Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondi 150MC
    alanada satanada hayırlı olsun arkadaşlar....
    allah utandırmasın ne diyim
    sorunlarınızı ve sorualrınızı paylasacagınız cok gusel bı ortam var..
    hadi hayırlısı resim beklerım HIM cem kardesım gri al benimki grıydı
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Shellden 95 kurşunsuz yeşil renkli pompadan alıver benzini bence shell güzel tabi sizin ordaki istasyonun kalitesini bilemem ama iyidir yine...
    Korkma sor sor ben uzun uzun anlattım ama yinede yanıtlarım sorularınızı...
    Aramıza yeni gelen HERKES
    HOŞGELDİNİZ

Motosikleti
    Mondial 150ZC
    Alıntı tesol.tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese merhaba sırf bu motor için bu siteye üye oldum öğretmenim ve araba kesmiyo artık bir scooter eğlenceli olacak diye düşünüyorum inşallah kısmetse bu ay sonuna almayı düşünüyorum bu arada gidip inceledim motor gerçektende güven veriyo ve hosuma gitti fakat tek korkum motorun çalınması ne yapıyorsunuz nereye koyuyorsunuz? apartmanda oturuyorum malum giren cıkan kapıda hep acık dısarıkoysam ne olur bilmiyorum aklımdkai arabanın arkadasındaki çeki demirine zincirle bağlamak )) yada apartman içine su borularına bağlamak ne dersiniz??? bu konuda şüphelerim biterse hemen alıcam ne dersiniz ne yapayım.Saygılar
    abim bende onu düşünüyorum ama garaj filan en iyisi kilitler filan boş moturun çalınıcağı varsa gider zaten ama yakınlarda otopark filan varsa anlaş yada apartman içine koy kitle en iyisi ayrıca bu motor çok güzel test sürüşü yaptım hele gece göstergeler çok güzel bundan şaşma derim fiyatıda çok iyi...saygılar

ozan abi gri ağır basıyoda dikkat çekmem benim en tmel kuralım sarı olsa sarı alıcam ama yok

ABİLERİM BEN BİŞEY DAHA SORMAK İSTİYORUM BEN ŞİMDİ MOTOR ALICAM TAMAMDA EHLİYETİDE AĞUSTOSTA ALICAM EE EHLİYETSİZ SÜRERSES CEZA GELİR AMA BÜTÜN YAZDA ONU BEKLEYEMEM DELİRİRİM HELE BÖLE Bİ MOTORUM OLUNCA YANİ POLİSLERE YAKALANSAK NE KADAR CEZA YERİZ .YUNUSLARI ZATEN KARIŞTIRMAYALIM OFFF OFFF
    ::tutkuy:::cat:

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    S.a Ben 17 Yaşında Bir Motor Tutkunuyum Ailemin Al Demesiyle Motor Almaya Karar Verdim Aradım Taradım 150zc Ye Işte Bu Benim Motor Dedim Ve Yazın AlmAyı Planlıyorum..67. Sayfaya Kadar Okudum Dedemin şişe Dibi Gözlüklerinin Faydası Oldu Benim Merak Ettiğim 100 Km Kaç L BenziN Yakması Birde Benzin Motoru Nasıl Etkiliyor (motorinde Teklermi , 98 Oktanda Uçarmı ) Gibi şimdiden Sağolun

Motosikleti
    Mondial 150ZC
    Almadan evvel internetten her rengine baktım, bayiye giderken kafamda siyah rengi vardı, bayiden cıkarken turuncu ile cıktım birazda yaz ayını dusunerek renkli bişi olsun istedim, turuncu da hoş bu arada ustadlar

arkadasa bi zincir al bana diye para verdim, motorsikletcinin tekinden almıs, cop beyzbol sopası kalınlıgında 1 metrelik zincir almıs :D bahce kapısına kilitliyorum ben. her muhit bir olmaz gerci.

ehliyet sınavı sanırım 19 nisanda yapılmıs, bikac gunle kacırdık :( simdi temmuzu beklicez, temmuzda yazılı sınav, temmuz sonu direksiyon sınavı olacak :( ehliyetsiz trafige cıkmak gerckten sakıncalı, zira trafik polisleri ozellikle scooter kullanananların cogunda ehliyet olmadıgını bilerek sık sık durduruyorlar, ruhsatın arasına 20 ytl koyun ve o para orda kalsın, unutun

BP den 95 oktan kursunsuz aldım, hic unutmam 4 lt aldım 13.82 ytl :D Zaten 5.8 lt topu topu. Bu arada yarım depodan biraz fazla yakıt var suan ve yaklasık 43 km yol yaptım, ortalama bi depo ile 100 km yakacagını dusunuyorum.

