Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

Hero Thriller Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Silindir kapağının üstündeki vidaları bi kontrol et , silindire kulağını yasla sesi iyice dinle belki sibaplari vuruyor olabilir veya dedigim gibi ufak bi vida gevsemesinde bile belli devirlerde ses cikartir ama silindirin icinden geldiğine emin ol

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    Alıntı skyp6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Silindir kapağının üstündeki vidaları bi kontrol et , silindire kulağını yasla sesi iyice dinle belki sibaplari vuruyor olabilir veya dedigim gibi ufak bi vida gevsemesinde bile belli devirlerde ses cikartir ama silindirin icinden geldiğine emin ol
    Külbütör vidaları sağlam. Gevşek olsa zaten oringlerden yağ gelirdi. Bilmiyorum o ses normalde olabilir. Salı günü servise gidicem. Depoda pislik vardı ilk koyulan benzin yüzünden. Depo ve karbüratör temizlenecek. O zaman bi sorarım bakalım normalmi değilmi

Bilgilendirirsin artik bizi dostum iyi aksamlar

Motosikleti
    Bugün gittim servise. Tekrar karbüratörü söktü ersan abi. İçinde yine su çıktı. Depo boşaltıp temizlendi. Yeni benzini koyduk yine aynı oldu. Tam külbütör kapağını açacaktı ki başka bir motor ustası sakin abi geldi. Önce bir buji değiştir dedi. Değiştirdik şimdilik sorun yok. Bakalım yarın işe gideceğim 30 km gidiş 30 km geliş. İnşallah sorun çıkmaz.

Motosikleti
    Hero Thriller
    Merhaba hero thriller 2014 model 2 binde bir motorum var öncelikle motosikletin motoru soğuyunca ,sabah olsun öğlen park edip tekrar binince olsun hava sıcak jiklesiz çalıştıramıyorum önceleri çalışıyordu ayrıca motorun sesinde düzensilik başladı hafif tekleme gibi sesler çıkıyor düzensiz rolanti yani ve 1. Viteste rolantide motor 5-6 sn sonra stop ediyor. Sizce ne olmuş olabilir??

Motosikleti
    Aynı sorun bende de var soğukken tekliyor sürekli. Biraz gaz vereyim desem boğuluyor pat çat stop ediyor. Bugün götürdüm servise yukarıda anlattıklarımı yaptılar. Sıcakken sorun yoktu bugün. Bakalım sabah ne bekliyor beni.

Servise bir göster bakalım. Ama iyice izle ne yaptıklarını.

Motosikleti
    Hero Thriller
    Rölantisiyle oynadım düzeldi gibi oynamasamıydım acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Jiklesiz çalışmıyor birde motor hemen stop ediyor diyordum ya rölantiyle oynadınca onlar düzeldi ama hala motor sesi hala istediğim gibi değil biraz düzensiz

Karburatorlü bu motor dostum ne bekliyorsun enjeksiyonlu motor gibi sabit devirde olmaz biraz assa yukari oynar malum havalar soğuk motorda soğuk olunca calismaz motoru ısıtmadan basmayın motora jiklesini acin 1 2 dakika bekleyin motor ısınsın isindikdan sonda basarsnz gaza motoru ilk çalıştırdığınızda pistonlar yağlı kalmadığı icin motoru olduğu yerde çalıştırmak gerekiyor benim Kuba kb150 25 motorum vardı kar yağdı zaman el marşı ile calistiramadm jikleyi actigim halde ayak marşı vurdum 2 3 de aldı dedigim gibi motoru 1 2 dakika isitin direk motora atlayip dip gaz verirseniz motor boğulur ..

