Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
93. sayfa BirinciBirinci ... 4383919293

Honda CBR 650F (Yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı murattatoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motor sehpam var ancak sehpaya almak için arkaya 2 tane tutamaç gibi yuvarlak bir şey takılıyordu sehpaya almak için. Onu nereden alabiliriz hepsi uyumlu mu acaba ?
    O tutamaçlar kaldırma takozu diye geçiyor internette ama onları motora takacabileceğin yuva yok motosiklette. Sehpa için L aparat bulman gerekiyor arka maşadan kaldırmak için.
    Arka aks demirine bak vida girecek diş deliği var mı diye. Var ise 6mm kaldırma takozu uyar oraya ama sağlam olur mu bilmem.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    murattatoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla RS660
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O tutamaçlar kaldırma takozu diye geçiyor internette ama onları motora takacabileceğin yuva yok motosiklette. Sehpa için L aparat bulman gerekiyor arka maşadan kaldırmak için.
    Arka aks demirine bak vida girecek diş deliği var mı diye. Var ise 6mm kaldırma takozu uyar oraya ama sağlam olur mu bilmem.
    yok maalesef ben cbr 650f i sehpaya kaldırmak için aparat almam lazım ama bulamadım bilen var mı ?
    TATOĞLUBİLİŞİM

murattatoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla RS660
    arkadaşlar 2017 cbr 650F için hangi yağ almalıyım ? 10w30 mu yoksa 10w40 mı ?

Motosikleti
    Honda CB 650F
    arkadaşlar 2017 cbr 650F için hangi yağ almalıyım ? 10w30 mu yoksa 10w40 mı ?
    Kitapçıkta 10w30 yazıyor ama 10w 40 da kullanabilirsin. Ben 10w40 kullanıyorum hava sıcaklığından dolayı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:40 ----------

Bu arada benim cb 650f rolantide çalışırken benzin tahliye hortumundan benzin atıyor sürekli. Yakıt ortalaması 9.2 ye fırlıyor. Sürmeye başlayınca 7 ye kadar düşüyor. Sorun sizce ne olabilir? Önümüzdeki hafta bujileri değiştiricem bujilerden dolayı olabilir mi? Yakamadığı benzini tahliyeden atma gibi vs.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:43 ----------

yok maalesef ben cbr 650f i sehpaya kaldırmak için aparat almam lazım ama bulamadım bilen var mı ?
    https://www.mototarz.com/motosiklet-...parati-l-24688

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    L aparat kullanman senin için daha maliyetsiz olacaktır L aparat oem dir. ama bizim motorlarlarda sehpadayken bir tarafa eğimli duruyor. daha doğru benim gibi gp kompozitten almış ve deneyimlemiş olanlar için söylüyorum onlarda benim gibi sehpadayken motor sağa daha çok yatık olduğunu söylüyorlardı. sehpadan olabilir bilmiyorum. o bahsettiğiniz vida gibi parça bizim motorlarda yok ama zincir gergisine bundan takarsan olabilir. bende bunun kırmızısından var.

Motosikleti
    Honda CB 650F
    2016 cb 650f motorumda 4 bin devirden sonra metal sürtme sesi geliyor. Belli devir aralığında mı yapıyor diye denemek için deviri bir kez yükseltmeyi denediğimde de yığılma yapıp yağ lambasını yakıyor. Şu aralar iş yoğunluğundan dolayı servise gidemiyorum. Sizce subap ayarı mı istiyor yoksa krank mı gidici. Ses zincirin metale sürtmesi gibi aynı.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    2016 cb 650f motorumda 4 bin devirden sonra metal sürtme sesi geliyor. Belli devir aralığında mı yapıyor diye denemek için deviri bir kez yükseltmeyi denediğimde de yığılma yapıp yağ lambasını yakıyor. Şu aralar iş yoğunluğundan dolayı servise gidemiyorum. Sizce subap ayarı mı istiyor yoksa krank mı gidici. Ses zincirin metale sürtmesi gibi aynı.
    Yağ pompa arızası da olabilir. Durum kritikleşip diğer parçalara da zarar vermeden bir yetkili servise gitmeniz doğru olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

Kitapçıkta 10w30 yazıyor ama 10w 40 da kullanabilirsin. Ben 10w40 kullanıyorum hava sıcaklığından dolayı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:40 ----------

Bu arada benim cb 650f rolantide çalışırken benzin tahliye hortumundan benzin atıyor sürekli. Yakıt ortalaması 9.2 ye fırlıyor. Sürmeye başlayınca 7 ye kadar düşüyor. Sorun sizce ne olabilir? Önümüzdeki hafta bujileri değiştiricem bujilerden dolayı olabilir mi? Yakamadığı benzini tahliyeden atma gibi vs.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:43 ----------

https://www.mototarz.com/motosiklet-...parati-l-24688
    Depoyu tam doldurmayın, depo içinde gözle gördüğünüz o üstteki sac kısımı yakıt miktarı geçmesin. Aksi halde park halinde veya en ufak eğimde, orta sehpadan indirirken dahi yakıt tahliyesinden atacaktır. Sorun bu değil ise depo havalandırması tıkanmış olabilir.
    ...

Motosikleti
    Honda CB 650F
    [QUOTE='Kural [ Z ];4642562']Yağ pompa arızası da olabilir. Durum kritikleşip diğer parçalara da zarar vermeden bir yetkili servise gitmeniz doğru olur.[COLOR="Silver"]
    Sıkıntı yağ pompasındaymış. Dün motor çalışmayınca zorlamadan tanıdık servise götürdüm. Eski honda servisi ustası. Motor dönmüyor kitlemiş de olabilir egzantrik zinciri de sıkışmış olabilir açmak lazım dedi. Salı gününe kadar akbil basıcaz.
    Alper600RR bunu beğendi.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=Beto87;4642671]
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ pompa arızası da olabilir. Durum kritikleşip diğer parçalara da zarar vermeden bir yetkili servise gitmeniz doğru olur.[COLOR="Silver"]
    Sıkıntı yağ pompasındaymış. Dün motor çalışmayınca zorlamadan tanıdık servise götürdüm. Eski honda servisi ustası. Motor dönmüyor kitlemiş de olabilir egzantrik zinciri de sıkışmış olabilir açmak lazım dedi. Salı gününe kadar akbil basıcaz.
    Bizim Motorlarda kronik yap pompası arızası var.
    motor kaç binde.

Motosikleti
    Honda CB 650F
    [QUOTE=Alper600RR;4642679]

Bizim Motorlarda kronik yap pompası arızası var.
    motor kaç binde.
    30 binde. İlk aldığımda bir kaç kez yağ ışığı yanıp hemen sönmüştü. Risk etmemek için yağ pompası ve egzantirik zinciri almıştım ama taktırmaya zaman bulamadım. Haftaya yıllık izinde değiştirecektim. Nasip değilmiş.
    Bu kronik yağ pompası sorununu ilk kez senden duydum. Sağolsun kimse yazmamış önceden tavsiye isteyenlere. Servis ve satan kişi de söylemedi.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Şuan 4. Cbr 650F i mi kullanıyorum,2 tanesi 2014 modeldi,2 taneside 2016 model,hiçbirisindede yağ pompası arızası yaşamadım. Hep aldım 1 er sene kullandım,şuanki 4. Cbr650f imi 1 ay önce aldım

2023 Honda 650R arka teker kaldırıcı bulamadım.Bilen kullanan varsa yardımcı olabilirmi.
    Honda 650r uyumludur yazmıyo nasıl bilicem
    Universal yazıyo hepsine uyumlumudur acaba.
    Yamaha R25 kaldırma yüzüğü vardı 650R da da yüzükmü var maşadan kaldırma diye gördüm.
    Maşadan mantıklı geldi bilen varsa yardımcı olabilirmi.
    Gp kompozit’in var 650R uyarmı univarsal yazıyo

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı BmwM6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2023 Honda 650R arka teker kaldırıcı bulamadım.Bilen kullanan varsa yardımcı olabilirmi.
    Honda 650r uyumludur yazmıyo nasıl bilicem
    Universal yazıyo hepsine uyumlumudur acaba.
    Yamaha R25 kaldırma yüzüğü vardı 650R da da yüzükmü var maşadan kaldırma diye gördüm.
    Maşadan mantıklı geldi bilen varsa yardımcı olabilirmi.
    Gp kompozit’in var 650R uyarmı univarsal yazıyo
    Arka maşaya boyuna göre kaldırma sehpasını ayarlıyorsunuz ve kullanabiliyorsunuz.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan 4. Cbr 650F i mi kullanıyorum,2 tanesi 2014 modeldi,2 taneside 2016 model,hiçbirisindede yağ pompası arızası yaşamadım. Hep aldım 1 er sene kullandım,şuanki 4. Cbr650f imi 1 ay önce aldım
    hocam sürekli aynı motoru neden değiştirip duruyorsunuz

REKLAM ALANI
93. sayfa BirinciBirinci ... 4383919293

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)