Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Piaggio x7
    bu alet eski italyan yeni çin galiba ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı senol2985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrudur. 1911-2005 yılları arasında tamamen İtalyan, 2005'den sonra QJ Group satın alıyor. Tasarım İtalyan, üretim-ithalat Çin.
    İtalya'da Benelli'nin bir fabrikası varmış ama hangi modeller üretiliyor bilmiyorum.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar; rks150'den bu motosiklete geçen ya da 300-500 km rks 150 kullanmış olan var mı aranızda? Bi sorum olacak.

Motosikleti
    benelli tnt 25
    Alıntı unljm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Muhtemelen termostat açık kalmış sürekli soğuduğu için ısınamıyor. Hareket halinde değilken boş vitesdr hafifce gaz vererek motoru ısıtıp fan açılıp açılmadığını kontrol edin. Fan açılmıyorsa sıkıntı olur. Şuan ki durumda ise motorunuz optimum çalışma sıcaklığına ulaşamaz buda uzun vadede sıkıntı yaratır kısa vadede ise yeterince ısınamadığından bi miktar çok yakabilir ve aşınma biraz fazla olabilir.
    boşta çalışırken fan açıyor ama eskisi gibi değil hiçbi zaman hararet 2 çizgiden aşağı düşmüyodu biraz trafiğe girince sık fan açıyodu şu anda öyle bi şey yok motOR çalıştığında tek çizgi hemen trafiksiz yola çıkarsan tek çizgide kalıyo 20-40 km hızla gidersen tek veya iki çizgi arasında gidip geliyo durduk yerde fan açtırıp açık yolda 80-100 arası süratle gidince hararet tek çizgiye düşüyo
    büyük olasılık la termostat arızalı ama ben bunu servisi arayıp anlattım ama bi türlü anlatamadım onların kafasında termostat arızası sadece suyu durduracağı hararetin yükseleceği yönünde servise göre termostatın açık kalması bi arıza değil zaten telefon ile aradım söylediğimin ısrarla sorun değil bi arıza yok dediler dediler hararet yükselirse sorun olacağını bu durumun normal olduğunu söylediler bi türlü anlatamadım daha iyi motor hararet yapmaz diyolar ama hiç yapmıyo hararet yükselse sorun olur diyolar ama dediğn gibi uzun vadede sorun olur ve motor çalışma ısısına ulaşamaz yakıt artar motor çabuk aşınır ömrü azalır
    gelde bunu servise anlat bunu onların bilmesi lazım adama böyle anlatınca ters konuşup kızıyolar onlar sayesinde motoru aldığıma pişman oldum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:51 ----------

motor şu an 2100 km de ve 600 km sini servise gidip gelirken yaptım
    bayramdan sonra tekrar gidicem

bursada nilüfer yakınlarında tnt 25 i olan varmı FI arıza lambası ile ilgili bişeyler sormak istiyorum

Motosikleti
    6. viteste 80-100'de giderken zaten tek çizgide kalması doğal. Max 2'ye çıkar, fan açacak kadar ısınmaz.
    Sizin motorunuzda bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Bir de genellikle fanı açıp kapatan termostat, sıcaklık sensöründen ayrı olur. Termostat aç-kapa çalışır, sıcaklık sensörü ise analog/değişken değerli. Ekranda sıcaklık yüksek görünürken fan açmasa ya da tam tersi olsa, birinde sorun vardır ama sizde ikisi birbirini doğruluyor.

Not: Varsayımdır, motorun devresini bilmiyorum.

Motosikleti
    benelli tnt 25
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6. viteste 80-100'de giderken zaten tek çizgide kalması doğal. Max 2'ye çıkar, fan açacak kadar ısınmaz.
    Sizin motorunuzda bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Bir de genellikle fanı açıp kapatan termostat, sıcaklık sensöründen ayrı olur. Termostat aç-kapa çalışır, sıcaklık sensörü ise analog/değişken değerli. Ekranda sıcaklık yüksek görünürken fan açmasa ya da tam tersi olsa, birinde sorun vardır ama sizde ikisi birbirini doğruluyor.

Not: Varsayımdır, motorun devresini bilmiyorum.
    bildiğim kadarıyla fanı açıp kapatan termostat değil radyatörün üstündeki fan müşürü dür termostat aç kapa çalışır doğru ama arıza durumunda kapalı kalırsa su devirdaim olmaz motorun harareti yükselir ısı sensörü bunu algılar ve göstergede hararetin yükseldiğini görürüz yada açık kalır
    su sürekli devir daim yapar motor yeterli sıcaklığa ulaşamaz.bir hafta önce böyle bişey yoktu şmdi dediğim gibi sıcaklık sürekli düşük motor sürekli ısındığı için 2 çizginin altına düşmez yukarı çıkar 3 çizgi olunca fan açar ama şu anda hep tek çizgide duruyo yukarı çıkmıyo

istersen 40 km hızla düşük viteste git yine hararet tek çizgide kalıyor

Motosikleti
    Superlight 200
    Evet servisiniz uğraşmak istemiyor. Öncelikle Türkiye dağıtıcı firmayı arayıp sorunu onlara anlatın onlarında sizin servisinizi arayıp sorunu anlatmasını ve çözülmesini isteyin aksi taktirde yasal yollara başvuracağınızı bildirin. Sonuç alamazsanız tüketici hakem heyetine bir avukatla beraber yazdığınız ayrıntılı dilekçenizi verin. Çok kısa sürede ilgileniyorlar bilirkişi tarafından inceleniyor sorununuz hallediliyor hallolmazsa paranızı alanilirsiniz. Yakınlarımın başına geldi ordan biliyorum.

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Selamlar. Fren manetimin kırıldığından bahsetmiştim. Servis G.Antepten parçayı istedi ve üç gün sonra Bursa'ya gelen parçayı taktılar. Fren maneti 70 TL + 10 TL kargo karşılığı geldi. Ancak son anda kargo ücretini almadılar.

Motosikleti
    Bir fren manetine 80TL istemek Bu servislerin hepsi rezil galiba.

30$'a ebay'den katlanır manet seti alınabiliyor, Türkiye'de de 150TL'ye satıyorlar. Dümdüz fren manetine 70-80TL fazla olmuş.

Motosikleti
    benelli tnt 25
    devirdaim bütün keçeleri değişti en fazla 3 gün kullandım yine başladı su kaçırmaya,ısınmama problemi devam ediyor(aynı başka motorlarda denedim sahibinden de yakında olan satılık tnt 25 leri arayıp bakmaya gittim) fI lambası hala yanıyo(yazılım demişlerdi beyni değiştirdim aynı motorla hala yanıyo) benelliye mail attım motorun değişimini istedim olmazsa tüketici mahkemesine şikayette bulunucam servise git gel 700 km yaptım motor yolda açıldı ağız tadıyla 1 hafta binemedim motora kaç kişiyle konuştum bu arızalar kimsede yok bu motoru toplayan adamı bulursam ....... ....... .

Alıntı @lican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tnt 25
    motor devirdaimden su kaçırıyodu tamir takımı 10 günde geldi bayii ile gaziantep in iletişimsizliğinden dolayı parçalar değiştiği halde hala su kaçırmaya devam etti serviste araya bir keçe daha koyuldu şu anda bi su kaçağı yok devirdaimden fI lambası yanıyodu hala yanıyo yeni yazılımla düzelicekmiş bekliyorum bu seferde termostat arızalandı sürekli açık kalıyo galiba motosiklet normalde hararet 2 çizgi oluyo du 3 te fan açıyodu şimdi 2 çizgide iken rüzgar vurmaya başlayınca tek çizgi oluyo 20 km ile gitsem fan açtıramıyorum motora 2 çizgiden yukarı çıkmıyo servisi aradım durumu anlattım motor ısınamıyo diyorum ne güzel işte motor hararet yapmıyo dediler durum normalmiş onlara göre

bu durumun başka bi nedeni olabilirmi
    Rüzgar vurduğu zaman çizgi düşmesi normaldir sonuçta motor soğuyor boşta kullanarak gaz ver fan açılmaz ise sıkıntı vardır ?

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Alıntı senol2985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tasarım kalite mühendis vs. halen italyan fakat maliyeti düşürmek adına üretimi tüm firmalar gibi Çin'de yapmaya başladılar Zaten üretim Çin olmasa bu fiyata olmaz bizlerde alamayız. Memnun olmayan yok zaten motordan

devirdaim bütün keçeleri değişti en fazla 3 gün kullandım yine başladı su kaçırmaya,ısınmama problemi devam ediyor(aynı başka motorlarda denedim sahibinden de yakında olan satılık tnt 25 leri arayıp bakmaya gittim) fI lambası hala yanıyo(yazılım demişlerdi beyni değiştirdim aynı motorla hala yanıyo) benelliye mail attım motorun değişimini istedim olmazsa tüketici mahkemesine şikayette bulunucam servise git gel 700 km yaptım motor yolda açıldı ağız tadıyla 1 hafta binemedim motora kaç kişiyle konuştum bu arızalar kimsede yok bu motoru toplayan adamı bulursam ....... ....... .
    Merkez ile görüştün mü hiç forumda senin yaşadığın arızayı yaşayan kimse yok ama diğer arızalar ile merkezin ilgilendiği doğrudur bi mail çek veya facebook sayfasına msj çek hemen cvp veriyorlar kaç defa bilgi aldım ordan

Motosikleti
    benelli tnt 25
    Alıntı tmp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rüzgar vurduğu zaman çizgi düşmesi normaldir sonuçta motor soğuyor boşta kullanarak gaz ver fan açılmaz ise sıkıntı vardır ?
    motoru ilk aldığımdan beri sıcaklık göstergede istersen 100-140 arası hızlagittiği halde 2 çizginin altına kesinlikle düşmedi bu motoru kullanan kişilere soruyorum sizin motorunuzda seyir halinde yol açık iken hararet gösterge de hangi çizgide gösteriyor
    şöyle söyleyim motoru çalıştırdın hararet tek çizgide 100 km yol yaptın yine tek çizgide çok sıkı trafiğe girersen durursan 2 çizgi oluyo yola çıkınca yine teke düşüyo motoru ancak durduğu yerde çalıştırarak fan açtırabiliyosun
    motoru çalıştırdın motor çalışma sıcaklığına gelene kadar termostat açılmaz radyatördeki su soğuk kalır çalıştıktan 1-2 dk sonra radyatörle birlikte ısınıyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:56 ----------

Alıntı Balc10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merkez ile görüştün mü hiç forumda senin yaşadığın arızayı yaşayan kimse yok ama diğer arızalar ile merkezin ilgilendiği doğrudur bi mail çek veya facebook sayfasına msj çek hemen cvp veriyorlar kaç defa bilgi aldım ordan
    merkezi aradım mail attım bugün yine aradım motorun değişimini istedim yardımcı olmazsanız tüketici mahkemesine şikayette bulunacağımı söyledim onlar bana yine servise gitmemi soruna bakılmasını söyledi(aldığımdan beri 4-5 kez gittim git gel yol 170 km)ondan sonra duruma göre talebimi yönetim kuruluna söyliceklermiş pazartesi servisle görüşücem artık motordan soğudum neresinden su akçak ne zaman yolda kalcam diye bekliyorum gerçi motor bayramın 1.gününden beri yine yatıyo büyük ihtimah yasal yola başvurucam

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    motoru ilk aldığımdan beri sıcaklık göstergede istersen 100-140 arası hızlagittiği halde 2 çizginin altına kesinlikle düşmedi bu motoru kullanan kişilere soruyorum sizin motorunuzda seyir halinde yol açık iken hararet gösterge de hangi çizgide gösteriyor
    şöyle söyleyim motoru çalıştırdın hararet tek çizgide 100 km yol yaptın yine tek çizgide çok sıkı trafiğe girersen durursan 2 çizgi oluyo yola çıkınca yine teke düşüyo motoru ancak durduğu yerde çalıştırarak fan açtırabiliyosun
    motoru çalıştırdın motor çalışma sıcaklığına gelene kadar termostat açılmaz radyatördeki su soğuk kalır çalıştıktan 1-2 dk sonra radyatörle birlikte ısınıyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:56 ----------

