Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Seko biraderim, param olduğundan değil, taksitin cazibesinden 15 lere çıkıyordum. Uyarın için teşekkür ederim. TNT 25 i bekleyeceğim bakalım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben RX3'ü beğenmedim, almam. Sen beğendiysen alabilirsin. Bence sesi berbat, titreşimi de fazla sayılır. MT-25 konusunda ben de aynı fikirdeyim. İsmini falan geçtim, 10 bin devirde maksimum tork veren 250 cc motoru asla almam. Almam için çok iyi bir fiyattan satılması gerekir. Bence pahalı ama 15 bin'e çıkacakan Inazuma al. Şu anda ben kendime alacak olsam ya Karizma R ya da TNT 25 alırım.
    Karizmamı çok iyide mt 25 olmaz diyorsun nesi olmaz motor neymiş 10bin devirde maksimum torkunu veriyormuş e eeeeeene var bunda 12bin devirdede 36 beygir güç sağlıyor 14 bin devir çeviriyor bunları bilmene rağmen böyle yorum yapman çok tuhaf.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Benim için önemi var. Ben yüksek devirde motor kullanmak istemiyorum. Alt devirlerin torksuz olmasını istemiyorum bu kadar basit. Bunları seven gitsin alsın.
    Samimi 46 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Benim için önemi var. Ben yüksek devirde motor kullanmak istemiyorum. Alt devirlerin torksuz olmasını istemiyorum bu kadar basit. Bunları seven gitsin alsın.
    Tamamda soruya cevap vermiyorsun vede sen fiyatına takıldın mt 25 in o yüzden böyle yazıyorsun yoksa karizma alırım demezdin tamam yerine göre oda alınabilir ama ne tnt ne hero mt25 ile kıyas edilemez.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Bosix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli 250 tnt -> Ducati 696 Monster
    Alıntı YZFR25R6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamda soruya cevap vermiyorsun vede sen fiyatına takıldın mt 25 in o yüzden böyle yazıyorsun yoksa karizma alırım demezdin tamam yerine göre oda alınabilir ama ne tnt ne hero mt25 ile kıyas edilemez.
    ukalalık etmıyım ancak tek sılındırlı bır motoru cıft sılındırlı bır motorla karsılastırmak yersız...
    Tnt 250 ıle mt 25 ı karsılastırmak dogru olur.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Alıntı toreador adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayın 15'inde geliyor bakalım benim makine. Heyecan ile bekliyorum. Müteakiben motor ile alakalı yorum ve fotoğraflarımı paylaşacağım.
    15'inde geleceğini mi söylediler ? Benelli Türkiye'ye mesaj attım, Nisan başı itibariyle diye cevap yolladılar.

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Hakkaten ne zaman gelicek bu motor ya gecen seneden beri geliyo hala gelecek....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Bosix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ukalalık etmıyım ancak tek sılındırlı bır motoru cıft sılındırlı bır motorla karsılastırmak yersız...
    Tnt 250 ıle mt 25 ı karsılastırmak dogru olur.
    Ben zaten kıyas etmedim onu Sekoya sormalısın.

Alt devirlerde bile iyi bir tork arzu eden birisi için mt nin durumu farklı bir değerlendirmeğe tabi olamaz mı ve başkaca değil, sırf bu tork yüzünden seko'nun fikri bence kınanmamalı!
    Seko bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı YZFR25R6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle açıklayayım, ben Karizma'nın MT-25'ten iyi olduğunu söylemiyorum. Karizma benim bütçeme en uygun model olduğu için onu alırım dedim ancak param olsa bile bahsettiğim sebepten ötürü ne kadar iyi motor olursa olsun MT-25'i almam.

İkinci olarak da tek silindirli bir motorla çift silindirli motor tabi ki karşılaştırılabilir, neden karşılaştırılmasın ki ? Çift silindirli olan ve güçlü olan üstündür diye bir şey yok. Bunlar insanların tercihine, kullanım zevklerine bağlı olarak değişen şeyler. Kimisi 130 BG 600 cc sever, kimisi de 50 BG 900 cc.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Benim tercihimde genelde düşük devirde gücünü ve torkunu veren motorlardan yana.. hatta fiyatı biraz ucuz olsa istediğim motosikletler kawasaki w800 ve yamaha sr400..

