Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı VALEMOTO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Randevu Sistemi Geldiginden Beri Düzenli Olarak TNT25 ve TNT250 Forumlarındayım Bunun Dısında Bircok Müsteri Sorunlarını Telefonla Arayarak Veya Whatsapp Yolu İle Anlatıyor Elimizden Geldigince Bizde Yardımcı Olmaya Calısıyoruz Herhangi Bir Görüs Veya Sıkıntı Durumunda 05453660839 Numarası İle Bize Ulasabilirsiniz.
    İyi Günler
    Forum platformu ile daha yakından ilgilenirseniz hepimizin ayrı ayrı şikayetleri var ve sizin isminizi çok duyuyoruz ama İstanbul'da değiliz. Motosiklet ile ilgili yağ önerisi vs. bilgi verebilir misiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Tevfik Fikret Caddesi No:4 Bahcelievler/İstanbul
    Motosikleti
    Benelli
    Alıntı gezgin41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forum platformu ile daha yakından ilgilenirseniz hepimizin ayrı ayrı şikayetleri var ve sizin isminizi çok duyuyoruz ama İstanbul'da değiliz. Motosiklet ile ilgili yağ önerisi vs. bilgi verebilir misiniz.
    Biz Bakıma Gelen Müsterilerimize Repsol Motul Ve İphone Tercihlerini Söylüyoruz Onlar İstediklerini Söylüyor Benelli Torku Yüksek Bir Motor Oldugu İcin İyi Bir Yag Gerektiriyor İnsanlar Ucuz Oldugu İcin Dısardan Yag Getiriyor Ama Biz Herhangi Bir Sorumluluk Almıyoruz Not Olarak Da yagı Kendi Getirdi Yazıyoruz Repsol Alıcaksanızda Kullanıma Baglı Olarak Alın Eger Sehir İci Sakin Sürüyorsanız Repsol Town Hızı Seviyorsanız Makinaya Fazla Yükleniyorsanız Repsol Racingi Tercih Edin İyi Günler

Biz Bakıma Gelen Müsterilerimize Repsol Motul Ve İphone Tercihlerini Söylüyoruz Onlar İstediklerini Söylüyor Benelli Torku Yüksek Bir Motor Oldugu İcin İyi Bir Yag Gerektiriyor İnsanlar Ucuz Oldugu İcin Dısardan Yag Getiriyor Ama Biz Herhangi Bir Sorumluluk Almıyoruz Not Olarak Da yagı Kendi Getirdi Yazıyoruz Repsol Alıcaksanızda Kullanıma Baglı Olarak Alın Eger Sehir İci Sakin Sürüyorsanız Repsol Town Hızı Seviyorsanız Makinaya Fazla Yükleniyorsanız Repsol Racingi Tercih Edin İyi Günler
    Bilgi için teşekkürler. Putoline yağ markasını bi arakdaş tavsiye etmişti hatta epeyi önermişti bu motor için kendisi kullanıyormuş motor bambaşka bişey oldu falan diyordu siz ne dersiniz uygunmudur yada düşünülebilir mi ? Sayfa 70'te detaylı bilgi aktarmıştı arkadaş.

Motosikleti
    Benelli
    Alıntı bireycell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgi için teşekkürler. Putoline yağ markasını bi arakdaş tavsiye etmişti hatta epeyi önermişti bu motor için kendisi kullanıyormuş motor bambaşka bişey oldu falan diyordu siz ne dersiniz uygunmudur yada düşünülebilir mi ? Sayfa 70'te detaylı bilgi aktarmıştı arkadaş.
    Putoline Da İyi Bir Markadır Ama Daha Önce Putoline Koyulmus Bir Motora Binmedim Veya Farketmedim Biz Garanti Cözüm Olsun Diye Motogp De Bile Kullanilan Markaları Seciyoruz Yag Secimi Bile Sürücüden Sürücüye Kullanımdan Kullanıma Göre Degisir Bu Yuzden Repsol Motul Ve İpone Markalarının Onlarca Yag Cesiti Var
    hattoi bunu beğendi.

