Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @heskar ; hoşgeldin.
    Daha ilerki sayfalarda 2.el alımında nelere dikkat edileceği konusunda da yazdık zamanı gelince sorun olursa yazarsın cevaplarız.
    Bu yaz gezimde Kütahya'ya da geldim. Eskişekir-Kütahya yolu Firik Vadisi virajları mükemmel.
    En kısa sürede hayalindeki motora kavuşursun umarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Arkadaslar birşey danışıcam size 600 km de 2014 model bi superlight 200 alicam ama rodaji yarim kalmiş. Sizce bu bi sorun teşkil edermi ?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Rodajı yarım kalmış ne demek ?

Motosikleti
    Kuba Süperlight200
    @shadowmaster , hosbulduk abi
    O zaman okumaya devam inşallah dediğin gibi alırım ve kabul ederseniz bu yaz sizinle birlikte gezilere katılırım

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Yani motoru yatırmiş düzenli kullanmamiş. Benimde ilk motorum olacagindan sorun olur mu bilmek istedim dostum

Motosikleti
    Kuba SL 200
    500 km yağ değişimi yapıldıysa rodajı sen bitirirsin sorun olmaz, alır almaz yapılması gerekenleri de söyleriz, hayırlı olsun ...

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Eyvallah dostum cumartesi gunu gidip bakicam. Tekrar tekrar soruluyor farkindayim ama motoru bi ustaya gostermek mi lazim yoksa sizin soyleyeceklerinizi kontrol etsem de yeterli mi gerçi ilk motorum olacagindan nekadar anlarim soediklerinizden o da mechul

herkese selamlar. ben de bu başlığı uzun süredir takip edenlerdenim. sayenizde motoru almadan hakkında baya bilgi edindim hepinize çok teşekkürler. motorumu tam bir hafta önce teslim aldım.benim de motor üzerinde yapmak istediğim birkaç değişiklik var. bu işlerle benden daha tecrübeli olduğunuz için size danışmam şart tabiki

kuyruk için bu tarz bi lamba düşünüyorum uygun mudur superlight'a?
    http://tr.aliexpress.com/item/Motorcycle-Tail-Brake-Light-For-Harley-Bobber-Chopper-Custom-Black-12V/32421532585.html

gidonu blackghost'unki gibi düşünüyorum. fakat gidonu yükseltmeden direk orjinal şekilde takmak istiyorum. kontrolde sıkıntı yaratır mı?
    http://tr.aliexpress.com/item/vintage-black-Drag-Style-Old-School-BOXER-TWIN-TRACKER-CAFE-RACER-SCRAMBLER-BOBBER-7-8-22mm/32302404469.html?spm=2114.49010108.9.9.3YfvSf

elcikleri böyle düşünüyorum.
    http://www.ebay.com/itm/Biltwell-Inc-7-8-Chocolate-Thruster-Motorcycle-Grips-GR-BUN-78-CO/111876320471?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkpa rms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3 D35316%26meid%3D9d3ed5d2f723486a9912786a747d6c4d%2 6pid%3D100005%26rk%3D1%26rkt%3D5%26sd%3D1316413163 66

ayrıca sinyalleri de değiştirip bütün motordaki tüm krom renkleri mat siyah yapmayı düşünüyorum.özellikle de arka çamurluğu kestirmek var aklımda. çok kaba duruyor ama nasıl yaparım bi fikrim yok. yardımlarınız ve önerilerinize açığım. şimdiden çok teşekkürler.

Motosikleti
    Kuba Süperlight200
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...41896704/detay

Abi bunu almayı düşünüyorum nasıl sizce

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı vii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar. ben de bu başlığı uzun süredir takip edenlerdenim. sayenizde motoru almadan hakkında baya bilgi edindim hepinize çok teşekkürler. motorumu tam bir hafta önce teslim aldım.benim de motor üzerinde yapmak istediğim birkaç değişiklik var. bu işlerle benden daha tecrübeli olduğunuz için size danışmam şart tabiki

kuyruk için bu tarz bi lamba düşünüyorum uygun mudur superlight'a?
    http://tr.aliexpress.com/item/Motorcycle-Tail-Brake-Light-For-Harley-Bobber-Chopper-Custom-Black-12V/32421532585.html

gidonu blackghost'unki gibi düşünüyorum. fakat gidonu yükseltmeden direk orjinal şekilde takmak istiyorum. kontrolde sıkıntı yaratır mı?
    http://tr.aliexpress.com/item/vintage-black-Drag-Style-Old-School-BOXER-TWIN-TRACKER-CAFE-RACER-SCRAMBLER-BOBBER-7-8-22mm/32302404469.html?spm=2114.49010108.9.9.3YfvSf

elcikleri böyle düşünüyorum.
    http://www.ebay.com/itm/Biltwell-Inc-7-8-Chocolate-Thruster-Motorcycle-Grips-GR-BUN-78-CO/111876320471?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkpa rms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3 D35316%26meid%3D9d3ed5d2f723486a9912786a747d6c4d%2 6pid%3D100005%26rk%3D1%26rkt%3D5%26sd%3D1316413163 66

ayrıca sinyalleri de değiştirip bütün motordaki tüm krom renkleri mat siyah yapmayı düşünüyorum.özellikle de arka çamurluğu kestirmek var aklımda. çok kaba duruyor ama nasıl yaparım bi fikrim yok. yardımlarınız ve önerilerinize açığım. şimdiden çok teşekkürler.
    Öncelikli ihtisas alanımızdan cevaplara başlayalım

-stop lambası hoş ,düşünülebilir ancak bu stop lambası led değil,ampullü bir lamba olduğu için ileride patlaması durumunda muadil lamba bulup monte etmesi zor oluyor (tecrübe ile sabit) dolayısı ile bu tip ışıklandırma sistemlerinde ledli ürünler seçin.

-gidon ve elcik linkerin uymaz çünkü sl200 motor 25mm (1") çapında olduğu için gidonda kumanda panelini ve elcikleri monte edemessin.Fabrika ölçütlerinde ürünler bakmalısın.
    Gidonu direkt T alıp orjinal motor yükselticisine monte edersen motoru kullanamassın zaten ,çok alçak durur.Ben T gidon kullanımı için tornacıda özel olarak yükseltici yaptırmıştım.Bunun akabinde orjinal fren-debriyaj telleri kısa kaldığından yine özel üretim teller yaptırmıştım.Bİraz uğraştırıcı işler ama iş sonunda keyif verici sonuçlar elde ediyorsunuz.

-arka çamurluk kesmek gibi düşüncelerde oturduğunuz şehir bence etkilidir
    istanbulda kesik çamurluk yada hiç çamurluksuz bobber tarzı motorlarda yolun kiri pası hem motorunuza hemde size bulaşacağı için sürüş keyfi tam tersi eziyete dönüşebiliyor.Arka çamurluk kestirilecekse 3de 1i oranında kesilmeli,yani sinyal kısmına çok girmeden yapılırsa bir nebze daha iyi olur düşüncesindeyim.Yan çanta kullanıyorsanızda zaten kestirmenize gerek yok,çok sırıtır motor o şekilde.

Alıntı heskar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...41896704/detay

Abi bunu almayı düşünüyorum nasıl sizce
    şimdi bu fiyatlar sizi aldatmasın,2015 yılının depoda kalan motorları bunlar.Sıfır alsanızda satış yaparken 1 yıl eski makine satmış olacaksınızki buda para kaybı demek.Yani 2017de motoru satmak istediniz ama kullanamdığınız 2015 yılından ötürü millet motorunuzu 2 yıllık sanacağından değer kaybı çok olacak.Bu bayilerde bunu bildiği için çaktırmadan fiyat kırıyorlar.Tercih sizin tabiki.

ÖNEMLİ NOT

Bu arada bu vesile ile bu başlıkdaki arkadaşlarıma bir bilgilendirme yapmak istiyorum;

yaklaşık 1.5 yıldır severek kullandığım sl200 makinemden bu gece itibari ile ayrılıyorum.Yaklaşık 3 haftadır satışta tuttuğum makinemi henüz satmadım,arayanlar oldu ama gerek fiyat bakımından gerekse bazı alıcıların samimiyetsizliğinden kaynaklı motorumu satışda tutmaya devam ediyorum.Umarım sl200 motorumu severek ve ilgiyle kullanan bir arkadaşa satmak nasip olur,bu başlığı takip edenler bilirler çok emek sarf ettim motoruma.

En nihayetinde motorumdan ayrılma vaktim geldi zira yarın yeni motorum honda shadow black widow makinemi teslim alacağım.Bu noktada gerek en başından beri sl200 konusunda olsun,gerek tanıştıkdan ve yaptığımız sürüşlerden sonra bana yaptığı abilikden olsun @Shadowmaster abime şükran borçluyum.Kurucu üyesi olduğumuz ve halen beraber keyifle devam ettirdiğimiz "Chaos Chopper Club" klübümüzde de birlikteliğimizi sürdüğüm abimle yarın motoru beraber teslim alıp,cumartesi günü beraber eskişehir'den yola çıkacağız.Herkesin daha önce geçtiği yollardan şimdi bizlerde geçiyoruz.Motora başlama,motoru anlamak ve zamanı gelincede motoru yükseltmek bu dünyanın doğal bir parçası.Umarım buradaki arkadaşlarda gönüllerindeki motorlara zamanı gelince kavuşur ve kazasız şekilde sürüşlerini yaparlar.Ben her ne kadar sl200 motorumdan ayrılsamda bu başlıkda aktif olarak takipçi olmaya devam edeceğim dolayısı ile yine bana konu ile alakalı sorular sorabilirsiniz.Motorumla alakalı ilgilenen olur isede yine bana ulaşabilir,linkinide paylaşıyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1976819/detay/

Umarım uzun zamandır yaptığım şahsi paylaşım ve tecrübelerim sizlere fayda sağlamıştır,bundan mutluluk duyarım.

Bizler motor sürücüsüyüz o yüzden paylaşım yapmamız ve birbirimize saygılı olmamız normaldir

Herkese selamlar.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Kuba Süperlight200
    Sağol abi ama 2. El de internetten baktığım kadarıyla pek iyi motor yok veya ben bulamadım bence çoğu da olduğu değerden çok yükseğini söylüyorlar t gidon sevsem direk senin motora talip olurdum ama t gidon nedense pek hoşuma girmiyor hayırlısı olsun abi inşallah gönlüne göre olur

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @ heskar ; her halikarda bir ustaya göstermekte fayda vardır tabii ,

@ghost ; otelde görüşürüz

Motosikleti
    kuba süperlight 200
    Bugün motoru teslim aldım 2015 haziran çıkışlı 6000 de 6 milyara aldım sigorta satış bana 7 ye patladı inşallah havanın güzel olduğu bigün sürücem bakalım

AlpAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xj6 diversion f
    Dün saat 13.00 civarı 2.köprüden geçerken çok şiddetli bir rüzgara yakalandım saatte 80-90/kmh'yi bulduğu söyleniyordu haberlerde önümdeki koca koca kamyonların kasalarındaki şeyleri bile sallayan bir rüzgardı korkudan 2.viteste yüksek devirle gittim kendi şeridimde beni bir sağa bir sola savurdu rüzgar o köprüyü geçene kadar bildiğim tüm sureleri okudum allah korudu resmen

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Motoru çalıştırdığımda ilk on dakka egzostan çiğ atıyor. O egzosun iç haznesi tamamen ıslanıyor aşağı damlıyor. Benzin göstergesi kırmızıdayken 20tl lik benzin aldım kırmızıdan sonraki ilk beyaz çizgiye geldi. 20 kilometre gitti gösterge beyaz çizgiyle kırmızı çizgi arasında şuan. Sizce bu normal mi bana çok yakıyor gibi geliyor. Acaba neden fazla yakar ve neden çiğ atar.

Merhaba arkadaşlar formda yeniyim bu motor icin üye oldum desem yeridir Daha önceleri r25 alma düşüncesinde idim ama Öğrenci adamiz butcemiz yetmiyor tabiki Bu motoru kullananlar olarak sizce bu motorun 2. elini almamda bir sakinca varmi tabi kullanıp tekrar satmak istiyecegim zararim cok olurmu kac km ye kadar olan motoru almalıyım ?Kac kmde iken satabilirim ? Ehliyeti yeni aldım ilk motorum olacak sizce zorlanirmiyim ? Parasını hak eden bir motor mu ? Kendimi gelistirince arada 100 - 200 km yol yaparım belki beni zorlarmi ?Ailemden destek almayacagım için çalışıp kazanmam gerekecek bu parayı sizce buna degermi ?
    Iyi forumlar

Motosikleti
    kuba süperlight 200
    Bana yardımcı olucak bi sl 200 kullanıcısı var mı

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    arkadaşlar trafik sigortası için en uygun fiyatı hangi firmadan alabilirim yardımcı olabilir misiniz?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Evet, bir hikaye daha mutlu sonla bitti, bugün @ghost'un motorunu Eskişehir'den getirdik. -4 ile +2 derece arasında, bol rüzgarlı, arada tipi şeklinde karlı, her daim ıslak bir yolculuk oldu. Tabii benim "AngelA" bu yolu 2 kere gitmiş oldu. Bolca sorulan "uzun yola gider mi?" sorunsuna bir de "karlı havada da gider" cevabını vermiş olmaktayım böylece

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı fatihgnctrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün motoru teslim aldım 2015 haziran çıkışlı 6000 de 6 milyara aldım sigorta satış bana 7 ye patladı inşallah havanın güzel olduğu bigün sürücem bakalım
    2015 yada 2014 model olması sigorta meblağını düşürmüyor fazla.Yani 2014 model alsaydınızda bu rakam 750-800tl olacaktı.Bu tür satışlarda sigorta ödemelerini göz önünde bulundurarak alın,yeni motorlar için asgari 1000tl sigorta çıkabiliyor ne yazıkki,iyi araştırmak lazım.

Alıntı AlpAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün saat 13.00 civarı 2.köprüden geçerken çok şiddetli bir rüzgara yakalandım saatte 80-90/kmh'yi bulduğu söyleniyordu haberlerde önümdeki koca koca kamyonların kasalarındaki şeyleri bile sallayan bir rüzgardı korkudan 2.viteste yüksek devirle gittim kendi şeridimde beni bir sağa bir sola savurdu rüzgar o köprüyü geçene kadar bildiğim tüm sureleri okudum allah korudu resmen
    Rüzgarlı yollarda yapacağınız şey,düşük vites yüksek devir gidin ve öne eğimli bir sürüşle gidonuda çok sıkmadan hafif serbestçe bırakıp yol alın.Sarsılsanızda ciddi bir problem yaşamassınız,buda motorun hafif olmasından kaynaklı bir şey.Ben bugün yeni aldığım hodan shadow motorumla ciddi lodos ortamına girdim ,70-80 km hızlardaki lodosla sl200 makinemle girmiş olsaydım çok büyük sıkıntı yaşardım ama yeni motorumda değil sarsılmak yerinden kıpırdamadı çünkü ağır motor,250 kg

Alıntı birol08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru çalıştırdığımda ilk on dakka egzostan çiğ atıyor. O egzosun iç haznesi tamamen ıslanıyor aşağı damlıyor. Benzin göstergesi kırmızıdayken 20tl lik benzin aldım kırmızıdan sonraki ilk beyaz çizgiye geldi. 20 kilometre gitti gösterge beyaz çizgiyle kırmızı çizgi arasında şuan. Sizce bu normal mi bana çok yakıyor gibi geliyor. Acaba neden fazla yakar ve neden çiğ atar.
    Muhtemelen euro 4 emilsyon zımbırtısının geri yakmak için silindirlere gönderdiği ölü yakıt olabilir.O parçanın artık bir espiriside yok çünkü egsoz emilsyon motorlarda kalktı sadece egsoz desibel muayenesi var.

Depo göstergesi tam olarak göstermiyor,full yapıyorsun ama yarım depo olmayınca ibre yerinden oynamıyor.Km hesabı yapmanızı tavsiye ederim,full depo ile km sayaçdan tripmetre ile depo bitene kadar sürün.şehir için 350km civarı ise normal ama 300 km altı ise karbüratör ayarlarınızı ve bujilerinizi kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Alıntı 58daging adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar formda yeniyim bu motor icin üye oldum desem yeridir Daha önceleri r25 alma düşüncesinde idim ama Öğrenci adamiz butcemiz yetmiyor tabiki Bu motoru kullananlar olarak sizce bu motorun 2. elini almamda bir sakinca varmi tabi kullanıp tekrar satmak istiyecegim zararim cok olurmu kac km ye kadar olan motoru almalıyım ?Kac kmde iken satabilirim ? Ehliyeti yeni aldım ilk motorum olacak sizce zorlanirmiyim ? Parasını hak eden bir motor mu ? Kendimi gelistirince arada 100 - 200 km yol yaparım belki beni zorlarmi ?Ailemden destek almayacagım için çalışıp kazanmam gerekecek bu parayı sizce buna degermi ?
    Iyi forumlar
    Çok genel bir soru bu,yani sıfır motor alsanız değeri yine düşer,bunu ambalajı açılan ürün gibi değerlendirebilrisiniz.
    sl200 bütçe motorudur,sizi üzemez.14lt depo ile 400 km gitme olanağınız var.R25 de heleki 250cc bir motorda 200-220km gidersiniz,SS motorlar bütçe dostu olamaz zaten.
    Bu motorun ikinci elini alırken bir aracın ikinci eli nasıl alınıyorsa öyle alacaksınız.Gözünüze kestirdiğiniz motoru bir ustaya götürüp baktıracaksınız.Eksiği gediği varmı kontrol ettireceksiniz.sl200 de km olayından ziyade satıcısı motoruna iyi bakmışsa 20binde olsa 40binde olsa alınır bu motor,neden alınmasın.AMa ortalama 15-20bin km güzel rakamlardır iyi kullanılmışsaç

Bu motorla @shadowmaster,daha bugün eskşehir - istanbul arası 350km ve en zor tipi,sağnak yağışlı bir havada sürüp sorunsuz şekilde evine döndü.Yani artık "bu motorla uzun yol yapılırmı" yada "soğuk-sıcak havalarda şişer,öksürürmü" gibi sorular sormayın...bakımlı bir sl200 asla yolda bırakmaz,aksini söyleyenlede her türlü tartışırım.

Alıntı frknyldz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar trafik sigortası için en uygun fiyatı hangi firmadan alabilirim yardımcı olabilir misiniz?
    halk bank iyi fiyatlar veriyor genelde,oraya bakın derim.

@Shadowmaster;

Abi yani bugün bu motorun o manyak,dehşetül vahşet bir hava ortamında hiç aksamadan gittiğini gördüm ya,helal olsun bu motoru çıkarana diyorum...Tabi sürücüsüde çok önemli o ayrıntıyı atlamayalım ;)

Her gün gözü gibi bakan,bakımlarını aksatmayan bilinçli sürücü olmakda önemli.Yani motoru al,ama elin anahtar tutmasın,bozulana kadar sür mantığı ile zaten hiçbir motor uzun vade girmez..Bu işe bulaşan bir şekilde eline anahtarı alacak abi,almıyorsa zaten ya 4 mevsim sürücüsü değildir yada o motoru uzun vade kullanmadan satacak birisidir.Motosiklet sürmek bir tutkudur,bunun marka modelide önemli değil.Bu bilinci kavramak lazım önce.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)