merkezi aradım mail attım bugün yine aradım motorun değişimini istedim yardımcı olmazsanız tüketici mahkemesine şikayette bulunacağımı söyledim onlar bana yine servise gitmemi soruna bakılmasını söyledi(aldığımdan beri 4-5 kez gittim git gel yol 170 km)ondan sonra duruma göre talebimi yönetim kuruluna söyliceklermiş pazartesi servisle görüşücem artık motordan soğudum neresinden su akçak ne zaman yolda kalcam diye bekliyorum gerçi motor bayramın 1.gününden beri yine yatıyo büyük ihtimah yasal yola başvurucam
    Servis ile tekrar görüş serviste iken merkezi ara deki motorumu şu servise teslim ettim yapılmasını rica et bırak 6 7 gün yatsın incelesinler. Birde hangi şehirdey isen o şehirdeki en iyi servise götür İstanbul'da isen vale'ye uğra

Motosikleti
    Bu sabah işe gelirken 6. viteste 120km/h civarında sürdüm. Sıcaklık 1 çubuğun üstüne çıkmadı.
    Hava serindi, rüzgar da vardı. Sıcak olsa 2 çubuk civarında olurdu herhalde.

Sıkışık trafikte fan açmaması sorun olduğunu gösterir sizin de dediğiniz gibi. 15 dakikalık sürüşün sonunda, trafik yürüme hızlarına düşünce sürekli fan açıyor benim motor. Gaz-debriyaj-fren-gaz-debriyaj derken 2 dakikada bi fan açıyor.
    Umarım sorununuzu çözersiniz. Benelli Türkiye'nin ilgisini de görmüş oluruz.

Motosikleti
    benelli tnt 25
    Bu sabah işe gelirken 6. viteste 120km/h civarında sürdüm. Sıcaklık 1 çubuğun üstüne çıkmadı.
    Hava serindi, rüzgar da vardı. Sıcak olsa 2 çubuk civarında olurdu herhalde.

Sıkışık trafikte fan açmaması sorun olduğunu gösterir sizin de dediğiniz gibi. 15 dakikalık sürüşün sonunda, trafik yürüme hızlarına düşünce sürekli fan açıyor benim motor. Gaz-debriyaj-fren-gaz-debriyaj derken 2 dakikada bi fan açıyor.
    Umarım sorununuzu çözersiniz. Benelli Türkiye'nin ilgisini de görmüş oluruz.
    motorun arızaları konusunda hemfikir olduğumuz tek servis vale motor sorunu anlattım onlar nedenini söyledi ama diğer servislerin bazılarının su soğutmalı motorlarda termostat olduğundan haberi bile yok bence eğitime oraya buraya gönderip tepegözden eğitim verceklerine diğer servis çalışanlarını vale motora her konuda eğitime göndersinler çünkü forumlarda yazanlar ve diğer kullanıcılardan anladığım kadarıyla bu motorlardan vale motor dışında anlayan ve bilen bir servis yok

Motosikleti
    Vale motora da çok güvenmemek lazım.
    1000 km bakımında sadece yağ değişimi ve zincir ayarı yaptılar. Zincir ayarını da yanlış yaptılar. 3 haftadır motorum düşük viteslerde bağırıyor, motor gürültüsü egzozu bastırıyor.
    Teori var ama uygulama yok sanırım.

Motosikleti
    benelli tnt 25
    Vale motora da çok güvenmemek lazım.
    1000 km bakımında sadece yağ değişimi ve zincir ayarı yaptılar. Zincir ayarını da yanlış yaptılar. 3 haftadır motorum düşük viteslerde bağırıyor, motor gürültüsü egzozu bastırıyor.
    Teori var ama uygulama yok sanırım.
    söylediğin sorun debriyajla alakalı olabilir

Selamlar,
    İhtiyaçtan satılık. İlan zamanı yarın doluyor iletişime geçmek isteyen buradan mesajla geçebilir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...8510822/detay/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)