Gronax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Herkese merhaba. Yıllardır kurduğum hayalin gerçekleştiği gündür bugün. Bunu TNT 25 ile gerçekleştirmek nasipmiş. Takipteyim, edineceğim tecrübeleri sizlerle de paylaşacağım. Şuan için sadece artçı olarak yorumlayabilirim tabi motoru. En yakın zamanda sürücü olarak yapmakta nasip olur umarım.

Şu güzel şarkı ile selam edeyim hepinize; https://www.youtube.com/watch?v=pR30knJs4Xk

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Stop etme sorunu halledildi mi arkadaşlar? Birde önden gelen zırıltı?

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Dostum stop etme sorunu motorun yazılımını güncelleyince geçiyor. Kafadan gelen zırıltıyı kesmek için gösterge ile far arasına çift taraflı bant besleyeceksin öyle yaptık hepimiz. Daha önceki sayfalarda resimle anlatan arkadaşlar var oraya bakabilirsin.
    hattoi bunu beğendi.

Motosikletin kronik bir arızası olduğuna inanan arkadaşlar var mı ? Demek istediğim şu motosikleti önerir misiniz kaç ay oldu artı eksilerini sayabilecek bir kişi çıkmadı neredeyse kulaktan dolma bilgiler var hala herkesin dilinde. Tekerinize taş değmesin.

Alıntı hattoi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stop etme sorunu halledildi mi arkadaşlar? Birde önden gelen zırıltı?
    2. Yazılım güncellemesinden sonra stop etme sıkıntı ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşayan olmadı diye biliyoruz.

Motosikleti
    XMAX 250
    Ben ve başka arkadaşlar belli başlı km lerde tecrünelerimizi yazdık. Ayrıntılı fotoğraflı olarak. Lütfen Önceki sayfaları inceleyin. Çok fazla ve çok defa detaylı uzun uzun yazılar var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Bildiğim kadarıyla bayiler artık yazılımı güncel veriyor. Aldığınızda bazılarına denk gelen stop etme sorunu olmuyor. Teslim almadan değişiyor yani.

Ama Kafada ki zırıltı bence kronik sorun. Onun dışında kronik sorun diyebileceğimiz bir şey henüz yok 6.300 km deyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:18 ----------

Alıntı motokeyf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin kronik bir arızası olduğuna inanan arkadaşlar var mı ? Demek istediğim şu motosikleti önerir misiniz kaç ay oldu artı eksilerini sayabilecek bir kişi çıkmadı neredeyse kulaktan dolma bilgiler var hala herkesin dilinde. Tekerinize taş değmesin.
    Dostum sayfa 59,65,66 ve 68 de kullanıcı yorumları uzun yol sonrası gibi şeyler var bunlara bakabilirsin.

Motosikleti
    Benelli
    Alıntı haydabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. Yazılım güncellemesinden sonra stop etme sıkıntı ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşayan olmadı diye biliyoruz.
    Güncelleme Yapan Kullanıcılardan Hicbiri Su Ana Kadar Bizim Servisimize Gelmemistir.Herkes Motorun Cok Degistigini Ve Hicbir Sıkıntının Olmadıgı Soyledi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:35 ----------

Cogu Kullanıcı Bana Lastik Önerisinde Bulunmamı İstiyor Bunun İcin Sunabilecegim İki Secenek Var.
    Diablo Corsa
    Michelin Pilot
    Bunların İkiside Biraz Pahalı Olabilir Ama Tam Performans İsteyen Kullanıcılarımız Bu İki Lastik Markasını Kullanabilir.
    Diablo Corsa Pist Lastigi Oldugu İcin Tmf nin Duzenledigi Yarıslarda Bir Cok Yarıscı Antremana Ayrı Sıralamaya Ayrı Yarısa Ayrı Lastik Kullanıyor Az Kullanıldıgı İcin Bunlar Tekrar Satılıyor İsterseniz Dısardan Temin Edip Cıkma Lastikte Bulabilirsiniz.
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Güncelleme Yapan Kullanıcılardan Hicbiri Su Ana Kadar Bizim Servisimize Gelmemistir.Herkes Motorun Cok Degistigini Ve Hicbir Sıkıntının Olmadıgı Soyledi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:35 ----------

