Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Arkadaşlar 5000 bakımı geliyor bayileri arayıp bi fiyat alayım dedim, kardeşler kitapçıktaki gibi 1000, 5000 ve 10.000' de bakımlar var derken anadolu yamaha 1000, 4000, 7000, 10.000 ve böyle katları şekilnde her 3 bin km' de bir bakımı olduğunu söyledi. Kitapçıkta böyle yazmıyor dediğimde bizim ülkemiz şartlarında 3000 km' de bir bakım gerekiyor dedi telefondaki servis yetkilisi.

Siz nasıl yaptırıyorsunuz bakımlarınızı? Ben kitapçıktan yanayım ama aklımı karşıtırdı yamaha anadolu açıkçası.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 5000 bakımı geliyor bayileri arayıp bi fiyat alayım dedim, kardeşler kitapçıktaki gibi 1000, 5000 ve 10.000' de bakımlar var derken anadolu yamaha 1000, 4000, 7000, 10.000 ve böyle katları şekilnde her 3 bin km' de bir bakımı olduğunu söyledi. Kitapçıkta böyle yazmıyor dediğimde bizim ülkemiz şartlarında 3000 km' de bir bakım gerekiyor dedi telefondaki servis yetkilisi.

Siz nasıl yaptırıyorsunuz bakımlarınızı? Ben kitapçıktan yanayım ama aklımı karşıtırdı yamaha anadolu açıkçası.
    başkası 2000de bir yapıyormuş ben 3000de yağ değiştirene motor vermem ona götürücem deseydiniz keşke?

Motosikleti
    yamaha yzf r25

Yamaha Baydarda 1000 6000 11000 seklinde oldugunu doyledi bana

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı apia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha Baydarda 1000 6000 11000 seklinde oldugunu doyledi bana
    Kitapçık 1000 km akabinde her 5,000 km'de bir diyor. Ben onu tanırım . Teknik olarak 1000-6000-11000 doğrudur. Ancak düz olsun mantığı ile 5000-10000 şeklinde gideceğim ben...

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    5000 bakımında neden yağ filtresi değişmiyor onu da anlamadım, aradım sordum kardeşler motoru ne yapılıyor diye bi tek yağ değişiyor dediler bi yağ değişmek için 150 lira istiyorlar yani cidden dolandırıcılık bu alenen. Anadolu' da yağ filtresi ve yağ değişiyor 160 tutuyor ekstra hava filtresi de değişirse onun fiyatı ayrı yansır dediler.

Ya lafta kurumsal, lafta dünya markası ancak işin içine para girince kurumsal oluyorlar kaçta yaptırıcam ikinci bakımı arkadaş 4000 mi, 5000 mi yoksa 6000 mi? Vallahi diyorum 9 ay tvs apache kullandım bir gün bile periyodik bakımda işçilik ödemedim garantiden yaptılar hep, hatta yağımı yanımda götürürdüm elimi kolumu sallayıp giderdim bugün telefondaki yetkili bana yamalube boyalı sistem kullanıyor başka yağ kullanıp yarın motor aksamında sorun çıakrsa ve biz açıp o boyayı gremezsek sorun çıkar yamalube kullanılmadığı için garanti dışı kalır dediler.

Olur da bu yazımı bi yamaha yetkilisi okuyorsa görsün bajaj 400ss çıksın anında satıcam R25' i en azından hintliler bu kadar paragöz değil ne parça da ne bakımda....
    __bakteri__ bunu beğendi.

td35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda beat + yamaha ybr esd + yamaha yzf r25
    Alıntı ybrdenr25e adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun bornovadan konak yoluna gıden r25 lı arkadas buralardamı selamlastık yolda baya buralardaysa tanısalım bı
    selam kardeşim buradayım formu ilk günden beri sessiz sedasız keyifle takip ediyorum tüm motosiklet tutkunu arkadaşlarıma selam olsun tekeriniz düz bassın..
    ybrdenr25e bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA R25
    memnun oldum kardesım senınde tekerın duz bassın

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Arkadaşlar bu bakım işini konuşmak için Yamaha Türkiye' yi aradım tüm sorularımı sordum buraya yazayım sizler için de bi cevap olur belki.

