Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 650F (Yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha mt 25
    arkadaslar slm kırmızı renk gelecek mi bilgisi olan var mı acaba 2017

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha mt 09
    Arkadaşlar bu forum niye ölü biri canlandırsın şu forumu yakın zamanda arabamı satıp motor alıcam birileri bilgi lütfen !!!!!

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gazcılar nasıl değerlendirir bilmem. Fakat motorun kuvveti gayet yerinde. 188kg motora 87hp kime yetmiyormuş. İranın uyguladığı sistemi çok mantıklı buluyorum. 250cc üstü motosiklet yasak. Hem ülke ekonomisi hem de yüksek hız nedeniyle oluşan riskler nedeniyle cc olmasa bile güç sınırlandırması yapılmalı. Motor gücüne göre ehliyetler kademelendirilmeli. Sportif amaçlı kullanılan yüksek güçlü motosikletler ise pistler dışında yasaklanmalıdır.
    Merak ettiğim, bu iranda otomobiller 600 cc mi? Yoksa otomobil için herhangi bir hız limiti yok mu? Ya da siz hiç sokağa çıkmıyor musunuz? Ankara'nın taşra kabul edilen bir ilçesinde yaşıyorum, adamlar burada bile porsche kullanıyor. Kocaman motoru olan bmwleri falan saymıyorum bile. Bu gün yolcu otobüsleri bile otoyol hız sınırlarını rahatlıkla aşacak güce sahip. 80 km hız sınırı olan yolda 120 ile gidiyorum, harfiyat kamyonu selektör yapıyor çekil de geçeyim diye. Beton mikserleri daha da hızlı gidiyor. Cumhurbaşkanlığı konvoyu 82km/h hız sınırlı yolda 180'in altına düşmeden seyrediyor. Hatta sağına soluna çakar takılmış sivil plakalı passatlar bile havaalanı yolunda deli gibi gidiyor, sırf denemek için bastım, 160 ile giderken bile duruyormuşum gibi geçti yanımdan. Konyada mobitlen gördüm, vallahi 4 tane silindiri vardı, sen 250 cc üstünü yasaklasan ne olur? Adam getirip parçayı yapıyor bir şeyler. Antep tarafında deli gibi giden cgler var. Bildiğimiz basit tofaşlar bile motoru sağlıklıysa orjinal hali ile 150'yi geçebiliyor.
    İranda bizimki gibi cahilliğin eğitimsizliğin kokuşmuşluğun hat safhada olduğu bir ülke. İnsanların kurallara uymasının yolu sizin düşündüğünüz şey değil. 250 cc bir motor bilinçsiz bir kullanıcının elinde sürücüsünü de yayayı da başkasını da öldürecek gücü üretiyor. Burada mesele eğitim. Gerisi tırt. Ben çevre yolunda dibini görüyorum gazın, ama şehir içinde, önüme yaya çıkabilecek yerlerde, hayvan çıkabilecek yerlerde (iğneleme değil, kedidir köpektir falan) , ne bileyim tehlikeli bölgelerde yasal hız sınırının altında kullanıyorum aracımı.
    Burada mühim olan şu, iki tane seçeneğiniz var, ya eğitim ve imkan verirsiniz insanlara, hız merakı olan bunu pistte yapar, kimseyi tehlikeye atmaz, hız beklentisini pistte gideren eğitimli bir birey trafikte tehlike yaratmaz, ya da, banane lan senden der iran gibi her boku yasaklarsın, insanlar gizli gizli yapar. İranda alkol yasak, ülkenin yarısı içiyor, zina yasak, seksin en egzotik biçimlerini biliyor ve yapıyorlar. Flört yasak, yapıyorlar. Öyle "yasakladım ben" demekle olmuyor. Bakın memlekette kapalı mekanlarda sigara içmek yasak, milletçe içiyoruz. Bazı mekanlarda sigara kullanıyor olmama rağmen ben rahatsız oluyorum dumandan, mekan değiştiriyorum. Neden? Çünkü insanlara toplu ortamlarda sigara içerek milleti rahatsız etmenin hak tecavüzü olduğunu öğretmeden, anlatmadan, yasakladım ben demekle yürümüyor o işler.

