Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı TheMax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Çok beğendiğim bir led far var. 45watt (birkaç mesaj once link vermiştim) fakat bizim motorun farı 35watt imiş. Doğal olarak güç yetmiyor. Şimdi sorum şu. Motora 45wattlık bir akü bağlasam herhangi bir sorun olurmu ? Volt ve amper değerleri aynı kalacak şekilde.
    Volt ve amper aynı kalırsa bi sorun olmaz ama akü daha erken biter daha çok güç tüketir buda erken bozulmasına sebep olabilir.
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ond3rkor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Motor Superlight 200
    merhaba arkadaşlar city grip lastık taktırmayı düşünüyorum ama shadowmaster abimiz pdf başka yazmış, burda farklı ebatlar yazıyor hangısı dogru.

Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı birol08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.
    Eğer 45wattlık led ampül orjinal ampülden fazla ısınma yapmazsa led ampülü takmanda sıkıntı olmaz. Ki led olduğu için fazla ısınacağını sanmıyorum. Fakat yeni aldığın led ampüle aküden yeni bir tesisat çekmeli ve bu tesisatta role ve farklı bir far düğmesi kullanmalısın. Yani orjinal far tesisatıyla bir ilişki olmayacak. Bununla iligili forumda anlatımlar mevcut. Yapamam dersende elektrikçiler kolaylıkla yapabilir.
    Ayrıca led ampül orjinal ampülden 10 watt daha fazla olduğu için aküyü biraz daha fazla kullanabilir yorabilir daha çabuk bitmesine neden olabilir. O yüzden gerekmedikçe, motor stop halindeyken yada motoru çalıştıracağın zaman farı kullanma.
    Öncelikle cevabınız için teşkkürler. Yeni bir tesisat çekebilirim o konuda bilgiliyim. Led ampulden ziyade komple harley farı takmak istiyorum. Şu linkteki far. http://www.aliexpress.com/item/32660...660555293.html

Alıntı darknife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amper aynı kalırsa bi sorun olmaz ama akü daha erken biter daha çok güç tüketir buda erken bozulmasına sebep olabilir.
    Akü neden erken bitsinki. Aküyü 45watta yukselteceğim.

Öncelikle cevabınız için teşkkürler. Yeni bir tesisat çekebilirim o konuda bilgiliyim. Led ampulden ziyade komple harley farı takmak istiyorum. Şu linkteki far. http://www.aliexpress.com/item/32660...660555293.html

amper aynı kalacak ama bu yüzden erken erken biter yine taktırmadan önce bilgili bi servis ile görüş bence.

Karşıyaka'Lı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    EVET GENÇLER HAYIRLI OLSUN....
    KUBA SUPERLİGHT DA ZAMLARDAN NASİBİNİ ALDI. ŞU AN SİTEDEDİ FİYAT 8636 TL OLMUŞ..

http://www.kubamotor.com/new5/product/chopper/superlight-200.html

8046 TL'den 8636TL'ye çıktı fiyat. Bu demek oluyor ki 590TL daha arttı fiyatlar eğerki 2017'lere tekrar zam gelmeyecekse...

İkinci el 2016'Lar artık 8000 TL olur haftabaşı...

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.

Aküyü alırken dikkat et. Orjinali 6amper yanlış hatırlamıyorsam. 9 amper kaba bir düşünceyle yeterli olur. bu konuda kesin bilgin yoksa bunuda elektrikçiye sor. Sonra far fazla güç çektiği için masrafa girme.

Alıntı Karşıyaka'Lı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EVET GENÇLER HAYIRLI OLSUN....
    KUBA SUPERLİGHT DA ZAMLARDAN NASİBİNİ ALDI. ŞU AN SİTEDEDİ FİYAT 8636 TL OLMUŞ..

http://www.kubamotor.com/new5/product/chopper/superlight-200.html

8046 TL'den 8636TL'ye çıktı fiyat. Bu demek oluyor ki 590TL daha arttı fiyatlar eğerki 2017'lere tekrar zam gelmeyecekse...

İkinci el 2016'Lar artık 8000 TL olur haftabaşı...
    Eee tutulan bir modelin fiyatının biraz fazla artması normaldir diğer modellerde pek bi zam dikkatimi çekmedi ama superlightâ yüklenmişler biraz.

Motosikleti
    Superlight 200
    Merhaba.
    Eğer 45wattlık led ampül orjinal ampülden fazla ısınma yapmazsa led ampülü takmanda sıkıntı olmaz. Ki led olduğu için fazla ısınacağını sanmıyorum. Fakat yeni aldığın led ampüle aküden yeni bir tesisat çekmeli ve bu tesisatta role ve farklı bir far düğmesi kullanmalısın. Yani orjinal far tesisatıyla bir ilişki olmayacak. Bununla iligili forumda anlatımlar mevcut. Yapamam dersende elektrikçiler kolaylıkla yapabilir.
    Ayrıca led ampül orjinal ampülden 10 watt daha fazla olduğu için aküyü biraz daha fazla kullanabilir yorabilir daha çabuk bitmesine neden olabilir. O yüzden gerekmedikçe, motor stop halindeyken yada motoru çalıştıracağın zaman farı kullanma.
    Alıntı darknife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Volt ve amper aynı kalırsa bi sorun olmaz ama akü daha erken biter daha çok güç tüketir buda erken bozulmasına sebep olabilir.
    Aküyü alırken dikkat et. Orjinali 6amper yanlış hatırlamıyorsam. 9 amper kaba bir düşünceyle yeterli olur. bu konuda kesin bilgin yoksa bunuda elektrikçiye sor. Sonra far fazla güç çektiği için masrafa girme.
    Tesekkurler. Kendi akumun uzerinde yazan degerlere bakacagim.

Shadowmaster den ön teker farklı,ellerinde yokmuş buz motor şimdi bunu takiyoruz rahat kullanabilirsin dediler.3 gündür kullanıyorum
    Ben siboplar dahil 530 tl taktırdım.
    Aynı gün 50 tl de zam geldi.
    Karar senin...

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Benim taktırdığım ebatlarda lastik artık bulunmuyor. Şu an piyasada olanları takan arkadaşların motorlarını gördüm ve test ettim, halen fiyat / performans olarak en uygun çözüm CityGrip görünüyor bilginize ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

Birlikteliğimiz 30.000 km'yi geçti artık
    Bu güne kadar periyodik bakımlar ve custom uygulamaları dışında :
    1-18.000 km'de zincir ve dişli seti değişti,
    2-22.500 km'de ön amortisör yağı değişti,
    3-26.000 km'de korna butonu arızalandı ve sol anahtar takımı değişti,
    bunların dışında her şey fabrikadan çıktığı gibi. (175 km civarında değiştiğim lastikleri saymazsak tabii)

Ond3rkor bunu beğendi.

OgulcanMC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200 (Eski) Hyosung GV250 (Şimdi)
    @shadow abi 30 bini devirdin ama umarım aramızdan ayrılmayı düşünmüyorsundur henüz.
    Bu arada 2 adet şapkalı sis farı taktırmayi düşünüyorum forumun bi yerlerinde bi kaç şeyden bahsettiğini görmüştüm, takım aşamasıya ilgili. 50 tl civarı birşey bunlar gördüğüm kadarıyla fakat taktirirken nelere dikkat etmeliyim kısaca bahsedebilir misiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:35 ----------

Bu arada halen daha forumu okuyup duruyorum, motoru akşam boşta bırakıp boşta çalıştırmamiz gerektiği gibi bilgileri ogrendim. Yeni yeni şeyler katıyorsunuz bize hakikaten yararlı bilgileriniz için hepinize teşekkür ederim. Okumayanlar var ise baştan sona okusun.

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim taktırdığım ebatlarda lastik artık bulunmuyor. Şu an piyasada olanları takan arkadaşların motorlarını gördüm ve test ettim, halen fiyat / performans olarak en uygun çözüm CityGrip görünüyor bilginize ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

Birlikteliğimiz 30.000 km'yi geçti artık
    Bu güne kadar periyodik bakımlar ve custom uygulamaları dışında :
    1-18.000 km'de zincir ve dişli seti değişti,
    2-22.500 km'de ön amortisör yağı değişti,
    3-26.000 km'de korna butonu arızalandı ve sol anahtar takımı değişti,
    bunların dışında her şey fabrikadan çıktığı gibi. (175 km civarında değiştiğim lastikleri saymazsak tabii)

https://imageshack.com/i/pnIy19t5j
    https://imageshack.com/i/pmT9ZZgNj
    Way be 30.000 bu kadar yol yapıyorsa bunlar millet boşuna fazla para verip başka başka modeller alıyor Araba gibi km yapmış Tekerinz düz bassın kazasız nice 30.000'lere @shadow abi

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Sisleri nasıl bağladığınla ilgili. Serbest kelepçelerle bağlayacaksan sinyal altına tutturabilirsin. Benim gibi bar kullanacaksan kornaların üstünde konumlanması gerekiyor yoksa esnediğinde çamurluğa çarpar. Elektrik sisteminde ise aküden direk kablo ile beslemeli, arada röle kullanmalı ve harici bir anahtara bağlamalısın kumanda etmek için.

Motosikleti
    İstediğim zaman açıp kapatmak için gidona ek bir düğme mi takılacak? Estetik açıdanda kötü durmasın istiyorum. Bar kullanmayı düşünüyorum fakat barı takmak için ustaya götürdüğüm de kendim mi alıp goturmeliyim yoksa serviste bulunur mu ?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    www.chaosturkey.com sitesinde, forum bölümündeki "AngelA'nın Custom Hikayesi"ni okuman lazım.

Motosikleti
    Okumuştum daha önce ama bir daha bakayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:19 ----------

Tamamdır cevabımı aldım. O demirle birlikte satılan bulamadım bir türlü.. Nereden aldığını hatırlıyor musun acaba abi? Bende oradan alayım.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    aliexpress ...

Motosikleti
    Barla birlikte satılanlar; bar, 2x far ve 2x sinyal şeklinde en düşük 50$. Sadece bar 24$..
    Şunları alayım diyorum. Far;
    https://tr.aliexpress.com/item/2PCS-In-the-white-light-motorcycle-accessories-Original-headlight-assembly-shell/32415317252.html
    2x de anahtar.
    https://tr.aliexpress.com/item/Chrome-4-Round-Custom-Headlight-Head-Lamp-for-Harley-Dyna-Sportster-Cruiser-Chopper-Touring-Softail-Motorcycle/32644058482.html
    Bar işinide taktırmaya gidince usta ile bir ayar çekeriz belki diyorum ama bakalım. Bunlar uygundur değil mi bizim motor için?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Öyle usta bulursan buraya yaz da herkes faydalansın. Tesisat bağlantısında dikkatli ol, röleyi ters bağlarsanız ön kabloların 5 dakikada yanar, her usta röle bağlamayı bilmez +\- 'ler doğru ayaklara bağlanmalı.

Motosikleti
    Ah.. Keşke doğru ve dürüst bir usta bulabilsem de rahat rahat gidebilsem. Ama kime gitsem herkes işinde en iyisi. Dolayısıyla insan içi en çok ısınana güveniyor işte. Şu an güvendiğim hiçbir yer yok tabii o da ayrı mesele.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)