Öncelikle periyodik bakımı sordum doğru kitapçık 1000, 10.000 ve 20.000 der ama bizim ülkemiz ve kullanıcı bazlı sürüş için en uygun olanı 1000, 5000, 10.000 ve böyle 5000 de bir ara bakım yapa yapa gidilmesi gerektiğidir dediler. 1000 ana bakım 5000 ara bakım 10.000 ana bakım gibi gidiyormuş, ara bakımlarda parçalar kontrol ediliyor ve sadece yağ değişiyormuş, yağ filtresi ve hava filtresi gibi parçalar 10.000 de bir değişiyormuş.

Fiyat olayını sordum sadece yağ değişecek bir ara bakımın 150 lira olması normal mi bu periyodik bakımlardan hiç ücret almayan markalar var dediğimde sadece yağ değişmiyor parçalar da kontrol ediliyor ilk bakımdan itibaren uyulan bi zaman çizelgesi var o doğrultuda motor inceleniyor ama fiyat gayet normal gözüküyor, biz yamaha olarak bakımlarda para alıyoruz dediler.

Peki ben lastik değiştim rosso 2 gibi kaliteli bi lastik taktım ama servis teker aksamının garanti dışı kaldığını söyledi, şimdi sırf deneme amaçlı farklı yağ kullanmak istiyorum ama o zaman da motor aksamının garanti dışı kalacağını söylediler artık korkumdan sticker bile yapıştırmak istemediğimi söyledim, yetkili kişi böyle bişey yok aslında yamalube yamaha ürünleri için tasarlanmış en iyi yağdır fakat sizin kullanacağınız farklı vizkoziteli yağlar motor aksamına zarar verir ve bu arıza tespit durumunda ortaya çıkarsa o zaman garanti dışı kalır dediler. Ben kullanmak istediğim markaların motogp' de dahi kullanılan dünya markaları olduğunu söylediğimde yamalube' un da performans ürünleri olduğunu anlatıp bilgi verdiler.

Özet olarak 1000 ana bakım, 5000 ara bakım, 10.000 ana bakım ve benzer şekilde 5binde bir bakım olacak şekilde geçiyormuş.
    nexus7 ve CraCheR bunu beğendiler.

Arkadaşlar motorunundaki titreşim ne durumda benim sanki titreşim biraz arttı gibi bir de zincir sesinden muzdaribim ya

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Arkadaşlar bakım olayı kitapçıktaki gibi, yamaha anadoluda yamaha kardeşlerde tam bir wampir. Kurumsal olduklarına bakmayın 5 dk lık takoz takma için 50 bakım işçiliği içinde 100 tl isterler. Bakım için motoland zeytinburnu servisine gidin yetkili servis ama çok samimiler ve ucuzdur.

5000 bakımı yaptırdım, 2 litre motul yağ aldım 66 tl. Yağı değiştirdiler kontrolleri yapıp ön balataya balata temizleme spreyi sıktılar ve 20 tl işçilik aldılar. Böyle wampirlere para yedirmeyin işini hakkı ile yapan adamlara verin parayı.
    dyavol-77 bunu beğendi.

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Beyler 1000 km bakımı yaptırdım ama yağ ve yağ filtresi hava filtresi ve genel kontrol bakımlar yapıldı. Fakat 1.8lt yağ koyulmuş sizdede böyle mi. Bidaha ki bakıma 3.000 de dediler birde ama yağ kafama takıldı
    Tugay Boruzan. Çanakkale'den Selamlar.

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    Alıntı skolyusk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorunundaki titreşim ne durumda benim sanki titreşim biraz arttı gibi bir de zincir sesinden muzdaribim ya
    Benim ayaklıklarda oldum olası var zatende (gerçi normalmiş o), :geçen hafta genel olarak motorun tamaminda titreşimin arttığıni hissettim bende, hem sanki motor biraz daha vuruntulucalisiyor gibi geldiydi, sonra yeni yakit alinca sanki titresim gitti (ayakliklarda gitmedide genel olarak iste azaldi), motorun sesi duzeldi, gecen hafta yakiti shellin katkili benzininden aldiydim herhalde dedim ondan oldu.

Titresim yakit kaynakli demiyorum ama (tamamen tahmin yurutuyorum) yakittan kaynakli olabilir, benim motorda oldu. Zincir konusunda sesi beni cok rahatsiz etmiyor, ha ben vicik vicik yagliyorum, ondandir belki ama oyle rahatsizlik verecek aman aman bir ses yok.

