Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ayıcık37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E PULSAR 200NS
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru bir şekilde muhafaza edilmiş ise mumlu bir şekilde ortalama 4-5 yıl raf ömrü vardır yanlışım varsa düzeltin öyle biliyorum kullanım ömrü ise 2 yıldır bu 2 yılın yanı sır lastiğin üzerinde diş aralsrında ufak bir işaret vardır lastik diş derinliği o noktaya ulaşırsada ömrü biter genelde hangisi önce biterse ister iki yıl süre ister o diş seviyesi foto bulursam eklerim bu arada hayırlı olsun hep diyorum lastik bu motoru bambaşka yapıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

http://<a href="http://hizliresim.co...Lb.jpg</a></a>

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

Bu diş aralarında senin lastiktede vardır ona göre hangisi önce dolarsa
    Cevabınız için teşekkürler satıcıylada görüşme imkanım oldu dediğiniz gibi 4 yıl raf ömrü 2 senede araç üstünde ömrünün olduğunu bana iletti.
    PULSAR 200RR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    pazar günü gezelim biraz dedim çıktım yola pendik aydos ormanı na çıktım daha önce gitmemiştim gayet güzel bir ormanlık alan yükseklikle beraber havasıda güzel

AttilaXtreme, ayzek ve badircik bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    Arkadaşlar bizim motosiklet enjeksiyonlu sabahları tam soğukken gaz vermeden çalışmıyor enjeksiyonlu makinada otomatik jikle varmıdır ? varsa arıza bundan kaynaklanıyor olabilir mi ?

erhan_karagoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme SÜPERMOTO / ENDURO
    Herkese merhaba motorum 4500 km de ortalama genel bi yargıya varmadan önce test edip yorumlamak istedim
    Hafta sonu sivas mersin mersin sivas olmak üzre yol yaptık ortalama 1100 km yol gittik 90 km hızla gittiğim de oldu 130 la da 150 ile de yanlız yakıttan acaip şikayetçiyim 5 litre civarında yaktı ortalama 90 la da 4 litre civarı yakıyor simdi muhalefet arkadaslar elbette çıkacak yokk efenim kulkanmayı bilmio yok efenim şöyleydi böyleydi öyle falan degil 90 la gidip az yakmayı düşünsem ybr125 alır 90 ın üstüne cıkamaz yakıtında tillahına kadar kullanırdım kronik bi problem görmedim daha arada gösterge kendisini kapatıp açıyor ilk marşta önemsiz saatin ayarının bozulması dışında.

Şimdi gelelim genel yargılamama.
    Frenler berbattan biraz iyi
    Kıvraklık güzel manevra tepkimeleri çok iyi
    İvmelenme 10 üzerinden 3
    Parasının karsılığı değil 7000tl iken değerdı lakin bi aralar 9000 tl sonrasındada 8300 olan fiyatı hak etmiyor o kadar reklama verilen parayı indirim olarak yansısa daha mantık cerceveme girerdi.
    Uzun yolda selesi gayet rahar(arççı selesi her koşulda berbat)
    Parça konusunda ön far spariş ettim 1 aydan fazla sürdü gelmediiii, sparişi iptal ettim yedek parça 10üzerinden 4
    Yeni başlayacak birisi için çok ideal gaz tepkimesi dolayısıyla alt devirlerde 100 lük motoskletin çekişi dahi yok 2 motor olarak tavsiye etmiyorum pek bişi anlamayacak alanlar keşke diyebilirler.
    Memnunmuyum yer yer memnunum 2 ci ayın sonunda takasları degerlendirmeye başladım sıfır olsun çamurdan olsun mantığının yanlışlığını gördüm.

Motosiklet ticari olarak kullanılmıyor sa zevk işidir zevk veriyormu gram zevk almıyorum tatsız tuzsuz sası bir motosiklet sırf biniyorum bende motora bak şekilli falanda denek için ideal

Gösterge yanlış gösteriyor redline kesicide 157 yapıyorun herkes 145 civarı oldunu söylüyor hızımın gps le ölçümündede tastikledik fazla olduğunu %10 fazla gösteriyor ortalama bu demek oluyorki yaptığım yoldan %10 düşerek benzin hesaplamasını o şekilde yapmak lazım o haldede %10 yakıtın üzerine ekliyorum birden bire dahada yakmaya başladı bak ya canım sıkıldı birdahaki gezide tam detaylı km analizi benziklik fişleri ve yakıt ortalaması ile buluşmak dilegiyle.

Alıntı BDmuxer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bizim motosiklet enjeksiyonlu sabahları tam soğukken gaz vermeden çalışmıyor enjeksiyonlu makinada otomatik jikle varmıdır ? varsa arıza bundan kaynaklanıyor olabilir mi ?
    Aynı sıkıntı bende de var. Stop etme sorununa çözüm olarak rölanti sensörü taktılar benim motora ve cidden stop etme sorununu çözdü fakat rölantisi yükseldi ve gazsız çalışmamaya başladı ayrıca normal havalarda da hemen ısınıyor falan bilmiyorm nasıl bir şey yapsam ki ? Rölantiyi düşürtsem stop ediyor düşürtmesem gaz vermeden çiçiçuv diye çalışmıyor ve çabuk ısınıp tahminimce de çok yakıyor.
    BDmuxer bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı Ayıcık37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız benim anlatımım da sorun olmuş açıklama getiriyim. Frenlere basınca kayma hissi oluşmuyor denemek için bilerek sert sıkmama rağmen ve fren mesafesi azaldı. Lastikler brezilya üretimi ve fiyatı 566 TL. Yağmurlu havada kullanmak nasip olmadı daha fakat gördüğüm her ıslak yerden özellikle geçmeme rağmen herhangi bir problem nüksetmedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

Hocam lastikler 1 yıl öncenin lastiği geldi buda içime dert oldu senede 12000 km yol yapıyorum yaklaşık olarak 1.5 sene sonra değiştiririm. 1 yıl öncenin lastiği olması bir problem oluşturur mu ?
    Lastiklerin hem kulanım AŞINMA ömrü var aşagıda bir arkadaş otomobil lastigi için göstermiş. Motor sikletde yan kenarlarda ok ile yukarı işaret var gösterir.
    İkincisi Lastiklerin zaman ömrü var, Bu her türlü lastik için geçerlidir, Üzerimize giydiğimiz Lcyra kumaşlar varya Lycra üretiminden 6 ay sonra kullanılmaz ise yapışır ve bir daha kullanamazsın.
    Otomobil lastiklerinde sertleşme kapalı ortamda 5-10 yıl arası..(Kapalı ve Güneş görmeyen alan için)..
    Motorsiklet lastikleri ise daha yumuşak bu süre daha kısadır.

Sizin sorunuza gelirsek bir sezon daha binin maddi imkanınız elveriyor ise önümüzdeki sezon kulandıktan sonra mutlaka değiştirin kulanmasanız bile değiştirin..Ha ben motoru yatırmadan dik kulanıyorum fıtı fıtı geziyorum deriseniz gerek yok ..Sadece sertleşmeden dolayı sürtünme azalır ve yatırdıgınız da motoruda yatırır.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    bağzı motorlar yazılımdan kaynaklımıdır nedir gaz vermeden çalışmıyor yazılım güncelledim güncellemeden önce sadece marşla çalışıyordu güncellemeden sonra gene marşla çalışıyordu yakıt ciddi oranda artınca tekrar eskisine döndüm yine tek marşla çalışıyor birde şöyle denermisin daha sonra yazarsan sevinirim kontağı açtın göstergeler falan yandı söndü normale döndü motor marş yapmadan gaz kolunu 2-3 defa aç kapa yapıp gazı bırakıp sadece marş yapınca çalışıyormu bir denesen benim motor marşla çalıştığı için deneme fırsatım olmadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

Alıntı erhan_karagoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba motorum 4500 km de ortalama genel bi yargıya varmadan önce test edip yorumlamak istedim
    Hafta sonu sivas mersin mersin sivas olmak üzre yol yaptık ortalama 1100 km yol gittik 90 km hızla gittiğim de oldu 130 la da 150 ile de yanlız yakıttan acaip şikayetçiyim 5 litre civarında yaktı ortalama 90 la da 4 litre civarı yakıyor simdi muhalefet arkadaslar elbette çıkacak yokk efenim kulkanmayı bilmio yok efenim şöyleydi böyleydi öyle falan degil 90 la gidip az yakmayı düşünsem ybr125 alır 90 ın üstüne cıkamaz yakıtında tillahına kadar kullanırdım kronik bi problem görmedim daha arada gösterge kendisini kapatıp açıyor ilk marşta önemsiz saatin ayarının bozulması dışında.

Şimdi gelelim genel yargılamama.
    Frenler berbattan biraz iyi
    Kıvraklık güzel manevra tepkimeleri çok iyi
    İvmelenme 10 üzerinden 3
    Parasının karsılığı değil 7000tl iken değerdı lakin bi aralar 9000 tl sonrasındada 8300 olan fiyatı hak etmiyor o kadar reklama verilen parayı indirim olarak yansısa daha mantık cerceveme girerdi.
    Uzun yolda selesi gayet rahar(arççı selesi her koşulda berbat)
    Parça konusunda ön far spariş ettim 1 aydan fazla sürdü gelmediiii, sparişi iptal ettim yedek parça 10üzerinden 4
    Yeni başlayacak birisi için çok ideal gaz tepkimesi dolayısıyla alt devirlerde 100 lük motoskletin çekişi dahi yok 2 motor olarak tavsiye etmiyorum pek bişi anlamayacak alanlar keşke diyebilirler.
    Memnunmuyum yer yer memnunum 2 ci ayın sonunda takasları degerlendirmeye başladım sıfır olsun çamurdan olsun mantığının yanlışlığını gördüm.

Motosiklet ticari olarak kullanılmıyor sa zevk işidir zevk veriyormu gram zevk almıyorum tatsız tuzsuz sası bir motosiklet sırf biniyorum bende motora bak şekilli falanda denek için ideal

Gösterge yanlış gösteriyor redline kesicide 157 yapıyorun herkes 145 civarı oldunu söylüyor hızımın gps le ölçümündede tastikledik fazla olduğunu %10 fazla gösteriyor ortalama bu demek oluyorki yaptığım yoldan %10 düşerek benzin hesaplamasını o şekilde yapmak lazım o haldede %10 yakıtın üzerine ekliyorum birden bire dahada yakmaya başladı bak ya canım sıkıldı birdahaki gezide tam detaylı km analizi benziklik fişleri ve yakıt ortalaması ile buluşmak dilegiyle.
    Öncelikle merhaba yazının bazı kısımlarına katılmadım neden dersen
    Yakıt
    Ben bu motorla full depo silme doluyken hiç çizgi kalmadığındaki aralıkta full tapa gaz gittim ve 190 km de bitirdiğim oldu 70 - 90 km aralağında yine aynı şekilde 436 km gittiğie yakıt işi kullanım,yol,hava,lastik,lastik basıncı,vitesi attığın devir aralıkları bile etkiler bende 4 tane motor var 100 cc 125 cc 170 cc 200 cc ve hepsinin ortalama normal kullanımda 100 km de 3-4 litre yakıt tüketimi var yanı 12 lt deposu olan 3 motorumda da ortalama normal kullanımda 300 - 400 km aralığı yol yapıyorum genelde 350 gibi falan gidiyor
    Frenleme
    Bu konuda öncelikle lastik seçimi frenlemeyi çok etkiliyor orjinal lastikleri baz alırsam arka berbat 10 üzerinden 3 ön frenede 6 falan derim kendi kullandığım lastikleri baz alırsak arkaya 5 ön frene 8-9 derim ön fren gerçekten güzel ama en çok beğendiğim ön fren inazumada idi yani arka fren her türlü ön frenin gerilerinde ama frenleme konusunda hiç sıkıntı yaşamadım
    Kıvraklık
    Naked olmasının beraberinde getirdiği bir özellik en sevdiğim kısmıdır ani manevralara tepkimesi çok güzel
    İvmelenme
    Burada büyük bir yanlışın var diye düşünmekteyim 10 üzerinden 7-8 alır bu makine sınıfına göre gayet iyi ivmelenmesi var ilk 4 vites sonrasında canı bitiyor hacim belli ama boyundan büyük işler çıkarmıyor değil
    Parasının Karşılığı
    Bu konuda sana tamamen katılıyorum zaten motorun fabrika çıkışı 800 dolar gibi bir rakam burada başından beri yanlış fiyat ve satış politikası var 8900 den alanlar mağdur oldu ve biz mağdur olurken 8300 den alan arkadaşlar oh be ucuza kapattık derken şuan 7800 den satılan motorların olması onlarıda mağdur ederken bizim iliğimizi kuruttu 7500 - 7300 den satanları saymıyorum bile
    Sele Konforu
    Uzun yolda tamamen beni bitiren bir durumdur 500 km yol gitsem ertesi gün 100 km gitmeden beni mahveden bir koltuğa sahip iyileştirilme yapılmış olmasına rağmen jel sele uygulaması yaptırdım rahat ettim ama o da bir yere kadar götürüyor bir yerden sonra oda yoruyor belki bende vardır sorun ama görüşüm bu yönde
    Parça konusu
    Bazı arkadaşların bu konuda ciddi sıkıntılar yaşadığını gördüm ama benim başıma daha böyle bir sorun gelmedi il farkından dolayı belki serviste olmayabilir fabrikada kalmamış olabilir ama bu sorunun olmadığı anlamına gelmez
    Gösterge
    Bütün araçların göstergeleri birebir doğru göstermeyebilir yani sapma payı göstergenin hata payı mevcuttur arabalarda da motorlarda da bundan dolayı radarlarda tünellerde vs 100 de 7 lik hata payı vardır yani 70 km limiti olan bir tunelden sapma payı olmayan aracınız ile 75 km hız ile baştan sona geçseniz gene ceza yemezsiniz
    Son olarak eklemek isterim yeni başlayacak olanlar için bu motor bir tık önde fazla bile gelebilir belki sen yüksek cc motordan geçmiş olabilirsin bu yüzden seni kesmemiş olabilir ama hafife alınacak bir gücü yok yeni başlayanlar için benim motordan en çok zevk ve keyif aldığım kısımlar 150 - 300 km geçmeyen geziler bol virajlar en sevdiğim kısmıdır bu motorla bir başka güzel geliyor bana virajlar
    mavellen bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    Bir vidaya bu kadar civata sabitleyici sürülürmü ya vida çıkartırken tutan temir eğildi vallahi pes çoğu plastik parçaya gereksiz yere böyle bol bol sürmüş hintli abilerimiz sökerken dikkat edin...

snrdngurme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar herkese selamlar, nihayetinde ben de aranıza katılmak üzereyim Cuma günü motorsikletime kavuşacağım inş. birkaç konuda sizlerden bilgi almak istiyorum. Öncelikle ehliyetim henüz çıkmadı, bu trafikte ne kadar sorun olur? malum aracı aldığım yerden eve götürmem lazım. Onun haricinde motoru teslim alırken nelere dikkat edeyim, araçta incelemem dikkat etmem gereken neler var? mesela bana teslim edecekleri motorda devir dalgalanması varsa bunu belirtip başka bir tane talep edeyim mi? Diğer konu da Mitas Mc 50 almak istiyorum ama Ankarada ikamet ettiğim için şunun şurasında 2 ay kadar motora bineceğim idare edip yazın mı değiştirsem. Bunların haricinde acemi kardeşinizi aydınlatıcı bilgiler verirseniz memnun olurum.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Bir vidaya bu kadar civata sabitleyici sürülürmü ya vida çıkartırken tutan temir eğildi vallahi pes çoğu plastik parçaya gereksiz yere böyle bol bol sürmüş hintli abilerimiz sökerken dikkat edin...

http://i.hizliresim.com/E3AapA.jpg
    Hintli haklı... Titreşimden vidalar düşüyor ne yapsın. Şimdi yok titreşim diye bana saldırmayın, tamam kafa titriyor zırıldıyor. Şuraya da şunu koyayım delil olarak. Foto serviste çekildi yanlış yerlere çekmeyin. Düşmüş vidalar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:58 ----------

Ayrıca 2500 km sonra paslanan maşayı da görmüş olduk. Ama iyi gidiyor alet gergin

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hintli haklı... Titreşimden vidalar düşüyor ne yapsın. Şimdi yok titreşim diye bana saldırmayın, tamam kafa titriyor zırıldıyor. Şuraya da şunu koyayım delil olarak. Foto serviste çekildi yanlış yerlere çekmeyin. Düşmüş vidalar.
    http://i63.tinypic.com/16lbdpd.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:58 ----------

Ayrıca 2500 km sonra paslanan maşayı da görmüş olduk. Ama iyi gidiyor alet gergin

Başkan ben hiç sürmesinler demiyorum diğer vidalarda hiç yok mesala ön farda ama birine abanmışlar sabitleyici işte sökerken içteki maşa eğildi bu arada motosikletmi sürekli kontrol ediyorum ben ha diyince düşmesine imkan yok titreşimden kullandıklarıd sabitleyici aşırı kalitesiz bu arada.
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    [IMG][/IMG]
    Top speed 155 yaptim rodajı bitti motoru açıyorum ufaktan

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:08 ----------

[IMG][/IMG]
    Top speed 159 gördüm daha fazla gitmedi motor ama çok güzel yatıyor virajda
    kdiner bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Potenza bunu beğendi.

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    SAbaha kadar dinlemek isterdim tüm özelliklerini...

oyundaki, bajaj motor grafiği; olmamış beyenmedim, benim gidonum öyle değil bi kere..
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oyundaki, bajaj motor grafiği; olmamış beyenmedim, benim gidonum öyle değil bi kere..
    Aynen güncelleme bekliyoruz yapımcıdan gidon yükseltme , ön siperlik , led sis far çakarlar , yan arka çantalar zamanla olacak
    kdiner bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

srkn.ks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

herkese kazasız belasız sürüşler
    nazar deymesin
    kdiner, BDmuxer, AttilaXtreme ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Hacı Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Arkadaşlar motoruma 2 gündür binemiyordum arabanın muayenesi vs için, bugün sabah marşa bastığımda motor çalışmadı ve ekrışığı gitti saat vs sıfırlandı.Bu işlemi bi kaç kez yaptım daha sonra forumda bu konudan bahseden arkadaşların yazdıkları aklıma geldi ve bu işlemi gaz vererek yaptım ve motor çalıştı.Benim sormak istediğim bunun soğuktan olduğu belli bence çünkü sabah motora bineceğimi bildiğimden motoru akşamdan bi çalıştırıp baktım direk tek marşta aldı herzamanki gibi.Benim asıl sorum bu çalışmama ve sıfırlama mevzusunun bi sıkıntı çıkartırmı mesela hemen her sabah saatin sıfırlanması ışıkların gidip gelmesi motorun bi bölümüne hasar verirmi mesele yazılım atılan kısmın bozulmasına sebep olabilirmi.Yoksa çalışmaması çok fazla canımı sıkmadı benim
    birde daha önceki mesajlarda bu konuyu gördüm ama tam bu şekilde sorulup sorulmadığını bilmediğimden sayfaların sayısının çokluğundan bakma imkanım olmadı hakkınızı helal edin.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Alıntı Hacı Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoruma 2 gündür binemiyordum arabanın muayenesi vs için, bugün sabah marşa bastığımda motor çalışmadı ve ekrışığı gitti saat vs sıfırlandı.Bu işlemi bi kaç kez yaptım daha sonra forumda bu konudan bahseden arkadaşların yazdıkları aklıma geldi ve bu işlemi gaz vererek yaptım ve motor çalıştı.Benim sormak istediğim bunun soğuktan olduğu belli bence çünkü sabah motora bineceğimi bildiğimden motoru akşamdan bi çalıştırıp baktım direk tek marşta aldı herzamanki gibi.Benim asıl sorum bu çalışmama ve sıfırlama mevzusunun bi sıkıntı çıkartırmı mesela hemen her sabah saatin sıfırlanması ışıkların gidip gelmesi motorun bi bölümüne hasar verirmi mesele yazılım atılan kısmın bozulmasına sebep olabilirmi.Yoksa çalışmaması çok fazla canımı sıkmadı benim
    birde daha önceki mesajlarda bu konuyu gördüm ama tam bu şekilde sorulup sorulmadığını bilmediğimden sayfaların sayısının çokluğundan bakma imkanım olmadı hakkınızı helal edin.
    Hiçbişi olmaz güle güle kullan. Bende motoru yatırmayangiller olarak kışın kar boran zamanı zorunlu yatırdığım zaman arada hava eksi 10 larda çalıştırınca yaşıyodum bu durumu.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Hacı Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbişi olmaz güle güle kullan. Bende motoru yatırmayangiller olarak kışın kar boran zamanı zorunlu yatırdığım zaman arada hava eksi 10 larda çalıştırınca yaşıyodum bu durumu.
    saolasın bilgilendirme için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)