Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaslar bi sorum olacak motorun yaninda kask hediye ediyorlarmi ediyorlarsa o kask idarelik kullanilabilibir mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

Bide rodaji biten arkadaşlara sorum olacak su an ne kadar yakiyor o motor uzunyol ve sehirici

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Alıntı Metin427 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar bi sorum olacak motorun yaninda kask hediye ediyorlarmi ediyorlarsa o kask idarelik kullanilabilibir mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

Bide rodaji biten arkadaşlara sorum olacak su an ne kadar yakiyor o motor uzunyol ve sehirici
    Kask hediye etmiyorlar kardeşim. Kask seçerken unutmaman gereken konu kaskı hayatını korumak için alıyorsun. Yani kaskın idare etsin diye takılmasını şahsen doğru bulmuyorum.

Yakıt konusuna gelince bunun rodaj ile çok alakası olduğunu zannetmiyorum. Rodaj döneminde en başlarda yarım litre fazla yakabilir, daha fazla değişiklik olacağına ihtimal vermiyorum. Ortalama yakıta gelince bu tamamen senin kullanım tarzına bağlı. Şehir içi de olsa şehir dışı da olsa bu motor 3 litre mertebelerinde ortalama yakıtla kullanılabileceği gibi 5,5 hatta 6 litre ortalama görmen de r25 kullanıcıları için bir sürpriz demek değildir.
    Bu motorda 36 beygir güç üretebilen ve 14 bin devir çevirebilen bir makine var. Sana 250 cc katagorisinde istediğin hazzı yaşatır fakat yaşatırken hakkı ne ise onu da alır. Forumumuzun önceki sayfalarında hangi hızlarda ortalama ne yaktığı ile alakalı çok geniş bilgiler bulunmakta.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Merhaba arkadaşlar. Bugün ilk nispeten uzun yolumuzu yaptık. Yaklaşık git gel 75 km bir mesafe.
    Motorumu temizledikten sonra güneşli ama çok rüzgarlı bir havada yola çıktım. Ciddi ciddi kafamı sağa sola çevirince rüzgar oldukça sert bir etki yapıyordu. Mümkün olduğunca sabit sürmeye çalıştım. Yüksek hızlarda motorun üzerine dirseklerimi düzleştirip yattım ve daha rahat bir sürüş sağladım.
    Gidiş dönüş birer sigara molasıyla çok şükür sorunsuzca geldik. Artık bir sürü video var, motorun sınırları belli ama merak eden varsa bende söyleyeyim eğimsiz düz yolda 165 e çok zorlanmadan çıktım. Genelde 80 civarı gittim, verimli bir yolculuk oldu. Motorun ilk defa gerçekten yolda gittiğini hissettiğini düşünüyorum. Şehir içi dur kalklardan ikimizde sıkılmıştık. Motor yolculuğun sonunda 480 km oldu.

Molalarda bir kaç fotoğraf çektim;

ccc67, barodi, ozzzzz80 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bende bugün bi tekirdağa gidip geldim rodaj için, benim ilk uzun yolum oldudönüşte motor aptallaştı 3-4 arasında boşa düştü etilerde çatır çatır ses geldi debriyaja nasıl asıldım nasıl vites geçtim o an ki heyecandan anlatamam aklım gitti ahan motor elimizde kalacak diye. Benim vites geçişleri niyeyse hep problemli göstergeye bakmıyorum 4. vitesteyken vites attırıyorum bi bakıyorum anaaa hala 4. viteste Rodaj bakımında servis bunu bi çözebilirse güzel olacak.

Uzun yolda dikkatimi çekenler;

7500 devirden sonra motor açılıyor doğrudur fakat öyle güzel açılıyorki 3-4 arası olan anlık tüketim anında 6 ya 8 e çıkabiliyor. Hatta abanırsanız 10 litrenin altına inmiyor o yüzden redline da tapagaz gitmelik bi deposu olduğunu düşünmüyorum benzincilerle akraba olur tapagaz giden

Siyah olan model dışardan gelen her yabancı maddede bir iz alıyor, benim motora daha gezi sonrası göz atamadım ama benzincide verdiğim molada dikkatimi çekti depo bi kaç yerden beyaz beyaz çizilmiş büyük ihtimal süratle gelen taş ve çakıl parçaları boyayı çizdi.