CBR650F konusuna gelince, ilgi alanıma giren bir tarz, ss olmayacak kadar rahat, buna rağmen yeterli güç üretebilen güzel bir motor. Bakalım inşallah ilerleyen zamanlarda bütçe elverirse beyazı tadından yenmez
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettiğim, bu iranda otomobiller 600 cc mi? Yoksa otomobil için herhangi bir hız limiti yok mu? Ya da siz hiç sokağa çıkmıyor musunuz? Ankara'nın taşra kabul edilen bir ilçesinde yaşıyorum, adamlar burada bile porsche kullanıyor. Kocaman motoru olan bmwleri falan saymıyorum bile. Bu gün yolcu otobüsleri bile otoyol hız sınırlarını rahatlıkla aşacak güce sahip. 80 km hız sınırı olan yolda 120 ile gidiyorum, harfiyat kamyonu selektör yapıyor çekil de geçeyim diye. Beton mikserleri daha da hızlı gidiyor. Cumhurbaşkanlığı konvoyu 82km/h hız sınırlı yolda 180'in altına düşmeden seyrediyor. Hatta sağına soluna çakar takılmış sivil plakalı passatlar bile havaalanı yolunda deli gibi gidiyor, sırf denemek için bastım, 160 ile giderken bile duruyormuşum gibi geçti yanımdan. Konyada mobitlen gördüm, vallahi 4 tane silindiri vardı, sen 250 cc üstünü yasaklasan ne olur? Adam getirip parçayı yapıyor bir şeyler. Antep tarafında deli gibi giden cgler var. Bildiğimiz basit tofaşlar bile motoru sağlıklıysa orjinal hali ile 150'yi geçebiliyor.
    İranda bizimki gibi cahilliğin eğitimsizliğin kokuşmuşluğun hat safhada olduğu bir ülke. İnsanların kurallara uymasının yolu sizin düşündüğünüz şey değil. 250 cc bir motor bilinçsiz bir kullanıcının elinde sürücüsünü de yayayı da başkasını da öldürecek gücü üretiyor. Burada mesele eğitim. Gerisi tırt. Ben çevre yolunda dibini görüyorum gazın, ama şehir içinde, önüme yaya çıkabilecek yerlerde, hayvan çıkabilecek yerlerde (iğneleme değil, kedidir köpektir falan) , ne bileyim tehlikeli bölgelerde yasal hız sınırının altında kullanıyorum aracımı.
    Burada mühim olan şu, iki tane seçeneğiniz var, ya eğitim ve imkan verirsiniz insanlara, hız merakı olan bunu pistte yapar, kimseyi tehlikeye atmaz, hız beklentisini pistte gideren eğitimli bir birey trafikte tehlike yaratmaz, ya da, banane lan senden der iran gibi her boku yasaklarsın, insanlar gizli gizli yapar. İranda alkol yasak, ülkenin yarısı içiyor, zina yasak, seksin en egzotik biçimlerini biliyor ve yapıyorlar. Flört yasak, yapıyorlar. Öyle "yasakladım ben" demekle olmuyor. Bakın memlekette kapalı mekanlarda sigara içmek yasak, milletçe içiyoruz. Bazı mekanlarda sigara kullanıyor olmama rağmen ben rahatsız oluyorum dumandan, mekan değiştiriyorum. Neden? Çünkü insanlara toplu ortamlarda sigara içerek milleti rahatsız etmenin hak tecavüzü olduğunu öğretmeden, anlatmadan, yasakladım ben demekle yürümüyor o işler.

