım zc de kaldı?Bayi elindekileri satmak için mi böyle bi çıkış yaptı acaba?

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı jacksparrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selam foruma yenı uye oldum,2-3 seneden berı motor alsammı almasammı dıye dusunup dururken fıyatı makul goruntusude fena sayılmıyıcak bır scooter alıyım dıye karar verdım ve basladım ıncelemeye,aklımda sadece marka olarak mondial vardı ınternet sıtesıne gırıp bıraz ınceledım ve 150 zc de karar kıldım ondan sonrada bıraz ınternette arastırıp bılgı sahıbı olıyım dedım ve yazılanları okumaya basladım ınanınkı forumu okuduktan sonra alma ıslemlerımı ıyıce hızlattım cunku burdakı herkesın yazdıklarını okudum (1.sayfadan 68. sayfaya) ve en sonunda bugun gıttım ve motorumun parasını verdım yarın kısmetse alıyorum ve muthıs bır heyecan ıcındeyım.sheltox,ozan 150 zc,sky forever ve daha bırcok arkadasım hepınıze cok tesekkur edıyorum yazdıklarınızı okuyup motor sahıbı oldum ve sormak ıstedıgım herseyın cevabını aldım bundan sonra bende motorum hakkında yasadıklarımı (ınsallah olmaz)arızalarımı ve dıger konuları anlatıcam.herkese hoşbulduk
    Hoş geldin kardeşim..

kalıcı ve katılımcı olman dileği ile...

Alıntı ugurahmi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu motorun görünüş itibariyle 2. kişinin oturacağı yer cok arkada görünüyor, kullananlar bilirler, 2kişi rahat binilebilir mi?

bugun bayisine gittim ama tavsiye etmediler bu modeli, rf rs modellerini önerdiler ama aklım zc de kaldı?Bayi elindekileri satmak için mi böyle bi çıkış yaptı acaba?
    Bi bayi eğer sattığı ürünü kötülüyorsa o ürün en cok giden üründür xD ve haliyle digerlerını satamamıstır ...!

yöntem;)

Motosikleti
    Honda vfr800
    oh oh ne ii topic durumu kotarmis wala bize gerek kalmamis almis basini gido wala eeth tum zc ci kardeslerim aynen dewam eskisi gibi katilamasamda arada paylasiyorum durumu sizlerle nyse hadi herkese ii eglenceler yheni motorlaryla arada gezi yapipta foto atin bakalm gorelim canawar nasi gidio bu arada muhaha su meshr videoyu izledim yha tartismaya degmez gosterge sisirme zc ile ole bi hiz tartisilmaya degmez(diger tum 150 cc cinler dahi) zaten o hiza ciksa motor 110 kg o ruzgarla yoldan cikar gider kanatlanir.... nese herkese mutlu sakin surusler grsrz.....!!!

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    bugün bir yunus gördüm 150 zc idi

hee aklıma gelmişken sorim bu 125 kv ler 9,1 beygirken nie 150 zc 8.5 beygir

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    o başka bu başkada ondan..!

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    motorun üstündeki yazılar yapıştırmamı yoksa kabartma falan mı 'race tech' gibi

motorun fabrıka verılerıne katiyen inanmayın. bende de 151 rs modeli var mondialin. 120 km hızla gıderken hem arabayla hem baska motorlarla denedim digerleri 100 ile gidiyor ben 120 ile giderken. ama yanyana gıdıyoruz. diger mondiallerle deniyorum gostergelerimiz aynı. demekki bu mondiallerin gostergeleri şişirme. zaten istanbul izmit yaptım. arabamla 95 km lik yol 120 ye yakın bişey gosterdı gosterge. belli ki yüzde 20 şişirme var bizim km lerde.

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    e işte söylüyoruz size
    benimki şişirme değil ne yazıkki ne ise onu gösteriyo o yüzdende 80-85 görebiliyo ha yol hafifçe bir eğim bile olsun 90-95ler tabiki ama öyle 110-120 düz yolda falan basamsı MÜMKÜN değil o motor 120 km hızla giderse siz heyecandan ölrüsünüz!
    Arkadaşlar bu motoru alacak olanlar öyle hayal hızlara bakmasın söylüyorum size bir çok insan bu konuda konuşuyo ama gerçek değer ve fabrika verisi bile sağlıklı olarak 85kmdir bu 90 olur yola göre belki birazcık daha ama kesinlikle 120 bilmem ne falan YOK ÖYLE BİR ŞEY !!!!

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    abi zaten 150 lilik bir motor 90 hadi bilemedin 100 yapar 100 den sonra yapması imkansız bişey yani

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler