Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    teşekkür ederim @BlackGhost

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kuba süperlight 200
    Demir sigortaya bak derim ben araştırdım 1300 çıkartmıştım gözden 900 e hallettim.

@BlackGhost
    Hocam öncelikle ilgilendigin için teşekkür ederim.Benim yaşım 18 sence bu yastaki bir genc için bu motor nasıl durur sende yasamistirsin birazda altimda sekilli dursun istiyorum motorun motor zaten yakisikli ama 1.76 boy ve 65 kilodaki bir kisi ustunde küçük kalirmi ?
    Yaşadığım çevrede bu motorun 0 yada 2. elini satan kimse yok Tokattayim tum cevre illere baktim en yakin ankarada var 1 tane o da 0 yani alamam Baska illerden getirmek icinde orn istanbul 900 km civarında hem okadar süre hemde okadar yol tecrubesiz biri icin fazla cevremde getirecek kimse de yok yani motorla ilgilenen olduki surerek getirdik hic yoktan 1000 kilometre artacak motor sence nasil bir yol izlemem lazım ?

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Motor öncelikle üzerinde sırıtmaz,çok uzun değilsin çünkü.AĞırlıkda problem teşkil etmez.

Motor alımı için öncelike yapacağın şey,kendimden örnek vermrm gerekirse yerinde görüp alıp gelmek olmalı,ben eskişehirde motoru gördüm aldım 350km yol yapıp geldim,hem güzel bir uzun yol tecrübesi oldu hemde motorun dinamiklerini kavradım ancak sizin yol daha uzun olacağından en kısa yoldan nakliye yaparak motoru kendi şehrinize getirmek olmalı.Bİr otobüse yada kiralayacağınız kamyonetle motoru getirtebilirsiniz.

Bu noktada motoambulanslar var mesela,onlar şehirden şehire motor nakliyatı yapıyor.İnternette araştırırsanız bulursunuz,size ek maliyet çıkar ama sağlıklı olur.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Moto Ambulanslar çok tuzlu olur, motosiklet taşıma konusunda deneyimli firmalar var bunlardan birisi de Aytekin Nakliyat'tır. Yine de ben olsam nakliyeye vereceğim paranın 1/3'ü ile sürerek getiririm motoru. Bu konuda deneyimli birinden destek alabilirsiniz, tecrübe olmadan kendiniz uzun yol yapmaya çalışmayın, "otobanda sürerim kolay iş" de demeyin . Ayrıca diyelim ki deneyimli bir sürücü size destek verip getirmeyi kabul etti, tanımadığınız bir motorla da uzun yola çıkılmaz, mutlaka refakatçi gerekir, ya motorla ya otomobille ...

Motordan da pek anlayann biri değilim.Kazık yemem ins Formda diger konulara bakarken gördüm otobüs soforleri ile anlasip getirebiliyormusuz.Yaparsam bu sekilde yapmayı planlıyorum soru
    an soruları da sormamak için 120 sayfayi okuyorum bir yandan ilgilendigin8z icin teşekkürederim

AlpAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xj6 diversion f
    korna sorunum hala devam ediyor sabah motorun kontağını açınca korna takili kaliyor ve susmuyor kornayi tamamen sökmeye düşünüyorum öndeki korna bölümündeki kabloları söksem olur mu ya da doğru kolay bir yolu varsa yardimci olursaniz çok sevinirim.

Motosikleti
    kuba süperlight 200
    Arkadaşlar benim motorda kilometre sayacının altında bi ışık var sürekli yanıyo onun ne olduğunu bilen var mı?

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    blackghost, eski motoruna (sl200) ön fairing uygulamasını nasıl yaptırdınız?

siyah nikelaj kaplama galiba, izmirde onu yapıcak usta varmı sorayım, ne demeliyiz ustaya..

mesut81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Alıntı AlpAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korna sorunum hala devam ediyor sabah motorun kontağını açınca korna takili kaliyor ve susmuyor kornayi tamamen sökmeye düşünüyorum öndeki korna bölümündeki kabloları söksem olur mu ya da doğru kolay bir yolu varsa yardimci olursaniz çok sevinirim.
    kornanın dibindeki soketi çıkart ve en yakın motosiklet tamircisine uğra. kablolarda şase vardır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:01 ----------

Alıntı fatihgnctrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim motorda kilometre sayacının altında bi ışık var sürekli yanıyo onun ne olduğunu bilen var mı?
    daha önceki başlıklarda yazmılmıştı. o ışığın hiçbir fonksiyonu yok. motosikleti yıkatınca veya içine su kaçınca şase yapıp yanıyor. ben kablolarını söktüm.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @exhell ; o fairing parçası mat siyah plastik aliexpress'den geldi ayrıca digital gösterge de sipariş edildi. T-gidon ile birlikte gaz ve debriyaj teli uzatılarak uygulama yapıldı, far büyük geldiği için daha ufak bir far kullanıldı.
    exhell bunu beğendi.

Herkese merhabalar. Bu mesajıma cevap atmayabilirsiniz çünkü 127 sayfa yazılanların sadece ilk sayfasını okudum onlarda 2 sene once yazıldıgından bu mesajı atma gereği duydum. Belki kafa karışıklığım giderilmiştir onceki sayfalarda ama okuyamadım. Bunu belirterek başlamak isterim,

2,5 yıldır motor(scooter) kullanıyorum modeli ise Mondial 125 ZNU.
    Hayatımda hiç motor veya araba kullanmamışken sadece gorunumu hosuma gittiği için okula gitme amacıyla almıştım ve 13 bin km de hala canavar gibi tek kaza yapmadan yoluma devam ediyorum.
    Fakat yaş 26 oldu ve büyültmek istiyorum. Estetiğe fazla onem verdiğimden de bu model benim epey hoşuma gitti bu konuda.
    Şu an kullandıgım motor ile 75km hız çok rahat yapabiliyorum hatta 80e kadar bile ulaşıyorum fakat pek devam etmek istemiyorum.

Bu on bilgilerden sonra şunları merak ediyorum...

* 75 km hız scooterımla yapabilirken bu motoru alırsam hız anlamında beni bir tık değil iki tık ileri atar mı?
    * 8000tl ye fiyatı yükselmiş bu fiyata bu performans değer mi? ( gorunum olarak eşdeğer başka model var mı bilmiyorum )

İzmirde yaşıyorum ve yazın Çeşmeye gidip gelme olaylarım bi hayli oluyor bu konuda rahat bir yolculuk yapabilir miyim otobanda? Scooterım ile otobana çıkmaya korkuyorum çünkü.
    Balçovada oturuyorum ve Urlaya gidip geliyorum sürekli ( 30 KM düz yol ) bu mesafeyi sürekli yapma durumundayım bu konuda da rahat olabilir miyim?

Teknik motor detaylarından sonra da

Ekstra takviyeler modifiyeler yaparak motoru gorunum-ses olarak daha yakıışıklı hale getirmem ne kadar mal olur?
    Ekstra takviyeler modifiyeler yaparak motor gücünü yükseltirsem bu bana ne kadara mal olur? ( lastikler dışında )

Motosikleti
    Alıntı SANLIULAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar. Bu mesajıma cevap atmayabilirsiniz çünkü 127 sayfa yazılanların sadece ilk sayfasını okudum onlarda 2 sene once yazıldıgından bu mesajı atma gereği duydum. Belki kafa karışıklığım giderilmiştir onceki sayfalarda ama okuyamadım. Bunu belirterek başlamak isterim,

2,5 yıldır motor(scooter) kullanıyorum modeli ise Mondial 125 ZNU.
    Hayatımda hiç motor veya araba kullanmamışken sadece gorunumu hosuma gittiği için okula gitme amacıyla almıştım ve 13 bin km de hala canavar gibi tek kaza yapmadan yoluma devam ediyorum.
    Fakat yaş 26 oldu ve büyültmek istiyorum. Estetiğe fazla onem verdiğimden de bu model benim epey hoşuma gitti bu konuda.
    Şu an kullandıgım motor ile 75km hız çok rahat yapabiliyorum hatta 80e kadar bile ulaşıyorum fakat pek devam etmek istemiyorum.

Bu on bilgilerden sonra şunları merak ediyorum...

* 75 km hız scooterımla yapabilirken bu motoru alırsam hız anlamında beni bir tık değil iki tık ileri atar mı?
    * 8000tl ye fiyatı yükselmiş bu fiyata bu performans değer mi? ( gorunum olarak eşdeğer başka model var mı bilmiyorum )

İzmirde yaşıyorum ve yazın Çeşmeye gidip gelme olaylarım bi hayli oluyor bu konuda rahat bir yolculuk yapabilir miyim otobanda? Scooterım ile otobana çıkmaya korkuyorum çünkü.
    Balçovada oturuyorum ve Urlaya gidip geliyorum sürekli ( 30 KM düz yol ) bu mesafeyi sürekli yapma durumundayım bu konuda da rahat olabilir miyim?

Teknik motor detaylarından sonra da

Ekstra takviyeler modifiyeler yaparak motoru gorunum-ses olarak daha yakıışıklı hale getirmem ne kadar mal olur?
    Ekstra takviyeler modifiyeler yaparak motor gücünü yükseltirsem bu bana ne kadara mal olur? ( lastikler dışında )

Merak ettikleriniz;

-Hız anlamında sizi tatmin eder o noktada,120 yapıyor maksimum hız olarak.Zaten genel anlamda 80-100 km hız aralıkları yeterli oluyor sürüş dinamiği açısından.İzmir'deki yoldada rahat edersiniz,keyifli yolculuk yaparsınız.

-Fİyat yükseldi baya doğrudur ama bu sl200'e özgü bir şey değil,tüm markalar sağlam zam yaptılar ve yinede fiyat-performans olarak kendi klansmanında güzel bir tercih sl200

-Otobandan korkmayın,bir önceki sayfaya bir göz atın @Shadowmaster'ın paylaşımlarını

-Ekstra modifiyeler işin gerçeği keyfi bir olay,istediğinizi yapabilirsiniz.Zaten chopper motorların özünde bu var,yani aksesuar takviyesi ile "custom" bir makine yapmak hem keyifli ama bir o kadarda maliyeti olan bir zevktir.

-Motorun gücünü yüksletme gibi bir durum yok,yani seri olsun,sürat yapsın diye kasarsanız boşuna vakit kaybınız olur.Bujilerini yenileyip yağ değişimlerini zamanında yaparak motoru uzun ömürlü kullanabilirsiniz.Yağ olarakda ben motul 10-40w 5100 tavsiye ederim.

Son olarak bu başlıkdaki bütün konular,konuşulanlar sabit,eskimez dolayısı ile tavsiyem başlığı başından takip edip kafanızdaki soruları daha net çözebilirsiniz çünkü enine boyuna bu motorla alaklı herşeyi konuştuk bu başlık altında.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Merhaba arkadaşlar bugün motora kabataş buz motordan city gripleri taktırdım. Son günlerde orjinal lastikler ile hep diken üstündeydim sadece virajda deil düz yola bile ama city gripleri taktırıp yola çıktıktan sonra yaklaşık 30 km bu lastiği tavsiye eden tüm arkadaşlara çok hayır duası ettim Tecrübe paylaşımlarınız için tesekkürler
    BlackGhost bunu beğendi.

joviden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    Sanlıulas kardeşim,

Kendi adıma şunu söyleyebilirim. Hız, beygir gücü, tork vs. kavramlar chopper/touring sınıfında tek silindirli bir motosiklet için (Kuba'da olsa, Yamaha'da olsa) bir anlam ifade etmez!

SL200 bir gezinti motorudur. Kullanım hızı 90-110 bandıdır. (bu sizin literatürde kaç tık'a denk gelir bilemem) Bununla gezeceksin arkadaş, tadını çıkartacaksın, doğayı izleyeceksin....SL200 trafikte diğer araçlara sağ/sol çekip tozu dumana katacağın bir motor asla değil!

Her şeyi manuel olan "malı meydanda" bir motordur. Biraz anlıyorsanız ya da ilginiz/merakınız varsa 6 ay içinde motorunuzun pek çok yerini kendi başınıza söküp takabilir, temizliğini yapabilir, hatta arızalarını giderebilirsiniz bile...Ben bundan büyük keyif alıyorum. Motorumun yağını kendim değiştirir, karbüratörünü söküp kendim temizler, sis farı/yanmayan ampül vb için elektrik tesisatına kendim müdahale eder, zincirini kendim temizler, rutin olarak civatalarını kendim sıkarım.

"Motoru daha yakışıklı hale getirmek için ne kadar para harcarım?" Bu tamamen hayal gücünle sınırlı. Forumda Blackghost, Shadowmaster ve diğer arkadaşların motorlarına yaptıkları eklemelere göz atabilirsin.

8.000TL verip 0 km alacağına ikinci ellere bakabilirsin? (4.000-6.500 bandında)

Motor gücünü artırma konusu... Henüz yeni motor alıyorsun. Güçlü bir motor istiyorsan (60-80 hp lik) zayıf bir motor alıp modifiye etmek yerine, başından doğru motoru seçmelisin! Hiçbir şey orjinali gibi olmaz unutma!

Motosikleti
    xj6 diversion f
    [IMG][/IMG]

Bir fotoğrafta benden gelsin o zaman okul çıkışı kilyosa uğrayalım dedik (: bu arada sabah yolda buzlanma vardı malesef bir arkadaşım duramayıp bir arabaya çarptı arkasından ben buzlanma alanına girdim 10 dakika boyunca motoru çıkartmak için uğraştık orjinal tekerlerin ne kadar çöp olduğunu bir kez daha anladım.

joviden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    Fotoğrafı görünce bir kez daha dedim, "ne yakışıklı makine bu!...."

Motosikleti
    xj6 diversion f
    kesinlikle

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @KnSrt ; hayırlı olsun. 250-300 km boyunca lastik rodajın var, en fazla yarım yatır motoru, sonrası rahat
    KnSrt bunu beğendi.

Motosikleti

Bende aradan kaynatayım bari

Kuba Sl200 den sonra adımıza yakışır bir modelle sürmeye devam ediyorum..

2001 Honda Shadow BlackWidow 750cc...
    HaktanAksu bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)