CBR650F konusuna gelince, ilgi alanıma giren bir tarz, ss olmayacak kadar rahat, buna rağmen yeterli güç üretebilen güzel bir motor. Bakalım inşallah ilerleyen zamanlarda bütçe elverirse beyazı tadından yenmez
    Titrek 4 silindir,tavsiye etmem hacı...ben sevmiyor-sevene de karışmıyor.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titrek 4 silindir,tavsiye etmem hacı...ben sevmiyor-sevene de karışmıyor.
    Yahu görüntüsü hoş, 130 ile giderken gaz açtığında bile atik bir şekilde ivmelenmeye devam edecek, hunharca yakmayacak, parça fiyatı nispeten ucuz, sürüşü rahat, oturuşu ergonomik bir motor arıyorum. CBR650F buna birçok açıdan uyuyor. CBR500R uyuyor ama aklımda ? var bir sürü. NC700X uyuyor. NC görünüş açısından idare eder, diğerlerinde yeterince tatminkar, ama daha spor görünsün istediğimde, seçenek 650F ile 500R kalıyor. Bilemiyorum valla. Neyse borçları bitireyim de, 250R'yi satınca bakarız. Olmadı gelir senin motoru incelerim

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Yahu görüntüsü hoş, 130 ile giderken gaz açtığında bile atik bir şekilde ivmelenmeye devam edecek, hunharca yakmayacak, parça fiyatı nispeten ucuz, sürüşü rahat, oturuşu ergonomik bir motor arıyorum. CBR650F buna birçok açıdan uyuyor. CBR500R uyuyor ama aklımda ? var bir sürü. NC700X uyuyor. NC görünüş açısından idare eder, diğerlerinde yeterince tatminkar, ama daha spor görünsün istediğimde, seçenek 650F ile 500R kalıyor. Bilemiyorum valla. Neyse borçları bitireyim de, 250R'yi satınca bakarız. Olmadı gelir senin motoru incelerim
    Versys düşündünüz mü hiç? Euro biraz daha düşerse o da mantıklı oluyor aslında.Ulusan da düzgün esnaftır.Gerçi parça fiyatları yüksek.

merhaba arkadaşlar, foruma yeni katıldım. Kasım ayında 2016 model 4000 km.de 2. el CBR650F aldım. Motorumdan çok memnunum. 250cc den geçiş yapmak isteyenlere tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:49 ----------

[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

68charger bunu beğendi.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    2017 fiyatı 37500 biraz fazla geldi ama bu yıl kur farkından dolayı bütün markalarda çok artış olmuş sanırım.. kırmızı için sipariş verdim bugün. Forumdan çok şeyler öğrendim motorla ilgili ama 2017 de bi değişiklik olmuşmu onu öğrenemedim internettende.. mart içinde gelecekmiş ilk siparişler hayırlısı bakalım..

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 fiyatı 37500 biraz fazla geldi ama bu yıl kur farkından dolayı bütün markalarda çok artış olmuş sanırım.. kırmızı için sipariş verdim bugün. Forumdan çok şeyler öğrendim motorla ilgili ama 2017 de bi değişiklik olmuşmu onu öğrenemedim internettende.. mart içinde gelecekmiş ilk siparişler hayırlısı bakalım..
    Görüntü olarak grenaj değişik,amortisörler daha üst seviye.Motor da E4 uyumlu tork ve bg arttırılmış.95 bg 64 nm.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Hele sen 250 yi bira eskit-ondan sonra bakarık...650f titriyor ve önden sürekli zırıltı geliyor,tıpkın senin eski pulsar gibin...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Ahmetbahadır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Versys düşündünüz mü hiç? Euro biraz daha düşerse o da mantıklı oluyor aslında.Ulusan da düzgün esnaftır.Gerçi parça fiyatları yüksek.
    Kawasaki beni aşar. Parça fiyatı, servis fiyatı ıvır zıvır. Tamam en beğendiğim modelleri hep kawasaki yapıyor. Mesela sport touring de ER6F'i tek geçerim. Ama her seferinde bir kawasaki motor almaktan çekiniyorum. Mesela CBR'yi alırken de aklımda Ninja 250 R vardı, cesaret edemedim. Enduro konusunda eski KLE500 hastasıyım, ama cesaret edemiyorum.

