Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bridgeston batlaxtan demekki sadece ben memnun değilim iyi hava da ( sıcak ) hiç hoşuma gitmedi ama yağmurlu havada gayet güzel en çok sevdiğim yanı da soğuk havada müthiş olması 1,5 seneye yakın kullandım, sıcak ta bende iş yapmadı, yağışlı soğuk ve stabilize yolda müthiş.

2) servise gidiyorsun garantisi olup olmadığını kontrol ettiriyorsun,
    3) garantisi olup olmadığını öğrendikten sonra varsa garanti sol kapağı sökecekler sıvı conta ve sıfır conta takıp kapağı kapataçaklar o kablo kısımlarına da sürdürün işi garantiye alın, garantisi yoksa bakım yapacağınız zaman siz değilde serviste yaptırın en azından bu işi de aradan çıkarmış olursunuz.
    Kesinlikle serviste yaptıracağım. Bu arada her ihtimale karşı bir avadanlık ayarlamayı planlıyorum. Orjinali yok, zaten çok kaliteli görünmedi gözüme, elimde her türlü alet edevat mevcut. Hepsini sele altına koyamadığımdan, yanıma hangilerini kesin almalıyım?
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle serviste yaptıracağım. Bu arada her ihtimale karşı bir avadanlık ayarlamayı planlıyorum. Orjinali yok, zaten çok kaliteli görünmedi gözüme, elimde her türlü alet edevat mevcut. Hepsini sele altına koyamadığımdan, yanıma hangilerini kesin almalıyım?
    şunları şunları al desem yer kalmaz zaten o yüzden orjinali yanınızda dursun, alet edevatınız varmış iş yapacağınız zaman aletinizin olduğu yerde işlem yapın. bunun alyeni var anahtarı var düz yıldız tornavidası var lokma takımı var yani varda var.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Beyler bugun yolda giderken arka frende bi gariplik sezdim fren yaparken hafif frende normal daha sonra dozu artirip frene bastigimda fren ayakligi zorlaniyordu bir kac kere tekrar edince cektim saga baktim dikkatlice benim orta sehpa yamulmus gibi geldi genelde hep orta sehpada biraktigimdanmidir bilmiyorum hal boyle oluncada orta sehpanin konumu kapaliyken olmasindan biraz daha yukari gelmis fren koluda sehpanin yayina degiyor basina gelen varmi
    1 simdi bi sekilde sokup kastirip duzeltsek hemen tekrardan yamulurmu
    2 yeni sehpa alsam oda bir sure sonra boyle yaparmi
    3 bu sehpalarin daha saglami varmi
    4 garantiye girermi bu orta sehpa girmesede cok onemli degil ama durduk yere yamulmasini anlamadim gercekten
    Kafamda deli sorular..

Motosikleti
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bugun yolda giderken arka frende bi gariplik sezdim fren yaparken hafif frende normal daha sonra dozu artirip frene bastigimda fren ayakligi zorlaniyordu bir kac kere tekrar edince cektim saga baktim dikkatlice benim orta sehpa yamulmus gibi geldi genelde hep orta sehpada biraktigimdanmidir bilmiyorum hal boyle oluncada orta sehpanin konumu kapaliyken olmasindan biraz daha yukari gelmis fren koluda sehpanin yayina degiyor basina gelen varmi
    1 simdi bi sekilde sokup kastirip duzeltsek hemen tekrardan yamulurmu
    2 yeni sehpa alsam oda bir sure sonra boyle yaparmi
    3 bu sehpalarin daha saglami varmi
    4 garantiye girermi bu orta sehpa girmesede cok onemli degil ama durduk yere yamulmasini anlamadim gercekten
    Kafamda deli sorular..
    Vidası yalama yapmış olabilir mi, sert bir yere vurmadığın sürece sıkıntı olmaması lazım, biraz da nasıl kuvvet uygulayarak kaldırdığına bağlı.
    Orkidor61

Motosikleti
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vidası yalama yapmış olabilir mi, sert bir yere vurmadığın sürece sıkıntı olmaması lazım, biraz da nasıl kuvvet uygulayarak kaldırdığına bağlı.
    Bir yere vurma falan olmadi ayakliga alirkende cok rahat aliyorum kus gibi geliyor zaten ayakkiga alma yonunde degil yamulma sanki indirirken oluyormus gibi yamulmus gunduz gozuyle daha detayli bakmak lazim belki vida gevsemistir belki vida dusmustur ayaklik yamuk gibi geldi bana

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:30 ----------

Sabah daha dikkatlice baktim gevseyen dusen vida yok gibi fakat ben egsozu degistirdim ya acaba ondanmi hani orjinal egsoza bir yere falan degiyordur ondan olmasin orta sehpanin kapali konumunu fotokayabilirmisiniz egsoza degen yeri varmi diye

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Eyvallah dostum sorunu buldum sanırım 3 üncü fotoda orta sehpada yuvarlak bir lastik parça egsozda bşr çıkınyıya degiyor sanırım o daha yukarı gelmesini engelliyor ben egsozu sokünce dahsda yukarı geldi sanırım bir çözüm bulmak gerekecek bakalım
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 2018
    Arkadaşlar abiler herkese hayırlı günler dilerim,

Motorum 1400 km'de ve ön amortisör ile ilgili bi sorunum var. Veya bana öyle geliyor;

Motora bindiğim zaman öne doğru ani bir çökem oluyor. Sanki boşluk var da benim ağırlığım binince aniden yerine oturuyor gibi. Biliyorum ki belli bi amortisör yerine oturacak aşağı doğru ama bu çok ani sanki düşme gibi.

Birde hafif bozuk yollarda bile çok fazla sarsılıyorum motorun üstünde ön takımın oralardan tak diye ses geliyor mesnetin oralarda boşluk varmışcasına.

Rodaj bakımında Oktay Motor'da baktırdım bi problem yok dediler ancak ben biraz kafayı takrtığımdan huzurla süremiyorum Pulsarımı.

Fikri olan daha önce tecrübe etmiş olan var ise yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    HABER Allah ailesine sabır versin kaza pulsar ile yapılmış..

Alıntı ermans88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motorum 1400 km'de ve ön amortisör ile ilgili bi sorunum var. Veya bana öyle geliyor;

Motora bindiğim zaman öne doğru ani bir çökem oluyor. Sanki boşluk var da benim ağırlığım binince aniden yerine oturuyor gibi. Biliyorum ki belli bi amortisör yerine oturacak aşağı doğru ama bu çok ani sanki düşme gibi.

Birde hafif bozuk yollarda bile çok fazla sarsılıyorum motorun üstünde ön takımın oralardan tak diye ses geliyor mesnetin oralarda boşluk varmışcasına.

Rodaj bakımında Oktay Motor'da baktırdım bi problem yok dediler ancak ben biraz kafayı takrtığımdan huzurla süremiyorum Pulsarımı.

Fikri olan daha önce tecrübe etmiş olan var ise yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.
    bahsettiğin boşluk tarzında durum bende de var, motordan çok anlamadığım için sorgulamamıştım, sorun mu ki bu? :/

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Normal değil,motorda sorun var.Ön amartisörlerin bozuk,boşluk olduğunu sanmıyorum eğerki boşluk varsa bir ihtimaldir.Bende birtane kanuni seyhan 150 c vardı.Tam 4 sene o şekilde motora bindim.Her bir kişi normal dedi.Dönüşlerde ve parke yollarda tak tak vurduruyor,kasislerde çukurlardada aynı idi.4 sene sonra sorunun ne olduğunu merak ettim aynı modelin arkadaşlardaki motorlarına bindim onlarda tık yoktu.Benim amartisörlerim bozukmuş ve bana normal dediler.Acaba o motor kendilerinin olsaydı yine normal derlermiydi.Senin motorun normal değil o şekildede binme götür ver servise hatta kendileri binsin denesin görsün.Aldım kabul ettim deme benim gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:02 ----------

Yazın Aliexpressden aldığım elcikleri takmıştım ama yaz olduğundan varlığı yokluğu pek dikkatimi çekmedi.Az önce sanayiye gittim biraz üşür gibi oldum.Benim elcik ısıtmalar vardı dedim basayım bakalım düğmesine nasıllar.Çalıştırdım ellerim sıcacık oldu.Çok güzel birşey imiş bu elcik ısıtmalar.

Motosikleti

Ön direksiyon da boşluk vardır, 24 anahtarla gevşetip alt kısmında bulunan mekanizma sıkılarak hareket kontrolü yapılıp üst vida sıkılacak.

Motosikleti
    Yamaha mt-07 Abs
    ARKADAŞLAR ACİL YARDIMINIZI BEKLİYORUM MOTORUMDA BİLEMEDİĞİM BİR SEBEBTEN ZIRILTI GELİYOR RAHATSIZ ETMEYE BAŞLADI
    5.000 DEVİRDE 5.000 - 6.000 ARAASI GİBİ DEPONUN ALTINDAN ZIRILTI GELİYOR
    ÖRNEK OLARAK BU VİDEO: https://www.youtube.com/watch?v=6_NAv6PqZGQ

Motosikleti
    Alıntı MotoBursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR ACİL YARDIMINIZI BEKLİYORUM MOTORUMDA BİLEMEDİĞİM BİR SEBEBTEN ZIRILTI GELİYOR RAHATSIZ ETMEYE BAŞLADI
    5.000 DEVİRDE 5.000 - 6.000 ARAASI GİBİ DEPONUN ALTINDAN ZIRILTI GELİYOR
    ÖRNEK OLARAK BU VİDEO: https://www.youtube.com/watch?v=6_NAv6PqZGQ
    anahtarları sök öyle bak.
    Orkidor61

Motosikleti
    Bugun kemal diner arkadasimiz sagolsun gidon yukselme islemini yapti gayet guzel oldu sonrasinda on kafadan zirilti geliyordu bende on siperligi degistirdim bu arada 2016 modellerde tek parcaymis o siperlik bizimkiler tirnakli oldugundan ses yapiyordu onuda aradan cikartmisken tur camida ilave ettik fena olmadi camsiz haki daha guzeldi ama kis geliyor ruzgari azaltti sadece buhali biraz tuhaf geldi kullanim olarak onada alisiriz zamanla
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    SAZMAN, kdiner ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun kemal diner arkadasimiz sagolsun gidon yukselme islemini yapti gayet guzel oldu sonrasinda on kafadan zirilti geliyordu bende on siperligi degistirdim bu arada 2016 modellerde tek parcaymis o siperlik bizimkiler tirnakli oldugundan ses yapiyordu onuda aradan cikartmisken tur camida ilave ettik fena olmadi camsiz haki daha guzeldi ama kis geliyor ruzgari azaltti sadece buhali biraz tuhaf geldi kullanim olarak onada alisiriz zamanla
    http://<a href="http://hizliresim.co...pL.jpg</a></a>
    http://<a href="http://hizliresim.co...pB.jpg</a></a>
    Egzos Halil usta mı ?

Motosikleti
    Alıntı PcK0PaT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzos Halil usta mı ?
    Aynen halil ustanin egsozu ama mt09 icin yapilmis bir egsoz harika sesi var
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Bajaj pulsar NS 200
    E ozaman sesini çek at bi zahmet ayzek kardeş

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:15 ----------

Arkadaşlar motoruma ufak faydalı değişikliler yapmak istiyorum sizin motorunuzda hoşunuza giden yaptığınız değişiklikler varsa paylaşırsanız herkes için güzel olur mesela artçı koltuğu çok sert güzel çözümü olan varmı

Mesela ben jant şeridini zor da olsa hallettim ama güzel oldu
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Wertycan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E ozaman sesini çek at bi zahmet ayzek kardeş

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:15 ----------

Arkadaşlar motoruma ufak faydalı değişikliler yapmak istiyorum sizin motorunuzda hoşunuza giden yaptığınız değişiklikler varsa paylaşırsanız herkes için güzel olur mesela artçı koltuğu çok sert güzel çözümü olan varmı

Mesela ben jant şeridini zor da olsa hallettim ama güzel oldu
    http://i.hizliresim.com/nE6LRV.jpg

benim 2 selede de jel uygulaması var eskisine nazaran 10 kat daha iyi
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj pulsar NS 200
    Ses güzelde egzoza da kıyamıyorum ya ben altta küçücük tatlı geliyo egzoz yaparsam ilerde seninkinden yaparım ama. Ozaman bende jel uygulamayı bi araştırırım teşekkürler tavsiyen için 😀

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)