Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Hero Thriller Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

[Blok]Hero Thriller Teknik Özellikleri[/Blok]

Motor
    Tip : Tek silindir 4 Zamanlı Hava Soğumalı – OHC
    Silindir çapı ve strok: 57.3 x 57.8 mm
    Motor Hacmi : 149.2 cc
    Maximum Güç : 14,4 Hp @7000 rpm
    Maximum Tork: 12.80 Nm @8500 rpm
    Ateşleme : Mikroişlemcili Gelişmiş Ateşleme -AMI
    Marş : El ve ayak marşı
    Karbüratör: CV tip – CCVI (Karbüratör kontrollü değişken ateşleme)
    Sıkıştırma Oranı: 9.1 : 1

Şanzıman
    Debriyaj: Akıllı debriyaj sistemi(Çoklu Plaka, Islak)
    Vites: 5 Vites

Süspansiyon
    Ön: Hidrolik Teleskopik Amortisör
    Arka: 5 kademeli gazlı amortisör

Elektrik Aksamı
    Akü: 12V-5A, MF Akü
    Far: 12-35W/35 W Halojen Ampul
    Stop Lambası: 12V – 10 W - ( LED )
    Sinyaller: 4 Adet 21W (Amber Ampul)
    Pozisyon lambası: 12V-5W

Tekerlek ve Lastikler
    Jant ölçüsü ön: 18 x 185.5 kollu döküm jant
    Jant ölçüsü arka : 18 x 215.5 kollu döküm jant
    Lastik ölçüsü ön: 80/ 100 x 18-47 P Tubeless
    Lastik ölçüsü arka: 100/ 90 x 18-61 P Tubeless

Boyutlar
    Uzunluk: 2060 mm
    Genişlik: 766 mm
    Yükseklik : 1132 mm
    Tekerler arası mesafe : 1326 mm
    Sele Yüksekliği : 795 mm
    Yakıt Tankı : 12.3 litre [min]
    Rezerv : 1.5 litre [Kullanabilir Rezerv]
    Boş ağırlık : 142 kg

Frenler
    Ön Fren: 240 mm Disk
    Arka Fren : 240 mm Disk - Nissin fren kaliperi

Şase
    Tip: Boru Tipli elmas dizayn

[Blok]Hero Thriller Renk Seçenekleri[/Blok]

[Blok]Hero Thriller Fotoğrafları[/Blok]

Hero Thriller modeli hakkında ayrıntılı bilgi ve satış fiyatını öğrenmek için heromotosiklet.com web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
    ozoozo ve Adem Balkan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MEHMET AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 125 ST
    Güzel motor ama, yanlış fiyat ve lansman politikaları yüzünden tanınmadı.. yazık

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bugün motoru sokak çevresinde ufak bir tur atarak ve 2. vitesi geçmeden denedim. CBF 150'den inip buna binince öncelikle sele bana çok sert ve biraz konforsuz geldi. Motor bloğu kağıt üzerinde CBF ile aynı olmasına rağmen motorda titreşim var. Bunun titreşimi de Honda CB125 ve Bajaj Discover veya Boxer ayarında hatta onlardan biraz daha az. Demek ki aynı blok ile CBF'ten fazla güç vermesini balansörden bir miktar feragat ederek sağlamışlar. Gidişi gayet güzel, istekli, frenler çok kuvvetli (arkada disk var), vitesler pürüzsüz. Alınır mı derseniz, ben CBF'ten inip buna kesinlikle binmem ama mesela Mondial Z-One fiyatlarında Çin malı motor düşünenler tercih edebilirler. Kalite olarak onların üzerinde duruyor. Aslında bu kadar tereddütte bırakan şey fiyatı. 4000 TL olsa gönül rahatlığıyla alınabilecek bir motor. Ağustos'ta test organizasyonu düzenlenecekmiş, o zaman daha uzun bir parkurda tekrar denemeyi düşünüyorum.

