Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Toprak17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF-R25 (MAVİ)
    Alıntı Ahmetcan45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul yamaha kardeşler bayisinden aldım internet sitesi motoliz.com 150 tl ye aldm kargo ile gönderdiler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:42 ----------

Aksesuar işlerini bitirdim sonunda çok şükür
    Plakam arabamla uyumlu oldu
    http://<a href="http://hizliresim.co...2r.jpg</a></a>

photon beyaz led ve philips diamond h7 ampuller
    http://<a href="http://hizliresim.co...jr.jpg</a></a>
    http://<a href="http://hizliresim.co...qG.jpg</a></a>

Jant şeritlerim tamamlandı.
    http://<a href="http://hizliresim.co...Lk.jpg</a></a>
    http://<a href="http://hizliresim.co...oR.jpg</a></a>
    Beyaz ampuller zenon farlar ws motoru yoruyor falan dedi benim servisim ve takmam takmanıda istemem dedi doğrumu ki bu para kazanıca bi durumdu ama takmadı bende ısrar etmedim
    Birde lastik konusu michelin pilot street lastikleri nasıl rosso 2ler türkiye yollarında hırpalanıyor diyolar kullanan varmı pilot street yardımcı olursanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Alıntı Panther38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim kardeşim kafana takılan bişey olursa yaz yardımcı oluruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:17 ----------

izmirden r25 li arkadaşım geldi tiger egzoz ve rosso larla yalnız arkaya rosso 150lik taktırmış ircnin 140 tan daha ince duruyordu. arkadaş irc 140lığı görünce büyük lastik mi taktırdın dedi. irc ile lastik bütcesini ayarlayana kadar devam et istersen. eğer kafaya koydum alacağım diyorsan hayırlı olsun şimdiden
    Rosso 2 için arkayı 150 lik fakat 60 yanak takmak viraj performansını arttırıyormuş (Burak Albayrak'ın yalancısıyım), yanak genişliğinin azalması da lastiğin küçük görünmesine neden olur. Fakat bu durumda lastiğin bombesi artıyor ve viraj esnasında yere değen alan artıyor; yani virajlar daha güvenli oluyor

Arkadaşlar ne yaptıysam yapayım yakıtı 4.6 nın altına düşüremiyorum.. Hatta bu aralar her sürüşte gazladığım için ortalama 5 gösteriyor, ve bu çok demek. 3.5 yakıyorum diyenler var, bu durumda sorun benim motorda mı?
    Korkarak yaşayamazsın!

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Daha bugün bi gezi yaptık. En küçük cc benim motorumdu. 110-120 ler genel seyir. Ara ara onlara yetişmek için 150 lere çıkmak zorunda kaldım. İskenderun belen rampasında 100 den aşağı düşmedik. Arada 90-100 arasıda gittik. 200 km ort 3.4 lt.
    Fazla yaktıran arkadaşlar bence vitesleri 10-11 bin devrin üzerinde değiştiriyor gibi. Eğer böyleyse bence fazla yakması normal. Emin olun her model motosiklet redline a yakın vites değişimleriyle max yakıt harcayacaktır.

overspeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim yakıt tüketimi ilk 1000km ortalaması 3.5lt/100km
    1000-1600 arası 4.1lt/100km idi
    şu an 2200km de en son deponun ortalamsı 4.7lt olarak hesapladım.(2 kere depoyu fulleyerek hesaplamasını yaptım, yol bilgisayarı değil) Ama şöyle bişey var bu son depoda motoru açmak için sürekli agresif kullandım, hep yüksek devir vites attım ve defalarca son hıza yürüdüm.

Motosikleti
    Dominar D400
    E normal ozaman kardeş. Tabiki limitler de kullandığında yakacak.
    Ben antakya-kırıkhan yolunda defalarca farklı şekillerde sürdü. 45 km lık dümdüz bir yol ama 25 km den fazlası lambalı bir yol. Zaten yüksek süratlerele uzun süre gidemeyip lambaya yakalanıyorsun. Bu yolda gidiş dönüşte 3 lt ortalamayı bile gördüm. Ama o sürüşte 75-90 arası gittim. 7 bin devri geçmeden vites yükseltti.

overspeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence de normal, yakıt tüketiminden şikayetim hiç yok. Zaten dediğin gibi kullanıma göre hakkı neyse onu yakıyor motor.

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Alıntı Toprak17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyaz ampuller zenon farlar ws motoru yoruyor falan dedi benim servisim ve takmam takmanıda istemem dedi doğrumu ki bu para kazanıca bi durumdu ama takmadı bende ısrar etmedim
    Birde lastik konusu michelin pilot street lastikleri nasıl rosso 2ler türkiye yollarında hırpalanıyor diyolar kullanan varmı pilot street yardımcı olursanız sevinirim
    konu zenonsa dedigin dogru olabilir yanlız ampullerde böyle bi sıkıntı yok ben aldm götürdm 1000 bakımında taktırdım aldı baktı direk taktı zaten bakım bittiginde marşa bastık cok güzel oldu dedi başka bşy demedi :D lastik konusuna bşy diyemem bende ırc oldugu için :D

fantasik34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt07 abs Titanium akrapovic-Apache rtr 150
    merhaba arkadaşlar r25 e 10 gün önce arka lastiğim yarıldı rosso 2 düşünürken bi kaç arkadasımın rosso 2 şehiriçi kirli bozuk asfalttaki yollardaki yol tutusundan şikayet etmesinden dolayı bu ebatlarda başka alternatif bulamadıgımdan michelin pilot street lastik taktırdım.daha sonradan incelediğimde hız endeksi s: 180 km hıza tekamül ettiğini öğrendim.bu lastikten kullanan varmı varsa viraj hız performans tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim

Motosikleti
    Dominar D400
    Hız endeksi nedir bilemiycem ama ben 180km hızı görüp bırakıyorum sıkıntı yok. Virajlarda ya da frenleme de herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Ben alır almaz pilot street taktırdım ırclerle motoru bayiden bile çıkarmadım. Lastiklerden çok memnunum. Ayrıca herkes rosso peşindeyken ben mishelin tercih ettim. Benim ustam eski bir yarışçı. Onun tavsiyesiyle normal kullanım için bu lastikleri tercih ettim. Rossoların pist için daha uygun olduğunu söylemişti ve ben bu yazdıklarının aynısını sanırım mart ayında yine bu forumda yazmıştım.
    Tercih sizin arkadaşlar...
    CraCheR bunu beğendi.

fantasik34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt07 abs Titanium akrapovic-Apache rtr 150
    tecrübelerini paylaşıp bilgilendirdiğin için çok tsk ederim içimi rahatlattın.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Arkadaşlar 5000 bakımı geldi motorun yaptıran var mı? Gene yağ yağ filtresi mi değişiyor başka birşey yok sanırım yaptıran varsa bilgi ve fiyat soyleyebilir mi? Bide motul yağ koydurmak ıstıyorum koyuyor mu servis alıp gidince?

http://www.feyizoglu.com/10W40-Motos...i_48793.html#0

Arkadaslar selam

Bende r25 alacagim yakin bir zamanda ama bana her konuda destek verebilicek servis lazim semt önemli degil bir yakinim tuna motoru önerdi.

Siz hangi servisi onerirsiniz?

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı malisurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar selam

Bende r25 alacagim yakin bir zamanda ama bana her konuda destek verebilicek servis lazim semt önemli degil bir yakinim tuna motoru önerdi.

motoland zeytinburnu

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

Alıntı malisurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar selam

motoland zeytinburnu

aslan557 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    sonunda üye olmaya karar verdım önceden sadece sızın yazılarınızı okuyup babamın motor almama destek çıkmasını bekledım sızın yazılarınızı okumak bılgılendırmelerınızı dıkkate aldım (henuz motorum olmamasına ragmen ) arkadaslar hatay antakyada yasıyorum bazı arkadaşlarda ordan yazıyor acaba bana yardımcı olabılırlermi şimdiden teşkkurler

Herkese slmlr kazasiz surusler,rodaj bakımında hangi marka ve kac numara yari senteticmi tam senteticmi koydunuz"ve motorun gidisi ve sesi calisma duzeni ne durumada ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:58 ----------

Bu kitapciktaki uygun yag bilgilendirme bolumunden bisey anlamadim yukarida verdikleri f cinsinden veriler neyi asagida verilen veriler neyi gosteriyor"yukaridaki motorun calusma isisiasagidaki mevsim isisis fln mi?

Motosikleti
    Dominar D400
    5000 bakımını bugün yaptırdım. bu sefer 10-40 tam sentetik yağ kullandık. 2lt yağ + yağ filtresi + zincir temizlik ve yağlama+ kontak fren debriyaj sprey temizlik...1000 bakımında yarı sentetik kullanmıştık. biraz kullanıp görüşlerimi yazarım. bu arada servis 150 lira tuttu bilginize...
    aslan557 kardeşim tabiki yardımcı oluruz. irtibata geçersin bizimle.

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Selamlar arkadaslar. Istanbulda yada yakinlarda elinde motor olan bayii varmi. Sordugum hicbir bayide motor yok.

Panther38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25 MİDNİGHT BLACK
    Alıntı borana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaslar. Istanbulda yada yakinlarda elinde motor olan bayii varmi. Sordugum hicbir bayide motor yok.
    Kocaeli şişman motoru ara sor siyah r25 var sahibindendeki ilanı yeni tarihli

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

Alıntı aslan557 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonunda üye olmaya karar verdım önceden sadece sızın yazılarınızı okuyup babamın motor almama destek çıkmasını bekledım sızın yazılarınızı okumak bılgılendırmelerınızı dıkkate aldım (henuz motorum olmamasına ragmen ) arkadaslar hatay antakyada yasıyorum bazı arkadaşlarda ordan yazıyor acaba bana yardımcı olabılırlermi şimdiden teşkkurler
    Yardımcı oluruz kardeşim
    GAZLA UÇARSIN FRENLE KONMA İŞİ PROBLEM NASIL OLCEK

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Tesekkurler

Sykkuno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı Panther38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kocaeli şişman motoru ara sor siyah r25 var sahibindendeki ilanı yeni tarihli

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

Yardımcı oluruz kardeşim

Dostum debriyaj manetinin fiyatını biliyor musun? Fabrikanın stoklarında yok sanırım bulamıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)