Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Hero Thriller Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetay18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motordan forumda 3-4 kişide mi var? Biraz fotograf biraz tecrubelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Birde 1.86 boyda biri için bu motor çok ufak kalır mı? Topcase falan taktıran yok mu bu alete?
    Merhaba dostum.. fotoğraf çekmeye fırsatım olmadı, kış yakamızı bırakmıyor, leş gibi geziyoruz, diz örtüsü elcikler gibi eklemelerde olunca resim çekmenin bir manası kalmıyor diye düşünüyorum elimdeki tek temiz resmide yukarıya koymuştum.. ama bu motor resimlerde hoş görünmüyor, canlı canlı gidip görmenizi tavsiye ederim. boyunuza göre küçük kalacağını sanmıyorum, her türlü motora bindim içlerinde en yüksek olanı bu..

Ayrıca Bugün yakıt değerlerimi net olarak paylaşıcam..
    Motorumu aldığımda içindeki koydukları benzin rezerveye düşmek üzereydi.
    Şu an yine rezerveye düşmek üzere 5-10km. yanılma payı vardır maximum..
    3 kez benzin aldım
    53,25 tl (11.37 litre)
    59,30 tl (12.59 litre)
    50.50 tl (10,72 litre)
    ------------------------
    TOPLAMDA
    ------------------------
    163 TL. (34.6 LİTRE)
    1.300 km. Net yol yaptım
    yani 4.71 tl litre fiyatından 12,5 kuruş gibi bir yakıtı oldu.
    Litre bazında ise (100 km.de 2.66 Litre)
    benzin fiyatı düşmüş 4.59 tl olmuş yani 12,2 kuruş güncel fiyattan yapar.

Motorun rodajdaki yakıtı olduğunu düşünürsek bence gayet tatmin edici..
    ve sakin kullandığımı pek söyleyemeyeceğim..
    Adem Balkan bunu beğendi.
    Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı mehmetay18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostum.. fotoðraf çekmeye fýrsatým olmadý, kýþ yakamýzý býrakmýyor, leþ gibi geziyoruz, diz örtüsü elcikler gibi eklemelerde olunca resim çekmenin bir manasý kalmýyor diye düþünüyorum elimdeki tek temiz resmide yukarýya koymuþtum.. ama bu motor resimlerde hoþ görünmüyor, canlý canlý gidip görmenizi tavsiye ederim. boyunuza göre küçük kalacaðýný sanmýyorum, her türlü motora bindim içlerinde en yüksek olaný bu..

Ayrýca Bugün yakýt deðerlerimi net olarak paylaþýcam..
    Motorumu aldýðýmda içindeki koyduklarý benzin rezerveye düþmek üzereydi.
    Þu an yine rezerveye düþmek üzere 5-10km. yanýlma payý vardýr maximum..
    3 kez benzin aldým
    53,25 tl (11.37 litre)
    59,30 tl (12.59 litre)
    50.50 tl (10,72 litre)
    ------------------------
    TOPLAMDA
    ------------------------
    163 TL. (34.6 LÝTRE)
    1.300 km. Net yol yaptým
    yani 4.71 tl litre fiyatýndan 12,5 kuruþ gibi bir yakýtý oldu.
    Litre bazýnda ise (100 km.de 2.66 Litre)
    benzin fiyatý düþmüþ 4.59 tl olmuþ yani 12,2 kuruþ güncel fiyattan yapar.

Motorun rodajdaki yakýtý olduðunu düþünürsek bence gayet tatmin edici..
    ve sakin kullandýðýmý pek söyleyemeyeceðim..
    Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.

Motosikleti
    Hero Thriller
    s.a Beyler Benimde yakından takip ettiğim bir motordu kendisi ve geçen hafta salı günü sipariş verdim. Perşembe günü teslim aldım ancak plakası hala cıkmadığından ve ehliyetimin bu perşembe elime geçecek olmasından hala sürme zevkini yaşayamadım. :(. 2.6 km deki bir motorun yorumunu yapmak doğru olmaz deyip ilk görüşlerimi yazayım.
    Öncelikle resimlerde gözüktüğünden çok daha yakışıklı bir motor. Cbf den bayağı bir yüksek adeta bir cross gibi.
    şuan hala gaz ve debriyaj ayarı yapılacak vaziyette garajımda yatıyor kendisi.
    Bu arada anlayanlar için bi sorum var: Debriyaj çok yukarıda kavrıyor ayarlanacak dedi satıcı. Birde rölentideyken devir saati geziyor cok degil 100 devir civarı ama gaz verince sabit devirde kalıyor. Buher motorda böylemidir yoksa ayarlardanmıdır. Çok uzun yazdım ama mazur görün çok yeniyim

Motosikleti
    Alıntı Huzeyfe57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a Beyler Benimde yakýndan takip ettiðim bir motordu kendisi ve geçen hafta salý günü sipariþ verdim. Perþembe günü teslim aldým ancak plakasý hala cýkmadýðýndan ve ehliyetimin bu perþembe elime geçecek olmasýndan hala sürme zevkini yaþayamadým. :(. 2.6 km deki bir motorun yorumunu yapmak doðru olmaz deyip ilk görüþlerimi yazayým.
    Öncelikle resimlerde gözüktüðünden çok daha yakýþýklý bir motor. Cbf den bayaðý bir yüksek adeta bir cross gibi.
    þuan hala gaz ve debriyaj ayarý yapýlacak vaziyette garajýmda yatýyor kendisi.
    Bu arada anlayanlar için bi sorum var: Debriyaj çok yukarýda kavrýyor ayarlanacak dedi satýcý. Birde rölentideyken devir saati geziyor cok degil 100 devir civarý ama gaz verince sabit devirde kalýyor. Buher motorda böylemidir yoksa ayarlardanmýdýr.

Çok uzun yazdým ama mazur görün çok yeniyim
    Gaz verince devir yükselmiyo derken? Göstergede mi yükselmiyo devir?

Motosikleti
    Hero Thriller
    Hayir yanlis anladiniz gazi acinca ibre oynama yapmiyor. 5000 de ise sabit kaliyor. Ama rölente devrindeyken 50-70 d/d gibi oynama yapiyor devir saati

fotomoto35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    yeni motor alan arkadaşlara hayırlı olsun diyerek başlayalım ... motorun ön 2.75\90\18 arka 90\90\18 michelin lastik takarak kayma ve titreme sorununu hallettik.. iki lastik bana 270 tl ye maloldu. ama 30 km hızla giderken plakamı okuyunca verdiğim para gözüme gözükmedi.kışında motora binecek arkadaşlara ısrarla söylüyorum lastikler çöp. şu an motor 3000 km geldi. yakıtta biraz azalma söz konusu belki lastik farkından olabilir.10-12 kuruş gibi.şimdilik sorun yok bakalım km artıkca sorun çıkarmazsa iyi.

Motosikleti
    Alıntı fotomoto35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaþlar ybr den sonra hero thhiller aldým plaka çýkýncaya kadar bekliyorum .. þimdilik 120 km yol yaptým. önümüzdeki günlerde bu modelle ilgili görüþlerimi sizinle paylaþacaðým ÝNÞALLAH..
    İki motoru kıyaslarmısın hocam. Teşekkürler.
    fotomoto35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı Huzeyfe57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayir yanlis anladiniz gazi acinca ibre oynama yapmiyor. 5000 de ise sabit kaliyor. Ama rölente devrindeyken 50-70 d/d gibi oynama yapiyor devir saati
    Motorunuz hayırlı olsun.. Muhtemelen karburatorun hava ayarı bozuktur, problem olmaz. servıse gıdınce hatırlat 1 dakıkalık ısı var.. Hemen hallederler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:50 ----------

yeni motor alan arkadaşlara hayırlı olsun diyerek başlayalım ... motorun ön 2.75\90\18 arka 90\90\18 michelin lastik takarak kayma ve titreme sorununu hallettik.. iki lastik bana 270 tl ye maloldu. ama 30 km hızla giderken plakamı okuyunca verdiğim para gözüme gözükmedi.kışında motora binecek arkadaşlara ısrarla söylüyorum lastikler çöp. şu an motor 3000 km geldi. yakıtta biraz azalma söz konusu belki lastik farkından olabilir.10-12 kuruş gibi.şimdilik sorun yok bakalım km artıkca sorun çıkarmazsa iyi.
    Lastıklerınız hayırlı olsun, sıze sormak ıstıyorum,
    1.orjınal ebatlarında fıyatını almıssınızdır muhakkak, fıyatlar nasıldı ?
    2. Lastık degıstırerek tıtresimi nasıl kestınız hic anlayamadım,,

Motosikleti
    Yamaha Nmax
    ybr gerçekten güzel bir motor hakkını yememek lazım. ama çin parçalarla bizi yanıltmaya devam ediyor.. thriller yakıt tasarrufu ve görüntüsü olarak daha üstün parça kalitesi olarakda istediğimiz gibiyse tam bize göre.parçalar şimdilik sorun çıkarmaz gibi geliyor.honda motor ile yanyana koyup inceledik.fazlası var eksiği yok.. ama ben alayım sıkılınca satarım dersen zarar edersin..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

Alıntı mehmetay18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuz hayırlı olsun.. Muhtemelen karburatorun hava ayarı bozuktur, problem olmaz. servıse gıdınce hatırlat 1 dakıkalık ısı var.. Hemen hallederler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:50 ----------

Lastıklerınız hayırlı olsun, sıze sormak ıstıyorum,
    1.orjınal ebatlarında fıyatını almıssınızdır muhakkak, fıyatlar nasıldı ?
    2. Lastık degıstırerek tıtresimi nasıl kestınız hic anlayamadım,,
    normalde lastikleri çok balanslı ve motorun dengesini bozuyor. hava soğudukcada yerdeki sarsıntı sert lastikten bileklere ve belime vurmaya başladı..michelin lastikler hem yumuşak ve yeri tutuş çok güzel.. arka lastik 110\90\18 michelin marka 380 tl. ama biz 90\90\18 taktık fiatı 140 tl. kötü durmadı.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Thriller'in kalite olarak YBR'den eksiği yok ve çok daha güçlü bir motor ama titreşim var ve selesi çok sert. Tabi seleyi CBF'e kıyasla söyledim.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    Cbf in selesi sanki 3 oda bir salon özellikle benim motor ile kıyasladığımda, thrillerin seleside ybr ye göre sanki faha konforlu idi.
    acemi27 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Thriller
    Merhaba arkadaşlar. Ben de ilk motorum olarak Thriller sahibi oldum. Yaklaşık 400 km kullanabilme fırsatım oldu şu ana kadar. Sizlere sorum, ayak marşıyla çalıştırmak için hangi adımları uyguluyorsunuz özellikle motor soğukken, ben pek başarılı oldum denemez doğru uygulayamadığımdan sanırım.

Motosikleti
    Alıntı espoir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaþlar. Ben de ilk motorum olarak Thriller sahibi oldum. Yaklaþýk 400 km kullanabilme fýrsatým oldu þu ana kadar. Sizlere sorum, ayak marþýyla çalýþtýrmak için hangi adýmlarý uyguluyorsunuz özellikle motor soðukken, ben pek baþarýlý oldum denemez doðru uygulayamadýðýmdan sanýrým.
    Hocam pedala biraz sert bas birazda gaz ver çalışır bu arada motordan memnun musunuz? Bide fotoğradlf isterik

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    ayak marsi icin once orta sehpaya alip sonra vitesi bosa al kolu asagiya indir ve ara boslugunu al bosluk almak onemlidir motora zarar verirsin bosluk almazsan. sonra hafif gaz ver bas hizlica ve hayirli olsun
    acemi27 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Thriller
    Ayrıca soğuk havada el marşıyla bile jikleyi çekmek gerekir, jikleyi çekmeyi unutma, ve kontağı aç, daha sonra yukarıda anlatılanlar gibi yaparsın..

Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam pedala biraz sert bas birazda gaz ver çalışır bu arada motordan memnun musunuz? Bide fotoğradlf isterik
    Aslında daha önceden tecrübem olmadığından pek sürüş izlenimleri olarak kıyaslama yapamıyorum diğerleriyle. Seçim aşamasında güncel tasarımı, bir kaç teknik artısı ve kullanıcı tavsiyesi etkili oldu benim için, CBF150 yi de düşünüyorken. Titreşim mevzu ise boşta gazlayınca fark ediyorum ben bir tek, yükte giderken pek etkisini fark etmedim. Kullanım miktarım arttıkça yorum yaparım ama hava durumları da pek yanımızda değil artık,malum Eskişehir.

Bir de foto;
    pacaveli bunu beğendi.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hero ile ilgili çözüm bulamadığınızı düşündüğünüz konularda, problemlerinizde vakit geçirmeden iletişim bilgilerinizi de bildirerek, sorununuzu detaylı olarak açıklayarak info@heromotosiklet.com e-mail adresine başvurabilirsiniz. Sizinle derhal iletişime geçerek çözüm konusunda gereken adımları atıyorlar.

Motosikleti
    Yamaha Nmax
    resim nasıl yükleniyor yardım

Motosikleti
    Hero Thriller
    resim nasıl yükleniyor yardım
    Forumda arama yaparsan birçok konu var bununla alakalı, bir resim yükleme sitesine resmini yükle, daha sonra orada sana forum linki verecek onu kopyala ve yazı/yorum yazdığın pencerede yukarıdaki fotoğraf resmini tıkla ve o linki oraya yapıştır.. Umarım anlatabilmişimdir.. Resim bekliyoruz..
    Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.

Motosikleti
    Kimse yok mu buralarda niye kimse yazmıyor?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)