MEHMET AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 125 ST
    Peşin fiyatı 5.000, 9 taksit fiyatı 5.300 tl.. yedek parça sıkıntı apayrı bir dert... bence değmez..

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün motoru sokak çevresinde ufak bir tur atarak ve 2. vitesi geçmeden denedim. CBF 150'den inip buna binince öncelikle sele bana çok sert ve biraz konforsuz geldi. Motor bloğu kağıt üzerinde CBF ile aynı olmasına rağmen motorda titreşim var. Bunun titreşimi de Honda CB125 ve Bajaj Discover veya Boxer ayarında hatta onlardan biraz daha az. Demek ki aynı blok ile CBF'ten fazla güç vermesini balansörden bir miktar feragat ederek sağlamışlar. Gidişi gayet güzel, istekli, frenler çok kuvvetli (arkada disk var), vitesler pürüzsüz. Alınır mı derseniz, ben CBF'ten inip buna kesinlikle binmem ama mesela Mondial Z-One fiyatlarında Çin malı motor düşünenler tercih edebilirler. Kalite olarak onların üzerinde duruyor. Aslında bu kadar tereddütte bırakan şey fiyatı. 4000 TL olsa gönül rahatlığıyla alınabilecek bir motor. Ağustos'ta test organizasyonu düzenlenecekmiş, o zaman daha uzun bir parkurda tekrar denemeyi düşünüyorum.
    Serkan abi cbf ayrı bir klasik 2008 yılında tam 10 ay kullandım moto kurye olarak, 13binde teslim aldım 58 bin kmde teslim ettim, bir ön iki arka lastik, bir buji hee birde 5bin km de bir yağ değiştiriyorduk, herkes inanmaz ama ne supap ayarı yaptırdık ne dişli nede zincir değiştirdik motor şirketin olduğu için sabah ne motor ısıtıyorduk nede başka bir şey asıl gaz koluna, kimileri cbf abartılıyor desede bence hakkını veriyor, tahminim senin pulsar yerine cbf alman buyuk ihtimal artçılı kullanım diyedüşünüyorum
    Seko bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Evet aynen öyle. Artçılı kullanım için çok rahat bir motor. Kullanmadan sırf üzerine oturunca bile fark ettiriyor. Bir de canım değiştirmek isterse haftasında değiştirebilirim.

Demekki Honda hindistanda olduğu gibi ülkemize de daha alımlı şık görünümlü 150 lik hatta 250 lik motosikletler getirse çok iyi satışlar yapacak. Bu ülke koşullarının hakkı 150-250 cc dayanıklı kaliteli motorlar. Bajaj Pulsar da geldi ancak görünen oki hintliler henuz Japon kalitesine yakın bir yerde değil. Daha 1000 km olmadan çok sayıda satılmaya çalışan motorlar var. Güven sorunu hala aşılmış değil.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Haberlerde diyorlarki dünyanın en büyük 2. Motosiklet ureticisiymis. 3. ise bajaj mış.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MEHMET AYDIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peşin fiyatı 5.000, 9 taksit fiyatı 5.300 tl.. yedek parça sıkıntı apayrı bir dert... bence değmez..
    Yedek parça sıkıntı derken biraz açıklarmısın? Kimin şikayeti var?

Merhaba arkadaşlar bugün thriller almış bulunuyorum arkadaşlar daha önce 125lik titan ybr ve en son cb125 e kullandım onlara göre çok güçlü pek titreşim hissetmedim ama tabiki yüksek devirlere çıkmadım.Biraz zorlayınca yüksek devirlerde titreşim olabilir ileriki günlerde daha detaylı bilgi paylaşabilirim.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hayırlı olsun, detaylı yorumları merak ediyoruz.

