Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı aslan37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim en büyük sıkıntım ki; birkaç arkadaş ta daha duydum ZİNCİRRRRRR SESİ PROBLEMİ.Vale Motor da da çözülemedi.Arkadaşlara kullandırdım motoru 100 mt den duyuyorum sesi.ÇÖZEN ARKADAŞ VARSA LÜTFEN YARDIMCI OLSUN ...
    nasıl bir ses hızlanınca mı ses geliyor yoksa çalıştığı andan itibaren mi bilgi verirsen yardımcı olabiliriz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı Gronax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. Yıllardır kurduğum hayalin gerçekleştiği gündür bugün. Bunu TNT 25 ile gerçekleştirmek nasipmiş. Takipteyim, edineceğim tecrübeleri sizlerle de paylaşacağım. Şuan için sadece artçı olarak yorumlayabilirim tabi motoru. En yakın zamanda sürücü olarak yapmakta nasip olur umarım.

Şu güzel şarkı ile selam edeyim hepinize; https://www.youtube.com/watch?v=pR30knJs4Xk
    Motosikleti aldın mı almayımı planlıyorsun anlamadık pek sanki
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

Gronax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Alıntı darknife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti aldın mı almayımı planlıyorsun anlamadık pek sanki
    "Gerçekleştirdim" imajı vermeye çalışmıştım ama pek başarılı olamamışım anlaşılan. Aldım çok şükür.
    ...garip... bunu beğendi.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    "Gerçekleştirdim" imajı vermeye çalışmıştım ama pek başarılı olamamışım anlaşılan. Aldım çok şükür.
    Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız
    oialdemir bunu beğendi.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı uğurlu olsun. Tekerine taş değmesin sigorta kaça patladı ? ve toplamda ne kadar mal oldu . Tekerine taş değmesin.
    Emreerol bunu beğendi.

Tevfik Fikret Caddesi No:4 Bahcelievler/İstanbul
    Motosikleti
    Benelli
    Alıntı aslan37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim en büyük sıkıntım ki; birkaç arkadaş ta daha duydum ZİNCİRRRRRR SESİ PROBLEMİ.Vale Motor da da çözülemedi.Arkadaşlara kullandırdım motoru 100 mt den duyuyorum sesi.ÇÖZEN ARKADAŞ VARSA LÜTFEN YARDIMCI OLSUN ...
    Sıkıntıyı Tekrar Anlatırsanız Veya Bir Gün Yoldan Gecerken Ugrarsanız Daha Detaylı Sorunu Cozmek İcin Konusabiliriz İyi Günler

Motosikleti
    BENELLİ TNT 25
    Merhaba,
    Tnt 25 im 1000 km olacak yakında ve bakıma gidicem. İlk bakımda nelere dikkat etmeliyim detay olarak.
    Stop etme problemine gelecek olursak ben alırken güncelleme yapıldığı söylendi. Öyle aşırı bir stop sıkıntısı yok fakat 5-6 defa başıma geldi ve hepside bayır aşağı giderken hele bir kaçı elim debriyajdayken oldu sorun bende mi motorda mı anlamadım
    Zincir sesi sıkıntı bende de var yapladım zinciri biraz azaldı ses ama yine var tabi pedal çevirmeden giden bisiklet gibi ses yapıyor.

Alıntı Akif5341 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Tnt 25 im 1000 km olacak yakında ve bakıma gidicem. İlk bakımda nelere dikkat etmeliyim detay olarak.
    Stop etme problemine gelecek olursak ben alırken güncelleme yapıldığı söylendi. Öyle aşırı bir stop sıkıntısı yok fakat 5-6 defa başıma geldi ve hepside bayır aşağı giderken hele bir kaçı elim debriyajdayken oldu sorun bende mi motorda mı anlamadım
    Zincir sesi sıkıntı bende de var yapladım zinciri biraz azaldı ses ama yine var tabi pedal çevirmeden giden bisiklet gibi ses yapıyor.
    Yazılım güncellemesini tekrar yaptır bildiğim kadarı ile güncelleme 2 defa geldi belki ilkine denk gelmişsindir sen zincir sesi galiba göreceli bi kavram oldu bazıları sorun teşkil etmiyor diyor bazıları sorun diyor. Kısaca motosikletin şuan için kronik bir arızası yok ValeMoto zincir sesini de halledecek inşallah

Tevfik Fikret Caddesi No:4 Bahcelievler/İstanbul
    Motosikleti
    Benelli
    Alıntı Akif5341 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Yarın Geleceginiz Zaman İnsallah Cözülecek Herseyin Cözümü Vardır İyi Günler

Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Alıntı gezgin41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun. Tekerine taş değmesin sigorta kaça patladı ? ve toplamda ne kadar mal oldu . Tekerine taş değmesin.
    Sigorta insan işi değil ya. İlk motorum, ortalama 1500 lira gibi bir fiyat çıkartıyorlar. Pazartesi PTT ve Ziraat sigortayı yoklayacağım. İşin daha kötü tarafı sigorta yaptırmadan ruhsatı alamıyorum. Geçici ruhsat ise bir ay götürüyor ancak.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Git yüzyüze görüş sigortacılarla aracı olmasın. Mümkün olduğu kadar ofislerine git, birde bankalarında üst katlarında sigorta bölümü olur, onlara da uğra. O keçili, akilli reklamı olan şirketi kaale alma. Kolay gelsin.

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    ziraat bankasındasn fiyat alın uygun olduğunu duydum ( yanılıyorsam kusura bakmayın), devlet sigorta şirketlerine yüzde 20 indirim yapma emri verdi henüz yapmadılar fırsatçılar bekleyin bence biraz.

Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Bu akşam 550KM'lik yola çıkıyorum. Gelişmeleri aktarmaya çalışacağım. Herkese kazasız belasız sürüşler
    ...garip... ve oialdemir bunu beğendiler.

Sigorta insan işi değil ya. İlk motorum, ortalama 1500 lira gibi bir fiyat çıkartıyorlar. Pazartesi PTT ve Ziraat sigortayı yoklayacağım. İşin daha kötü tarafı sigorta yaptırmadan ruhsatı alamıyorum. Geçici ruhsat ise bir ay götürüyor ancak.
    İstanbulda yaşıyorsun değil mi diğer şehirlerde çok az bi fark oluyor ama istanbul fiyatları uçuyor arkadaş bu sigorta içinde bir torba yasa çıkartsalar bi üst sınır koysalar ne güzel olacak

Motosikleti
    tnt 25
    herkese selamlar
    20 li yaşlardan beri süregelen motor hevesine 3 senelik yaklaşık 5000 km 100-125 cc deneyiminden sonra
    çok düşünerek ve zorlayarakta olsa 2.el bir tnt25 alarak devam ediyorumm .
    Bu motoru uygun fiyatlı bir motorda kaliteli bir lastik kullanabilecek olduğum için tercih ettim diyebilirim
    8250 tlye aldım.3 aylık 1300 kmde şimdilik bir sıkıntı yok gibi.Vites geçişleri biraz sıkıntılı 1. vitese tam geçmiyor
    geçti zannedip ışıklarda kalakalıyorum bazen,debriyaj azda olsa sert kas yaptıracak kadar değil
    sürmesi kolay yetenekli ve biraz kalıplı kişiler için başlangıç motoru olabilir belkide
    İnşallah başımıza motor diye bela almamışızdır artık görecez
    sigorta 296 tuttu, plaka değiştiği için biraz daha düşebilir bi ihtimal, yaş 36
    yalnız motosiklet işi zengin işi alınacak çok ekipman malzeme var ama para yok
    en önemlisi lastik diyerekten o çok meşhur diablo rosso 2 lere bayıldık parayı çünkü 10 km içinde 3 kere lastikler bana bazı dans figürleri
    hünerlerini gösterince bende lastikçinin yolunu gösterdim
    çok uzatmayayım hayırlı sürüşler iyi günler dilerim
    emre erol kazasız varın gelin inşallah
    ...garip..., VALEMOTO ve oialdemir bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu akşam 550KM'lik yola çıkıyorum. Gelişmeleri aktarmaya çalışacağım. Herkese kazasız belasız sürüşler
    Yolun açık olsun gece çıkıyorsan dikkatli sür uzun yolda kazasız sürüşler. Tekerine taş değmesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