Motosikleti
    Karburatorlü bu motor dostum ne bekliyorsun enjeksiyonlu motor gibi sabit devirde olmaz biraz assa yukari oynar malum havalar soğuk motorda soğuk olunca calismaz motoru ısıtmadan basmayın motora jiklesini acin 1 2 dakika bekleyin motor ısınsın isindikdan sonda basarsnz gaza motoru ilk çalıştırdığınızda pistonlar yağlı kalmadığı icin motoru olduğu yerde çalıştırmak gerekiyor benim Kuba kb150 25 motorum vardı kar yağdı zaman el marşı ile calistiramadm jikleyi actigim halde ayak marşı vurdum 2 3 de aldı dedigim gibi motoru 1 2 dakika isitin direk motora atlayip dip gaz verirseniz motor boğulur ..
    Daha öncede karburatörlü motorlarım oldu her sabah çalıştırdığımda 2-3 dakika beklemeden gaz vermem. Ama bunda birşey var soğukken çok düzensiz çalışıyor. Sanırım motorun karakteristik özelliği bu olsa gerek.

Valla motorun sesini sen duyuyorsun ama ben suana kadar tüm motosikletlerim soğukken duzensiz çalışıyordu , isindiktan sonra duzeliyordu

Motosikleti
    Bir yerde trihiller denk gelirse çalışmasına bi bakarmısın. Benim burada kıyaslayacak kimsede yok çünkü. Denk gelmiyorda ne hikmetse 😊

Video çekip atamazmısın , rastlarsam bakarm ama ne biliyim motor ısındıktan sonrada mı duzensiz calisiyor

Motosikleti
    Bugün uğradım yine servise. Karbüratör değişecekmiş fakat, söküp gönderecekler, yenisi gelecekmiş. Bende fabrikayı aradım durumumu anlattım. Onlarda karbüratör bize gelsin bakalım belki arıza karbüratörde değildir dediler. Yani özetleyecek olursam hergün 30 km işe gidip geliyorum. Nasıl olacak bu iş bilemedim

Hayirlisi olsun

Motosikleti
    2 gün önce dalamandaki servisi aradım. Bana karbüratör isteyeceğini, ve bana haber vereceğini söyledi. dün ise ortacadaki bayi aradı. Beni izmirden aradılar, karbüratörü gönderiyorlar haberin olsun dedi. Akşam ise "retox70" arkadaşımızı aramışlar, sanırım o ara ortacadaki bayiye ulaşamamış. Bana hemen mesaj atmış, bayiye ulaşamadık, servis sana uzakmı? Karbüratör geldimi diye.

Kısaca özetlemek gerekirse, firma bu servis olayına ve yedek parça teminine çok önem veriyor beyler. Bundan önce bajaj discover vardı bende. Sırf bu servis yüzünden, motordan soğumuştum. Hero nun hakkını yemeyin lütfen

Önceki mesajlarmda dediğim gibi simdi hero tanıtımı iyice yaptı artık daha çok üstüne düşüyorlar şu 2 hafta önce yaptıkları fuar bence gayet işe yaradı ama yinede her önüne gelene servis vermemelerinde fayda var bi arkadasmda bajaj pulsar vardı bayiden sıfır aldı motoru 20 tl benzin parası istedi adam ayıptan baska bisey değil o yüzden iyi secmeleri lazım

Motosikleti
    Önceki mesajlarmda dediğim gibi simdi hero tanıtımı iyice yaptı artık daha çok üstüne düşüyorlar şu 2 hafta önce yaptıkları fuar bence gayet işe yaradı ama yinede her önüne gelene servis vermemelerinde fayda var bi arkadasmda bajaj pulsar vardı bayiden sıfır aldı motoru 20 tl benzin parası istedi adam ayıptan baska bisey değil o yüzden iyi secmeleri lazım
    yaparlar inanırım. Bana yaptıklarını hayatta unutamam. Ama gerçekten hero'yu taktir ettim. Helal olsun firmaya. Servise çok önem veriyorlar

Insallah boylede devam eder veya baska firmalar gibi ilkden piyasaya tanınsın ayağına iyi davranıyolar piyasa yaptıktan sonra bi önemi olmuyor insallah hero boyle devam eder

Ben de Thriller ailesine katıldım. İnsan tereddütte kalıyor. Umarım pişman olmam.

Hayırlı uğurlu olsun tekerin düz bassın pişman olmayacanız bir motor

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)