Motosikleti
    BMW R1250GS ADV
    Alıntı apia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ayaklıklarda oldum olası var zatende (gerçi normalmiş o), :geçen hafta genel olarak motorun tamaminda titreşimin arttığıni hissettim bende, hem sanki motor biraz daha vuruntulucalisiyor gibi geldiydi, sonra yeni yakit alinca sanki titresim gitti (ayakliklarda gitmedide genel olarak iste azaldi), motorun sesi duzeldi, gecen hafta yakiti shellin katkili benzininden aldiydim herhalde dedim ondan oldu.

Titresim yakit kaynakli demiyorum ama (tamamen tahmin yurutuyorum) yakittan kaynakli olabilir, benim motorda oldu. Zincir konusunda sesi beni cok rahatsiz etmiyor, ha ben vicik vicik yagliyorum, ondandir belki ama oyle rahatsizlik verecek aman aman bir ses yok.
    Kesinlikle katkılı yakıttan oluyor.2-3 depo test ettim.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende siyah r25le aranızdayım.
    İlk sorum motoru koyacak kapalı garajım yok. Disk kilidi baktım ama alarmlı olanlarda kumanda yok.
    Apartta kalıyorum çoluk çocuk motora deydikçe ötüp milleti rahatsız etmesini istemiyrum. Bunun uzaktan kumandalısı olanı varmı?

Motosikleti
    4. motor Honda
    titreşim var diyenler neye göre titreşim var diyorlar?
    benim motor 1500 km civarında titreşim rodaj yağından sonra bariz azaldı 120km hızda hem elciklerde hemde ayaklıklarda titreşim olmadan çok güzel gidiyor

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende siyah r25le aranızdayım.
    İlk sorum motoru koyacak kapalı garajım yok. Disk kilidi baktım ama alarmlı olanlarda kumanda yok.
    Apartta kalıyorum çoluk çocuk motora deydikçe ötüp milleti rahatsız etmesini istemiyrum. Bunun uzaktan kumandalısı olanı varmı?
    Feyizoğlunda bi kilit var ben ondan aldım ilk önce 3 kere bipliyor tekrar hareket ederse 10 saniye ötüp susuyor ondan almanı öneririm.

Motosikleti
    4. motor Honda
    Feyizoğlunda bi kilit var ben ondan aldım ilk önce 3 kere bipliyor tekrar hareket ederse 10 saniye ötüp susuyor ondan almanı öneririm.
    aynı kilitten sanırım bende de var İspanyol malı urban marka bende memnunum

MustafaR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Arkadaşlar bende motorumu yeni teslim aldım. Vites düşüşüyle ilgili bir sorum olacak. 6 dan 5 e düşürürken normal düşüyor. 5 ten 4 e, 4 den 3 e, 3 ten 2 e, 2 den 1 e düşürürken vites boşluğunu alıpta düşürüyorum. Normalda böyle bir boşluk var mı? Yani ayağımı aşağıya bastırdığımda düşmüyor. Hafif yukarı kaldırıyorum vitesi sonra aşağıya düşüyor.

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Yarın akşam her hangi bi sıkıntı çıkmaz ise manisadan izmire iftar için gidicem iftar sonrası forumdan sykkuno (batuhan) kardeşimle buluşucaz oturup sohbet felan edicez gelmek isteyenler https://www.facebook.com/ahmetcan.uzundal buradan ulassn bana.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bakım olayı kitapçıktaki gibi, yamaha anadoluda yamaha kardeşlerde tam bir wampir. Kurumsal olduklarına bakmayın 5 dk lık takoz takma için 50 bakım işçiliği içinde 100 tl isterler. Bakım için motoland zeytinburnu servisine gidin yetkili servis ama çok samimiler ve ucuzdur.

5000 bakımı yaptırdım, 2 litre motul yağ aldım 66 tl. Yağı değiştirdiler kontrolleri yapıp ön balataya balata temizleme spreyi sıktılar ve 20 tl işçilik aldılar. Böyle wampirlere para yedirmeyin işini hakkı ile yapan adamlara verin parayı.
    yağ filitresi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)