1 saat ve üzeri sürüşler çok konforsuz ve işkenceye dönüşebiliyor ben git gel 5 saat harcadım yolda ve popom şu an bağımsızlığını ilan etmiş durumda resmen vücuduma savaş açtı (not: spor yapan biriyim)

Son olarak bu motor artçısız bi başka güzel artçıyı üstünden atar atmaz ohh be hacı ver bakayım şimdi gazı da göstereyim sana dünya kaç bucak dedirtiyor :D

Fotoğraf koyardım ama nazar değiyor o yüzden koymuyorum bişi kusura bakmayın
    Ahmetcan45 ve JayJay_001 bunu beğendiler.

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bugün bi tekirdağa gidip geldim rodaj için, benim ilk uzun yolum oldudönüşte motor aptallaştı 3-4 arasında boşa düştü etilerde çatır çatır ses geldi debriyaja nasıl asıldım nasıl vites geçtim o an ki heyecandan anlatamam aklım gitti ahan motor elimizde kalacak diye. Benim vites geçişleri niyeyse hep problemli göstergeye bakmıyorum 4. vitesteyken vites attırıyorum bi bakıyorum anaaa hala 4. viteste Rodaj bakımında servis bunu bi çözebilirse güzel olacak.

Uzun yolda dikkatimi çekenler;

7500 devirden sonra motor açılıyor doğrudur fakat öyle güzel açılıyorki 3-4 arası olan anlık tüketim anında 6 ya 8 e çıkabiliyor. Hatta abanırsanız 10 litrenin altına inmiyor o yüzden redline da tapagaz gitmelik bi deposu olduğunu düşünmüyorum benzincilerle akraba olur tapagaz giden

Siyah olan model dışardan gelen her yabancı maddede bir iz alıyor, benim motora daha gezi sonrası göz atamadım ama benzincide verdiğim molada dikkatimi çekti depo bi kaç yerden beyaz beyaz çizilmiş büyük ihtimal süratle gelen taş ve çakıl parçaları boyayı çizdi.

1 saat ve üzeri sürüşler çok konforsuz ve işkenceye dönüşebiliyor ben git gel 5 saat harcadım yolda ve popom şu an bağımsızlığını ilan etmiş durumda resmen vücuduma savaş açtı (not: spor yapan biriyim)

Son olarak bu motor artçısız bi başka güzel artçıyı üstünden atar atmaz ohh be hacı ver bakayım şimdi gazı da göstereyim sana dünya kaç bucak dedirtiyor :D

Fotoğraf koyardım ama nazar değiyor o yüzden koymuyorum bişi kusura bakmayın
    tütütütü maşallah nazar değmez işllh :D usta fotoları bekliyoruzz :D

Alıntı Mustafa_Uz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask hediye etmiyorlar kardeşim. Kask seçerken unutmaman gereken konu kaskı hayatını korumak için alıyorsun. Yani kaskın idare etsin diye takılmasını şahsen doğru bulmuyorum.

Yakıt konusuna gelince bunun rodaj ile çok alakası olduğunu zannetmiyorum. Rodaj döneminde en başlarda yarım litre fazla yakabilir, daha fazla değişiklik olacağına ihtimal vermiyorum. Ortalama yakıta gelince bu tamamen senin kullanım tarzına bağlı. Şehir içi de olsa şehir dışı da olsa bu motor 3 litre mertebelerinde ortalama yakıtla kullanılabileceği gibi 5,5 hatta 6 litre ortalama görmen de r25 kullanıcıları için bir sürpriz demek değildir.
    Bu motorda 36 beygir güç üretebilen ve 14 bin devir çevirebilen bir makine var. Sana 250 cc katagorisinde istediğin hazzı yaşatır fakat yaşatırken hakkı ne ise onu da alır. Forumumuzun önceki sayfalarında hangi hızlarda ortalama ne yaktığı ile alakalı çok geniş bilgiler bulunmakta.
    Arai nin gp serisi dusunuyorum kask icin

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Bune, bende iki defa yaşadım o olayı Yüksek devirde vites düşürdüm yanlışlıkla debriyajım biraz önde benim ve ayağımı da üstüne koydum pedalın demekki. Takur tukur dedim elimle kaldı motor diye de neyseki bir şey olmadı gibi ama rolantim N de tam 1 de durmuyor önceki gibi ve sesde kesilme olmasada ibre fazla titriyor gibi bu olaydan sonra. Bende göstericem.

@ Murat Bana sharp 4 ls2 kaskı ve brandayı hediye etmişlerdi. Sana da hediye etselerde kaskı da lastikler gibi değişirmek gerekir.
    Bu kasklar yetersiz. Kaskta '' şimdilik idare eder. '' anlayışını benimsemiyorum. Belki biraz sonra düşeceksin, nasıl idare ediyor.. Kask motor alındığı an hatta öncesinde alınmalı.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Bugün bir arkadaşın R25 ini kullanma şansım oldu.yaklaşık 10 km kullandım.Açıkça söyleyeyim 1991 mz in seriliğini görmedim.Fakat motor güzel görünüyor.Detaylara indiğinizde kullanılan malzeme kalitesi yamahaya yakışmıyor.Frenler stabil değil,güven vermedi.Rodajı tamamlanmamış bir motordu rodaj sonrasıda pek farkedeceğini zannetmiyorum.Genel olarak değerlendirirsek 14.500+diğer masraflar(plaka+ruhsat+sigorta+lastik) bu motor için bence fazla.Yol bilgisayarında 450 km de olan motorun ortalama yakıt tüketiminin 6.7 yazması dikkatimi çekti oha dedim kendi kendime.Yinede 10 km sürüş motoru tam değerlendirmek için yeterli bir kriter değil.Kişisel görüşüm sesi ve göstergeleri motorda dikkat çekiyor.Görünüm CBR 250 ve ninja 250 den iyi,
    Ninja 300 ün 2 basamak altında.Açıkçası pazardaki fiyatını hakeden tek 250 lik motorun kawasaki ninja 250sl olduğunu düşünüyorum.İnşallah zam yemez.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Rkipman konusunda yardimci olabilrcek olan varmi (kask hariç)

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı TOTEMONS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bir arkadaşın R25 ini kullanma şansım oldu.yaklaşık 10 km kullandım.Açıkça söyleyeyim 1991 mz in seriliğini görmedim.Fakat motor güzel görünüyor.Detaylara indiğinizde kullanılan malzeme kalitesi yamahaya yakışmıyor.Frenler stabil değil,güven vermedi.Rodajı tamamlanmamış bir motordu rodaj sonrasıda pek farkedeceğini zannetmiyorum.Genel olarak değerlendirirsek 14.500+diğer masraflar(plaka+ruhsat+sigorta+lastik) bu motor için bence fazla.Yol bilgisayarında 450 km de olan motorun ortalama yakıt tüketiminin 6.7 yazması dikkatimi çekti oha dedim kendi kendime.Yinede 10 km sürüş motoru tam değerlendirmek için yeterli bir kriter değil.Kişisel görüşüm sesi ve göstergeleri motorda dikkat çekiyor.Görünüm CBR 250 ve ninja 250 den iyi,
    Ninja 300 ün 2 basamak altında.Açıkçası pazardaki fiyatını hakeden tek 250 lik motorun kawasaki ninja 250sl olduğunu düşünüyorum.İnşallah zam yemez.
    Genel olarak değerlendirmenin mutlaka faydalı olduğunu düşünüyorum. Ancak r25 in hızlanmasını 250cc iki zamanlı bir motorla karşılaştırıp kötü bulman pek doğru olmamış. Aynı cc de 2 zamanlıyla 4 zamanlı motorlar karşılaştırılacak yapıda değildir.

karamankolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TOTEMONS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 zamanlı tek silindir bi motorla 4 zamanlı 2 silindir bi motoru kıtaslıyorsun, tabiki mz daha atik olur.
    fiyat konusunda genel bi pahalılıktan bahsedebilirsin, haklısın, ama cbr a 13.500 veremek mi R25 e 14.500 vermek mi
    Yakıt tüketimi genel olarak piyasadaki emsallerinden yüksek çift silindirden dolayı, ama kullanıcıyla alakalı tabiki 3,5-4 lt ortalama gören arkadaşlarda var forumda
    halilom bunu beğendi.
    ∀ ε>0 için Ǝδ>0 vardır ⇔ herkese uygun bir motosiklet vardır.

