Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CRF250L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Motorunuzu kullandim pek de begenemedim yauw gaz tepkimeside ivmelenmeside pek tatmin etmedi acikcasi daha iyi sonuçlar bekliyordum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı VlknDnmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu arada acaba şasesi yamulan arkadaş resim atabilirmi gerçekten çok merak ettim biraz olsun mukayese edebilirim yada önlemimi alırım en azından...
    valla sasesi yamulan arkadas baska sayfaya yazmıstı, onun mesajını buraya ben kopyaladım

yeni uye olmus sayılır ama bu sayfada hiç msj ı yok

Arkadaşlar merhabalar ,
    250 cc sinifina geçerken klx 250 ve crf 250 arasinda mekik dokuyorum forumlardaki butun yorumlari okudum diyebilirim fakat ulkemizde kim hangi markayi kullaniyorsa onun en iyisi oldugu dusundugu icin objektif bir yorum bulamadim bunun dışında crfnin klx e gore torku dusuk oldugu soyleniyor böyle bişi var mi? Klx kullanma imkanım oldu fakat crf yi malesef süremedim eğer varsa basit disli degisimi modifikasyonu ile bu fark kapanir mi?
    Cok tesekkur ederim..
    Saygılar.

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ Syanur

Honda AX-1'e baktım da Canon AE-1 gibi birşey.
    Yani yıllar da geçmiş olsa bakınca heyecanlanıyor insan...
    8500d/dk 29HP gerçekten 88yılını özlemle anasım geldi

Malesef normal olan bir şey olduğunda mükemmel gibi algılıyoruz dediğin gibi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

Olumsuz dikkatimi çeken bir özelliği KLX ve WR'den yaklaşık 10'ar kilo daha ağır.
    Sana KTM alacağız 990 Super Duke sonra beraber gazlıyacağız

ilkeronat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS
    ikisini de kullandim, halen kullanan arkadaslarim var. her iki motosiklet de iyidir. arada cok fazla fark yok. ikisi de kolay kolay yari yolda birakmaz. bariz soyle ustundur ya da kotudur denecek kadar fark yoktur aralarinda. birbirlerine karsi ustunlukleri ve zayif yonleri elbette vardir ama goz ardi edilebilecek kadar. enduro yapacaksaniz ikisi de amaca uyar.

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla sasesi yamulan arkadas baska sayfaya yazmıstı, onun mesajını buraya ben kopyaladım

yeni uye olmus sayılır ama bu sayfada hiç msj ı yok
    Merhaba burayada paylasicam fotograflari bir kac saat sonra.Yoldayim suan telefondan takip ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:48 ----------

Fotoğrafları KLX WR CRF karşılaştırma konusunda paylaştım
    cenkito bunu beğendi.

Alıntı ilkeronat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikisini de kullandim, halen kullanan arkadaslarim var. her iki motosiklet de iyidir. arada cok fazla fark yok. ikisi de kolay kolay yari yolda birakmaz. bariz soyle ustundur ya da kotudur denecek kadar fark yoktur aralarinda. birbirlerine karsi ustunlukleri ve zayif yonleri elbette vardir ama goz ardi edilebilecek kadar. enduro yapacaksaniz ikisi de amaca uyar.
    Öncelikle teşekkür ederim yorumunuz için , benim derdim evden işe gideyim haftasonlarıda arkadaşlarımla azıcık eğlenelim . arkadaşlarım klx 250 kullanıyor maddi yönden dolayı crf 250 bana çok güzel geliyor ama klx sahipleri crf yi sürekli üvey evlat gibi kötüledikleri için kafamda soru işareti kalıyor ..

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    http://www.facebook.com/groups/143419699166862/
    cenkito bunu beğendi.

VlknDnmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l>cbr250r>Tvs apache150>Wind hunter150
    Alıntı arg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle teşekkür ederim yorumunuz için , benim derdim evden işe gideyim haftasonlarıda arkadaşlarımla azıcık eğlenelim . arkadaşlarım klx 250 kullanıyor maddi yönden dolayı crf 250 bana çok güzel geliyor ama klx sahipleri crf yi sürekli üvey evlat gibi kötüledikleri için kafamda soru işareti kalıyor ..
    Asfaltta yoğun kullanıcaksanız crf daha ideal...

Alıntı VlknDnmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asfaltta yoğun kullanıcaksanız crf daha ideal...
    Çoğunlukla asfaltta kullanacağım fakat haftasonlarıda arkadaşlarımdan geri kalmak istemiyorum , bunu söylememin nedeni (Tabiki sürücü etkeni olabilir )Crf leri sürekli arkalarda yada rampalarda zorlanırken görüyorum doğrumudur ?

Teşekkürler.

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Crf ağır araziye gelmez, şasi yamulur, sekman kaçırır vss. Arazi için wr250,klx250 iyidir. Bozuk yolda kullanılmayacaksa, cbr250 konforsuz geliyorsa wr250 ve türevlerine 15bin vermektense crf250 alınabilir.

Alıntı Ahmet Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Crf ağır araziye gelmez, şasi yamulur, sekman kaçırır vss. Arazi için wr250,klx250 iyidir. Bozuk yolda kullanılmayacaksa, cbr250 konforsuz geliyorsa wr250 ve türevlerine 15bin vermektense crf250 alınabilir.

Şasi mi ? yamulur .. korkutmayın beni : )

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Şasi mi ? yamulur .. korkutmayın beni : )
    sorunun cevabı

http://www.motosiklet.net/forum/mark...rma-8.html#141

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/kaza...-degildir.html
    Carbondioxid ve Ahmet Abi bunu beğendiler.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Kuyruğu vurunca sadece subframe eğilmiş. Bence büyütecek bir durum yok. Kuyruk üzerine yandan ağır darbe alırsa yamulması normal. Gidona alınan darbe ile o kısmın eğilmesi mümkün değil. Mutlaka motor havalanmış ve kuyruk üzerine düşmüş. Kaynak ile tamir edilebilir ve hatta sağlamlaştırılabilir. Arkaya ağır çanta takanların da bu tip kazalarda subframe eğmeleri bence kaçınılmaz. ADVRIDER da da bir kaç kişi subframe i eğip takviye yaptırmışlar.

Şasemiz iki parça, ön alt kısım ana şase, arka kuyruk kısmı ise subframe diye adlandırılıyor. Arka ince görünsün ve Hasar gördüğünde kolay tamir edilsin diye bu yol seçilmiş. Honda sitesinde öyle diyor.

http://world.honda.com/CRF250L/chassis/page02.html
    spil444 ve dockerengin bunu beğendiler.

spil444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx 250
    gidonla beraber kuyruk aynı anda ana şase bölümü boşta kalacak şekilde düşme gerçekleşmiş olmalı gidonda bu yüzden yamulmuştur garanti kapsamasa bile kusur olmama ihtimali yüksek bence büyütecek birşey değil zaten düşmek için yapılmış bir motorda değil granajlar bile sert kaliteli malzemeden yapılmış.başka bir forumdada yan yatma sonucu ayak pedi,nin ana şaseyi göçürdüğünü akumuştumbence bu endişe verici...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Sonuçta "motor sağa çekiyor bariz" diyor arkadaş. Yani sorunu büyütmeye gerek yok, zaten sorun büyük...
    cenkito bunu beğendi.

spil444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx 250
    motor çekiyorsa olay kuyrukta değildir ozaman.

Arkadaşlar herkese merhaba ben crf 250 mi yeni aldım ve kullanmayı yeni ögreniyor olmama ragmen kisa surede alistim. Simdi sizlerle tanismak ve gezi gruplarina katilmak istiyorum.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Syanur, motorun oturduğun kısmı eğildiğinde motorun düz mü eğri mi gittiğini nasıl anlayacaksın ki? En azından motorun bu kısımları alüminyum değil ve kaynakla parça ekleyerek sağlamlaştırılabilir. Zaten honda bu parçanın dayanıklılığı için 2 kişi artı 5 kg yük demiş. Grenaj çizilmesin diye yan koruma takanlar var, ya düşünce ana şaseyi eğerlerse düşünüyorlar mı acaba ? Gidip arka bagaj takarsak, iki kişi binersek de taşımayabilir. Bu parça Alüminyum olsa tamiri de mümkün olmazdı. Aynı şekilde aynı sınıfta hangi motor olursa olsun o kısım eğilebilir. Eğilsin değişebilsin masraf açmasın diye öyle bir şey yapmışlar. Ama servis tutup 2000 lira tamir parası isterse ben de kıyameti kopartırdım şahsen. Sub-frame denilen parçanın maksimum parça işçilik 300 lira tutması lazım bana göre. O da eğilmiş, kırılmamış, yani kaynakla düzeltilebilir. Yurt dışında da benzer kazalar yaşanıyor ama motor ucuz, parça ucuz , servisin zihniyeti farklı.

http://www.gt-rider.com/thailand-mot...e-repair-shops

http://advrider.com/forums/showthrea...23409&page=408
    35emre35 bunu beğendi.

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı spil444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı spil444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen
    koltuğu ve plakalığı tutan üçgen şasinin yamulması(kaldıki resimdeki yamukluk neredeyse belli bile değil) sağa yada sola çekme yaptırmaz.
    çekme var ise arka beşik yada ön kavallarda aramak lazım sorunu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Syanur, motorun oturduğun kısmı eğildiğinde motorun düz mü eğri mi gittiğini nasıl anlayacaksın ki? En azından motorun bu kısımları alüminyum değil ve kaynakla parça ekleyerek sağlamlaştırılabilir. Zaten honda bu parçanın dayanıklılığı için 2 kişi artı 5 kg yük demiş. Grenaj çizilmesin diye yan koruma takanlar var, ya düşünce ana şaseyi eğerlerse düşünüyorlar mı acaba ? Gidip arka bagaj takarsak, iki kişi binersek de taşımayabilir. Bu parça Alüminyum olsa tamiri de mümkün olmazdı. Aynı şekilde aynı sınıfta hangi motor olursa olsun o kısım eğilebilir. Eğilsin değişebilsin masraf açmasın diye öyle bir şey yapmışlar. Ama servis tutup 2000 lira tamir parası isterse ben de kıyameti kopartırdım şahsen. Sub-frame denilen parçanın maksimum parça işçilik 300 lira tutması lazım bana göre. O da eğilmiş, kırılmamış, yani kaynakla düzeltilebilir. Yurt dışında da benzer kazalar yaşanıyor ama motor ucuz, parça ucuz , servisin zihniyeti farklı.

http://www.gt-rider.com/thailand-mot...e-repair-shops

http://advrider.com/forums/showthrea...23409&page=408
    neeeee 2000tl mi istemişler. kırık veya çatlak yok, hafif bükülmüş sadece, düzeltmek çok kolay.

resimdeki gibi koltuk ve kuyruğu söküp sağ taraftan uzunca bir boru sokulup, aşağıya doğru çok hafif bir güç uygulayarak 2dk da düzeltebilirsiniz.
    2000tl mi isterim haaa :
    cenkito ve GaCCaLL bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler