Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Motoru devrinde kullanmadım sanırım ne yapmam lazım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Superlight 200
    Arkadaşlar merhaba,

Motorun ilk bakımını yetkili serviste yaptırdım. Ama uzun süredir boştayken rolantide çalışırken hafif motordan sesler geliyordu. Bugün yetkili servise götürdüm. Motorun içinden ses geliyor söküp bakmamız lazım pazartesi getir dedi. Ücret filan sormadım. Motor 650km de.
    Bu motoru sökme işlemini garanti kapsamında mı yapacak acaba? Benden ücret talep etme durumu olabilir mi ?

Teşekkürler.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    garanti kapsamında olması lazım şayet motorla herhangi bir kaza yapmamış iseniz.

Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    garanti kapsamında olması lazım şayet motorla herhangi bir kaza yapmamış iseniz.
    Herhangi bir kaza yapmadım. Aldığımda beri o ses hep geliyordu. Tecrübem olmadığı için normaldir diye sormamıştım.
    Pazartesi servise garanti durumunu sorup öyle bırakırım o zaman. Teşekkürler

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @IK0zm4 ; daha açık sorar mısın ne demek istediğini anlamadım ?

458-25-243 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Merhaba sormak istediğim bikaç şey var. Motosikletime sinyalli harley aynalarından takmak istiyorum zor bi olay mıdır acaba? İkincisi de daha önce bazı yerleri mat siyaha boyadıktan sonra vernik attım gidonda bazı yerlere gelmiş ve baya kötü görünüyor temizlemenin çıkarmanın bir yolunu biliyor musunuz

Motosikleti
    Kanuni- Motorun
    Merhaba ben siteye yeni katılanlardan. Ben hep scooter motor kullandım. Taki geçenlerde dayımın Honda cbr125 galiba ona bindim. Ve vitesli motor zevkinin çok başka olduğunu kısa sure kullanisla anladım. Ve motor almaya karar verdim. Bende SL 200 modelini araştırıyoruz. Ama sıfır fiyatlar çok uçmuş. Siteden bir arkadaş 2-3 ay içinde fiyatlarda gerileme olabilir diyor ki inşallah haklı çıkar. Bende en yakın zamanda araniza katılmak isterim.
    Hepimize kazasız sürüşler...

Motosikleti
    Alıntı 458-25-243 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba sormak istediğim bikaç şey var. Motosikletime sinyalli harley aynalarından takmak istiyorum zor bi olay mıdır acaba? İkincisi de daha önce bazı yerleri mat siyaha boyadıktan sonra vernik attım gidonda bazı yerlere gelmiş ve baya kötü görünüyor temizlemenin çıkarmanın bir yolunu biliyor musunuz
    Öncelikle sinyalli ayna bulmak hem zor hemde orjinal harley alacaksanız bunun maliyetide size 600-700 tl ye mal olur.Çin yapımı chopper sinyalli aynalar maalesef yok.

Bİr diğer konuda ise verniği sanıyorum sökemessiniz,sökmeye uğraşırsanızda bu sefer boya atma problemi yaşarsanız.gidonu komple verniklemeniz lazım

Alıntı leventozo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben siteye yeni katılanlardan. Ben hep scooter motor kullandım. Taki geçenlerde dayımın Honda cbr125 galiba ona bindim. Ve vitesli motor zevkinin çok başka olduğunu kısa sure kullanisla anladım. Ve motor almaya karar verdim. Bende SL 200 modelini araştırıyoruz. Ama sıfır fiyatlar çok uçmuş. Siteden bir arkadaş 2-3 ay içinde fiyatlarda gerileme olabilir diyor ki inşallah haklı çıkar. Bende en yakın zamanda araniza katılmak isterim.
    Hepimize kazasız sürüşler...
    Şimdi fiyatlar konusunda iyimser düşünmek ancak züğüt teselli olacakdır zira kurların patlama yaptığı şu dönemde motorların ucuzlamasını ön görmek,kurların 3-4 ay öncesine inecek umudu taşımakdan öteye gitmez.Yıl sonunda 2016 sl200 makinelerin resmi satış fiuatı 8150 tl olacakdır.Bu kaçınılmaz bir gerçek zira piyasası sürekli artan,bu yıl satışlarda regal raptoru bile geride bırakan,geçen yıla göre 2 katı satış sağlayan bir motorun ucuzlamasını beklemek hayalcilik olur.İkinci elide haliyle inmiyor dolayısı ile motor alımı yaparken bu durumları gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Bu arada scooter ile vitesli kullanmak çok yarı şeylerdir.Bu anlamda klasik sözümüzü tekrar edelim;

yeni sürücüye (scooter tecrübesi olsa bile) eğitim,yeni motorada sıfır kalite lastik şarttır..
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    selam blackghost, 8150 tl olacak demişsiniz, nerden duyum aldınız?

Motosikleti
    berk motor ana bayiden ve çeşitli satış noktalarından.Berk motorun sahibi ile daha önceden bir muhabetim vardır beni yanıltmaz,ayrıca benelli 250 distribitörü kendileri.gelecek yıl yeni modellerde ayrıca askeri yeşil renkli modelde gelecek ama onunda fiyatı normal siyah modele göre biraz pahalı olacak,8500 tl gibi bir fiyat yapacaklarmış.özellikler aynı ama.

Bunlar resmi distribitör fiyatlar,ancak farklı satış noktalarında o fiyattan satamazlar ama 7000 tl altınada inemezler çünkü alış fiyatlarıda bayilerin yüksek olacakdır.
    burakcvck bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Sıfır SL200 almaya niyetli arkadaşlarımız İstanbul Maltepe Motor, Moto İlyas ile pazarlık ederek, nakliye de dahil 6.300-6.400 TL bandında hatta İlyas gününde ise 6.250'ye bile alabilirler 2015 modelini. Geçtiğimiz ay 2 arkadaş aldı. Yanlış da anlaşılmasın kendisini motor alırken 2 kez görmüşlüğüm var o kadar. Bunu yapacaksanız da seçim öncesi yapmanızı öneririm. Model konusuna takmayın 2016 siyah aynı motor olacak bir değişiklik yok. Haki yeşil hedefleyen varsa da, şahsen renk için 1.250 TL fazla vermem ben alacak olsam. O da birebir aynı motor. Bu motor sene sonu sıfır olarak ucuzlamaz arkadaşlar, en iyi ihtimal seçim sonu 6.500-6.750 bandında kalır 2015 modeller, ki döviz saçmalarsa o da hayal olur. Yalnızca elindeki 2015 modelleri kış yani ölü sezonda satmak isteyen bayilerin boşluğunu kollamanız lazım. Özellikle 2.el alım satımda altın kural, mart-nisan sat, ekim-ocak al'dır.
    Hepinizin gönlündeki motora en hayırlı şekliyle kavuşmasını diliyorum...

@458 ; iyi bir maskeleme yaparak tüm gidona vernik uygulamaktan başka çare yok. Vermiği çıkartacak tüm kimyasallar boyayı da bozacaktır.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Bence sezon sonu yaklaştığı için eldeki satmak için demiş olabilir. Sonuçta bu satıcılar ne kadar samimi konuşursa konuşsun, senin hayrına konuşmuyor. Kendi kesesine bakar. Yoksa motoru sana ikram ederdi değil mi?

8.000 olması imkansız görüyorum (ki oldu diyelim üstüne 2 bin ekle -V- hyosung alırım?) o fiyat bandından hiç satamazlar..

zaten yeni modeller geliyor.. 7 bin aralığında sl200 tarzı şık bir v motor gelecektir

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Tabii anlamadığım şu ; sahip olduğumuz motorların teknik özellikleri konusunda fikir ve bilgi paylaşımı yaptığımız bir ortamda neyi ve neden "tartışıyoruz" biz ? İnşallah motor 2.500 TL'ye düşer ikişer ikişer alırsınız. Haa şunu da söyliyeyim, yaklaşık 40 yıldır motorlara meraklıyım. Hem teknik hem de Türkiye piyasasını her zaman araştırırım. 7.000 TL'ye şık bir W-Twin gelirse hemen değişelim motorları. Bu ülkeye uygulanan satış politikaları gereği orta sınıf/ölçek/fiyatta cruser/chopper gelmiyor, gelmesi de zor. Hem sektör beslemiyor bunu hem de satış hedefleri başka firmanın. Bu tür teorik genel sohbetlerin yerinin bu başlık olmadığını düşünüyorum. Dediğim gibi herkes için hayırlısı olsun ...

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Tabi haklısınız. Burda sidik yarıştırmak değil ki amacım. Bende zaten bu hafta olmazsa öbür hafta sl200 alacağım. Alternatifleri varmı var. Hatta daha çok bütçem olsa dahi v motor seçmek yerine yine sl200 alırım. Aşık olmuşum motora bi kere. Yinede fanboyluğa gerek yok tabi, eğri oturup doğru konuşma gerek. Ama belk Berk Motordaki arkadaş haklı çıkar bilemeyiz. Ghost arkadaşımız zaten duyduğunu aktarıyor.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    fanboyluk derken ?

Motosikleti
    Alıntı exhell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi haklısınız. Burda sidik yarıştırmak değil ki amacım. Bende zaten bu hafta olmazsa öbür hafta sl200 alacağım. Alternatifleri varmı var. Hatta daha çok bütçem olsa dahi v motor seçmek yerine yine sl200 alırım. Aşık olmuşum motora bi kere. Yinede fanboyluğa gerek yok tabi, eğri oturup doğru konuşma gerek. Ama belk Berk Motordaki arkadaş haklı çıkar bilemeyiz. Ghost arkadaşımız zaten duyduğunu aktarıyor.
    öncelikle biz burda kullandığımız makinelerin ortak nitelik ve özelliklerini paylaşmak,eğrisi ve doğrusu ile bilgilendirmek,yardımcı olmak için bişeyler paylaşıyoruz tecrübemize göre.SL200 makinelerin asla fanboyluğunu yapmadık zira sl200 chopper motorlar arasında en ideal başlangıç motorudur,bunun tecrübesinide iyi yaşadık,yaşadıklarımızıda aktardık.

Motorun artılarının yanında eksilerininde olduğu bir gerçek,gerek burdan gerek facebookda yönettiğimiz "superlight turkiye" sayfamızdan bunları tek tek dile getirmeye çalışıyoruz herhangi bir kar amacı güdmeden,amaç yeni başlayan yada chopper motorlara göneül veren arkadaşlarla paylaşım yapmak,bilgilendirmek.Yaz ayı boyunca çeşitli geziler,etkinlikler düzenledik ve hepsinde de çok güzel olumlu geri dönüşler aldık.
    Elbetteki sl 200 hayatımızın sonuna kadar kalacak bir makine olmayacak,daha kaliteli ve güçlü makinelere geçeceğiz ancak o noktaya erişene kadar giriş seviyesi motorlarla yapılabilcek herşeyi yapmak,tecrübe etmek istiyoruz.Bunun fanboylukla bir alakası yok...

Geçen mayıs ayı ben bu motor 7000 tl olacak dediğimde de aynı şeyler söylenmişti, ve o dönem bu motor 6250 tl idi.Bizim kimseye bir yalan borcumuz yok,edindiğimiz sağlam kaynakları paylaşıyoruz fakat önemli bir noktayı atlıyorsunuz yine,sl200 yıl sonu 8000 tl olur ise diğer markalar indirimmi yapacak zannediyorsunuz? yani sizin söyleminizle 2000tl fazla verip hyosung almakda hayal olacak zira hyosung da zam yapacak,şuan 12-13 bin seviyesinde ise 14-15 bin seviyesine çıkacak dolayısı ile motorsiklet dünyasında 2016 yılındaki zamlar çok cep yakacakdır.
    burakcvck bunu beğendi.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    Konuyu biraz dağıtayım. Motorumdaki zırıltıyı bir türlü kesememiştim.

Shadow'un da paylaştığı gibi egzoz manifold çıkış somunlarını sıktım fakat ses yine devam etti. Egzoz korumasını hallettim(mantar ile) sesi yine kesemedim iyice çıldırmaya başladım. 5bin devri geçince berbat bi zırıltı sesi geliyordu. Bugun sabah karbüratörü koruyan yuvarlak tası çıkardım, o da ne sesten eser kalmamıştı motor yağ gibi akıyor fazladan ve gereksiz hiç bir ses olmadan ilerliyordu. Şimdi de o tas ile şasenin birleşim noktalarına ses için yalıtım düşünüyorum, onu da önümüzdeki günlerde halledeceğim.

Umarım benim gibi sesten sıkıntı çekenlere yardımcı olmuşumdur, keyifli sürüşler..

Motosikleti
    Superlight 200
    Hepinize Merhaba,

Bende geçtiğimiz haftasonu Galeri İlyas'tan 0 km SL200 alarak düştüm yollara

Cümleten kazasız belasız sürüşler
    Ofius bunu beğendi.

Motosikleti
    hayırlı olsun

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Fanboyluk kelimesi yanlış anlasildiysa affola. Şöyle örnek vereyim cbr250 arkadasin motorunu test ettim depo geniş sele sert dedim, "yoo çok rahat diyor" o tarz birşey. Burdaki kullanıcılar dezavantajları belirtmekten çekinmiyor cbr gibi popüler,heves motoru değil o açıdan güzel.

Kalaboom hayırlı olsun darısı başıma.😋

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)