Motosikleti
    Dominar D400
    Gençler honda nın sitesine bakın fiyatlar normale döndü. Cbr 250 14000tl.

free13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    halilom bunu beğendi.

JayJay_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R > CBR250R > YZFR25 > ER6F > MT-07 > MT-09
    Arkadaslar yakıt konusuna değinmek istiyorum. Bu motor ile normal şartlar altında karışık kullanımda 3,5 lt ortalamayi tutturmak mümkün değil denebilir. Veya şöyle diyim amac karışık kullanimda 3,5 lt yakmaksa o zaman gidin cbr 125r alın 3,5 lt değil 2,5 lt bile yakabilirsiniz.
    benim anladığım kadarıyla karışık kullanımda tüm devirleri kullanarak motorun da tadını alarak kullandığınızda 4-4,5 lt . tapagaz giderseniz o an icin 5,5-6 lt ortalama gorebilirsiniz, sabit 90 km ile gidersenizde 3 lt yakıyor.
    Başlangıç için düşünenlerede şunu söyleyim, ben motosiklet kullanmaya cbr 125r ile başladım ve iyi ki de öyle yapmışım diyorum. r25 sehiricinde bile 1.-2.-3. vites derken bir bakıyorsunuz 110-120 km/s hiza çıkmış. Unutmayın hız arttıkça tehlike; hızın karesi şeklinde artıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:44 ----------

Birde bugün xj6 ve mt07 kullandım çok kısa mesafe . Xj6 belki suan bile kullanabilicegim kadar sakin bir motor ama tabiki öyle bir niyetim yok ancak mt07 hakikaten kafana gecicekmis gibi gaza tepki veriyor
    xj6 75 beygirse mt07 sanki 100-110 bg Gibi.
    Xj6 nin sahibide benim motoru sürdü ve indiginde çok heyecanlı olumlu konuştu. Gidisi oturusu cok guzel dedi, cbr 250r ile alakası yok gidisi fln çok güzel dedi. frenlerini sevmedi, bu sürat e bu frenleme yeterli değil dedi. Bende lastigin degisirse bu probleminde ortadan kalkicagini düşünüyorum. Birde devirliyken sesini dinledim, mt07 den çok daha güzel tok bir sesi var.
    My bike, my world, my rules. . .

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    ARkadaşlar uzun yoldan sonra dikkatimi çeken bişey daha oldu (Bunu ilk tekirdağ tabelası altında foto çekerken duymuştum bir de bu sabah duydum) motor rolantide çalışırken vın vııın vın vııın diye çalışmaya başladı sanki tekliyormuş gibi gaz veriyor rolantide ve ibre her teklemede 2 bin devre kadar uzuyor. Çok huylandım açıkçası 900 km oldu bi an önce 1000 olsunda şu problemleri bi tek tek anlatayım servise.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARkadaşlar uzun yoldan sonra dikkatimi çeken bişey daha oldu (Bunu ilk tekirdağ tabelası altında foto çekerken duymuştum bir de bu sabah duydum) motor rolantide çalışırken vın vııın vın vııın diye çalışmaya başladı sanki tekliyormuş gibi gaz veriyor rolantide ve ibre her teklemede 2 bin devre kadar uzuyor. Çok huylandım açıkçası 900 km oldu bi an önce 1000 olsunda şu problemleri bi tek tek anlatayım servise.
    neden bakımı bekliyosun ki? bence hemen git servise. rolantinin yapışması gerek hiç oynamaz. sadece ilk marşta yapıyor o oynamayı ki gayet normal. ama motor ısındıktan sonra rolanti oynamaz öyle 2bin devre doğru.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R3 cbr 250 den bi tık hızlı derken cbr250 ye oranla video daki R3 kudurmuş gibi hızlanıyor hocam. son sürate bakmayın R3 le R25 arasında 6-7 km son sürat farkı var ama 7 nm tork ve 6 beygir farkla daha istekli hızlanıyor. Yani güç farkı akselerasyon da daha etkili

dikat ederseniz 2. viteste 70-80 gibi arka teker patinaja düşüyor torktan ve iyi devirlenme kabiliyetinden dolayı.