Motosikleti
    CBR 650F
    2017 modeller mart içinde teslim edilecekmiş dediklerine göre şu zırıltıyı bazıları çok, bazıları normal buluyor birazda psikolojik olabilir sanırım.. çok rahatsız edici değilse dikkatimi çekmez. Yada bi çaresine bakarız artık. Yeni motorda değişiklik olduysa bu sesle ilgili önlem alındıysa zaten pekte kusuru kalmamış demektir.. gelince yine izlenimlerimi paylaşırım zaten. Fuarda tam karar veremediğim için çok incelememiştim.. seçimi 650f ten yana kullanınca ertesi gün istedim motoru..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:02 ----------

Egzoz tavsiyesi olan varmı acaba?

Motosikleti
    CB650F
    Honda da az düzeyde vibrasyonsuz çalışan 2 motor bloğu bulunmaktadır.bunlardan biri VFR-VRF nin kullandığı V4 800 ve Honda Goldwing dir.Hariketli parçaların hepsinde vibrasyon mevcuttur ancak önemli olan husus sizi rahatsız edip etmediğidir.650F serisi eğer anormal bir vibrasyonu olsaydı Suzuki gsx 650f ler gibi 2 senede üretimi dururdu fakat gerek Avrupa da gerek ülkemizde bir çok kullanıcı tarafından sevilerek kullanılan bir model oldu.

Ve bu konu çok önemlidir!!! 3 senedir üretilen bu model hiç bir kronik arıza vermedi..Ne motor kitleme nede yağ kaçırma veya yağ eksiltme gibi şikayetler duymadık..

servis veya yedek parça tedarik şikayeti de duymadık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Biz burayı sık takip edemiyoruz bu yüzden soru,görüş ve önerilerinizi CBR650F facebook sayfamıza yazınız.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda da az düzeyde vibrasyonsuz çalışan 2 motor bloğu bulunmaktadır.bunlardan biri VFR-VRF nin kullandığı V4 800 ve Honda Goldwing dir.Hariketli parçaların hepsinde vibrasyon mevcuttur ancak önemli olan husus sizi rahatsız edip etmediğidir.650F serisi eğer anormal bir vibrasyonu olsaydı Suzuki gsx 650f ler gibi 2 senede üretimi dururdu fakat gerek Avrupa da gerek ülkemizde bir çok kullanıcı tarafından sevilerek kullanılan bir model oldu.

Ve bu konu çok önemlidir!!! 3 senedir üretilen bu model hiç bir kronik arıza vermedi..Ne motor kitleme nede yağ kaçırma veya yağ eksiltme gibi şikayetler duymadık..

servis veya yedek parça tedarik şikayeti de duymadık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Biz burayı sık takip edemiyoruz bu yüzden soru,görüş ve önerilerinizi CBR650F facebook sayfamıza yazınız.
    teşekkür ederiz uchiha itachi kardeş

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederiz uchiha itachi kardeş
    Ne demek görevimiz 😉

esetabu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 honda cbr 650f
    600 veya 1000rrla kiyaslamiyorum ama titresim abarti degil. gayet yerinde. motor temiz. 649cc 2. vergi diliminde bu kafada baska motor yok beyler.
    o bir bebek.
    bir takim sebeplerden dolayi 3 ay ara vermistim. gecen gece temizligimi bakimimi yapip tekrar yollara koyuldum. kaskin icinde bagira bagira geziyorum. tabii ki sevinc nidalari bunlar.

he ama soyle bisey var. 37500 galiba su an fiyati. 37 biraz tuzlu fistik gibi. ben aldigimda 27ydi :D

tesekkurler...

Motosikleti
    CBR 650F
    Fiyat yüksek geldi başta fakat genel bi artış var bütün markalarda. Diğer markalarla fiyat kıyaslaması yapınca yine bu motor öne çıkıyor bence vergi avantajı ve görüntü olarak.. hemde sıralı 4 sesi başka olur o da cabası 😀

Motosikleti
    CBR 650F
    Neden bu kadar susuyo cbr kullanıcıları acaba😀[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden bu kadar susuyo cbr kullanıcıları acaba��[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------
    Shamy'nin gazabından çekindikleri için olabilir mi?
    zekeriyaimam bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    CBR 650F
    Uzaklaştırılmış yazıyo yani rahat olun gelin sohbet edelim
    dyavol-77 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)