Alıntı mkgbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar
    20 li yaşlardan beri süregelen motor hevesine 3 senelik yaklaşık 5000 km 100-125 cc deneyiminden sonra
    çok düşünerek ve zorlayarakta olsa 2.el bir tnt25 alarak devam ediyorumm .
    Bu motoru uygun fiyatlı bir motorda kaliteli bir lastik kullanabilecek olduğum için tercih ettim diyebilirim
    8250 tlye aldım.3 aylık 1300 kmde şimdilik bir sıkıntı yok gibi.Vites geçişleri biraz sıkıntılı 1. vitese tam geçmiyor
    geçti zannedip ışıklarda kalakalıyorum bazen,debriyaj azda olsa sert kas yaptıracak kadar değil
    sürmesi kolay yetenekli ve biraz kalıplı kişiler için başlangıç motoru olabilir belkide
    İnşallah başımıza motor diye bela almamışızdır artık görecez
    sigorta 296 tuttu, plaka değiştiği için biraz daha düşebilir bi ihtimal, yaş 36
    yalnız motosiklet işi zengin işi alınacak çok ekipman malzeme var ama para yok
    en önemlisi lastik diyerekten o çok meşhur diablo rosso 2 lere bayıldık parayı çünkü 10 km içinde 3 kere lastikler bana bazı dans figürleri
    hünerlerini gösterince bende lastikçinin yolunu gösterdim
    çok uzatmayayım hayırlı sürüşler iyi günler dilerim
    emre erol kazasız varın gelin inşallah
    Hayırlı uğurlu olsun. Uygun fiyata almışsın. Lastikleri Rosso II nin hangi ölçülerinde taktırdın ve motor gidişinde fark hissetin mi ? Teşekkürler. Tekerine taş değmesin.
    VALEMOTO bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Evet, İstanbul'dayım ama bu kadar da öldürülmez ya. Güzel bir lastik alacak parayla, zengini zengin ediyoruz başka bir şey değil.

Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi yolculuklar.

Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Eyvallah hocam. Sizlere de hayırlı olsun. Tekerinize taş değmesin.

1. vites problemi ilk altığımda bende de vardı. 1000 KM bakımında yağı değiştirince problem ortadan kalktı. Yağ henüz değiştirilmediyse kesin değiştirin. Ayrıca, ne olur ekipmanları tam alın, tam kullanın. Maddi olarak karşılığı yok bir bacak veya bir kolun ufak bir sakatlatlanmasının.

Tekrar hayırlı olsun, güle güle kullanın.
    oialdemir bunu beğendi.

Arkadaslar arkadasimin tnt25 inden koku geliyor on taraftan balata kokusu gibi agir bir yanmis lastik kokusu. Birde motor fan aciyor bir anda gostergedeki hararet gostergesi full oluyor. Bu tarz sikinti yasayan varmi. Motorun giderken yamurlu havada fan acmasi ve koku gelmesi normal gelmedi. Bilgisi olan yada yasayan varsa paylasirsa sevinirim.

Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı Kyairfn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar arkadasimin tnt25 inden koku geliyor on taraftan balata kokusu gibi agir bir yanmis lastik kokusu. Birde motor fan aciyor bir anda gostergedeki hararet gostergesi full oluyor. Bu tarz sikinti yasayan varmi. Motorun giderken yamurlu havada fan acmasi ve koku gelmesi normal gelmedi. Bilgisi olan yada yasayan varsa paylasirsa sevinirim.
    Motor sıfır ise kokunun gelmesi doğal. Değilse bir servise uğramanız iyi olur.
    Fan göstergesi full oluyor derken 3 çizgi oluyorsa o da normal. Ancak fazlası yine servislik görünüyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)