Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 650F (Yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI
    leon99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R-İnazuma-Mt25-Fazer8
    Merhaba arkadaşlar. Şuan Suzuki İnazuma kullanıcısıyım, uzun zamandır Yamaha xj6 Diverson F modelini takip ediyorum. Ancak cbr 650 F'de abs olması nedeniyle bu modelde kafamı karıştırmaya başladı. Bu iki motoru karşılaştırsak;
    1-Yakıt?
    2-Oturuş Pozisyonu (Çok yatmak gerekiyor mu? ) ve konfor (Titreşim vs)
    3-Vergi Dilimi, yedek parça fiyatları vs.? Bu iki araçtan hangisi tercih etmeliyim, Herkese iyi sürüşler teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı leon99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Şuan Suzuki İnazuma kullanıcısıyım, uzun zamandır Yamaha xj6 Diverson F modelini takip ediyorum. Ancak cbr 650 F'de abs olması nedeniyle bu modelde kafamı karıştırmaya başladı. Bu iki motoru karşılaştırsak;
    1-Yakıt?
    2-Oturuş Pozisyonu (Çok yatmak gerekiyor mu? ) ve konfor (Titreşim vs)
    3-Vergi Dilimi, yedek parça fiyatları vs.? Bu iki araçtan hangisi tercih etmeliyim, Herkese iyi sürüşler teşekkürler.
    1-650F Yakıt tüketimi daha düşük ve daha güçlü bir motordur.Vergi dilimi saten aynı.
    2-konfor olarak 2 side aynı.Titreşim olarak 2 side aynı sayılır xj6 sürme şansım oldu.Cb/cbr 650f in grenajları fiber malzemedir,xj6 da plastik.
    3-fren sistemi 650f de biraz daha başaralı gibi abs olması baya fark ettiriyor.
    4-650f de SHOWA marka ön ve arka amortisör var oldukça konforlu ve haliyle daha başarılı sonuçta SHOWA...
    5-Servis de Yamaha da sorun yaşamazsınız ancak yedek parça konusunda Honda size sorun çıkarmayacaktır şahsen ben motorun sol grenajını 200TL ye aldım
    6-650F gerek aksesuar konusun da,gerek alım satım konusun da yeterince piyasa da yankı uyandırdı,xj6 ise ülkemiz de istenilen ilgiyi görmedi,Türkiye şartların da iyi bir durum değil.
    Ancak iki model de kendini kanıtlamış ve sizi üzmeyecek modellerdir.

leon99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R-İnazuma-Mt25-Fazer8
    Teşekkürler Konca, Yakıt tüketiminde xj6'nın daha az düşük yaktığını duymuştum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yakit azligi ve guc olarak cbr650 ondedir fakat konfor heleki titresim hususunda xj6 nin eline su dokemez, insanlari yaniltmayin, xj cok daha konforlu bir oturus, suspansiyon ve ruzgar korumasi sunar , zerre titremez yag gibi akar yolda, bunu zamaninda 650f sahibi olmus birisi olarak soyluyorum. parca ve iscilik kalitesinde 650f cok dusuk kaliyot xj6 yaninda,4 silindirbolmasina ragmen titrer grenajlar ziril ziril oter, ziriltiyi kesemezsin, gaz kelebekleride sikirdayip durur.

Japin uretimi ule tailand uretimi cok farkediyor. 650f in blok contaları bile sivi conta, herseyden maliyet odakli kisinti yapilmis. Xj6 cok daha iyi bir motosiklettir benim gozumde.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakit azligi ve guc olarak cbr650 ondedir fakat konfor heleki titresim hususunda xj6 nin eline su dokemez, insanlari yaniltmayin, xj cok daha konforlu bir oturus, suspansiyon ve ruzgar korumasi sunar , zerre titremez yag gibi akar yolda, bunu zamaninda 650f sahibi olmus birisi olarak soyluyorum. parca ve iscilik kalitesinde 650f cok dusuk kaliyot xj6 yaninda,4 silindirbolmasina ragmen titrer grenajlar ziril ziril oter, ziriltiyi kesemezsin, gaz kelebekleride sikirdayip durur.

Japin uretimi ule tailand uretimi cok farkediyor. 650f in blok contaları bile sivi conta, herseyden maliyet odakli kisinti yapilmis. Xj6 cok daha iyi bir motosiklettir benim gozumde.
    Ben xj6 nin kötü bir motor olduğunu söylemedim 2 motorun da başarılı olduğunu belirttim ancak...
    650f de nissin marka fren kaliperlerinin olduğunu,
    SHOWA marka amortisör lerinin olduğunu(SHOWA yi bilen bilir amortisör kalitesini tartışmaya bile girmeyelim.),
    Alman mali philips marka far kullandığını,
    E4 kalite onaylı stop ve aynalar kullandığını belirtmek isterim,
    Motorun fabrika çıkışlı lastikleri ne kadar sert hamurlu olsa da dunlop japon malıdır.
    Motorun üzerindeki her parça(akü hariç.) Alman veya japon menşeylidir.
    Motor bloğunun üzerine conta hariç birde sıvı contalama mevcuttur..baskı balata değimisini bizzat ben yaptım...saten sadece sıvı conta 4 silindirin basıncına dayanamaz.
    Motor Tayland mali değil honda Thailand C.O. montajlıdır,motor blogunun üzerinde kocaman japan yazar...
    650f serisinin gerek şase gerek maşa kalınlığı xj6 nin yaklaşık 2 katı büyüklüğünde dir.
    2 motor arasındaki parça kalite farkını anlamak için öyle aman aman da bir tecrübeye gerek yoktur..bu konuyu merak eden arkadaş bayiye gidip motorların üzerine oturdumu saten farkı anlayacaktır.

Bu arada 650 f çok dandik bir motor olduğu için dünyanın bir çok yerin de gerek stunt gösterilerinde gerek pistlerde görüyoruz.

Motosikleti
    CB650F
    Harun çubuk kardeşimiz 54 numaralı cbr650f motoruyla Almanya gençler yarışında 1.olmuştur kendisini tebrik eder,başarılarının devamını dilerim.
    leon99 bunu beğendi.

Emre ATICI55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300 ABS
    iyi günler cbr 650f ile cbr 600f in yeni kasası birerbir aynı ne farklı var bilen vaarmı ninja 300 den geçmek istyrmda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaslar cb 650 f in vergisi nekadar ?

mertcancbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Emre ATICI55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler cbr 650f ile cbr 600f in yeni kasası birerbir aynı ne farklı var bilen vaarmı ninja 300 den geçmek istyrmda
    600f 2013 yılına kadar üretildi daha sonra yerini 650f'e bıraktı.600f daha sportif bir makina idi, yanılmıyorsam 103 bg gibi bir gücü vardı.650f ise güç olarak kısılmış ve torku arttırılarak alt ve orta devirlere yayılmış bir motor.Haliyle daha ekonomik hale gelmiş.Görüntü olarak ikisi de spor fakat 600f biraz daha keskin hatlara sahipti denilebilir.

Alıntı sezer109 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar cb 650 f in vergisi nekadar ?
    243 tl senelik vergisi.
    sezer109 bunu beğendi.

esetabu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 honda cbr 650f
    senlendirelim suralari. 2015 yazi. ucmakderelerden sizlere gelsin.

Pizza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GS500
    Honda 2017 de CBR 650F ve CB 650F modellerini yenilemiş. Euro4 uyumlu ve de 90HP
    CB 650F in kafa tasarımı da değiştirilmiş.

http://overdrive.in/news/eicma-2016-...650f-for-2017/

Motosikleti
    Honda CB650F
    Merhaba arkadaşlar, bende 20 gün önce kadar aranıza katıldım. Hepinize kazasız belasız sürüşler, motordan çok memnunum fakat bazı sorularım var, yardımcı olursanız çok sevinirim.
    1-Alternatör kapağında ufak çizik var en kolay nasıl kapatabilirim?
    2-Aynalarda belli devirde titreşim oluyor bunu nasıl çözebilirim?
    3-Egsoz borularını nasıl parlatabilirim?
    4-Düşük hızlarda sanırım önde ki plastiklerden harıltı falan geliyor bu normal midir?
    5-İstanbul da uygun aksesuar satan bi yer var mıdır?
    6-Birde orjinal sağ manete ihtiyacım var, elinde çıkma vs olan varsa ulaşabilir.
    Daha önceden sorulduysa bunlar kusuruma bakmayın şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    yamaha mt 25
    arkadaslar slm motorun orjinal egzozunu bozmadan abartı olmayan bır sesi nasıl alırız

Motosikleti
    yamaha mt 25
    Alıntı cbulutgenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar slm motorun orjinal egzozunu bozmadan abartı olmayan bır sesi nasıl alırız
    hoba.......

Motosikleti
    yamaha mt 25
    Alıntı cbulutgenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoba.......
    hoopppp....

Motosikleti
    Yamaha mt 09
    Merhaba arkadaşlar uzunca zamandır forumu takip ediyorum 35000 km cbr 250 kullandım geçen yıl ocakta sattım şimdi 600 cc 4 silindirli bir makina bakıyorum 650f düşünüyorum foruma uzun bi süredir yorum yapılmıyor 2017 model alan varsa yorum yapabilirmi bide motoru alan herkes satıyor galiba aldığıma pişman olacağım bir motor almak istemiyorum yardım ve yorumlarınıza çok ihtiyacım var teşekkürler.

garaguru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    2017 cb 650 f ne zaman gelecek Türkiyeye, bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    CB650F
    Yeni gelen arkadaşlara hoşgeldiniz diyorum..form sayfamız ölüdür sebebine gelince tartışmalar,aksesuar ve yardimlasmalar facebook ve 650F watsapp grubumuz dan yapılmaktadır hatta yazın 650 F kullanıcıları olarak buluşma ayarlamaya çalışıyoruz...Bir çok model ve markayla tartışma konusu oldu ama 650F alıpta ben pişmanım diyen olmadı tavsiye ediyorum iyi günler dilerim..🙂

Motosikleti
    Yamaha mt 09
    Hocam benide alırmısınız watsapp grubuna sorucaklarım çok fazla 😬

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:20 ----------

Numaram 0538 456 60 22

Motosikleti
    Yamaha mt 09
    Arkadaşlar bilgi yardımınıza çok ihtiyacım var birisi dönüş yapabilirmi !!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)