Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CRF250L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Valla dediğiniz doğru, sadece kuyruk yamulsa çekme yapmaması gerek. Motorun düz gittiğini de şuradan anlarız, ister oturduğunuz yer yamuk olsun ister siz düz seleye yamuk oturun, gidonu serbest bırakıp gaz açtığınızda motorun düz gitmesi gerek. (yamuk oturcam diye motordan aşağı sarkmak yok ama )
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaslar benim crf ne takla atti nede kuyruk uzerine dustu.camurda cukura girdim motoru biraktim motor camurun icine sol tarafina benden sonra devrildi.Gidon harici hicbir iz yok.Acikcasi gidonda kaynak yerinden atti ve egildi.
    yani cok hizli olsam sasi den once jant,ne bileyim motorun etrafindaku parcalatin en azindan bazilarinin yamulup hasar gormesi lazim degil mi?
    Herneyse,benimde uzuldugum nokta buydu.inanilmaz,2050 tl masraf cikti.niye?sozde offroad yapiorum hard degil hurd degil.
    Honda Power of Nightmares...
    cenkito ve Carbondioxid bunu beğendiler.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    oyesilay bu masrafın dökümünü ayrıntılı olarak yazabilir misiniz. Parça numaralarıyla birlikte. Bir kıyaslama yapabiliriz. Bahsettiğim gibi arka kuyruk subframe inin parça listesi fiyatı 118.92 dolar. Gidonun yenisi 14.45 dolar. İnanmayanlar bakabilirler. Bu masrafın içinde ne kadar işçilik var gerçekten merak ettim.

http://www.hondapartshouse.com/oempa...54be213c/frame

http://www.hondapartshouse.com/oempa...bar-top-bridge
    35emre35 bunu beğendi.

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    cenkito, gezgin26 ve polo34 bunu beğendiler.

arka kuyruk için 300 küsür,ön maşa için yanlış hatırlamıyorsam 1.500 küsür işçilik 2.050 tl net bunu hatırlıyorum.
    Sanayide kuyruğu düzelttim hiçbir sıkıntı kalmadı ayrıca.60tl masraf.zaten ön maşayı yamultacak kadar sertde girmedim.neye göre değişmesi lazım dediler,anlamışta değilim.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Geçmiş olsun ucuza probleminizi çözdüğünüze sevindim.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Istanbul'dan bir abimiz.

https://www.facebook.com/photo.php?v=632207623495826

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

Arkadaşlar bu arada şu vites milinin kırılma olayı kafama takıldı. Arkadaşlarla biraz konuştuk ve vites pedalının katlanmadığı için düşmelerde yaşanan baskının direk mile iletilip buna yol açtığını düşünüyoruz. Crf'nin bir dual purpose olmasına rağmen neden böyle bir saçmalık yapıldığını da anlamıyorum. Bir arkadaşım yurt dışından katlanabilir vites pedalı getirdi ama o da Crf'ye uymadı. Biraz yamultup şekil verip takmayı deneyeceğiz. Takabilirsek burada paylaşırım.

Bu arada ek olarak abim ve arkadaşlarımın devamlı araziye girmelerine rağmen ikisi de bu vites mili problemini yaşamadı. Bunu da iki motorda da karter koruma olmasına bağlıyorum. Aklıma başka birşey gelmiyor

cenkito ve 35emre35 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700

e bay de 50 tl civarına böyle bir vites kolu bulunabilir. Daha ucuzları da var , mil kırılma olasılığını azaltır. Ayrıca katlanan debriyaj ve fren manetleri de var, elcik koruma almadıysanız onlar da işe yarar.
    cenkito ve dockerengin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNj...Vk!~~60_12.JPG

e bay de 50 tl civarına böyle bir vites kolu bulunabilir. Daha ucuzları da var , mil kırılma olasılığını azaltır. Ayrıca katlanan debriyaj ve fren manetleri de var, elcik koruma almadıysanız onlar da işe yarar.
    Bunlardan biz de aldık ama Crf'ye olmadı. Vites kolu alacaksanız kendi vites kolunuzun yamukluğuna bakıp öyle alın. Bizim sipariş ettiğimiz vites kolu orjinaline göre daha az oval çıktı. Şimdi onu eğmeyle uğraşıcaz.

Bizim apachi'nin vites kolu sanırım aradığınız şey, eklemli ancak ölçüleri nedir, nasıl temin edilir bilgim yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:19 ----------

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ya şu basit vites kolunu niye esirgemişler bu motordan ?? Çok afedersiniz ama tüküreyim böyle dual purpose anlayışına !
    35emre35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya şu basit vites kolunu niye esirgemişler bu motordan ?? Çok afedersiniz ama tüküreyim böyle dual purpose anlayışına !
    Tükür valla abi haklısın.

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    asya motorun vites kolunu taktım 15tl

kırmızı siyah olan şık durmuş ama pedala uzak kalmış gibi geldi bana

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı oyesilay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kırmızı siyah olan şık durmuş ama pedala uzak kalmış gibi geldi bana
    yaklasık iki resimde de pedel honda nın N il D arasında bitiyor uzunlukları aynı olmasada aynıya yakın duruyo

belki 0.5 cm kadar fark olabilir uzunluklarında

tabi çekimler aynı acıdan olmadıgından net belli değil

dockerengin bunu beğendi.

ibo677 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600e
    Herkese selamlar crf kullanıcılarına sormak istediyim bir konu var dün itibariyle bende crf sahibi oldum 50 km kadar kullandın,hız göstergesi 10 km fazla gsteriyor,sizler böyle bir sorun yaşadınızmı?

Motosikleti
    Alıntı ibo677 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar crf kullanıcılarına sormak istediyim bir konu var dün itibariyle bende crf sahibi oldum 50 km kadar kullandın,hız göstergesi 10 km fazla gsteriyor,sizler böyle bir sorun yaşadınızmı?
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsınız inşallah. Motoru sıfır mı aldınız? Ön dişli yada arka dişli değişmiş olabilir mi? Gerçi orjinal dişlileriyle de hızı yanlış gösteriyor olabilir ben hiç başka şekilde denemedim.
    cenkito bunu beğendi.

ibo677 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600e
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsınız inşallah. Motoru sıfır mı aldınız? Ön dişli yada arka dişli değişmiş olabilir mi? Gerçi orjinal dişlileriyle de hızı yanlış gösteriyor olabilir ben hiç başka şekilde denemedim.
    Sağol Enngin motoru ikinci el aldım 1800 km de dişli değişmiş gibi değil,olduki üç motor birlikte denedik hem xıda hemde gidiln yol %10 fazla

ÖMER FARUK İ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Retired Rider
    Ben yazın xj6 diversion ile denemiştim birebir aynıydı. 1 araba 1 motor Karadeniz gezisi yaptık orda da toplam km'de bir değişiklik yoktu.

MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Arkadaşlar iyi akşamlar. Crf nin göstergesini nerden en ucuz bir şekilde temin edebiliriz.
    Thenighthawk ın paylaştığı linkte buldum. 200 dolar civarı bişey galiba. Bu siteden daha önce alışveriş yapan oldu mu?
    http://www.hondapartshouse.com/oemparts/a/hon/5053e489f870021c54be211e/speedometer

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler