Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Superlight 200

kabataslak paintte çizmeye çalıştım.

şemadaki mantık şu:

eğer motosikletinizin farlarını açarsanız röle kısa devre olacak ve sislere enerji gelecek. tabi sisler içinde bir anahtar ekledim. yani her far açık olduğunda sisler yanmayacak. sisleri yakmak için kendi anahtarındanda açmanız gerekecek.

özetleyecek olursak 3 seçeneğiniz olacak

Farlar Açık - Sisler Kapalı
    Farlar Açık - Sisler Açık
    Farlar Kapalı - Sisler Kapalı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OgulcanMC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200 (Eski) Hyosung GV250 (Şimdi)
    Yararlı olmuş eline sağlık. Benim mantıkta anlamadığım olay yok, işleme dökmek sıkıntı. :D

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Arkadaşlar merhaba, aranıza 2.el 150sl alarak yeni katıldımda,jiklem sıkıntılı sanırım,3 kademe var,en alta alınca sanırım kapalı oluyordur,ama diğerlerindede rölanti yükselmiyor,başka bir yöntem varda ben mi bilmiyorum acaba,yardımcı olur musunuz ?

OgulcanMC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200 (Eski) Hyosung GV250 (Şimdi)
    Neden SL150 aldın demeden gecemicem.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Emre hayırlı olsun. SL jiklesi rölanti yükseltmez, orta ve açık konumdayken manuel gaz vermen gerekli vermezsen stop eder. PDF dökümanını okuman lazım

Merhabalar,

3 ay kadar önce hırsızlığa karşı önlem almak için motoruma alarm sistemi taktırmıştım. Sanırım yetkili servis bu alarm sistemini takarken elektrik aksamında bir hata yaptı. Yaklaşık 1 hafta sonra motorumu çalıştırdım 2 km'lik bir yol gittim, gittiğim yerde motoru kapattım ve 10 saniye sonra çalıştırmak istediğimde çalışmadı. Öyle ki N ışığı, sinyal, farlar ve marşta tepki yoktu. Vurdurarak çalıştım direk servisin önüne götürdüm. Geç bir saat olduğu için motoru kilitledim servisin önüne ve ustaya mesaj atıp durumu haber verdim. Sonra gece karar değiştirip arkadaşımla beraber motoru söktük sokağın ortasında ve alarm sistemini çıkardık Koltuğun altındaki kabloların soketlerini taktık vs. ve tek marşla çalıştı motor. Denemek için kapattım yine aynısı oldu. Yedek sigortayı taktım tekrar çalıştırdım tekrar kapattım yine aynısı oldu Bu sefer topladım kilitledim ve bıraktım.
    Servis akünün bittiğini söyledi ve değiştirdi. Ben motoru aldığımda birebir görüşemedim ustayla o yüzden detayını bilmiyorum. Sonrasında ben motosikleti kullanmaya devam ettim yaklaşık 1000 km kadar kullandım, ortalama 2-2,5 ay kadar. Sonra 2-3 hafta önce yine gezinirken sinyal verdiğimde sinyalin düzensiz bir şekilde yanıp söndüğünü fark ettim ve yolda kalmamak için hemen evin önüne geldim. Evin önüne geldiğimde sinyal farlar vs düzgündü ben yine de denemek için kontağı kapattım. 5 sn sonra açtım çalıştı. Yine kapattım 5 dakika civarı bekledim ve yine 3 ay önceki gibi hiçbir tepki yoktu motosiklette Evin önüne çektim kilitledim bıraktım. Az önce tekrar kontrol amaçlı indim, yine hiçbir tepki yok. Ayak marşıyla çalıştırdım fakat yine sinyal düzensiz bir şekilde yanıp sönüyor, farlar ve stop lambası aşırı güçsüz bir şekilde yanıyor.

Bunun nedeni ne olabilir?

Servise götürmek için henüz hiç vaktim olmadı, benim vaktim varken hava hiç müsait değildi o yüzden beklettim.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Akü sağlamda şase diyotunda bir temas kesme problemi ya da marş rölesinde bir problem olabilir. Ama sinyallerin zayıflaması daha çok diot temas problemi gibi duruyor.

Diot dediğiniz kısım nerde oluyor acaba?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Seleyi açıp sol akü kapağını sök, eksi ucu takip et.

tamamdir, yârin bir kontrol edeceğim teşekkür ederim

Cruiser İron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Herkese selamlar;

Arkadaşlar sizlere birşey danışacağım müsaadenizle. Şu 3 gündür motosikletin vites geçişlerinde sorun yaşamaya başladım. İlk önce motor çalışırken boşa atma sıkıntısı başladı motor stop ettikten sonra ne hikmetki çok rahat boşa alınıyor. (Yağ motul 5100 10w40 2000 de bir değiştiriyorum.) En son yağımda dün değiştirdim. Düzelir dedim fakat bugünde hareket halindeyken bütün viteslerde geçişler zorlanmaya başladı. Başına böyle bir durum gelen oldu mu. Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar olursa çok sevinirim.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    debriyaj ve manet ayarlarını kontrol ettir.Vites geçişlerin yağ değişimi sonrası rahat olması lazım.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @BlackGhost
    Söylediğim gibi yağ değişimi yeni yaptım. Yağ değişimlerinide maximum 2500 km'de bir yaparım her zaman motül 5100 10w40 kullanıyorum. Bu sorunuda 3 gündür yaşıyorum. Yağ görevini yitirdi düşüncesiyle dün değiştirdim fakat değişen birşey olmadı. Dediğiniz gibi manet ve debriyaj ayarını kontrol edip sonucunu yazacağım. Teşekkürler.
    Yotube kanalıma davetlisiniz. https://www.youtube.com/c/suruyorumbenabi

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Alıntı Ainl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diot dediğiniz kısım nerde oluyor acaba?

Eğer sorunun şase diyotundan olduğunu kesinleştirirsen sana satın aldığım şase diyotunu verebilirim. Bende far düğmem bozulduğunda şase diyotundandır diye aldım diyotu ama sonra anladımki düğme mekanizması bozulmuş. O sıra dokuyucudan http://www.dokuyucu.com.tr/asp/produ...50-SASE-DIYOTU şu ürünü almıştım. Aynısı superlight için kargo dahil 20 TL ye gelmişti. Linkteki ürünle aldığım aynı markaya takılma. Dediğim gibi sorunun bu parçadan olduğuna kanaat getirirsen istanbul avrupa yakasında elden verebilirim hediyem olsun

Alıntı birol08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer sorunun şase diyotundan olduğunu kesinleştirirsen sana satın aldığım şase diyotunu verebilirim. Bende far düğmem bozulduğunda şase diyotundandır diye aldım diyotu ama sonra anladımki düğme mekanizması bozulmuş. O sıra dokuyucudan http://www.dokuyucu.com.tr/asp/produ...50-SASE-DIYOTU şu ürünü almıştım. Aynısı superlight için kargo dahil 20 TL ye gelmişti. Linkteki ürünle aldığım aynı markaya takılma. Dediğim gibi sorunun bu parçadan olduğuna kanaat getirirsen istanbul avrupa yakasında elden verebilirim hediyem olsun
    çok teşekkür ederim henüz kesinleşmedi, kocaeli'deyim ama yolum düşerse ulaşırım çok teşekkürler

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Arkadaşlar sorun debriyaj telinin kerndisindeymiş. Nasıl mı anladım motoru çalıştırmak için kontağa anahtarı taktım, motor viteste olduğundan debriyaja basmamla tel koptu. Macera ondan sonra başladı kopuk telle en yakın motorcuya sürdüm teli değiştirdim bütün sorunlar bitti.

Motosikleti
    debriyaj kumanda sistemi ile alakalı bir problem olduğu belliydi,neyseki ucuz atlaşmışsınız.Yağı değişmiş ve debriyaj ayarları yapılmış sl200 de vites geçiş problemi yaşanmaz aksi bir duurm yaşanmadıkça.

Merhabalar herkese. Uzun zamandır forumu okuyorum ancak yeni kayıt olma fırsatı bulabildim. Temmuz ayında sıfır SL200 aldım. Şu anda 1600 km dolaylarında. Üç-beş ufak sıkıntı çıkartsada başlarda şimdi gayet memnunum. Hem aranıza katılmak hem de danışmak istediğim konular var umumuyorum ki bana yardımcı olursunuz. 50 km hızın üzerinde giderken gidonu bıraktığımda 2-3 saniye sonra gidon kendini kaybediyor ve sağa sola sallanmaya başlıyor sebebini burdaki usta bulamadı siz bilirsiniz Motoru aldığımdan beri maddi açıdan belimi büktü diğer motorlara göre çok yakıyor benimkisi ortalama 28-30 kuruş arası. Bujiyi değiştirmek istiyorum ama NGK nın hangi modelini kullanıyorsunuz acaba ? Çok kafa şişirdim biliyorum ama son olarak lastiğe değinicem tabii ki. Michelin City Grip lastiklerin ölçülerinde oynama yapıp takınca herhangi bir sıkıntı yaşanıyor mu onu öğrenmek istiyorum. Önceki sayfalara baktığımda ön için 110/80-16, arka için 140/70-15 kullanan bir kullanıcının çok memnun olduğunu gördüm. Beni dinlediğiniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürü bir borç bilirim

Motosikleti
    kuba sl200 motor benim hayatımda gerçekten farklı bir yeri var,bu yıl cc yükseltmemden ötürü satmak durumunda kaldım ama o zamana değin beni üzen bir makine olmadı.Sadece benim custom sevdam yüzünden kesip biçme eğilimlerimden ötürü bazı sıkıntılar yaşasamda severek kullandığım bir motor oldu her zaman.

http://i.hizliresim.com/5LQQbM.jpg

2016 yılı itibariyle sl200 maceram bitsede,gerek bu başlıktan olsun gerekse kulübümüz nezlinde her zaman yardımcı olmaya çalıştık ve elimizden geldiğince de olmaya çalışıyoruz.Zaten kulübümüziçinde de sl200 kullanan arkadaşlarımız olduğundan sl200 ile bağımız hiçbir zaman kopmadı,kopmasıda mümkün görünmüyor.

http://i.hizliresim.com/5LQgjj.jpg

buna mukabil @shadowmaster'ın daha önceki sayfalarda paylaştığı ve ilginç bir şekilde bazı küba sl200 satan mağzaların "kullanım kitapçığı" olarak çıktı alıp verdiği çok değerli bir pdf dökümanı var,o dökümanda klasik olan tüm sorularınız cevabı bulunmaktadır.

Herkese yeni yılda huzurlu ve bol sürüşlü,kazasız günler dilerim.

Cevabınız için teşekkür ederim öncelikle. Öyle bir döküman olduğundan haberim yoktu sorduğumda yok bizde öyle bişey demişlerdi. Bayiiye uğrayıp tekrar sorucam. Shadowmaster kullanıcısının kendi hazırladığı bir pdf buldum ondan yararlanıyorum 😊

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)