Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Karların efendisi @Shadowmaster
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Eyvallah @Ghost , seneye beraber sürelim

Motosikleti
    inşallah abi.

arka fren balatası değişmeliymiş.. yedek parça alışverişini nerden yapıyorsunuz

Motosikleti
    yetkili servise sormanız lazım,yoksa kuba motor ile temasa geçip online alabileceğiniz bir yere bakın.Antalya'da bulmak zor olmayacaktır.

canneerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese iyi seneler.. Birkaç yeni sorum var, maruz görünüz..

- Michelin city grip kullanıcılarına katılmak üzereyim ancak iş sebebi ile ilçedeyim ve gidip alabileceğim biryer yok.. Lastikleri İstanbul' daki Zenn motordan kargo yolu ile almayı planlıyorum.. Buradaki servisim lastikleri değiştirebileceğini söylemişti ancak aklıma takılan, balans ayarını yapabileceği bir cihaz ben görmedim. Bunu alternatif olarak çözdürebilir miyim? Standart oto lastikçileri yapabiliyor mu? Araba lastiğindeki gibi janta geçmeli kurşunla mı çözülüyor, aydınlatabilirseniz sevinirim..

- Forumun geçmiş sayfalarında NGK buji ve piposu değişikliği önerisine uymayı planlıyorum, yıldız ticaret isimli site önerilmiş ancak orda pipo yok...Bulabileceğim bir site biliyor musunuz?

-Hız göstergesini modern birşeyle değiştiren oldu mu? Uyumlu veya montajı zor olmayan analog/dijital iç içe olan iyi bir model biliyor musunuz?

Motosikleti
    city grip lastiklerin montajı biraz meşakkatli zira jantın tam oturması için biraz oynama yapıyorlar ,kurşun geçme olayı farklı bir sistem ancak şöyle bir durum daha var oda bu lastikler tubeless lastik olduğu için orjinal lastiklerdeki gibi iç lastikli olmadığından janta L sibob takılması gerekmekte buda ayrıca bir işlem gerektiyor.LAstikçiniz "ben yaparım hallederim" diyorsa problem değil.

Buji piposunu sahibinden.com sitesindende bulabilirsiniz en kısa yoldan.

hız göstergesi olayı meşekatli iş zira benim motorumda böylesi bir dijital takometre mevcut.aliexpress.com sitesinden almıştım halende kullanıyorum ancak bunun montajı ciddi bir elektirik ustası montajından geçmesi lazım yoksa elinizde patlar.Öncelikle şuanki analog takometrenin sistemi dijital göstergeye uymayacak dolayısı ile dijital gösterge için "mıktanıs sistemi" denilen ve janta monte edilen sistemi uygulamanız gerekiyor.Alacağınız takometrede bu parçalar mevcuttur ancak montajı için dediğim gibi usta bir elektirikçiniz olmalı.Takacağınız göstergede devir-hız göstergesi-km sayacı-far ve sinyal ile boş göstergesi çalışacaktır,vites ve depo göstergesi çalışmayacaktır (vites göstergesi desteklemiyor sl200 de.

http://tr.aliexpress.com/item/2015-1...ilNewVersion=2

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Ghost yaşlandığı için yanlış hatırlıyor bazı şeyleri şaka bir yana ; tubeless için jantta bir oynama falan yapılmıyor. Yalnızca yeni takılacak sibop yuvası eğer daha geniş bir delik gerektiriyorsa sibop deliğinin genişletilmesi gerekecektir. Balans ayarı çakma değil yapıştırma kurşun ağırlıklarla yapılıyor. Arabalar gibi üstündeyken değil özel balans cihazına takılıp yapılmalı. Başka bir yerde ayar yapmak için sökülmesi gerek bu da motordan anlayan usta olmazsa problem çıkartabilir çünkü özellikle arka lastik sök/tak ciddi iştir. Kıssadan hisse tüm ekipmanları olan ve motosiklet lastiği konusunda uzman bir servis en doğru çözümdür. Serviste söküm yapılmadan önce L sibop olup olmadığını önceden konuşmakta fayda var.

Diğer cevaplarda Ghost ile hemfikirim

canneerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cevaplar icin tesekkur ederim.bulundugum yer dolayisi ile bu aciklamar dogrultusunda hicbirini yaptiramama olasiligim var..arastirma isine baslayayim bakalim uygun ekipmanlari olan usta bulabilirsem girisecegim bu islere...

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Lastik olarak şu iki lastiği buldum city grip dışında. Acaba nasıldır bilginiz varmı bunlar hakkında.
    Ön : http://www.motolastik.com/metzeler-110-90-16-tt-59s-perfect-me-77-pmu27014
    Arka : http://www.motolastik.com/metzeler-140-90-15tt-70s-perfect-me-77-pmu27033

Motosikleti
    metzeler ve dunlopun çok verimli lastikler olmadığını çoğu yerde okudum ama orjinal fabrika lastiklerine göre elbette daha iyi lastikler.Ben şahsen 2 teker üstünde her daim güvenliğimi düşündüğümden 100 lira fazla olsun daha kaliteli ve güvenli olsun mantığı ile city grip aldım vede çok memnunum.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    İyi akşamlar abilerim kardeşlerim 2 konuda fikirlerinize ihtiyacım var 1. si M gidon yada cafe racer gidon takmayı düşünüyorum da var mı daha önce deneyen kullanan gören bilen görüntü çok güzel de aceba çok mu rahatsız olurum takınca oturuş pozisyonu itibariyle? bide bu bizim manetler felan olur mu yeni gidona sorun yaşarmıyım? bi 2. sorum ise aynaları ters yapmak istiyorum yeni ayna almalıyım galiba malumunuz bizimkiler düzken bile pek işe yaramıyor yorumlarınızı merakla bekliyorum

sabah zor çalışma olayı epey sıktı canımı...tamirciye gittim.. subap ayarı yaptı.. motor üstünü falan açtı...hiç bi işe yaramadı.. lastik taklırken ayrıntılı bakmasını isticem artık.. boşta ayrı viteste ayrı uğraşıyorum çalıştırırken..

Motosikleti
    Alıntı mikail06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar abilerim kardeşlerim 2 konuda fikirlerinize ihtiyacım var 1. si M gidon yada cafe racer gidon takmayı düşünüyorum da var mı daha önce deneyen kullanan gören bilen görüntü çok güzel de aceba çok mu rahatsız olurum takınca oturuş pozisyonu itibariyle? bide bu bizim manetler felan olur mu yeni gidona sorun yaşarmıyım? bi 2. sorum ise aynaları ters yapmak istiyorum yeni ayna almalıyım galiba malumunuz bizimkiler düzken bile pek işe yaramıyor yorumlarınızı merakla bekliyorum
    cafe racer denilen mevzu zaten başlı başına farklı bir olay,o söylediğiniz gidonla rahat sürüş yapacağınızı düşünmüyorum.Bunun haricinde aynaların normal gidonda bile ters yaptığınız zaman her dönüş manevrasında dizlerinize çarpıp rahatsızlık vereceği gibi görüş açısıda güvenilir ölçüde olmayacağı aşikarken birde cafe racer tarzı gidonda işkence olur.Cafe racer stiline sl200 makineler doğal halleriyle uygun değillerdir,ciddi değişiklikler yapılması,seleden amortisör ayarlarına kadar elden geçirilmesi gerekir.Boşuna uğraşmayın derim.

Alıntı drakyuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabah zor çalışma olayı epey sıktı canımı...tamirciye gittim.. subap ayarı yaptı.. motor üstünü falan açtı...hiç bi işe yaramadı.. lastik taklırken ayrıntılı bakmasını isticem artık.. boşta ayrı viteste ayrı uğraşıyorum çalıştırırken..
    bu konuyu önceki sayfadada konuşmuştuk,karbüratörlü motorlarda yaşanan belli başlı sıkıntılar elbette olacaktır soğuk havalarda.Ama akü yetersizliğinden ama karbüratör benzin-hava karışımı bozukluğundan vb gibi durumlar motoru çalıştırmaya bilir.Şu konuda bile bir usta subab ayarı diye motoru parçalıyorsa o ustadan ve mekandan uzak durun derim.BÖyle bir olay yok yani,bu kadar basitmi bu işler?

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    yorum için gerçekten çok teşekkür ederim BlackGhost Aslında cafe racer istemiyorum sadece onun tarzı bi gidondan bahsetmiştim yoksa öyle supansiyon sele felan değiştirmeyi düşünmüyorum zaten sadece biraz daha sert gözükmesi için ben daha çok bobber tarzı bi şeyler yapmayı planlıyordum açıkçası düşündüğüm tarz gibi bi süperlight fotografı gördüğüm için sorma gereği duydum tekrar teşekkürler

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @mikail ; SL200 gayet güzel cafe-racer olur. Tek dikkat etmen gereken arka çamurluğu kesme, çünkü ciddi çamur içinde kalır sırtın. Ters ayna bir fantazidir ve güvensizdir. Ayna uzatma aparatı ile ya da daha uzun kollu bir ayna kullanarak durumu çözebilirsin.

@dragyuz ; şimdi motor bir tık daha zor çalışacak, siboplar sıkı olduğunda rölantide çalışması biraz daha zor olur. Ayar yapılmış olması iyi bir şey o ayrı tabii ...

Motosikleti
    Agresif motor?

NOT:Artık son bakımlardan sonra hem motoruma hemde kendime laf getirtmeyecek noktada temiz bir şekilde elden çıkarağım "hayaleti"

Artık CC yükseltme vakti geldi,hayırlısı artık.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Hayırlısı bakalım ...

joviden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    [QUOTE=canneerr;3803246]Herkese iyi seneler.. Birkaç yeni sorum var, maruz görünüz..

- Forumun geçmiş sayfalarında NGK buji ve piposu değişikliği önerisine uymayı planlıyorum, yıldız ticaret isimli site önerilmiş ancak orda pipo yok...Bulabileceğim bir site biliyor musunuz?

Pipo budur!
    http://www.motobakkal.com/?urun-8495...gk-buji-piposu

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    @shadowmaster arka çamurluk çok uzun biraz kısaltmayı düşünmüyorum desem yalan olur ama öyle fazla bi kısaltma degil tabiki sele uzunlugu çok iyi benim için sadece biraz sekillenmesi gerekiyor bide m gidon var işte ayna konusunda herşeyden önemli olan şey güvenlik neticede farklı bi aparatla gerekirse uzatırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)