Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emreakyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---waiting---
    Alıntı dreamclio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ne yhya
    bende anlamadım kısaca karbüratör ayarını gizel yapabilecek bir usta lazım bana istanbul anadolu yakasında

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motorsiklet Fuarı / Motoplus Fuarı

25-28 Şubat 2010 tarihinde İstanbul Fuar Merkezinde
    (Havaalanı Karşısı) 23 ülkenin katılımıyla ;

Motoplus Motorsiklet Fuarı düzenlenecek ve motorsikletlerin
    yanı sıra kasklar, lastikler, motor yağları, modifiye ve performans kitleri,
    katkı maddeleri, aksesuar vs ekipmanlar sergilenecektir.

İlgilenenlerin ajandalarına not almaları ve ilgisi
    dahilinde olan diğer arkadaş çevrelerine bildirmelerini hatırlatırım..

Biliyorsunuz ihtiyaçlarınızı butür fuarlarda daha ucuza indirimli veya
    promosyonlu olarak temin edebilirsiniz..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    ---waiting---
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25-28 Şubat 2010 tarihinde İstanbul Fuar Merkezinde
    (Havaalanı Karşısı) 23 ülkenin katılımıyla ;

Motoplus Motorsiklet Fuarı düzenlenecek ve motorsikletlerin
    yanı sıra kasklar, lastikler, motor yağları, modifiye ve performans kitleri,
    katkı maddeleri, aksesuar vs ekipmanlar sergilenecektir.

İlgilenenlerin ajandalarına not almaları ve ilgisi
    dahilinde olan diğer arkadaş çevrelerine bildirmelerini hatırlatırım..

Biliyorsunuz ihtiyaçlarınızı butür fuarlarda daha ucuza indirimli veya
    promosyonlu olarak temin edebilirsiniz..
    hangi havaalanı? birde topluca gidiş yapılacakmı forum olarak. giriş ücreti ne kadar bilginiz varmı acaba

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    hudson dan ben eldiven ve yağmurluk aldığım zaman bilet vereceklerini söylemişlerdi. bilet sorun olmaz.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

25-28 şubat 2010 motolus/ motorsiklet fuarı

Alıntı emreakyol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi havaalanı? birde topluca gidiş yapılacakmı forum olarak. giriş ücreti ne kadar bilginiz varmı acaba
    Yeşilköy'de Atatürk Havalimanı karşısı İstanbul Fuar Merkezi..
    www.motoplus.orgweb sitesinden detaylara sponsorlara,
    katılımcı ve destekleyici firmalara ulaşarak giriş biletlerini temin
    edebilir veya girişte ücret ödeyerek katılırsınız. Şuan bilet ücretleri
    hakkında bilgim bulunmamaktadır. ( bu tür fuarlara giriş bileti
    takribi 10-12 tl. düzeyinde ama 2010 için fiyat ne olur? sizleri
    yanlış yönlendirmek istemem..=)
    Yukarıdaki web sitesinin altında fuarı düzenleyen firmanın telefonları da
    mevcut 0212. 2903333

İster davetiyeli, ister bilet alarak, hangisi olursa olsun bence bu
    fuarı gidip görmek lazım..

Hatta gidip fotoğraf çekenler beğendikleri ekipmanları yayınlarsa
    ülke genelinde fuara gitmek isteyip çeşitli nedenlerle gidemeyen
    ve göremeyenlere biraz ışık tutmuş oluruz..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    ---waiting---
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeşilköy'de Atatürk Havalimanı karşısı İstanbul Fuar Merkezi..
    www.motoplus.orgweb sitesinden detaylara sponsorlara,
    katılımcı ve destekleyici firmalara ulaşarak giriş biletlerini temin
    edebilir veya girişte ücret ödeyerek katılırsınız. Şuan bilet ücretleri
    hakkında bilgim bulunmamaktadır. ( bu tür fuarlara giriş bileti
    takribi 10-12 tl. düzeyinde ama 2010 için fiyat ne olur? sizleri
    yanlış yönlendirmek istemem..=)
    Yukarıdaki web sitesinin altında fuarı düzenleyen firmanın telefonları da
    mevcut 0212. 2903333

İster davetiyeli, ister bilet alarak, hangisi olursa olsun bence bu
    fuarı gidip görmek lazım..

Hatta gidip fotoğraf çekenler beğendikleri ekipmanları yayınlarsa
    ülke genelinde fuara gitmek isteyip çeşitli nedenlerle gidemeyen
    ve göremeyenlere biraz ışık tutmuş oluruz..
    karşı yakada olması bnm için kötü oldu artık sanal olarak fotoğraflarla takip edeiz

[/COLOR]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:43 ----------

elcikleri değiştim fren rengi ile aynı yaptım orjinal aynasını beğenmiyordum onuda değiştim şimdi fren elcik ve aynalar aynı renkte ön çamurluğa örümcek yaptım arka tarafta plakanın altındaki çamurluğun uzun kalanını kestim böyle daha şık duruyor arka lastiği değiştim esnek dişli bi lastik taktırdım gece farın yan tarafına 2 mavi led ışığı taktırdım kornayı değiştim abüüüüübe diye bağıran bi korna taktırdım =) motoru bozmayacak bi şekilde azda olsa modifiye yapar gibi oldum =) sizce görünümü nasıl arkadaşlar ?[/QUOTE]

Görüntü güzel olmuş. Elçikleri değişmişken aynı renkte ''
    denge topuzu''alıp onu da monte etseydin!..
    hem görüntü olarak hem de vibrasyon için faydalı olurdu.
    Zevke bağlı olarak sana birde kask çantası gerekli..
    Eksozun değişimi ile birlikte yakıt giderinde artma oldumu?

Alıntı ERKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 - 4800 küsürde ben motoru bakıma soktum bakımdan çıktıktan kaç kilometr sonra bu hıza ulaşmışım bakılsın. 2 - motorun arka tekerini değiştim benim adım erkin ise adım gibi eminim teker farkı var benim motor önceden 120 vururken tekeri değiştikten sonra dişli ve esnek bi tekerde 130 u vurdum 3 - arkamda rüzgar yoktu zaten olsa 130 kilometreden hızlı bi rüzgar herhalde çatıları bacaları uçurur 4 - egzosum patlaktı bununda hızına faydası oluyor hemde % 100 oluyor %100 hızını 2 ye katlar demiyorum sadece hızına faydası oluyor benzin yönünden bana zarar oluyor çok yakıyor ama egzos patlak oldumu hiç motoru sıkmıyor yani kanatları olsa motor uçucak gibi oluyordu. 5 - benim 150 zc ile 2 kre 150 zc lerle kapıştım hepsindede geçtim hatta 150 zat ı bile geçtim adamda şaştı.. 6 - şimdi seninki uçakmış dersiniz belki yada iyi sallıyo dersiniz ama yalanla elime bişey geçmez motorumun neden hızlı gittiğini yazdım..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:40 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:43 ----------

elcikleri değiştim fren rengi ile aynı yaptım orjinal aynasını beğenmiyordum onuda değiştim şimdi fren elcik ve aynalar aynı renkte ön çamurluğa örümcek yaptım arka tarafta plakanın altındaki çamurluğun uzun kalanını kestim böyle daha şık duruyor arka lastiği değiştim esnek dişli bi lastik taktırdım gece farın yan tarafına 2 mavi led ışığı taktırdım kornayı değiştim abüüüüübe diye bağıran bi korna taktırdım =) motoru bozmayacak bi şekilde azda olsa modifiye yapar gibi oldum =) sizce görünümü nasıl arkadaşlar ?
    çamurluğa yapıştırdığın örümceği çıkarırsan görüntü daha güzel olabilir...

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    yahu şu alıntıları yaparken resimleri silinde yapın sayfa karman çorman oluyo

[QUOTE=sky_forever;dan alıntıdır.1926653]Ahanda fotoğraflar biraz ön bilgi vereyim...

Benimde kappa çantam var ve bugüne kadar heç orayla ilgili ne kırılma ne ezilme birşey yaşamadım ki çantam gayet gayet büyük ! Fakat resimdeki gibide bazı eklentiler beslemeler yapıldı mesela delindi vidayla tutturuldu altına iki tane güzel seçme bi tahta koyuldu falan ustam yaptı hepsini sağlam olsun bi kere iş yapalım diye kaç yıldırda duruyo valla gram yerinden kıpırdamadı...

-------------------------------------------------
    evet '' sky '' haklısın çanta çok güzel ve sağlam görünüyor.

Motosikleti
    mondial 150 ZC
    Mondial 150 zc mi yoksa 151 Rs modelimi daha iyi bide Asya T19 arasında kararsız kaldım.Bana japon italyan motoru demeyin.Çünkü taksitle çin maalı scooter alacağım.hangi motoru tavsiye edersiniz?Şubatta motor fuarı varmış.fuarı beklemem dahamı iyi olur fiyatlar düşermi acaba

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Hoşgeldin mydonesse.

Şimdi ben cevap olarak 150 Rs desem. Sen burada yazan 80 sayfa yazının bir hiç uğruna yazıldığını düşünebilirsin. Ben sana 150zc desem bu seferde sen sanırım forumun bu sayfasında başka motosiklet konuşulmadığını düşüneceksin.

