Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Superlight 200 - CBR 250R
    Motorum satılıktır arkadaşlar ve abiler. Düşünenlere yardımcı olmayı isterim. sıkıntısızdır çantaları üzerindedir. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5606471/detay/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ond3rkor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Motor Superlight 200
    merhaba arkadaşlar, kuba superlıght 200 moturumu yenı aldım ve ıkıncı el bursada motoru tanıyan bır servıs önerebılırmısınız acaba ilkez motor kullanıyorum acıkcası hiç birbilgım yok motor bana anlatacak servis konusunda yardımcı olucak bır yer arıyorum bursada, şimdiden verecegiz cevaplar için teşekkürler.

Motoplus' tan gidip zincir kilit aldım. Abus Granit Xtreme Plus serisini kilide 1100 TL para verdim. Ve kilit çalışmıyor, denemeden aldım hata ettim. Verdim şimdi kilidi bakalım ne çıkacak onarım fln derlerse kabul etmem daha sıfır kilit poşetinden çıkarmadım

Motoplus ve Abus ürününün arkasında durdu ve sıfırıyla değişim kararı verildi

öncelikle herkese merhabalar.forumu baştan okumaya başladım şu an 120. sayfalardayım, o yüzden arada kaçırdığım şeyler olursa kusura bakmayın. ben son okuduğumda blackghost shadow u yeni aldı inşallah bi 10 gün içinde süperlight 200 kullanıcıları arasına gireceğim. istanbuldan 0 almayı düşünüyorum. şu an 7000 tl gibi bir rakam istiyorlar. büyük ihtimalle alacağım. motora binerek balıkesir edremite getireceğim. motoru alır almaz neler yaptırayım. önerileriniz nedir? lastikleri hemen değiştireyim diyorum, ayrıca aynaları hemen uzatma aparatıyla ayarlatayım mı ne dersiniz? bu arada shadowmaster'a bi sorum olacak, hangi lastikleri alayım:D şaka şaka abi seni çok severek takip ediyorum, bu grubun onursal başkanısın

Exclusive34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Edremit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese merhabalar.forumu baştan okumaya başladım şu an 120. sayfalardayım, o yüzden arada kaçırdığım şeyler olursa kusura bakmayın. ben son okuduğumda blackghost shadow u yeni aldı inşallah bi 10 gün içinde süperlight 200 kullanıcıları arasına gireceğim. istanbuldan 0 almayı düşünüyorum. şu an 7000 tl gibi bir rakam istiyorlar. büyük ihtimalle alacağım. motora binerek balıkesir edremite getireceğim. motoru alır almaz neler yaptırayım. önerileriniz nedir? lastikleri hemen değiştireyim diyorum, ayrıca aynaları hemen uzatma aparatıyla ayarlatayım mı ne dersiniz? bu arada shadowmaster'a bi sorum olacak, hangi lastikleri alayım:D şaka şaka abi seni çok severek takip ediyorum, bu grubun onursal başkanısın
    Bende aynı durumdayım dostum

Bugun aradim firmayi motoru edremite kargo dahil 7000 tl ye gonderecekler. 1 hafta icinde motoru alip araniza katiliyorum.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Hayırlı olsun, lastik ve ayna kararın doğru. Hem lastik hem motor rodajını dilkatli yap

Karşıyaka'Lı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugun aradim firmayi motoru edremite kargo dahil 7000 tl ye gonderecekler. 1 hafta icinde motoru alip araniza katiliyorum.
    Öncelikle hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız keyfini çıkarın inşallah
    Bende Ankara'daki birçok kişi gibi İstanbul'dan alacağım motoru. 2016 model sıfır SL200 için Ankara'daki bayiye 750 lira fazla vermek istemiyorum..
    Süreci biraz anlatabilir misiniz? Yani ödemeyi yap evraklarla birlikte motoru kargolasınlar, evraklarla ve sigortanla ruhtasını çıkar dışında verebileceğiniz bilgi varsa Istanbuldan sıfır getirtecek kullanıcılar için çok faydalı olacaktır. Mesela kargoyu nasıl yapacaklar, bütün mü gelecek. Kargo firmasıyla mı yoksa başka yolla mı gelecek. Motorda herhangi bir sıkıntı yaşar mıyız. Ödemeyi nasıl yapacağız gibi sorular Teşekkürler.
    Kuba Superlight 200 Adayı

Alıntı Karşıyaka'Lı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız keyfini çıkarın inşallah
    Bende Ankara'daki birçok kişi gibi İstanbul'dan alacağım motoru. 2016 model sıfır SL200 için Ankara'daki bayiye 750 lira fazla vermek istemiyorum..
    Süreci biraz anlatabilir misiniz? Yani ödemeyi yap evraklarla birlikte motoru kargolasınlar, evraklarla ve sigortanla ruhtasını çıkar dışında verebileceğiniz bilgi varsa Istanbuldan sıfır getirtecek kullanıcılar için çok faydalı olacaktır. Mesela kargoyu nasıl yapacaklar, bütün mü gelecek. Kargo firmasıyla mı yoksa başka yolla mı gelecek. Motorda herhangi bir sıkıntı yaşar mıyız. Ödemeyi nasıl yapacağız gibi sorular Teşekkürler.
    Hocam dün son anda yasanan bir gelismeyle yaklasik 4 ay once arkadasima zorla aldirdigim SL200 u,arkadasimdan satin alacagim. Oldukca uygun fiyata verdigi icin ve motoru da bildigim icin 0 almaktan vazgectim simdilik. Ancak size ozelden konustugum telefon numarasini verebilirim. Konustugum arkadas motoru gonderdikten sonra kredi karti numarami verirsem ordan cekebileceklerini soyledi. Banada mantikli geldi acikcasi. 7000 tl limitli sanal kart olusturup odemeyi o kart uzerinden yapmayi planliyordum. Kargolama seklini inanin bilmiyorum.

Karşıyaka'Lı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam dün son anda yasanan bir gelismeyle yaklasik 4 ay once arkadasima zorla aldirdigim SL200 u,arkadasimdan satin alacagim. Oldukca uygun fiyata verdigi icin ve motoru da bildigim icin 0 almaktan vazgectim simdilik. Ancak size ozelden konustugum telefon numarasini verebilirim. Konustugum arkadas motoru gonderdikten sonra kredi karti numarami verirsem ordan cekebileceklerini soyledi. Banada mantikli geldi acikcasi. 7000 tl limitli sanal kart olusturup odemeyi o kart uzerinden yapmayi planliyordum. Kargolama seklini inanin bilmiyorum.
    Hayırlısı olsun, uygun fiyata hem de bildiğiniz motoru aldıysanız tadından yenmez Ama arkadaşınız memnun değil miydi ki 4 aylık motoru satma kararı aldı ?
    Kredi kartı ile uzaktan ödeme işine pek sıcak bakmıyoru. İş dolayısı ile Istanbul'a gidiyorum ara sıra, o zaman ödeme ve kargo işini hallettiririm artık. Siz hangi bayi ile görüşmüştünüz Istanbul'da?
    Kuba Superlight 200 Adayı

Herkese Merhaba,

2 hafta sonra bende sıfır SL200 alıyorum inşallah. İlk motorum olacak.

Ekipman olarak

http://urun.n11.com/kask/shark-raw-b...ack-P124607668
    http://urun.n11.com/yagmurluk/motosi...-cat-P91343276
    http://urun.n11.com/eldiven/venom-el...uzun-P81988128
    http://urun.n11.com/termal-ic-giyim/...akim-P44583513
    http://urun.n11.com/dizlik/venom-vn-...igi-P106707315
    http://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/m...idi-P104427052

Şimdilik bunları aldım, bir kaç sorum olacak.

Kışın bana gerekecek başka bi ekipman varsa onlarıda alabilirim, önerileriniz nelerdir?

Bide herkes lastik iyi değil diyor, lastiğide hemen değiştirmek istiyorum. Nereden, hangi lastikleri almalıyım?

Custom yaparken muayne de sorun olan kısımlar neler?

Sorularımı cevaplarsanız çok memmun olurum, teşekkürler.

OgulcanMC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200 (Eski) Hyosung GV250 (Şimdi)
    @Exclusive34 Öncelikle şimdiden hayırlı olsun bir an önce motoruna kavuşman dileğiyle..
    Yağmurluk korumalı mı ? Özelliklerinde herhangi bir koruması olup olmadığı yazmıyor. Bence korumalı bir deri ceket,mont ve pantolon alman daha faydalı olur. Kendi görüşümce tabii.
    @Shadow abimiz kızmadan söyleyeyim 'lastik konusunda' )) Ciddi anlamda değişmelisin hemen! 2 gün önce otobüsün yanından geçerken bir anda orta kapıdan bir genç arkadaşımız zıplayarak önüme atladı ve ön frene basmamla kayıp sol tarafıma cumburlop diye düştüm... Michelin Grip City al. Ebatları da 2-3 sayfa önceye gidersen eğer daha yeni yazıldı.
    Nereden alınması konusunda beni de bilgilendirebilirseniz sevinirim en kısa zamanda benimde almam gerekiyor. Korka korka gidiyorum.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Michelin City Grip için,
    Avrupa Yakası Buzz Motor
    Anadolu Yakası Zenn Motor.
    Değişim sırasında siboplarınızı L sibop yapın bundan sonra rahat edin...

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    @shadowmaster abi owlcruiserin superlightındaki seleyi yapmak istiyorum senin bi fikrin var mı nasıl yapılacağı ile ilgili https://www.youtube.com/watch?v=XAvkJwF0LPY bak burda 16.12 de gözüküyor

OgulcanMC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200 (Eski) Hyosung GV250 (Şimdi)
    Fiyatlara baktım, arka 234 ve ön 189 TL. Sanırım 500 TL'ye toplam işçilikle halledilir diye düşünüyorum. Para bulur bulmaz değiştireceğim.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Sele modifikasyonu için Şirinevler'de bir usta var. Her türlü sele, çanta vs işini düzgün yapan bir yerdir.

500-550 aralığı normaldir artık lastikler için...

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    @shadowmaster Ankaradayım :(

Selamlar sl200 ailesi. motorumla 18.000 km'ye geldik. Haziranın başında 6500km'de o güne kadar yaşadığım sorunları yazmıştım. 2 kere tesisat yakması, göstergenin bozulması. 8 kere debriyaj telinin kopması vs vs. sorunların büyük çoğunluğu KKTC'de bulunan yetkili servisin bir işi becerememesinden dolayı gerçekleşmiş. İstanbulda tüm sorunları giderdim ve 12 bin kilometredir tek bir arıza bile vermedi. 2 kere tek seferde 1200 km 90-95km hızla yol yaptım, arıza vermeyi bırakın motor boğulmadı bile. yarım saatte bir 5 dakika mola veriyordum. sl200 uzun yol yapar mı diye düşünenlere bir cevap daha olsun...

Sorularıma gelecek olursak, ilk 3 bin km zinciri yağlamadığım ve ondan sonra 1000 km de bir yağladığım için 5bin kilometrede zincirin biri oraya biri buraya bakıyordu. DID zincir takıp 250 km de bir yağlamaya başladım. Motorda başka değişim yapmadım. 16.500km dahil yapılan tüm bakımlarda en fazla hava filtresi temizleniyordu 16.500'de yenisi ile değiştirdim. yağ süzgeçi temizleniyordu, frenlere bakılıp gerekiyorsa buji değişiyordu.

1.) 19bin km'de bir bakımı daha var. bu bakımda nelere baktırmam gerekiyor ? @shadowmaster hocam sen neler yaptırmıştın ? belli bir kitapçık olmadığı için ve yetkili servis sağolsun bilmediği için..

2.)benim ezozlardan bir tanesinin susturucu kapağının yarısı açık. bunun yakıtta daha çok yaktıracağını biliyorum. fakat motorum 10 lira ile eskiden 85 km giderdi, şimdi 60 km gidiyor. egzozu ilk açtırdığımda 70km gidiyordu. normalde ne kadar yakması gerekiyor ve ne yapabilirim bu konuda, neyden dolayı bu kadar yakıyor olabilir ?

3.)16.500 km de hava filtresini çıkarttığımda oldukça yağ vardı. bu normal mi ?

4.)16.500 km bakımında hava filtresi ve buji değiştirildi. Bakımdan sonra özellikle motor soğukken gazı tamamen açtığımda 6.000rpm devirden sonra motor öksürmeye başladı. sıcakken 7.000rpm devirden sonra öksürüyor. iyice ısınınca öksürme nadir oluyor. karbüratörü mü temizletmeliyim ?

5.) lastiklerle 12bin km yol yaptım. bu lastikleri kaç km de bir değiştirmek gerekir ? 20bin ömrü var diye biliyorum doğru mu ?

bir de sizden ricam, 5.viteste 6500devirde, 7bin devirde, 7500 devirde ve 8000 devirde kaç km hız yaptığına bakıp söyleyebilir misiniz ? benim hız göstergem bozuk da..

Ayrıca arkadaşlar benim önem vermediğim bir şey vardı, siz o konuya mutlaka titizlikle yaklaşın. en azından 5binde bir yapın. ben motorda hiç vida sıkmadım. ancak ses getiren yerlerin vidasını sıktım. kick startımın vidası titreşimden çıkmış ve kick startım düşmeden fark ettim. onun haricinde karburator vidalarım çıkmıştı. kuş gibi ses çıkarıyordu hava aldığı için ve gaz vermiyorken stop ediyordu. vidaların düzenli olarak sıkılması önemli...

Konuyu neredeyse baştan aşağı okudum, çok yararlı oldu benim için.

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelin City Grip için,
    Avrupa Yakası Buzz Motor
    Anadolu Yakası Zenn Motor.
    Değişim sırasında siboplarınızı L sibop yapın bundan sonra rahat edin...
    Lastik olarak ÖN - 110-80-16 / ARKA - 140-70-15 Michelin City Grip alacağım buzz motorun sitesinde herhangi bişey yok, gidip direkt orda alıp taktırabilir miyim?

Alıntı OgulcanMC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Exclusive34 Öncelikle şimdiden hayırlı olsun bir an önce motoruna kavuşman dileğiyle..
    Yağmurluk korumalı mı ? Özelliklerinde herhangi bir koruması olup olmadığı yazmıyor. Bence korumalı bir deri ceket,mont ve pantolon alman daha faydalı olur. Kendi görüşümce tabii.
    @Shadow abimiz kızmadan söyleyeyim 'lastik konusunda' )) Ciddi anlamda değişmelisin hemen! 2 gün önce otobüsün yanından geçerken bir anda orta kapıdan bir genç arkadaşımız zıplayarak önüme atladı ve ön frene basmamla kayıp sol tarafıma cumburlop diye düştüm... Michelin Grip City al. Ebatları da 2-3 sayfa önceye gidersen eğer daha yeni yazıldı.
    Nereden alınması konusunda beni de bilgilendirebilirseniz sevinirim en kısa zamanda benimde almam gerekiyor. Korka korka gidiyorum.
    Korumaları var ceketin vs., ama harici koruma da aldım kol ve diz için.

Okuduğum kadarıyla bide bujiyi "DPR7EA-9 NGK" almam gerekiyor.

Aynayı nasıl yapacağımı anlamadım?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)