Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Alıntı neco585 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar. Bu sabah motoru yerinde çevirmeye çalışırken sağ yanına düşürdüm. Aslında düşürdüm de sayılmaz yavaşça bıraktım diyelim. Ama ön fren maneti kırıldı. Bu kadar kolay kırılabilmesi beni çok şaşırttı. Aynen kraker gibi. Öyle ki parça üzerinde doğru düzgün çarpma izi bile yok. Bu ilk motorum. Diğerlerinde nasıldır bilmiyorum ama özellikle güvelikle ilgili bir parça olduğundan daha sağlam olması gerektiğini düşünüyorum. Aman dikkatli olun. Sadece arka frenle yola çıkmayı da göze alamadım. Şimdide servise nasıl gideceğim onu düşünüyorum.
    görselini yükleyebilir misin nasıl kırılmış diye öyle çıt kırıldı bi parçaya benzemiyor diğer arkadaşlarda şaşırdı zaten

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba arkadaşlar sele üzerinde değişiklik yapan var mı ?

Bosix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli 250 tnt -> Ducati 696 Monster
    motoru sattıgım ıcın elım de motul 5100 10w50 4+1 lt yag var acılmamıs
    ısteyen e 150 tl ye verırım 1 lt bedevaya gelir

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı Bosix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru sattıgım ıcın elım de motul 5100 10w50 4+1 lt yag var acılmamıs
    ısteyen e 150 tl ye verırım 1 lt bedevaya gelir
    Ne zaman aldın ne zaman sattın Satma sebebini açıklayabilir misin ?

Motosiklet üzerinde değişiklik yapan arkadaşlar görsellerini paylaşırlar ise birbirimiz için daha verimli düşünceler ortaya çıkartırız

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı beyaban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne zaman aldın ne zaman sattın Satma sebebini açıklayabilir misin ?
    Motosikleti

Yeterli açıklamayı profiline eklemiş zaten

Bosix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti

Yeterli açıklamayı profiline eklemiş zaten
    kısa ve öz ama sebeb ortada

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bayram sonrası için etkinlik yapılacak mı ? Gelenler bi el kaldırsın

Motosikleti
    benelli tnt 25
    yakıt bence iyi 6-7 bin devir arası kullanıldı 3 lt yakması normal geldi devirdaim pompası için de pervanenin arkasında yay içinde 2 cm uzunluğunda keçe var o yırtıkmış büyük ihtimal aldığımdan beri az az damlatıyodu motoru alalı 20 günün 10 günü motor yattı son 3 gün de serviste yatıyor parça bekliyo

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650

Selamlar, Kırılan fren manetinin fotoğrafı. Sanırım en zayıf yeri orası. Ancak kırılan maneti incelediğimde bütün ağırlığın manete geldiğini ve motorda başka hiç iz olmadığını fark ettim. Genede daha sağlam olması gerektiğini düşünüyorum. Bu arada dün servisle görüştüm ve ellerinde fren maneti olmadığını, G.Antep'ten sipariş edeceklerini ve 01.07.2016 tarihinde ellerinde olacağını söylediler. Bu arada motorumdan çok memnunum. Acemi olduğumdan bana öyle gelebilir ama gücü yerinde ve sağlam hissi veriyor. Tek zorlandığım husus park yerinde motoru çevirmek için yaptığım manevralar. Hepinize kazasız keyifli sürüşler diliyorum. Tekeriniz düz bassın.

arkadaslar bir sorum olucak, trafikte beklerken motor kendiliginden selektor yapiyor bunun sebebi viteste beklemem mi acaba? yoksa baska birsey mi?

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    arkadaslar bir sorum olucak, trafikte beklerken motor kendiliginden selektor yapiyor bunun sebebi viteste beklemem mi acaba? yoksa baska birsey mi?
    Benimki yapıyor mu bilmiyorum. hiç dikkat etmedim ama sanki elektrik arızası gibi geldi bana.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı cozurrtt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj maneti, çekiliyken selektör düğmesine çarpıyor olabilir mi?

Benim motorun ilk montajı yapıldığında olmuştu da, oradan biliyorum
    Normal bir şey değil tabii ki. Debriyaj manetinden değilse daha ciddi bir sorun olabilir.