sekoya ilave olarak, yüksek devir çeviren motorlar.. düşük devir çeviren motorlara göre kısa ömürlü oluyorlar. Cruiserların uzun süreli kullanılmasının sebeplerinden biride bu. Yüksek cc çoğu cruiser motorlar düşük devir çevirir ve düşük devirde yüksek tork üretir..Bu tip motorlarda model yılları eski olmasına rağmen rağbet görür..
    mesela kimse 2000 model sport motosiklet almak istemez.. ama Cruiser olunca alınır.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

xsinanx28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cb 125
    merhabalar bende 200cc 250cc almayı düşünüyorum makinanın görünüşü çok iyi ya tam aradığım tarzda ama giresun da ne bayii nede servisi var iyimi

Bosix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli 250 tnt -> Ducati 696 Monster
    Şöyle açıklayayım, ben Karizma'nın MT-25'ten iyi olduğunu söylemiyorum. Karizma benim bütçeme en uygun model olduğu için onu alırım dedim ancak param olsa bile bahsettiğim sebepten ötürü ne kadar iyi motor olursa olsun MT-25'i almam.

İkinci olarak da tek silindirli bir motorla çift silindirli motor tabi ki karşılaştırılabilir, neden karşılaştırılmasın ki ? Çift silindirli olan ve güçlü olan üstündür diye bir şey yok. Bunlar insanların tercihine, kullanım zevklerine bağlı olarak değişen şeyler. Kimisi 130 BG 600 cc sever, kimisi de 50 BG 900 cc.
    Zevk meselesınde haklısın ona sozum yok ancak teknık olarak karsılastırılmamalı benım dusuncemde de

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Evet, bu ayın 15 ya da 16'sı gibi gelmiş olacak diye beyan etti bayi. Beklemedeyim bakalım.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ankarada bu motoru dışkapıdaki bayiiden(Işıl motor galiba) başka satan var mı ? Yedek parçalara çok aşırı fiyat çekiyo orası, şu ana kadar ordan hiç bişey alamadım.
    Salih_T bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankarada bu motoru dışkapıdaki bayiiden(Işıl motor galiba) başka satan var mı ? Yedek parçalara çok aşırı fiyat çekiyo orası, şu ana kadar ordan hiç bişey alamadım.
    Herşeye yüksek fiyat çekiyor..Orada satılan motosikletleri İstanbul'dan al getir daha ucuza mal oluyor.. Tnt25 almaktaki insanı çekinmeye neden olan sebeplerden biride bu.. Ben sordum ne zaman gelecek diye.. Almak isteyen internetten bakacakmış.. beğenirse parasını verecek ona göre getirtilecekmiş.. Çok mantıklı(!) Bu anlayışla motosiklet ne kadar kaliteli olursa olsun alınmaz gibi..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşeye yüksek fiyat çekiyor..Orada satılan motosikletleri İstanbul'dan al getir daha ucuza mal oluyor.. Tnt25 almaktaki insanı çekinmeye neden olan sebeplerden biride bu.. Ben sordum ne zaman gelecek diye.. Almak isteyen internetten bakacakmış.. beğenirse parasını verecek ona göre getirtilecekmiş.. Çok mantıklı(!) Bu anlayışla motosiklet ne kadar kaliteli olursa olsun alınmaz gibi..
    Adam 10 liralık YBR ön fren balatasına 40 lira fiyat çekti gözümün önünde. Orjinal de değildi. Motor da çakma YBR'ydi zaten.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam 10 liralık YBR ön fren balatasına 40 lira fiyat çekti gözümün önünde. Orjinal de değildi. Motor da çakma YBR'ydi zaten.
    Birşey lazım olduğunda yiba çarşısında Hüseyin abiden alıyorum. Absürt bi fiyatlandırma ile karşılaşmadım.. her zaman daha uyguna aldım..

Alıntı logicache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...incir_665.html
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...PLUS_2448.html

Zincir/disk kilidi kombinasyonum bu şekilde olacak. Sadece disk kilidiyle kalacağı zamanlar göz önündeki yerlere park etmeye dikkat edeceğim. Yine de çalınma riski yüksek olur mu sence?
    Usta kamyona atıp götürürler sen 15 bin vermek yerine garaj yaptır TNT'ye..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:23 ----------

Ben de Karabük'teyim şuanda bayiyi aradım 5-10 güne gelecekmiş TNT25 ve 250 şaşırdım Karabük'te bayi ve güzel hizmetler varmış.Kaç renk geleceğini önümüzdeki günlerde gidip öğreneceğim.

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Evet arkadaslar motordan haber yokmu hala. Teslim alan yada ne zaman geliceni bilen...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)