Cogu Kullanıcı Bana Lastik Önerisinde Bulunmamı İstiyor Bunun İcin Sunabilecegim İki Secenek Var.
    Diablo Corsa
    Michelin Pilot
    Bunların İkiside Biraz Pahalı Olabilir Ama Tam Performans İsteyen Kullanıcılarımız Bu İki Lastik Markasını Kullanabilir.
    Diablo Corsa Pist Lastigi Oldugu İcin Tmf nin Duzenledigi Yarıslarda Bir Cok Yarıscı Antremana Ayrı Sıralamaya Ayrı Yarısa Ayrı Lastik Kullanıyor Az Kullanıldıgı İcin Bunlar Tekrar Satılıyor İsterseniz Dısardan Temin Edip Cıkma Lastikte Bulabilirsiniz.
    Lastik ölçüleri olarak fabrika çıkışı yani kitapçıkta yazan mı daha mantıklı yoksa arka biraz yükseltilebilir mi ? Ne dersiniz ?

Motosikleti
    Benelli
    Alıntı SeCReTBoY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik ölçüleri olarak fabrika çıkışı yani kitapçıkta yazan mı daha mantıklı yoksa arka biraz yükseltilebilir mi ? Ne dersiniz ?
    140*70*17 De Kullanılabilir 140*70*17 Cbr250 Nin Lastik Ölcüleri Google Da Cbr250 Lastik Olarak Da Cıkabilir.

140*70*17 dışında bir lastik kullanılabilir mi diye sormuştu arkadaş zaten verdiğin ölçüler kitapçıkta yazanlar. Cevap verdiğiniz içinde ayrıca teşekkür ederiz. Hayırlı işler.

Motosikleti
    Benelli
    Alıntı Ruling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    140*70*17 dışında bir lastik kullanılabilir mi diye sormuştu arkadaş zaten verdiğin ölçüler kitapçıkta yazanlar. Cevap verdiğiniz içinde ayrıca teşekkür ederiz. Hayırlı işler.
    160*70*17 Olabilir Ama Lastik Kalınlastıkca Motor Daha Fazla Yorulur Maksimum Benelli De 160*70*17 Ama Bu Lastik Surusu Dengeyi Gücü Herseyi Degistirir Fazla Tavsiye Edilmez Orjinal Her Zaman Daha İyidir

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Abi naptın 160*70 çok fazla. Şimdi biri olabiliyormuş diye takıp başına iş alacak.
    Kullanım kılavuzu 140*60 ya da 150*60 diyor. 150*70'e bile acaba diyoruz, 160*70 aşırı.

Motosikleti
    Benelli
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi naptın 160*70 çok fazla. Şimdi biri olabiliyormuş diye takıp başına iş alacak.
    Kullanım kılavuzu 140*60 ya da 150*60 diyor. 150*70'e bile acaba diyoruz, 160*70 aşırı.
    Biz Zaten Orjinal Daha İyidir Diyoruz Dedigim Gibi Sürüsü Etkiler Biz Olabilecekleri Soyluyoruz Mesajları Bir İki Defa Okuyun Ben Olabileni Soyluyorum Ve Zararlarınıda Ekliyorum İyi Günler

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    150*60 lastiğin problem çıkartacağını hiç sanmıyorum ama 170*70 çok fazla olur motor yorulmakla kalmaz sıkıntı çıkarmaya başlar.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250

Bunu 5 sayfa da bir koyuyorum. Fabrika önerisi lastik ölçüleri

Lastik Ölçüleri

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evde ki şişeye gidip bakmam lazım

Tam hatırlamıyorum. Ama Bizim Yağ bu aşağıda ki spec te . Ben burada ki kullanım kılavuzuna bakıyorum hep. https://italy.benelli.com/

http://i.hizliresim.com/v4381O.jpg

Motosikleti
    mt-25
    Benim en büyük sıkıntım ki; birkaç arkadaş ta daha duydum ZİNCİRRRRRR SESİ PROBLEMİ.Vale Motor da da çözülemedi.Arkadaşlara kullandırdım motoru 100 mt den duyuyorum sesi.ÇÖZEN ARKADAŞ VARSA LÜTFEN YARDIMCI OLSUN ...
    Tufanab bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)