Sen önce benim gibi yapmalısın. Tabi benimki naçizane öneridir.

Önce her iki ürünü de fiziksel olarak git gör , elle , sağına soluna bak , kendince eksiklik olarak yada beklentinin karşılığı olmayan yerleri not al. Üzerine otur ve kalk bak bakalım üzerinde görünüşün ve duruşun nasıl. İki ayağın da yere tam bastığında motoru ellerinde dengede tutabiliyor musun ?

Sonra sağ yada sol elini cebine sok. Bak burası çok önemli. Ben bu fiziksel denemeleri yaparken , elimi cebime soktuğumda buz gibi bacağım geliyordu. Eğer eline bir miktar para yada karşılığı PVC kartlar geliyorsa hemen evine dön. Öyle her gördüğümüzü koşarak almıyoruz. Devir ekonomi devri.

Gel burada bak benden kat be kat daha deneyimli , motoru ile kilometre olarak beş (5) haneli sayıları devirmiş ve motorundan memnun olan insanlardan bilgi alışverişi yap. Aramızda kilometre saatini ibresel olarakta sonuna dayamaya kararlı arkadaşların olduğunu da hatırlatayım. Eğer arkanda kalacaklara hatırı sayılır bir hayat sigortası ödemesi yapacak birikimin var ise , sen de onlardan birisi olabilirsin. Ama önerim kilometre saatinde mesafelerin artışını görmen.

Sonrasında işin en güzel yanı var. Kararını vermiş ve alacağı şeyin ne olduğunu bilen müşteri en güzel müşteridir. Ne isteyeceğini ve nasıl isteyeceğini bildiğinden. Önemli noktaları söyler , onlara dikkat eder ve verdiği kararla gidebildiği son noktaya kadar mutlu mesut olur.
    [CENTER][/CENTER][CENTER]Özgürlük iki teker üzerindedir...[/CENTER]

Motosikleti
    mondial 150 ZC
    Hoşbulduk sağol.Motorlara yakından baktım kontrol ettim zc daha ağır bastı görünüşü gidonu stop lambası sinyalleri ve disk fren olması çok güzel, bayileri bi daha gezecem sonra karar verecem

Motosikleti
    şubat ayında fuardan sonra mondial yeni modellerini iç piyasaya sürecekmiş. fuarı bekliyorlar. benim tavsiyem fuarı beklemen. fuarda git gör. yeni modellere de bak.

S40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monero Angel
    ya kardeşler s.a

benim cin malı monero 150 angelim var. tam egsozun motorla buluştuğu noktada sallantı yapıyodu. ses ve benzini abartılı bi şekilde sömürüyo. bi yerde sıktırdık. bi işe yaramadı egsozun sallantısı kesildi ama ses ve benzini içmeye devam ediyor. bu olay bize kaça patlar buna benzer bi olayla karşılaşan olmuştur muhakkak.

geçen yaz motorun kafası delinmiş yağ atıyo diye 200 tl motoru indirttiler bana. kazığı yedik yani. şimdide bilen birileri yol gösterirse memnun olurum. malum motor 1000 tl lik. yıllık masrafı 300 tl .. biraz yardımcı olun gözünüzü seviim...
    Everybody can't be motorcylyst...!

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Sen çok yanlış gelmişsin sanki ??

S40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monero Angel
    150 zc 150 rs :D biraz öyle olmuş başka bölümlere yazıcam yazıyı kolay gelsin ...
    Everybody can't be motorcylyst...!

Motosikleti
    eveet ilk kırıklar gelmeye başladı. 6000-7000 km arası bana pek hayırlı gelmedi yahu. daha önce kırılan plakalığı yenisi ile değiştirdim. 18 lira verip. lakin üç güne o da kırıldı. akabinde port bagaj kırılmıştı yenisini almıştım ilk yüz km içinde o da kırılmıştı. cumartesi günü komple söktüm. inceledim. çamurlupu kırık yerden çnce bali ile sonra da koli bantı ile tutturdum taş gibi oldu. fekaaaaat port bagajla ilgili problem daha derinmiş. şaseden kırık varmış. bagajın arka stop üzerindeki vida yerinin altında olan demir çift tarflı kırılmış ve sallantıda. kısacası kaynak gerekecek.
    sanıyorum hata bende bagaja fazla yük koydum galiba basınca dayanamamış. dikkatli olun. port bagaja fazla yük koymayın. fazl dediysem 5 kg kadar. istanbuldaki çukurlar o 5 kg yi 25 kg yapıyorlar.

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Bu soğuklarda Motorun gaz elciğini çevirebiliyor musunuz ?

Motosikleti
    her akşam gezintiye çıkıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler