Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir 10 dakika önce falan sağlam düştüm arkadaşlar 35-40 la sağa dönüyordum ön lastik kaydı, yatık falan da değildim ama zeminden mi nedir, bir marketin önündeydim. Sulamış olabilirler. Bayağı bir sürüklendim yerde, sağ tarafa düştüm. Araç yoktu neyseki. Kalktım falan hemen çalıştı tekrar eve geldim paniklemeden.
    sağ bacağımın üzerinde kaldı motor biraz bacağım ağrıyor, eldiven vardı ama bilek bölümü açılmış o sıra biraz yara olmuş sürtünmeden.

Motora gelince sağ tarafa baktım tabi korka korka Yamaha yazısının olduğu bölge haliyle çizilmiş bayağı ama çökme, çatlama falan yok sanırım sabah dikkatli bakacağım. Aynada bişey yok gibi, motorun üst kısmında bir ezilme var. Sağ sinyal lambam yanıyor ama kopmak üzere, biraz çeksem gelecek gibi. Durum bu. Aksamda sıkıntı yok gibi ama ön lastiğim biraz sarsılıyor sanki. Rolantim sorunsuz, geçişler normal gibi. Artık bakalım olacağı varmış.
    Geçmiş olsun.. Allah daha beterinden korusun.. Size birşey olmaması iyi..

IRC'lerin çöp bir lastik olduğunu unutmamak gerek.. Malesef ki asfaltlarımız kaliteli değil ve IRC'ler ne kadar da ısınmış olsa zemine tutunamıyor.. Kuru zeminde bile suda gibi kayıyor.. Lastik bütçeyi aşıyor ise IRC'lerin çöp olduğu bilincinde kullanmak gerekir..

Yakın zamanda servis ile görüşüp motoru kontrol ettirin.. Sağa sola çekme, gidonda yamukluk vs. gibi kontrolleri yaptırın.. Durumunuz müsait ise tabiki lastik alın.. Birde çizilen veya kırılan patçaların fiyatlarını öğrenin..

Tekrardan geçmiş olsun..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Sağolasın kardeşim. Valla motoru çoğumuz gibi lansman fiyatla bekleyip, alamayıp, bütçeyi zorlayarak 14.500 e alanlardan olduğum için grenajı falan yenilemek hayal zaten. Kaldı ki yeni motora böyle büyük bir harcama yapmak param olsa dahi içimden gelmezdi. Lastiği bile düştüğüm halde en yakın 2-3 aya alabilirim. Aslında lastik param hazırdı ama 13.500 e beklettiğim motor başka bir arkadaş nakit verince alındı. Takoz taktıracaktım bu hafta, artık takasım da gelmiyor. Bilmiyorum valla ilk aşamada bir soğuma geliyor bu gibi olaylarda. Yürüründe gidonunda falan sıkıntı olmasın da ne yapalım idare edeceğiz.

Yarın bakım için gidecektim yamaha'ya kısmette bu olay da varmış, bir gidelim bakalım dediğiniz gibi sinyal lambasını düzeltirler en kötü.
    Motor yatınca sistemi komple kapattı ve kaza lambası yandı. Kontağı tamamen kapatıp tekrar açınca çalıştı. Normal çalıştı bastığım anda rolanti devride sorunsuzdu. Insan konuşacak birini arıyor bu gibi durumlarda, destek görecek. Teşekkür ediyorum.

ykocabay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Karar aşaması yine...
    Bir 10 dakika önce falan sağlam düştüm arkadaşlar 35-40 la sağa dönüyordum ön lastik kaydı, yatık falan da değildim ama zeminden mi nedir, bir marketin önündeydim. Sulamış olabilirler. Bayağı bir sürüklendim yerde, sağ tarafa düştüm. Araç yoktu neyseki. Kalktım falan hemen çalıştı tekrar eve geldim paniklemeden.
    sağ bacağımın üzerinde kaldı motor biraz bacağım ağrıyor, eldiven vardı ama bilek bölümü açılmış o sıra biraz yara olmuş sürtünmeden.

Motora gelince sağ tarafa baktım tabi korka korka Yamaha yazısının olduğu bölge haliyle çizilmiş bayağı ama çökme, çatlama falan yok sanırım sabah dikkatli bakacağım. Aynada bişey yok gibi, motorun üst kısmında bir ezilme var. Sağ sinyal lambam yanıyor ama kopmak üzere, biraz çeksem gelecek gibi. Durum bu. Aksamda sıkıntı yok gibi ama ön lastiğim biraz sarsılıyor sanki. Rolantim sorunsuz, geçişler normal gibi. Artık bakalım olacağı varmış.
    Geçmiş olsun.

hardmusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125>, Yamaha R25> Honda CBR650R
    Sağolasın kardeşim. Valla motoru çoğumuz gibi lansman fiyatla bekleyip, alamayıp, bütçeyi zorlayarak 14.500 e alanlardan olduğum için grenajı falan yenilemek hayal zaten. Kaldı ki yeni motora böyle büyük bir harcama yapmak param olsa dahi içimden gelmezdi. Lastiği bile düştüğüm halde en yakın 2-3 aya alabilirim. Aslında lastik param hazırdı ama 13.500 e beklettiğim motor başka bir arkadaş nakit verince alındı. Takoz taktıracaktım bu hafta, artık takasım da gelmiyor. Bilmiyorum valla ilk aşamada bir soğuma geliyor bu gibi olaylarda. Yürüründe gidonunda falan sıkıntı olmasın da ne yapalım idare edeceğiz.

Yarın bakım için gidecektim yamaha'ya kısmette bu olay da varmış, bir gidelim bakalım dediğiniz gibi sinyal lambasını düzeltirler en kötü.
    Motor yatınca sistemi komple kapattı ve kaza lambası yandı. Kontağı tamamen kapatıp tekrar açınca çalıştı. Normal çalıştı bastığım anda rolanti devride sorunsuzdu. Insan konuşacak birini arıyor bu gibi durumlarda, destek görecek. Teşekkür ediyorum.
    geçmiş olsun kardeşim, sende birşey yoksa salla gitsin

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400

Geçmiş olsun kardeşim. Çok üzüldüm içim gitti vallaha. Sana bişey olmaması sevindirici tabiki. Allah kaza bela vermesin hiçbirimize.
    Ah o irc ler varya!! İrc takım 220 michelin 700 tl. Yorum yok...

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı TahirHasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bursa için mi bu bilgi
    Yok hocam İstanbul, Bursayı bilmiyorum ama 3 assagı 5 yukarı aynı zamanda gelirler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:35 ----------

Cok gecmiş olsun kardesim..

Motosikleti
    Yamaha R25
    Teşekkürler ozzz. Amin. Hiçbirimiz bilemiyoruz işte beş dakka sonra ne olacağını. Belirttiğim gibi sakin de sürüyordum ama gece işte ıslaksa da zemin, göremedim herhalde. Kuruda bile irc le hafif yattığım zaman arka lastik titremeye başlıyor hemen, nasıl bu kadar fark edebiliyor anlamak güç.
    e motor da kendini sürdürüyor malum, tam zıt iki kutup. Her şerde bir hayır var derler, belki bir arkadaş okuyacak '' lastik demekki gerçekten bu kadar kötü '' diyecek, somut bir örnek de var önünde, görmüş olur. Bir diğer konu da değinmeden geçemeyeceğim etrafımda o kadar kişi olmasına rağmen kimse kalkmama yardım etmedi, insanımız bazı konularda gerçekten duyarsız. Kafayı çevirip baktılar devam ettiler, arkamdaki araç düştüğümü gördüğü halde korna çaldı sonra sinirli bir şekilde yanımdan geçti. Biz olsak hemen yardıma koşarız, bu görüntüler beni üzüyor. Motorcunun halinden motorcu anlıyor diyorlardı, doğru sanırım.
    nexus7 bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam böyle durumlarda insan birazda olsa soğuma yaşıyor motorundan.. Yalnız size birşey olmamış ve motorun kozmetik hasardan başka bir hasarıda yok görünürde.. Yani ne sürüşü etkilicek nede abartılcak kadar kötü değil motorun durumu.. İçiniz rahat olsun.. Ayrıca servise kontrol ettirttirin içiniz dahada rahatlasın..

Cbr250 formunda benimde yakından tanıdığım Hakan diye bir kardeşimiz var geçen aylarda kaza yaptı ve motoru tanınmaz haldeydi Allah korudu ki ona birşey olmadı.. Şu an motorunu sıfırdan topladı ve yollara çıktı.. Görürse yazdığımı yorum yapar zaten kendiside.. Bunu söyleme sebebim şu sizin motorunuzda soğuyacağınız kadar bir durum yok.. Maşallah daha uzun süre kazasız belasız cezasız binersiniz İnşallah.. O yüzden şükür etmek gerek.. Bugün olmasada yarın veya müsait zamanınızda herşeyi halledersiniz.. Lastikte alır karenajlarıda yaptırırsınız.. Şimdi motorunuzu daha fazla sevin ve bu olayı unutmanız daha kolay olsun.. Çünkü sürerken keyif aldığınız birşeye soğuklukla binmemenizi tavsiye ederim..

taz1291 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25

Hocam çok geçmiş olsun. Cana geleceğine mala gelsin boşver herşeyin düzelir merak etme.

geçmiş olsun dostum. sana birşey olmamasına sevindim. motor her türlü düzeltilir.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Biraz önce yamaha'dan geldim. Bugün dün düştüğüm yola gittim de boydan boya mazgal varmış enlemesine dönerken ondan dolayı kaydım sanırım.

Motor düşündüğüm kadar kötü durumda değil aslında, hafif bir sağa çekmesi varmış ben fark etmedim bile usta söyledi, önemli bir şey değil çok hafif, 1000 bakımında hepsine bakacağını söyledi. Egzoz bölümünün özel boyası varmış onu hallederiz, diğer bölümlere sticker takımı falan geçer, yine başka şeyler de yapmaya çalışırım dedi, artık kısmet. Düşündüğüm gibi başka bir problemi yok. Gündüz de şöyle görünüyor, çok kötü değil herhalde;

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Xavosa Hocam Geçmiş olsun, Ucuz atlamışsınız sizde bir şey olmaması sevindirici, motor durumuna bakacak olursak son attığınız resimlerde görülüyor ki pek bir şey olmamış ufak tefek kozmetik sorunlar, bunların hepsi birkaç fırça/sprey darbesiyle hal olur. tekrar geçmiş olsun tekeriniz düz bassın. :9

rabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    Xavosa çok geçmiş olsun hiç dert etme onlar hallolur durumun yoksa zamanla toparlar halledersin allah beterinden korusun bu arada bu başlık altında tatlı tatlı sohbet edelim lütfen forumu kirletip birbirimizi kalbini kırmayalım.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Geçmiş olsun hocam. nazarlık olsun. Allah beterinden korusun

Motosikleti
    yamaha r25
    Evet arkadaslar yaklasik 30. Sayfadan itibaren herseyi okudum uzun oldu biraz. Cuna gunu motorum bajaj pulsari sattim cumartesi bursa start motora mavi r25 icin kaporamu teslim ettim ve bekliyorum. 7. Siradaymisim. Mayisin ortalari gibi ancak teslim olur diye tahmin ediyorum. Motorla birlikle michelin lastikler padok takoz trafik sigorta zincir yagi brandayida birlikte aliyorun yaklasik 16000 tl ye gelecek. Bursada r25 in grubu var mi? Varsa aktifler midir?

Motosikleti
    YZF R25
    bursa inegöl bayisinden motor bekliyorum bende. ilk sıradayım ilk mavi sevkiyatında alacağım inşallah.

branda için ne kadar fiyat verdiler? bana da branda gerekicek.

karamankolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Greldorn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaslar yaklasik 30. Sayfadan itibaren herseyi okudum uzun oldu biraz. Cuna gunu motorum bajaj pulsari sattim cumartesi bursa start motora mavi r25 icin kaporamu teslim ettim ve bekliyorum. 7. Siradaymisim. Mayisin ortalari gibi ancak teslim olur diye tahmin ediyorum. Motorla birlikle michelin lastikler padok takoz trafik sigorta zincir yagi brandayida birlikte aliyorun yaklasik 16000 tl ye gelecek. Bursada r25 in grubu var mi? Varsa aktifler midir?
    Kardeş face deki grupta bikaç bursalı var bildiğim. hatta sayfada biraz geriye doğru bakarsan "kaç tane Bursalı var bi sayalım..." gibi bişey yazmıştı bi arkadaş.
    ∀ ε>0 için Ǝδ>0 vardır ⇔ herkese uygun bir motosiklet vardır.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Xavosa Geçmiş olsun kardeşim, en kötü kazan böyle olsun, motorun hala çok güzel üzülme
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

karamankolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Xavosa kardeş sanada çok geçmş olsun. Allah daha beterlerinden hepimizi korusun inşallah. ben dün ilk okuduğumda düştüğünü daha kötü bi senaryo bekliyodum. ama motor da çok fazla bi hasar görünmüyor, daha da önemlisi tabi sana bişey olmaması.

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Kardeşim geçmiş olsun oluca varmış. sana tavsiye grenajlara boşa para verme egzos a napılır o konuda bi bilgim yok ama kafa grenajndaki hasarlı bi kaç yeri boya kodlarını ögrenip rütuş yaptır yamaha yazılı olan yeri ben motor almadan önce cok düşündüğüm bi konu vardı onu sana tavsiye edicem ben motorun deponun ortasndaki gri yeri ve yamaha yazısının üstüdeki yazı dahil mavi yere kadar grenejı plasti dip ile beyaz kaplamayı düşünüyordum böyle bi durum için sana bi fikir olsun 2 grenaj ı kaplaman sana taş catlasın 4 sprey plasti dip ayda plasti art boyaya mal olur istedigin zaman da söküp cıkarabilirsin. ben sahsen bu kaza olayndan sonra yine düşünmeye basladım bunu plasti dip hakknda bi bilgin yoksa araştır ben suanki motorumun ön camurlugunu komple kaplamıştım cok da güzel duruyor normlde 5 kat da yetiyor ben 7 kat atmstm bilgilendirmek amaçlı söylüyorum eger kaplarsan üstünede aynı yere tekrar yamaha yazdırırsın olur biter.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)