Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Hero Thriller Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    1500d/d duruyor. Normalde ama 2000 in biraz üstüne doğru çıkıp iniyor. Birde şu gaz verince egzosttan gelen şıkırtı var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Servise goturmeni tavsiye ederim egzoztan gelen sıkırtı icinde parça kopmuş olabilir garantisi varsa değişirler hemen daha iyi olur bunlarin egzozlari özel diye biliyorum icinde susturucudan baska sseylerde var

Motosikleti
    Bugün gittim sordum normalmiş o ses. Hatta başka bir motorda vardı oda aynı sesi yapıyordu. Bunlarda hep varmış bu ses. Forumda da denkgelmişti bir ara bulamadım şimdi. Sende yokmu?

Barans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400 K7 - Kawasaki GTR 1400
    Alıntı storm_shadow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1500d/d duruyor. Normalde ama 2000 in biraz üstüne doğru çıkıp iniyor. Birde şu gaz verince egzosttan gelen şıkırtı var
    Arkadaşım, Egzoz'un Katalizör tertibatından parça kopmuş veya birinin "Eşek şakası" olabilir. Egzozcuya baktır. Söksün kontrol etsin.

Motosikleti
    Sabah diğer servise gittim. O ses bunlarda var normal dedi. İlk aldığımda da vardı. Gazı kesince çık çık çık diye bir ses

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motoru bu kadar çok dinlersen her yerinde kusur bulursun. Hiçbir sorunu yok.

resull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero thrıller
    Normal o ses bendekide öyle çalışıyo çalışma şekli böyle

Egzos dan gelen ses bende yenı basladı motoru alalı 5ay oldu Henüz 400km de gazverınce ve bırakınca egzosdan tırrr tırrr dıye ses gelıyor ve cok rahatsız edıcı henuz servıse gıtmedım ama telefon ıle aradım kontrol edelım gerekırse değişim talep ederız dedıler bakalım onumuzdekı hafta gıdıcem nasıpse umarım çözülür

Motosikleti
    Aynen o ses işte. Gazı bırakınca tırrr diye bir ses. Sanki bit kapak varmış gibi egzosta. Senin servis ne diyecek bir sor bakalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:28 ----------

Alıntı resull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal o ses bendekide öyle çalışıyo çalışma şekli böyle
    O zaman normal sanırım. Sen sordunmu peki neden böyle yapıyormuş ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:30 ----------

[QUOTE=Seko;3833209]Motoru bu kadar çok dinlersen her yerinde kusur bulursun. Hiçbir sorunu yok.

Bir ben duymuyormuşum demekki o sesi. Duyulmaması imkansız çünkü. Hem motoru dinlemezsek nasıl derdini anlayacağız?

acemi27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru dinlemek lazım.

Bende henüz gitmedim servise hafta içi gidecem ole kulan arkası edilecek ses değil çok rahatsız edici surekli tirrr tirrr beyin tirmaliyor eğer normal se satar gecerim cekemem o sesi

Motosikleti
    Alıntı dewilsun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende henüz gitmedim servise hafta içi gidecem ole kulan arkası edilecek ses değil çok rahatsız edici surekli tirrr tirrr beyin tirmaliyor eğer normal se satar gecerim cekemem o sesi
    Hımmm. Ben iki yere gittim. İki tanede bu motordan olab arkadaş tanıdım. İkisinde de vardı ses. Eğer çözüm bulurlarsa bizimle paylaşırsan sevinirim kardeşim

Motosikleti
    hero thrıller
    Yan komşuda aldı aynı motordan onunkide aynı seko arkadaşımızın dediği gibi çok fazla herşeyi takmamak lazım yoksa kusuru hiç bitmez bu sadece hero için değil bütün motorlar için geçerlidir servise gittikçe abi şurdada sorun var burdada var diye diye aklınızı karıştırırlar anca paranız boşa gider bence takılmayın sese bu kadar

Motosikleti
    Alıntı resull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan komşuda aldı aynı motordan onunkide aynı seko arkadaşımızın dediği gibi çok fazla herşeyi takmamak lazım yoksa kusuru hiç bitmez bu sadece hero için değil bütün motorlar için geçerlidir servise gittikçe abi şurdada sorun var burdada var diye diye aklınızı karıştırırlar anca paranız boşa gider bence takılmayın sese bu kadar
    Eskiden bu konularda çok takıntılıydım. 3 tane motorum oldu. İnanın kendini en sevdiren motor bu oldu. O tırıldamada sadece kompresyonda gösteriyor kendini.

Egzos için halen fırsat bulup gidemedim. Bisey sorucam size arka frenim çok fazla otuyor sanki yağ basmak için tıpa gibi biyer gordum resimde gorunuyor buradan yagmi koyuyoruz motora

jarre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility 125/ peugeot citystar 200i

bende de 2 tarafın somunu ne kadar sıkarsam sıkayım hep gevşiyor ve gösterdiğim parça hep gevşek duruyor geriye doğru kayıyor

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu motor titreşimli bir motor ve titreşimli motorlarda bir yerlerin zamanla gevşemesi veya ses yapmaya başlaması normaldir. Gevşeyen civataları yapıştırmak gerekiyor yoksa sürekli gevşeyeceklerdir.

Motosikleti
    hero thrıller
    Dewilsun kardeş arka frenin ötme sebebi toz çamurdur bi tane balata spreyi alacaksın diske ve kaliperlere sıkacaksın düzelir çamur kaliperlere bulaşınca fren yaparsan kaliper ile disk arasında kalan çamur ses yapar spreyi sık düzelir

2 kutu balata spreyi siktim usta halen cikk xikk otup duruyo bide egzoz titrer titrrr bitmedi ses :D

Motosikleti
    Aynen benimde arka fren ötüyor. Egzosta tırlıyor. Şimdide karbüratörde sorun var arada rolantide kesiyor o değişecek. Birde ilk bakımdan önce sibob sesi gibi egzantrik sesi gibi birşey vardı oda hallodu bakalım. Karbüratör gelsin bi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:35 ----------

Alıntı jarre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/rZW5b3.jpg

bende de 2 tarafın somunu ne kadar sıkarsam sıkayım hep gevşiyor ve gösterdiğim parça hep gevşek duruyor geriye doğru kayıyor
    Önce öndeki somunu sık. Sonra öndeki sonumu bir anahtarla tutarken arkadaki somunu başka bit anahtarla sık ama çok zorlama sakın. Burada arada kalan somun kontra somunu. Gevşemeyi arkadaki somun önler bu şekilde.

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)