Motosikleti
    benelli tnt 25
    http://imageshack.com/a/img921/8433/SH17Kl.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

sol kütükte sorun olabilir kontrol edilmeden sıkıldıysa kısa devre yapıyor olabilir kütüğü söküp tekrar dikkat ederek takarsan düzelebilir
    bi dene

ben yaptım. orjinal derisini kaldırtıp altına sünger koydurdum ve yeni deri gerdirttim üzerine. ancak istediğim gibi olmadı. jel sele yapmak lazım

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı @lican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt bence iyi 6-7 bin devir arası kullanıldı 3 lt yakması normal geldi devirdaim pompası için de pervanenin arkasında yay içinde 2 cm uzunluğunda keçe var o yırtıkmış büyük ihtimal aldığımdan beri az az damlatıyodu motoru alalı 20 günün 10 günü motor yattı son 3 gün de serviste yatıyor parça bekliyo
    Sağlık olsun. Bayamramdan önce halledilecek inş. bilgi alabildin mi ?

Motosikleti
    benelli tnt 25
    salı günü parça göderilmiş 3 günde geliyomuş yani yarın gelicekmiş
    biz parçayı geçen perşembe istedik serviste tnt 25 te iki tür devirdaim kullanılmış G.antep fabrikadan bayii arayıp parçanın resimini istemişler
    ama bayi bana bişi demedi salı günü ben G.antebi arayarak öğrendim sonra motoru götürüp söktürdüm resimleri gönderdik.bayinin keyfine kalsa bir ay sürer gelmesi böyle bi durumla karşılaşırsanız sadece bayiye bırakmayın işi sizde arayın G.antebi işi hızlandırmak için orda daha çok ilgileniyolar parçanın ellerinde olup olmadığı ne zaman kargolandığını söylüyolar.
    yedek parça olarakta bütün motorların bütün parçaları Gaziantep merkez fabrikasında olduğunu söylediler

aksesuar olarak orjinal motor koruma tokozu ve arka çanta demiri gelmiş bayilerden sipariş verebilirsin dediler

Alıntı @lican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    salı günü parça göderilmiş 3 günde geliyomuş yani yarın gelicekmiş
    biz parçayı geçen perşembe istedik serviste tnt 25 te iki tür devirdaim kullanılmış G.antep fabrikadan bayii arayıp parçanın resimini istemişler
    ama bayi bana bişi demedi salı günü ben G.antebi arayarak öğrendim sonra motoru götürüp söktürdüm resimleri gönderdik.bayinin keyfine kalsa bir ay sürer gelmesi böyle bi durumla karşılaşırsanız sadece bayiye bırakmayın işi sizde arayın G.antebi işi hızlandırmak için orda daha çok ilgileniyolar parçanın ellerinde olup olmadığı ne zaman kargolandığını söylüyolar.
    yedek parça olarakta bütün motorların bütün parçaları Gaziantep merkez fabrikasında olduğunu söylediler

aksesuar olarak orjinal motor koruma tokozu ve arka çanta demiri gelmiş bayilerden sipariş verebilirsin dediler

Bayiler çoğu zaman sıkıntı yaratıyor senin gibi kaç arkadaş daha bayiler ile sıkıntı yaşadı fakat hepsi problemini Gaziantep'i arayarak çözdüğünü belirtti sen yinede yarın bayiyi ara git ziyaret et aksaklık yaşanmasın bayramdan önce teslim al motorunu. Tekerin düz bassın

Alıntı cozurrtt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendiliğinden selektör yapması normal değil viteste beklemek ile alakası olmaz pea'nın dediği gibi ya bir şey çarpıyordur yada farklı bir arızadandır servise götür.
    ...garip... bunu beğendi.

Alıntı neco585 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i66.tinypic.com/2mma25y.jpg

Selamlar, Kırılan fren manetinin fotoğrafı. Sanırım en zayıf yeri orası. Ancak kırılan maneti incelediğimde bütün ağırlığın manete geldiğini ve motorda başka hiç iz olmadığını fark ettim. Genede daha sağlam olması gerektiğini düşünüyorum. Bu arada dün servisle görüştüm ve ellerinde fren maneti olmadığını, G.Antep'ten sipariş edeceklerini ve 01.07.2016 tarihinde ellerinde olacağını söylediler. Bu arada motorumdan çok memnunum. Acemi olduğumdan bana öyle gelebilir ama gücü yerinde ve sağlam hissi veriyor. Tek zorlandığım husus park yerinde motoru çevirmek için yaptığım manevralar. Hepinize kazasız keyifli sürüşler diliyorum. Tekeriniz düz bassın.
    Motosiklet ağır zaten e ağırlıkta manetin üzerine gelirse manet kırılır zaten sağlık olsun. İyiki diğer taraflar çizilmemiş. Tekerin düz bassın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)