http://img174.imageshack.us/img174/8405/dsc00444wi8.jpg
    ---------------
    --------------------------
    [COLOR="Navy"][B]Death Is In Love With Us[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Honda vfr800
    ZC alan kardeslerime hayrli olsun diger katilimcilarda hepniz hos geldiniz arkadaslar bu aralar pek katilamiyorum ama siz warsiniz allhtan durumu kurtariosunuz hadi bakim yola dewm durmak yoq

Motosikleti
    Mondial 150ZC
    valla yakalnırsakta yakalanalım anasını durmak yok motor tutkusu devam eder abi ehliyet önemli konu ama napalım alcaz işte 2,3 ayda polisler idare eder

bende altta dükkan var boş oraya koyucam ama merdivenler var biraz bi yol yapmak lazım en iyisi kapalı mekan ama dışarda sağlam zincirde yeter bide kediler var tabi onlarda akşamları selede yatıyolar

motorun güzelmiş bu arada HIM motor resimlerde büyük çıkıyo ama fazla kalıplı değil ama çok çekici bi motor

Motosikleti
    Mondial 150ZC
    motoru aldık havalar bozdu, sansa bak yaw :D
    ---------------
    --------------------------
    [COLOR="Navy"][B]Death Is In Love With Us[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    e yok artık
    sen o motora küççük diyosan nerdeyse maxi scooter sınıfına gircek ebat olarak..
    En çekici RENK KIRMIZIDIR ARKADAŞLAR attığım resimlere bakmadınız mı?
    Gece kırmızının üstüne düşen ışıklar motoru çok güzel gösteriyor..
    Aktif ve TEk zc Kullanıcısı olark söylüyorum ya kırmızı ya turuncu..!
    Valla kapalı yerde tutmak herzman avantajdır!Ne yapın edn sokakta pek bırakmamaya özen gösterin güneş ve yağmur yemesin motor!!!!!!!
    Polisler eğer sana takmaya kararlıysa olacakları söyliyim
    600 ytl civarı ceza + motora el koyar + mahkemeye çıkarsın + içerde durduğu gün kadar parasını alırlar + motoru ancak ehliyetli biri çıkartabilir...
    Bende 1,5 ay ehliyetsiz gezmek zorunda kaldım b vardıda a2 yoktu sonra aldım falan rahatım şimdi...
    Zc mondial scooterlar arasında en iyisidir bunu unutmayın kalıplı çift diskli 116 kilo uzun bi motordur...
    Uzun yolda yapar 670 km gitti geldi benim motor tek gün içinde...
    Sorun sorun anlatayım ben size zcnin her yönünü

Acaba 2 aya kadar Zc ye zam gelirmi??

Arkiler bu 150 zc den almayı düşünüorum.Fiyatı da şimdilik uygun.Ama zam gelir mi acaba.Bu fiyatta bi artış olmazsa 2 aya kadar alıcam inş.Bazı arkadaşlar zam olcağını sölüyorlar,ne kadar doğru bu bilgi..birde bu motor un kalkışlardaki seriliği nasıl iyimi?ayrıca çok sorun çıkarır mı?

Motosikleti
    Mondial 150ZC
    oku oku oku..... :@wayy diğer sayfaları oku

@sky abim motoro küçük demiyorum yaw resimde daha büyük gözüküyo maxi scooter gibi ama o kadarda büyük değil yani onu dedim ayrıca kırmızı alıyorum hadi hayırlısı ama koltuk 2 renk olması beni kıl ediyo tek renk kaplatıcam aldıktan sonra..

HIM sen napıyon motor aldığından beri nası en yeni senin motor anlat biraz

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Bence o çift renk güzel birşey farklı bi kere yani...
    Ama yok benim zevkime ultra ters dersen değiştir sen bilrisn...
    8334 kmdeyim valla iyi problem yok motorda geziyorum ediyorum...bi kaç yıkamayla ilgili problem çıktı korna ve sinyallerde onu düzelttirdim bundan sonra daha dikkatli yıkıcam aleti...

Yeni zc alacağını söyleyen arkadaş sana şöyle diyim eğer birazcık daha paran varsa suzuki an 125ler çok revaçta şu an ve ultra kaliteli bi motor alabilirsen onu al yanlış anlaşılmasın adam yeni alıcak fikir veriyorum
    Fiyatınıda düşürdüler bi bak araştır derim...
    Zc iyidir ya kalkışta seri mi derken sen drag falan yapıcan heralde?
    Zc'nin motoru iyi sende iyi kullanırsan problem yaşamazsın rodajdı falan...
    Zam geleceğini sanmam çünkü birde zam gelirse kimse ZC falan almaz kendi bileklerini kesmiş olur MONDIAL firması...

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    100 Km Kaç L BenziN Yakması Birde Benzin Motoru Nasıl Etkiliyor (motorinde Teklermi , 98 Oktanda Uçarmı ) cevap verirseniz sevinirim

Motosikleti
    Honda vfr800
    sewgili kardesim 95 oktan disi kullanim yasak bu motora nedeni yoq 95 in altindada olmaz ustundede olmaz 95 kocan buna. 98 koyarsan ne mi olr , calisirken vuruntulu calisir , ilk calstirmada egzozdan arada patlama yapar , 98 oktan dusuk sicaklikta yanip fazla energi verdigi icin 150 cc lik bi motor bunu karsilamaz sen sadece gaza basinca motorun cok az daha hizli oldugunu sanarsin oncekine gore ama uzun vadede motorun omrunu yersin , motor actrman gerekir, motoru satmak zorunda kalrsin....... ASLA denemeyin

Arkadaşlar birkaç hafta içinde mondialin 150 zc modelini almayı düşünüyorum.1950 ytl 12 ay taksitle.200 de plaka ruhsat masrafları filan.İlk aldığım zaman motorun herhangi bir parçası üzerinde bir değişiklik yapmam gerekiyormu?
    Bi yerini biraz sıktırmam,gevşetmem vb..Çünkü bazen motor modellerinin çoğunda üretim hatasından dolayı bazı sorunlar yaşanabiliyor.Zc de de böyle bi sorun varmı? Ayrıca aldığım zaman içinde olan yağıyla mı kullanayım,yoksa değiştirmem gerekir mi?Bazı forumlarda değiştirmenin daha iyi olacağını söylemişler.

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Hyr hyr dikkat etmen gereken nokta motoru serviste ilk hazırlandığında dikkatli toplanması ayarlarının yapılması ve kontrollerinin olmasına dikkat ettir...Yani adamlara artık sigaramı alırsın cola bisküvi mi götürürsün onu sen biliyosun...
    Sen öyle yap ki adamlar senin motorunla ilgilensin ben olayı ilk günden sıcak tuttum adamlar bana motorumu SİLİP TE verdiler düşünün...
    tatlı dil bi kaç hareket toplar ortamı Türküz biz ne de olsa...
    Hyr içindeki yağı değiştirmene gerek yok hemde gerek yok
    O yağ zaten 500 kmye gelince sen(450-470 git) zaten değişicek o biraz kalın bir yağdır fabrika kendi koyar...Parçaların sürtünüp aşınacağı için o yağ biraz daha kalındır zaten yağ değişirken yağıniçindeki ufak parçaları görürsün...
    500 bakımına gittiğinde zaten gevşeyen vidaları varsa sıkar onlar ki sen zaten tornavida ile motorun yüzde 60-70ini sıkabilirsin çok aşırı sıkma yalama edersin..

Zc'nin öyle kronik bi sorunu yok...Ancak dikkat etmen gereken çakmağı fazla kullanma derim...Bazen elektrik problemine yol açabiliyo...
    Değiştirmen gereken bir parça ilk aldığında olamaz..
    Ha sonradan belki egzozu sevmeyip benim gibi kestrip sonra çıkan sese hayran olabilirsin o ayrı konu ki ben ses için değil performans için yaptırdım...
    Bence dikkat etmen gereken konu RODAJ dostum!!!!
    Motoru uzun ömürlü kullanmak istiyorsan rodajını kitaptaki gibi yapıcan daha fazla bilgi istersen ben motor kullanımı hakkında eski sayfalarda açıklamalar yaptım ordan bakıver...

Şimdiden hayırlı olsun

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    sky_forever abi bende 1 ay sonra alıyorumda dikkatimi çekti bu kontrolleri açar mısın biraz ona göre dikkat edeyim

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    haydi konumuzu ayakta tutalım 3 sayfaya düştük

Motosikleti
    Mondial 150ZC
    valla ne diyelim bnugün yolda bi zc gördüm turuncuydu adam tepesindeydi baktım sıcak kanlıya bneizyo sordum biraz motoru gördüğün gibi artis gibi dedi ama o kadar iyi değil dedi.yani çok çok iyi olmadığınıu biliyoruz ben dedim bundan alıcam hemşerim işine karışmak gibi olmasın ama yaşın genç daha çok motor alırsın ama şimdilik daha dengeli bişey al dedi haklı aslında benimde mali durum biraz kötülediğinden zc alma hevesim biraz köreldi...yanlış anlamayın motor süper ötesi ama benim şimdilik aklımda 12 ay taksitle yine bi mondial olan 100UKH var herşey dahil 141 ytl taksitle onu almayıda düşünüyorum zc de halen duruyo...

Motosikleti
    asya 150t1
    bende aranıza katıldım artık 151 rs vardı onuda yarın satıyorum salı çarşamba elımde olur artık zcm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler