Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Teşekkür ederim @shadowmaster Samatya'da hiç oturmadım. Bahçeşehirdeyim ben.

Bu arada 1000km bakımı yapıldı. Servis ustamın da tavsiyesi ile motor yağını ipone20w50 koyduk. Üzerindeki çin malı orjinal bujisini de NGK ile değiştirdik. İnanın arkadaşlar ilk kalkışlarda motorun altımdan kaçmaması için uğraşıyorum. Sanki 2-3 beygir kazanmış gibi hissettiriyor. Motulu bilmediğimden kıyaslama yapamıyorum ama bugün servisten çıkınca 120km gezi yaptım. Öncesine göre çok daha güzel bir gidişi oldu. Rodajı tam anlamı ile bitmemesine rağmen 7000 devirde 110km gördü. Daha fazla basmadan 80 km' düşüp güzel bir gezi yaptım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:51 ----------

Bu arada o bahsettiğin benzin kokusu çok abartılı olmamakla birlikte benim motordan da geliyor ama aldığım ikinci depo benzin ile 70₺=425km yol yaptım ben.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı HaktanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim @shadowmaster Samatya'da hiç oturmadım. Bahçeşehirdeyim ben.

Bu arada 1000km bakımı yapıldı. Servis ustamın da tavsiyesi ile motor yağını ipone20w50 koyduk. Üzerindeki çin malı orjinal bujisini de NGK ile değiştirdik. İnanın arkadaşlar ilk kalkışlarda motorun altımdan kaçmaması için uğraşıyorum. Sanki 2-3 beygir kazanmış gibi hissettiriyor. Motulu bilmediğimden kıyaslama yapamıyorum ama bugün servisten çıkınca 120km gezi yaptım. Öncesine göre çok daha güzel bir gidişi oldu. Rodajı tam anlamı ile bitmemesine rağmen 7000 devirde 110km gördü. Daha fazla basmadan 80 km' düşüp güzel bir gezi yaptım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:51 ----------

Bu arada o bahsettiğin benzin kokusu çok abartılı olmamakla birlikte benim motordan da geliyor ama aldığım ikinci depo benzin ile 70₺=425km yol yaptım ben.
    2 gün önce Boğazköy'den aşağı doğru inen bir superlight gördüm muhtemelen o sendin o zaman çünkü buralarda benden başka superlight görmemiştim hiç.Servise nereye gidiyorsun Bahçeşehir'e yakın mı ?

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Facebook sayfamıza yeni gelen arkadaşlarıda bekliyoruz,her türlü paylaşımlar sayfamızdan da yapılmakda olup gezi vs gibi etkinliklerde hem forumdan hem facebook sayfamızdan duyrulacakdır.

https://www.facebook.com/slturkiye

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Arada bir özellikle ilk 1000 km gelebilir, karbüratör yakamadığı benzini tahliye ediyor, bir de depoyu boğaza kadar fullemeyin hava yapınca bu havalarda oradan da sızıntı oluyor. Durduğu yerde koku varsa elbette kontrol ettirmende fayda var yakıt hortumlarını,

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:13 ----------

@ogeday ; kanalın hayırlı olsun

@Haktan ; 20W biraz kalın aslında, sürdükçe deneyimlerini yazarsan seviniriz vites geçişlerinde soğukken sert olabilir ya da bu yağı kışın önermem kendi adıma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:17 ----------

# facebook sayfamızı da es geçmeyin arkadaşlar, dünya genelinde beğenenler var, deneyim, teknik bilgi ve görsellerinizi oradan da paylaşın yeniler için faydalı oluyor
    marvel23 bunu beğendi.

ogeday35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA SUPERLIGHT 200 2014
    Teşekkür ederim. Haftasonu yağış olmaz ise güzel bir süperlight klibi cekmeyi düşünüyorum. Ama beğenmezsem yayınlamam
    marvel23 bunu beğendi.

Powermove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Selamlar ben de yaklaşık 6 aydır SL 200 kullanıcısıyım. Motorum şu an 17.000 KMde. Motoru aldığım zamanlar sağda solda hiç bilgi yoktu, kime sorsam bulaşma git japon commuter al demişlerdi dinlememiştim. Gözümü karartıp sevdiğim motoru aldım ve aradan zaman geçtikten sonra bu kadar popüler olması, tutulması ve üzerine konuşulması hoşuma gitti açıkçası
    cruiser_55 ve omrustun bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbr 650f
    Arkadaşlar eşime alıcam motoru 2013 yazmışlar ama 2012 gibi duruyor sanki şu motorun kullanıcıları bi aydınlatsın lütfen beni, birde denizlide oturan varmı geldiğimde beraber bakabileceğmiz

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...18225050/detay

Motosikleti
    Alıntı provaker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar eşime alıcam motoru 2013 yazmışlar ama 2012 gibi duruyor sanki şu motorun kullanıcıları bi aydınlatsın lütfen beni, birde denizlide oturan varmı geldiğimde beraber bakabileceğmiz

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...18225050/detay
    bu motorların tipleri hep aynıdır,değişmez ancak ruhsattaki trafik çıkış yılına göre hareket edilir.
    Makine temize benziyor görüp bakmak lazım.
    marvel23 bunu beğendi.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Az kaldı bende kavuşucam motora..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-kuba-200-cc-superlight-arka-sisi-bar-ve-arka-deri-cantaniz-hediy-218231516/detay şu ilan yeni geldi 6400 sisy bar ve deri çanta hediyeli.. iyi gibi

ancak izmirdeki bayilere sorduğumda nakitte en son 6500 olur dediler izmirdekiler nuh diyor peygamber demiyolar.. kaldı ki istanbuldaki fiyattan daha ucuz olması gerekirken.

Şimdi sorum şu; İstanbuldan alsam, buraya (izmire) sağ salim gelir mi motor? Güvenilir midir?

Yoksa izmirden biraz fazla verip dokunarak mı alayım?

Son sorumda; krediyle alan varsa hangi krediyle aldınız? En uygun faiz ve masrafsız kredi bakıyorum. işbank şubesine gidicem yarın.

herkese iyi sürüşler

Motosikleti
    istanbuldan alsan kargo vs parası yine aynı maliyete gelir,sen gör beğen üstüne bin öyle al derim şahsen.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @Powermove; aramıza hoşgeldin

@provaker; motor temiz görünüyor, modeline göre fiyat da makul gibi, yalnızca 2014 öncesi balansör modifikasyonu olmadığı için titreşimi yeni modele göre biraz fazla olabilir, ancak rahatsız edeceğini de sanmıyorum. Bu arada eğer satın alırsanız mutlaka lastikleri değişmeli, fotoğraflardan gördüğüm üzerinde orjinal lastikler var. Bunlar yerine Michelin City Grip, tubeless sibop modifikasyonu dahil 500 TL civarında tutacaktır, bu lastiklerle eşinize vermenizi hiç tavsiye etmem şahsen.

@marvel23 ; bu iş yalnızca satın alma olayı değil, bence de motorunu İzmir'den al. Böylece satın aldığın yere ve yetkili servisine gerektiğinde hesap sorman kolaylaşacaktır. 200 TL için bence afra tafra çekmeye değmez, aslında bu elbette etik değil ama büyük otomobil markalarında bile yaşıyoruz bu durumu. Bayiler kendilerinden satın alınmayan araba sanki uzaydan geldi gibi davranabiliyor !

teşekkürler yorumlarınız için. istanbuldan kargo ücretsiz birde sisybay-çanta hediyesiyle 400-500 lira fark var. az bi miktar değil. dediğiniz gibi servis sıkıntısında aldığımız bayi mi bakacak? onu çözebilirsek hal olur diye düşünüyorum

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Satın aldığın yere sor bence yetkili servisleri. Sistem on-line düzgün çalışıyor, yetkili servis şasi numarası ile işlemi kaydettiğinde tüm servisler görebiliyor son işlemleri. Kargo sıfır ise süper, lastik parası çıktı o zaman

Bu arada yan çantalar standart, hediye ettikleri çanta nedir ?

Bir de AVADANLIK takımını unutma satın alırken. (ÜCRETSİZ) Küçük ilaveler yapman gerekecek ama o takım her daim bulunmalı motorda, genelde unutuveriyorlar vermeyi her ne hikmetse ..,
    marvel23 bunu beğendi.

458-25-243 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    İyi geceler far ile ilgili bişey soracaktım. Yeterince iyi aydınlatmıyor yolu görmüyorum şöyle ki ampul kaç watt bilmiyorum ama yeterli gelmiyor. Led kullanmak istemiyorum beyaz ışığa çok alışkın değilim ama aklımda Ana farın ampulünü daha yüksek bi ampülle değiştirmek yanlara da her ihtimale karşı 2 tane küçük led takmak istiyorum. Bu mümkün müdür motor bunu kaldırır mı ve de acaba bu led ampülleri zaman zaman keyfi olarak çalıştırabilir miyim.

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satın aldığın yere sor bence yetkili servisleri. Sistem on-line düzgün çalışıyor, yetkili servis şasi numarası ile işlemi kaydettiğinde tüm servisler görebiliyor son işlemleri. Kargo sıfır ise süper, lastik parası çıktı o zaman

Bu arada yan çantalar standart, hediye ettikleri çanta nedir ?

Bir de AVADANLIK takımını unutma satın alırken. (ÜCRETSİZ) Küçük ilaveler yapman gerekecek ama o takım her daim bulunmalı motorda, genelde unutuveriyorlar vermeyi her ne hikmetse ..,
    valla arka deri canta hediye ediyoruz dediler.. göz boyama demekki

avadanlık dediğiniz şey tamir çantası falanmı, çıkaramadım. hatırlatırım muhakkak. sağolun hocam.

HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Muhtemelen benimdir Ben de başka sl görmedim bu taraflarda. Servise motoru aldığım yere Şirinevler'e gidiyorum. Sen ne taraftasın @moko777

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:49 ----------

@Haktan ; 20W biraz kalın aslında, sürdükçe deneyimlerini yazarsan seviniriz vites geçişlerinde soğukken sert olabilir ya da bu yağı kışın önermem kendi adıma.[COLOR="Silver"]

1000km bakımının üzerine 200km yaptım herhangi bir sıkıntı yok. Kışın 20w50 kullanmayacağım tabi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:55 ----------

Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Facebook sayfamıza yeni gelen arkadaşlarıda bekliyoruz,her türlü paylaşımlar sayfamızdan da yapılmakda olup gezi vs gibi etkinliklerde hem forumdan hem facebook sayfamızdan duyrulacakdır.

https://www.facebook.com/slturkiye
    Benim gibi yeni katılan üyeler var, yeni bir organize yapmanın zamanı gelmedi mi?

Motosikleti
    Bayram sonrası güzel bir gezi etkinliği düşünüyoruz ancak şuan yeni olan ve adaptasyon süreci içinde bulunan çok arkadaş var dolayısı ile hem onların alışma süreçlerini beklemek hemde kendi içimizeki revizyonları tamamlamak adına biraz daha beklemek daha sağlıklı olacak gibi görünüyor şuan.

Quanthalamor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı marvel23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az kaldı bende kavuşucam motora..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...18231516/detay şu ilan yeni geldi 6400 sisy bar ve deri çanta hediyeli.. iyi gibi

ancak izmirdeki bayilere sorduğumda nakitte en son 6500 olur dediler izmirdekiler nuh diyor peygamber demiyolar.. kaldı ki istanbuldaki fiyattan daha ucuz olması gerekirken.

Şimdi sorum şu; İstanbuldan alsam, buraya (izmire) sağ salim gelir mi motor? Güvenilir midir?

Yoksa izmirden biraz fazla verip dokunarak mı alayım?

Son sorumda; krediyle alan varsa hangi krediyle aldınız? En uygun faiz ve masrafsız kredi bakıyorum. işbank şubesine gidicem yarın.

herkese iyi sürüşler
    Marvel ben de senin gibi bu motoru almaya karar verenlerdenim. Başta shadowmaster ve blackghost olmak üzere motor hakkında bilgi veren, düşüncelerini ve deneyimlerini paylaşan herkese teşekkür ederim.

Ben de senin gibi kredi çekmeyi düşünüyordum ama şu an kredi kartına taksitle almaya karar verdim. Kredi çekmekten çok daha avantajlı olacaktır.

Herkese saygılar.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @Quanthalamor ; şimdiden hayırlı olsun o zaman
    Deneyim ve bilgi paylaşınca anlamlı oluyor, elimden geldiğince destek vermeye devam ...

exteras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F700 GS
    Bugün 1100 km de iken ikinci bakıma gittim. Motoru Büyükçekmece'den aldım ve önceki bakımı orada yaptırmıştım. Bu bakım Şirinevler'de Motoroom da yapıldı. Motul yağ konuldu, hava filtresi, buji piposu (bujiyi değiştirmiştim) değişti ve zincir ile fren ayarı yapıldı yeniden. Özellikle buji piposunun etkisini direk gördüm; önceden gazı kestiğimde devir ve vites ne olursa olsun yığılırdı şimdi yavaşlıyor (1. vites hariç o da malum). Bu sorunu yaşayan varsa tavsiyemdir buji piposunu (başlığını) değiştirin.

Edit: Bir de önceki gezilere gelememiştim motor çok yeni olduğu için, bir sonraki gezide bende varım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)