Son sürate göre konuşmak sizi yanıltır. ondan size performansı düşük gibi geliyor.

örnek 39 beygirlik ninja 300 le 70 beygirlik versys arasında 180 e 200 sadece 20 km fark var. gücü yüzde 70 fazla torku 2 mislinden fazla

R3 0-160 arasında çok istekli hızlanıyor. 160-180 arası tırt ama çıkmam demiyor. Ninja 300 R3 falan otobanda sıkmak için alınmaz. sürat yükseldikçe rüzgarın yarattığı direnç hızın yaklaşık karesi ile artıyor. 200 km için en az 65-70 beygir lazım

cbr 250 ile viteslerde hız farkı yok demişsinizde

CBR ----- R25

2. Vites 85 -----95

3. vites. 110 --- 122

4. vites. 128 --- 150

5. vites 148 ---- 170

cbr250 den R25 e geçilmez daha hızlı diye ama 250 cc nin hakkını daha güzel veriyor. çift silindir ve yüksek devirdeki sesi karakteri bi ayrıcalık.

Az yakarım sürekli uzun yol yapıyorum touring modda kullanıyorum diyen adam içinde R25 gereksiz yüksek devir çeviriyor ve fazla yakıyor.

CBR ın 120 ile giderken çevirdiği deviri Yamaha daha 100 km deyken çeviriyor. Bu matrix teki kırmızı hap mı mavi hap mı olayı gibi
    kardeş dediğin gibi doğrudur torku illaki fazladır ona lafım yok, yalnız benim anlamadığım bu kadar abartılması oldu, bende r25 arasında kaldım alsammı almasammı diye ama değmez dedim o kadar para vermektense kısmetse fazer alıcam bir iki gün içinde, demek istediğim tabiki r25 daha torklu makine ama inceleme videolarındaki gibi abartılı olacağını sanmıyorum.. ben halen istanbulda cbr daha mantıklı diyorum

Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 250 kullanmasak r25 ile aynı olduguna inanıcaz. yukardaki arkadas sacmalmıs. cbr 250 düz yolda 130 dan sonra ibre çok yavaş hareket ediyor. r25 ise adeta gelmiş geçmiş en iyi 250lik.
    kardeş cbr' nin söylediğin kadar hantal olduğunu pek düşünmüyorum 15000 kmde kadar kullandım o motoru hele hele yeni kasası çok hoşuma gitmişti şu videoda https://www.youtube.com/watch?v=jC_-kvOk3Pw dikkat edersen dediğin kadar hantal yavaş değil gayet yeterli gidiyor hızlanması.. ama tabiki r25 gelmiş geçmiş en iyi 250 lik değil, daha iyileri oldu 98 model cbr ler gibi, ama şuandaki mevcut en iyi 250 lik oda aslında mantıken bakarsan alınmaması gereken motor, neden dersen piyasadaki 500-600 cc çift silindirli daha kuvvetli motorlarla neredeyse aynı gücü yakalayacam derken neredeyse aynı yakıtı yakarken, 250cc klasmanında bence pekte mantıklı değil... onun yerine tamam biraz daha para eklemek gerekebilir ama 500 600 cc almak daha mantıklı. hem rahat tork ve hız hemde aynı yakıt.

Motosikleti
    YAMAHA R25
    270km oldu zincir sesi geliyor ? Normalmidir ? Yaglayinca gecermi ? Yoksa hemen servisemi gitmeliyim ?

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Cbr250 için sınırları belli ama sorunsuz motor diyordu herkes. Geçen sene temmuzda almıştım. Bir sorun da yaşamadım ama çaldırdım.
    şimdi r25 düşünüyorum. Herkes bir sürü problemden bahsediyor. Motor kronik sorunlu mudur nedir arkadaş. Tedirgin olmaya başladım.

R25 in sesini duymak isteyenler videoya bakabilir dün ağvaya giderken

https://youtu.be/y13X0YzI2MA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)