Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Aynen katılıyorum
    Bu konunun uzamasının 2 sebebi vardır

1 servis bu sorunlara çözüm bulamıyor fabrikaya iletin diyor yetkili kişide servise gidin diyor bunu sürekli belirttik ama bir sonuç çıkmadı
    2 sorun yaşayan kullanıcılara bazı üyeler yalancı sahtekar gibi benzeri yakıştırmalar yaparak

Biz burda birşey anlatmaya çalışıyoruz sorun var çözülsün herkes rahat nefes alsın
    Ama bazı arkadaşlar her fırsatta böyle bir sorun yok markayı karalamayın diyerek sürekli konuyu haraletlendiyorlar derken konu bu şekle giriyor
    Umarım fabrikanın çalışmaları olumlu olur bizimde markaya güvenimiz tam olur 400cs yide maddi imkanlar yolunda giderse ilk alanlardan olurum
    efendy06 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Paksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul / Bahçelievler. Memleketi: 1. Kastamonu / Abana - 2.Hanımköy (Trabzon)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150 - Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı saksı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam millet. Aradım ama bulamadım. Herhangi bir şekilde telefon tutacağı takabilen var mı motosiklete ya da uyumlu bir tutacak bulabilen ? Kelepçe vs birşeyler denedim ama çok telmaşa durdu. Yardımcı olan olursa sevinirim.
    Maalesef bende gidonda takacak yer bulamadım.Bir ara aynaya taktım sağlam olmadı.Daha sonra takdırdığım phyton marka ön camın demirine taktım.Sağlam oldu sıkıntı yok ,rüzgardan da etkilenmiyor şimdi. Ayrıca gidonun sol tarafına bir de usb+çakmaklık soket taktırdım.Sarj olayı da halloldu böylece.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    AttilaXtreme bunu beğendi.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Valla Ninja h2 ye özel olarak ne dediğimi hatırlamıyorum ama eğer demişsem doğruyu söylemişimdir. Kötülüğün kazanmasına göz yummayacağım. Sanıyorum burada benimle aynı duygu ve düşünce dünyasına sahip beş on arkadaş daha var. Onlar da olanları görüyorlar ve onlar da kötülüğün kazanmasına izin vermeyeceklerdir.

Hodri meydan.
    Mengu16, tozluklu, ellaksakir ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja h2;

Susayım susayım dedim ama artık yeter. Bu foruma üye olduğunuz 8 Haziran 2015 tarihinden itibaren göndermiş olduğunuz 75 mesajın büyük çoğunluğu Bajaj ürünlerine karşı nefret dilinden oluşuyor.

Discover 125 St ile bir konu oluyor hemen olumsuz yorum,
    Discover 150f ile ilgili bir konu açılıyor, hemen o para etmez, olumsuz yorum…
    Pulsar 200 ns zaten dünyanın en berbat ürünü.

Bu ürünleri görüp görmediğinizden bile emin değilim.

Misyonunuz nedir, amacınız nedir? Anlamak güç ya da çok kolay…

Bugün bazı arkadaşlar sizden şikâyetçi olarak sizi bana şikâyet etti. Forum yöneticilerine bildirin dedi. Ben buna rağmen su kendi yolunu bulur, gerek yok dedim ama hakikaten sabırları zorladınız.

Bu forumda her zaman eleştiriler olacaktır. Açıkçası bu yapıcı eleştirilerden her zaman istifade ettim. Newmoto, seco, ekonomi rumuzlu arkadaşlar ve daha birçokları birçok eleştiriler getirdiler ama hep temelinde hakikaten bilgi ifade eden yorumlar vardı. Hepsini de saygı ile okudum. Ama sizde kara propagandadan başka bir şey görmedim. Artık sırıttı, hakikaten yeter…

Yok ben bu duygu ve düşüncelerimde yanıldı ise mail adresimi tekrar veriyorum, iletişim bilgilerini bana verin, sizle iki medeni insan gibi görüşelim. Eğer yanıldı isem buradan sizi yanlış tanıdığımı ifade edeceğim.

Ha bu arada PULSAR 200 NS sizin bu söylemleriniz ile bir sıkıntıya mı uğradı? Merak etmeyin her şey yolunda. Bugün gene pulsar sahibi olan arkadaşlarım bayiden beni arıyorlar, artık bir gelenek oldu.. Hepsi ile büyük bir gönül beraberliğimiz var.

Bajaj Pulsar 200 NS Türkiye facebook sayfasına girerseniz şu anda Türkiye turunda olan mutlu pulsarseverleri görürsünüz.

Bu toz duman arasında esas meseleyi kaçırmamak gerekir. Sorun olarak ifade edilen tüm konuşulanlar iki esas etrafında dönüyor;

1. Denge sensörü ses yapıyor,
    2. Stop etme sorunu yaşanıyor.

Bunlar ile ilgili de detaylı açıklamaları da yazdım.

Tüm motorsever arkadaşlara gecenin bu saatinde selam ve saygılarımı iletiyorum. Oruç tutacaklara da hayırlı sahurlar diliyorum.
    Meyve veren ağaç taşlanır

Bir markayı kötülemek, karalamak çok kolay, girersiniz internete verir veriştirirsiniz.
    Yanlız Bajaj için bunu yapmanız imkansızdır, kötüleyemezsiniz, çünkü sorununuzu yazarsınız, en yetkilisinden karşınızda bir muhatap bulur sorununuzu öyle yada böyle halledersiniz.

Kısaca, boşuna uğraşmayın.
    fedos, ellaksakir ve LASTROMANTIC bunu beğendiler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Beyler Jikleyi Bulamadım:( Yerini Bilen Varmı?

Herkese iyi günler. Geçen sene pulsar başlığı açıldığından beri konuyu takip ediyorum, pulsar 200 ns almak niyetindeyken ani bir karar değişikliğiyle araba almış bulundun, fakat aracımı satışa çıkardım ve tekrar pulsar üzerinde yoğunlaştım bu nedenle konuyu daha detaylı incelemeye başladım ve bu yazıyı yazma gereği hissettim. dikkatimi çeken ilk şey bazı arkadaşların ortak sorunlardan bahsetmiş olması ve ayzek nickli dotumuzun bu sorunlardan kaynaklanabilecek bir kaza geçirmiş olması. Yazılarından anladığım kadarıyla neredeyse iyileşmiş, öncelikle arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum.
    Değinmek istediğim konu; ortada çözümlenmeye çalışılan bazı sorunlar olması fakat bazı arkadaşlar bu sorunlar üzerinden adeta marka itibarını zedeleme kampanyası başlatmış. Bu uğraşın dikkat çekmemesi mümkün değil benim gibi konuyu takip eden bazı arkadaşların yazılarından da anlaşılacağı gibi acaba almasak mı tarzında düşüncelere oluşturulmaya başlanılmış bile.
    Demem o ki sorunlarını bildiren, cevap ve çözüm bekleyen arkadaşlar umarım isteklerini kısa sürede elde eder. Fakat çamur at izi kalsın tarzında konu kirliliği yaratanlara müsade edilmemeli diye düşünüyorum, sevgili site yöneticileri burda da iş size düşüyor. Konuyu takip eden herkese tekrar iyi günler ve hayırlı ramazanlar diliyorum.
    AttilaXtreme, ayzek, Paksoy ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    pandominyum sende pulsar al zorla pulsar almayın demiyoruz ne güzel işte eleştiri yapıyoruzki sorunlara çözüm bulunsun.Çünkü bu motorun problemli olduğu açıkça ortada ama sizler alıp onca soruna karşı sorun yok deyip devam edersiniz hiçbir zaman pulsarın sorunlarına çözüm bulunmaz.Bak birde 9 bin tl vereceksinki bu rakamlar kolay kazanılmıyor .Alıpta sorun yaşamanızı istemem. biz pulsardan 9 bin tlnin hakkını vermesini bekliyoruz.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja h2;

Susayım susayım dedim ama artık yeter. Bu foruma üye olduğunuz 8 Haziran 2015 tarihinden itibaren göndermiş olduğunuz 75 mesajın büyük çoğunluğu Bajaj ürünlerine karşı nefret dilinden oluşuyor.

Discover 125 St ile bir konu oluyor hemen olumsuz yorum,
    Discover 150f ile ilgili bir konu açılıyor, hemen o para etmez, olumsuz yorum…
    Pulsar 200 ns zaten dünyanın en berbat ürünü.

Bu ürünleri görüp görmediğinizden bile emin değilim.

Misyonunuz nedir, amacınız nedir? Anlamak güç ya da çok kolay…

Bugün bazı arkadaşlar sizden şikâyetçi olarak sizi bana şikâyet etti. Forum yöneticilerine bildirin dedi. Ben buna rağmen su kendi yolunu bulur, gerek yok dedim ama hakikaten sabırları zorladınız.

Bu forumda her zaman eleştiriler olacaktır. Açıkçası bu yapıcı eleştirilerden her zaman istifade ettim. Newmoto, seco, ekonomi rumuzlu arkadaşlar ve daha birçokları birçok eleştiriler getirdiler ama hep temelinde hakikaten bilgi ifade eden yorumlar vardı. Hepsini de saygı ile okudum. Ama sizde kara propagandadan başka bir şey görmedim. Artık sırıttı, hakikaten yeter…

Yok ben bu duygu ve düşüncelerimde yanıldı ise mail adresimi tekrar veriyorum, iletişim bilgilerini bana verin, sizle iki medeni insan gibi görüşelim. Eğer yanıldı isem buradan sizi yanlış tanıdığımı ifade edeceğim.

Ha bu arada PULSAR 200 NS sizin bu söylemleriniz ile bir sıkıntıya mı uğradı? Merak etmeyin her şey yolunda. Bugün gene pulsar sahibi olan arkadaşlarım bayiden beni arıyorlar, artık bir gelenek oldu.. Hepsi ile büyük bir gönül beraberliğimiz var.

Bajaj Pulsar 200 NS Türkiye facebook sayfasına girerseniz şu anda Türkiye turunda olan mutlu pulsarseverleri görürsünüz.

Bu toz duman arasında esas meseleyi kaçırmamak gerekir. Sorun olarak ifade edilen tüm konuşulanlar iki esas etrafında dönüyor;

1. Denge sensörü ses yapıyor,
    2. Stop etme sorunu yaşanıyor.

Bunlar ile ilgili de detaylı açıklamaları da yazdım.

Tüm motorsever arkadaşlara gecenin bu saatinde selam ve saygılarımı iletiyorum. Oruç tutacaklara da hayırlı sahurlar diliyorum.
    Ekrem bey, işte ilk baştan beri sizden duymak istenen buydu. Kuralkan yetkilisi olarak bu iki sorunu sizin de beyan etmiş olmanız, şahsen beni mutlu etti. İyi günler.

Alıntı ninja h2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem ata time shift42 ye vebale giriyorsunuz demiştiniz oysaki oda pulsar kullanıcısı motorundaki denge sensöründen şikayetçiydi bu soruna yönelik girişiminiz oldumu sorunlu ürünler satarak siz vebale giriyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:20 ----------

attila xtreme kötülükten bahsedip terbiyesizlik yapma yazdıkların ahlak dışı anlamsız yazılar biz size bu şekilde hitap etmiyoruz.
    Neticede Atilla bey ile aranızda ne geçti, ne yazıştınız, kim haklı bilmiyorum. Sadece kendisinin yaşça büyük olması hususunda hatırlatma yapıyorum; haklı dahi olsanız, yaşça sizden oldukça büyük bir kişiye böyle saldırgan tavırlar takınmanız hoş değil. Bunu kınıyorum.

Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada bir avuç terbiyesiz var, o da sen ve senin gibiler. Kaybolun.
    Abi sakin ya, gerek yok gerilmeye, sertleşmeye. Hele şu mübarek ayda kalp kırmaya değer mi?

Değerli arkadaşlar;

Stop etme şikâyetleri konusunda kafa karışıklığı devam ettiği için kısa bir açıklama yapmak durumundayım. Zira amacından uzaklaşmış mesajların arasında gündemin ne olduğu bile bilinmiyor. Durum kısaca şu şekilde;

1. Bu şikâyet sebebi ile fabrikaya alınan iki üründe bir sorun tespit edilmedi, kullanıcılar ile de bu tespit paylaşıldı,
    2. Servislerimize yapılan şikâyetlerde farklı kullanımdan kaynaklanan stop etmeler tespit edildi, kullanıcılara bu hataları izah edildi,
    3. Tüm bunlara rağmen stop ettiğini söyleyen arkadaşlarımızın arıza tespitinin yapılması serviste belirli bir proses izlenmesini gerektirdiği için bazı kullanıcı arkadaşlarımız ürünü servise bırakmak istemediler.

Hepsi bu ve bu şikâyet iki elin parmaklarından fazla değil. Yoksa ne saklanan bir sorun var, ne de böyle bir parti var? Servise yönlendirmemizdeki maksat aşağıdaki proseslerin gözden geçirilmesi ve kullanıcının kullanım şekillerinin incelenmesi.

Tüm bunlara karşılık daha önceki mesajda da açıklama getirdiğim gibi mademki böyle bir problem şu anda gündem oldu, stop etmeye sebep olabilecek tüm prosesleri kaza yapan aracın incelemesi de dâhil olmak üzere Bajaj baştan tekrar gözden geçirecek. Bu faktörler de;

1. Debriyaj kullanımı ve tam ayırmaması,
    2. Rölanti motoru,
    3. Ecu (elektronik kontrol ünitesi)

Gene söylüyoruz stop etme sorunu yaşayan arkadaşım varsa servisimize gitsinler. Gerekirse ürünü bıraksınlar. Sonuç alınmadığını düşünüyorsa lütfen ürünü bize gönderilmesini talep etsinler.

Bir kere daha konuyu gündeme getirme ihtiyacı hissettim.

Selam ve saygılarımı sunuyorum.
    efendy06, AttilaXtreme, ayzek ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Kesinlikle haklısınız. Ben söyleyebileceklerimi ifade ettiğimi düşünüyorum ve bir süre çekiliyorum. özelden mesaj yazan arkadaşlara her zaman açığım.

Özellikle bol resimli paylaşımları bekliyorum.

saygılarımla...

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok gereksiz bi muhabbet dönüyo sayfada. Arada soru soran bişeyler paylaşanlar oluyo onların yazdıkları geride kalıyo. Özelden birbirinize facebook, twitter adresinizi falan verseniz. Oralardan yazışıp burayı kirletmeseniz artık.

Alıntı MetinK. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler Jikleyi Bulamadım:( Yerini Bilen Varmı?
    hocam motor enjeksiyonlu olduğu için jikle yok. Yanlışım varsa düzeltin karburatörlü motorlarda bulunuyor jikle.
    volkan42 ve ellaksakir bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı ninja h2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pandominyum sende pulsar al zorla pulsar almayın demiyoruz ne güzel işte eleştiri yapıyoruzki sorunlara çözüm bulunsun.Çünkü bu motorun problemli olduğu açıkça ortada ama sizler alıp onca soruna karşı sorun yok deyip devam edersiniz hiçbir zaman pulsarın sorunlarına çözüm bulunmaz.Bak birde 9 bin tl vereceksinki bu rakamlar kolay kazanılmıyor .Alıpta sorun yaşamanızı istemem. biz pulsardan 9 bin tlnin hakkını vermesini bekliyoruz.
    Senin türkçende veya anlama kabiliyetinde bir sıkıntı mı var? Sorunu olmayan adam neden sorunum var desin? Dün de söyledim bunu hala aynı lafı konuşuyorsun. Onca soruna karşı sorun yok deyip devam edersiniz diyorsun. Neden böyle bişey yapalım. Senin aklın cidden bunu alıyor mu? Sorunum olduğunda neden sorunum yok diyeyim ya da diyelim? Azcık mantıklı olmaya davet ediyorum seni
    ellaksakir, kdiner ve AliErdem bunu beğendiler.

Alıntı 2AF3R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam motor enjeksiyonlu olduğu için jikle yok. Yanlışım varsa düzeltin karburatörlü motorlarda bulunuyor jikle.
    Motoru Nasıl Isıtıcaz Peki:(

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı MetinK. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru Nasıl Isıtıcaz Peki:(
    Motoru çalıştır rölantide bekle 1 dk tamamdır

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İkili tartışma ve hakaretlerinizi özel mesaj yoluyla birbirinize iletebilirsiniz. Burası yeri değil.
    Konuyu sürekli takip etmeye çalışıyorum ama gözden kaçırdığım birşey olursa lütfen şikayet et butonunu kullanarak bize bildirin.
    ellaksakir ve LASTROMANTIC bunu beğendiler.

gky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar şu an akdeniz ve ege turu yapıyorum artçlılı ve full yukluyum. motor inanılmaz bir makine maşşallah tank gibi donunce resimleri paylaşacagım.çok afadersiniz ama bu motora laf ettirmem hayran kaldım.
    ayzek, AttilaXtreme, kdiner ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bizim denge sensörü arada kaynamış

Video çektik koyduk başka videoda youtubede var kimisi sensörü sökmüş arıza ışığı yakmış kimisi izalasyon yapıp sesten kurtulmaya çalışmış kimiside çaresi yok deyip o şekilde kullanmaya devam etmiş oysa ne gezi planları vardı
    ne resimler paylaşaktı ama olmadı göz görmezden gelsede her gaz verişinde o sesi duymak , yani kaçaçak yerin yok ne güzel parlatmışsın motoru tadını çıkartacan işte o ses seni kucaklayı veriyo düşük devirde kaçaşın yok orta devirde seni gene buluyo gaz kolunu sabit tutuyorsun gene o ses var bi yerlere kaçmaya çalışıyorsun ama olmuyo gazı sabit tutuyon peşini bırakmıyo pür dikkat yola odaklanıyon ama ses gene seni buluveriyo sus diyorsun susmuyo mecbur yolda gitmek için gaz kolu ile oynayacan .
    Bazen rölantidemi gitsem diye kendine soruyorsun sonra saçmaladığını farkedip kendi kendine güluyorsun bazen yol bitsede kurtulsam diyorsun ama olmuyo

Artık bunları yazmaya utanır oldum ama yapacak bir şey yok göz görmezden gelsede o denge sensörü pesimi bırakmıyo her zaman gene o sesi duyacam diye motora bile binmiyorum oysa ne gezi planlarımız vardı ne resimler paylaştık ne güzelde tadını çıkartacaktık her şey ne kadar iyi olacaktı ama olmadı ne yapalım

Kimse bana uzaylı gözüyle bakmasın bizde cikletten çıkan bedava paraya bu motoru almadık SENSÖR ZIRILTIM YOK DIYEN ARKADAŞLAR OLDUĞU SÜRECE BİZ DENGE SENSÖRÜNDEN ŞİKAYET EDEN KULLANICILAR ARADA KAYNAYACAK YOK OLUP KENDI SORUNLARIYLA BAŞBAŞA KALACAK bunu bir türlü anlayamadınız anyalamazsınız

Ekrem abi kusura bakma bizde motorun tadını çıkartmak istiyoruz ama olmuyo ben bunları yazdıkça bazılarına gün doğuyo ama ne yaparsın göz görmesede kulak duyuyo oysa ne planlarım vardı bu denge sensörü denen karın ağrısına bi çözüm bulmanız gerek alternatif en azından

Bu ses izalasyonu yapan arkadaşlar nasıl yaptıklarını neden paylaşmazlar devlet sırrı mübarek yazda bizde faydalanalım alet edavatım var iyi kötü kendi işime kendim gene yaparım

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı gky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaþlar þu an akdeniz ve ege turu yapýyorum artçlýlý ve full yukluyum. motor inanýlmaz bir makine maþþallah tank gibi donunce resimleri paylaþacagým.çok afadersiniz ama bu motora laf ettirmem hayran kaldým.
    Tek seferde en fazla 350 km yol yaptım. Aklımda hiç yolda bırakır mi diye gelmedi.

Bu arada biz o kmleri 125 lik motosiklet ile yapıyoruz diyen çıkacak. Haklı.
    Ybr125 ile 400km, pejo m.bisiklet ile 200km yapmisligimizda var.

Mantıklı bir fiyata pulsar400 gelsin 200ns nin referansı ile ilk alıcılarındanım.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

gky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    isteyen istedigini desin benim cbf 150 ile yaptıgım turkiye turuda var 150 lıkmotorlada yaptm bu km lereli ve cbf pulsardan cok daha fazla yaktı yuksek rakımlarda gaz kesti kesinlikle pulsarın hakkı yeniyor

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Arkadaşlar , Uzun zamandır yazılanları sessizce takip ediyorum bende.ortam bayağı gerilmiş durumda. Neyse ki hiç bir marka ve modelde olmayan çok önemli biri var yanımızda.
    Üşenmedim,yazılanlar gerçekten doğrumu benim motorumda stop edecek mi diye, son bir haftadır bir çok yere motor ile gitmeyi tercih ettim.Salı günü istanbul karasu sakarya- dünde istanbul gölcük arası Pulsar ile gidip geldim .yaklaşık 600 km toplamda yol yaptım . Şu anda herehangi bir stop etme sorunu ile karşılaşmadım. Dünde, Gidon yükseltme aparatı taktırmak için Muhammed kardeşimiz ile göztepe de buluştum. Taktırdıktan sonra eve geldim . Keşke o kadar seyahati gidon yükselttikten sonra yapsaydım .Benim boyum 170 cm.Oturuş pozisyonu touring motorlarda ki gibi oldu.

kdiner, AttilaXtreme, tozluklu ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)