Bu arada Hero'nun Facebook sayfası yorum yapmaya kapandı. Milletin bitmek tükenmek bilmeyen fiyat eleştirilerinden bıkmış olmalılar. Bu arada önümüzdeki pazartesi Bursa'da test dürüşü var, iş çıkışı yetişebilirsem katılacağım.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Dün Bursa'da test sürüşü vardı ve sağanak yağış altında Hero'nun üç modelini denedim. İzlenimlerim şöyle :

Thriller :

Üzerinde CBF 150 bloğu olmasına rağmen, muhtemelen gücü arttırmak için kütle eksiltilmiş olan balansöründen ötürü motorda titreşim var. Daha rölantide bile kendini hissettiriyor ama belirli bir noktanın üzerine de çıkmıyor. Yani deviri çok yukarılara da çekseniz 5 bin devirde titrediği kadar titriyor. Titreşim Bajaj'larda, Honda CB125E ve CB125 Ace'de olduğu kadar. Benim zevkime göre biraz fazla diyebilirim, hele ki CBF'ten sonra binince beni rahatsız etti.

Motor çok çok iyi gidiyor. Aşırı yağmurda berbat lastikler yüzünden ve iş çıkışı trafiğinden dolayı pek hızlı gidemedim tabi ama gaz tepkisi çok iyi, deli dolu bir motor. Sınıfında test ettiğim en iyi giden motor diyebilirim. Dediğim gibi lastikler berbat, iki defa çok zor durumda kaldım, az kalsın düşüyordum. Islakta hiç tutmuyorlar. Bunda tabi aşırı güçlü olan disk arka frenin de etkisi var ve dokunduğunuz anda motor kızaklıyor. Ben CBF 150'nin kampana frenine alıştığım için dozajlamada sıkıntı çekmiş de olabilirim. Motorun amortisörleri de beğendim. Ne çok yumuşak ne de çok sert, gayet güzel iş görüyorlar. Oturuş pozisyonu bana oldukça sportif geldi. CBF'ten sonra ayaklar baya geride konumlanıyor gibi hissettim ama bu yüzden kollara fazla bir yük de binmiyor.

Özet olarak titreşimi hariç güzel bir motor fakat bana göre fahiş fiyatla satılıyor. Bence ederi 4500 TL, onlar 5300'e satıyorlar. Aynısını görevlilere de söyledim. Şahsi fikrim 5800 TL'lik CBF'e kesinlikle tercih edilmeyeceği yönündedir. Fakat titreşimi CBF gibi olsa gidişinden dolayı düşünmeden alırdım. Tireşimi çok takmıyorum, iyi giden kaliteli bir motor arıyorum, fiyatını da çok bulmuyorum diyen arkadaşlara tavsiye ederim.

Glamour :

Öncelikle oturuş pozisyonu Thriller'dan daha rahat. Motorun çekişi falan güzel ancak bunda da titreşim var. Titreşimi Thriller'dan biraz daha fazla ama Çin motorları gibi de değil. Motor 4 vitesli ve vites kolu aynı cub motorlardaki gibi öne veya arkaya basarak kullanılıyor. Motorda genel olarak kalitesiz bir duruş olduğunu söyleyebilirim. Kumanda düğmelerinin kalitesi berbat. Kullanımı kolay bir motor olmasına rağmen ben vitesine alışamadım ve sürüşten keyif almadım, bir iki sokak dönüp geri geldim. Bunda frenlerin Thriller'a göre zayıf olmasından dolayı kızaklama sorunu yaşamadım.

Fiyat mevzusu bunda tam facia. 3890 TL satış fiyat biçmişler. Bana göre 3000 TL'den bir kuruş fazla etmez, hatta motoru hiç beğenmediğimden ben 3000'e de verseler almam. Aynı bayide içeride duran 3200 TL'lik Lifan EM150L bundan çok daha iyi bir motor.

Pleasure :

Bunu scooter ve 100 cc diye biraz küçümsediğimden en sona bırakmıştım fakat beni en çok şaşırtan motor oldu. Kullanımı çok kolay ve çok zevkli bir motor, ayrıca çok da rahat. Motora bir çeşit kombine fren yapmışlar. Her iki frende kampana ancak ön frende hem soldan hem de sağdan inen iki fren teli bulunuyor. Ayrıca soldan bir tel de arkaya frene gidiyor doğal olarak. Solu sıktığınızda hem önü hem arkayı sıkıyor ama ön tarafı sıkarken ki etkisi, kampanaya bağlı mekanizmanın pozisyonundan dolayı sağ frenden daha az. Sistem mükemmel çalışıyor ve frenler çok etkili. Yine ıslak zeminde motora alışmaya çalışırken önümdeki arabanın aniden durması ile panik fren yapıp asılınca motor olduğu yerde zınk diye kaymadan durdu. Thriller olsaydı kesinlikle arabaya girmiştim. Kısaca frenlerine bayıldım. Motorun gidişi hacmine göre çok iyi ve motor nasıl oluyorsa o küçücük lastiklere rağmen son derece dengeli. Neredeyse durana dek ayağınızı yere basmanıza gerek kalmıyor.

Bunun fiyatı 3750 TL civarı. Biraz yüksek gibi duruyor, 3200 civarı olsa çok iyi olurdu ama motoru çok beğendim ve kesinlikle tavsiye ediyorum. En azından fırsat bulursanız mutlaka bir test sürüşü yapın. İlk defa bir scooter'ı bu kadar keyifle sürdüm diyebilirim.

İzlenimlerim bu şekilde. Yazdıklarım tamamen kendi görüşlerimdir ve başka arkadaşlardan farklı yorumlar haliyle gelecektir. Özellikle titreşim konusu kişiden kişiye çok değişebiliyor. Ancak kesin olan bir şey var ki o da motorların fiyatlarının çok yüksek oluşu. Bu fiyatlarla doğru dürüst satış yapmalarına imkan yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

Yazdıklarımı okuyan bile yok sanırım. İşte yanlış fiyat politikasının koca bir markayı ne hale getirebileceğinin güzel bir örneğini yaşıyoruz. Türkiye'de tanınmamasından ve tanınmamasına rağmen "Biz iyi markayız bu motorlar bu kadardan aşağı etmez" yaklaşımından dolayı Hero markası daha başlagıçta insanların ilgisini kaybetmeyi başardı. Buradan yetkililere söylüyorum, fiyatlarınızı en az 1000 TL aşağı çekmezseniz motor satmanız mümkün değil. Ayrıca model seçimleriniz de yanlış. Bir sürü güzel model varken bu üç modeli getirmeniz büyük hata... Umarım 2015'te farklı olur.
    retox70, trcn ve Adem Balkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Activa Kymco Ck125 Honda Titan Hero Thriller
    Arkadaşlar forumu gezerken birçok insanın denemeden motora yorum yaptığını fark ettim. bazıları ise honda cbf nin daha iyi olduğunu ve motorun yedek parçalarının olmadığını söylediğini gördüm. 01.08.2014 tarihinde hero thrillerimi aldım. Denemeden aldığım motorun bayisine sordum tvs apachemi bumu diye. ikiside cevabını verdi. sonra dedim birisini alabilirim ancak.

Uzun uğraşlar sonunda thrillerin daha ilgi çekici olduğu daha az yaktığı ve arka frenin disk olmasından dolayı tercihimi herodan yana yaptım. Aldığımda far camı erimiş olduğunu fark ettim servisi fotoğrafını çekerek hemen ertesi gün yenisi ile değiştirdi. buda yedek parçanın sıkıntı olmadığının göstergesidir bence.
    Depoyu fulledim ve yedeğe düştüğünde 441 km deydi.(10,5 lt normal 1,5 lt yedek depo var.) yakıt sarfiyatı güzel km nin çoğunu dip gazla gittim. Ve Son gördüğüm hız ise düz yolda 128 km/h idi. Konfora gelince gayet güzel. ben arkamda babam ile(113 kg babam 72 kg ben 142 kg motor) geçtiğim antalya yollarında gayet güvenli bir sürüşü vardı. Frenler ciddi anlamda hakkını veriyor. 55 km hızla giderken ışık kırmızıya döndü geçecektim ışığın dibinde polisi görünce aniden frene asıldım ve 10-15 mt gibi kısa bir mesafede durdu.
    karenajları gayet sağlam. başka bir motorun solundan geçerken adamın bir anda sola kırmasıyla sağından vurdum adamın benim denge kaybı olmadı sadece elimde hafif bir sıyrık oldu diğer motoran hafif takla atarak yere düştü.
    Genel olarak yoğun bir ilgi var motosiklete ışıklarda durduğumda güzel antalyamda motosikletler en önde birikir ve yanıma gelenler ne kadara aldın kaçlık motor vb. sorular soruyor ve ybr cbf ve tvs nin hiçbir şansı olmuyor 14,4 hp 12,8 Nm motorun yanında.
    Bir diğer güzellik ise sabit hızla gidebilmesi 60 a sabitleyin gazı ne 59 ne 61 geziyor sabit çakılı kalıyor.
    Fren rezervuarında bybre yazıyor ön disk bybre arka nissin fren kaliperi. Antalyanın sıcak zamanlarında günde 80-90 km yol yapıyorum genelde yüksek devirli kullanımda sıcaklık olarak rahatsız edici bir durumu yada bayılması yok.
    Kasislerden geçerken rahatsız edici bir şekilde alttan vurmuyor. Farları zifiri karanlık yolda giderken dahi yeterli.

Kısacası alanın pişman olmayacağı aldığındada uzun yıllar sorunsuz binebileceği motor. Ben fiyatı 4990 TL iken aldım. Şuan 890 km de. hızlanması durması dengesi gayet güzel. 7bin devirden sonra arka yolcunun ayağına bir miktar titreşimi var.
    Buyrun fotoğraflar. Herkese Kazasız belasız sürüşler.

retox70, acemi27, ozoozo ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar trilleri alalı bir hafta oldu plakayı yarın takacağımdan dolayı fazla binme şansım olmadı.Seko arkadaşın dediği gibi motor çok güçlü gazı verdinmi uzayıp gidiyor.Yalnız bir sorum olucak motor 60 km ile 75 km arası hızda kafayı sağa sola hafifçe sallıyor 75 km den sonra birşey kalmıyor servis lastiklerden dedi, büyük ihtimal değiştirecekler bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaş varsa bilgilendirirse sevinirim iyi akşamlar.

Motosikleti
    Ben öyle bir sorun yaşamadım. yalnız dediği gibi lastikler pek kullanışlı değil. güvenipte virajlarda çok yatırma ben biraz yatırdım got attı sonra toparladım yeni lastik şart yada bitene kadar sakin kullanmak şart. Antalyadanmı aldınız olcayy07 ?

Evet yetimoğlu motordan aldım.Cevabın için sağol evet lastikler zayıf ama benim motorda extradan kafa sallama var bu hafta hero yetkilileri geliyormuş görüşücez lastikleri değiştirme ihtimalleri var.İlginçtir bugün 115 km ye çıktım 55km ile 75km arasında yapıyor sonra problem kalmıyor.

Motosikleti
    Aklım soru işaretleriyle doldu Ön kafa demiştiniz dimi. mesela 5.vites 55-75 km mi düşük viteslerde 55-75 dede yapıyormu oda önemli bi husus

fotomoto35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    selam arkadaşlar ybr den sonra hero thhiller aldım plaka çıkıncaya kadar bekliyorum .. şimdilik 120 km yol yaptım. önümüzdeki günlerde bu modelle ilgili görüşlerimi sizinle paylaşacağım İNŞALLAH..

Alıntı fotomoto35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar ybr den sonra hero thhiller aldım plaka çıkıncaya kadar bekliyorum .. şimdilik 120 km yol yaptım. önümüzdeki günlerde bu modelle ilgili görüşlerimi sizinle paylaşacağım İNŞALLAH..
    Resimleri ve yorumlarınızı merakla bekliyorum.

5. vitese 80-85 km civarı atıyorum.Yani 4. vitesle giderken yapıyor.Birde 128 km yi nasıl gördün yokuş aşağımı gidiyordun merak ettim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)