Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CRF250L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kaanaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250
    Burada iki tane apachi var. 27 ve 17 hp olanlardan. 27 hp olan gayet güzel güçlü ben beğendim ama sıfırı 7.500 tl bildiğim kadarıyla onun yerine az daha koyup Crf, klx bişey alırım. Apachi plakasız birde. Arazide önemli değil pek ama plakalı motor varken plakasızı tercih etmem şahsen. Yada şöyle bir wr alırdım heralde. Üzerinde ciddi pazarlık yapılabilir gibi.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yamaha-wr-250-r-138917615/detay

Yada forumdan bi Klx. Dikkatli okuyun, çok çok mantıklı bi motor aslında. Kaçmaz hatta.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-eksiksiz-klx250-yedekleriyle-birlikte-146289730/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Apachi nin xz250 rm modeli var yani plaka çıkan 4 valf(27hp) distrübütör fiyatı düşürdü pazarlık yapılmamış hali ile 8000 fiyat çekiyor crf250l serisi hakkında burda da sormuştum kıyaslayabilen oldumu diye cevap gelmedi. Uşakta bi arkadaşımız 2 motorada sahip artılarını eksilerini söyledi crf pek cazip gelmemişti zaten. Ki ikinci el rodajının nasıl yapıldığını bilmediğim makinaya para vermektense sırf bu japon malı diyerek(ki zaten artık firmalar 250cc ve altı motorlarını çinde tayvan da v.s yaptırıyor) sıfır apachi almayı tercih ederim
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-ucuz-saglam-2010-140518623/detay/?favorite=1
    dayımın yorumu bir harika..

kaanaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apachi nin xz250 rm modeli var yani plaka çıkan 4 valf(27hp) distrübütör fiyatı düşürdü pazarlık yapılmamış hali ile 8000 fiyat çekiyor crf250l serisi hakkında burda da sormuştum kıyaslayabilen oldumu diye cevap gelmedi. Uşakta bi arkadaşımız 2 motorada sahip artılarını eksilerini söyledi crf pek cazip gelmemişti zaten. Ki ikinci el rodajının nasıl yapıldığını bilmediğim makinaya para vermektense sırf bu japon malı diyerek(ki zaten artık firmalar 250cc ve altı motorlarını çinde tayvan da v.s yaptırıyor) sıfır apachi almayı tercih ederim
    Crf biraz daha uysal aslında Klx ve Wr'ye göre. Grenajlarından bile farkedilir zaten yan yana koyunca anlaşılıyor. Klx'in kompresyonu biraz daha yüksek vs vs vs. Daha yeni olduğu iiçin ikinci el Crf pek yok. Klx baya var. Birde alıp hiç kullanmayıp satılan Klx'ler var fiyatlarıda makul. Onların yanında bizimkiler nasıl satılacak bilmiyorum :D

Apachi ve diğer markalar için şöyle bir örnek verebilirim mesela her pazar araziye gidiyoruz ekipcek. Crf, Klx, Wr, Gasgas. Bunun dışında Apachiler, ramzeyler, kuba, asya, yuki motorlar var. Her gittiğimizde illaki bişeyler oluyor. Hatta Apachi bir buçuk aydır her hafta sorun çıkarıyor. Hakkını vermek lazım güzel gidiyor ama uğraşmak istemem şahsen, masrafından ziyade keyfimi kaçırmasın diye.

Crf uzun vadede ne kadar sağlamdır bilmiyorum ama Klx fazlasıyla sağlam, Crf'de üzmez. Arazide Apachiyle baya bi haşır neşir olduk, söktük taktık. Malzeme kalitesi bi çinliye göre çok iyi ama japona alternatif olur mu tartışılır. Bi ara apachi almayı düşünmedim desem yalan söylerim
    cenkito, LewisHine ve blamir bunu beğendiler.
    2009' Kawasaki Klx 250

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Ya birde şöyle birşey var aslında.. Bi çinliye ver parayı sana sıfırdan insan yapsın derler Ülkemize şimdiye kadar sağolsunlar hep ucuz çin malı sokup üzerinden yüksek kar etme amacı güttükleri için çin malının adı çıkmadı değil. Tabiki şuan giren ürünlerde japonlara alternatif olur yada onlardan üstündür diyecek değilim ama şansımı crf yada klx den değil apachiden yana kullanıyorum. Bizımla diğılsın crf/ klx

merkezkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X Crosstourer
    bayiden pazarlikla anahtar teslim bir crf icin tahmini alabilecegim sifir motor fiyati ne olur arkadaslar. hedef tespit edip taaruza gecmeyi planliyorum

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    evet arkadaslar plotajın önemi:
    aynı yer, aynı motor, farklı sürücü

35emre35, LewisHine, Syanur ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

ucanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha wr 250 r
    cross motorlar gerçekten çok keyifli
    arazideki mücadele ve macera keyfini asfaltta yakalamak çok zor
    bu hafta da araziye çıkamadık eski videolarla idare edelim

cenkito, dockerengin ve polemos bunu beğendiler.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Ben denemedim ama bizimkiler de çıkıyormuş

https://www.youtube.com/watch?v=NARRcaiZVCg

Bu arada kışın ben motoru kullanmıyorum. Sehpa falan da yok. Ne yapmak lazım. Yan ayakta dura dura tekerler hasar görür mü?

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    motor sadece gemlikte yarışmıştır. spesyal makina alacağı için satışta
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-daha-dolusu-yok-amerikan-yapim-crf-250l-stage-2-147239649/detay

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Alıntı 35emre35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-daha-dolusu-yok-amerikan-yapim-crf-250l-stage-2-147239649/detay
    Amerikadan ithal ettim diyor ama biraz fazla sallamış. Hepsini bende ithal ettim ve çok daha ucuza. FMF Egzoz nerede 1500TL arkadaş şakamı bunlar. Komple boğazı ile birlikte setini 1000TL ye alırsın. 28mm protaper full set aldım 300TL ye, gidonu, elcikleri yükseltmesi ve çene süngeri.

Bir de 15k yazmış fiyata tam evlere şenlik o paraya ne motorlar var. Gider 12-13 liraya ikinci el bir WR alırım üstünü doldururum adam gibi motorum olur. Plakalık fren stop vs demiş 700TL demiş yok artık bakmadım ama ebayda kesin 50-60 dolara vardır. Çin malı değil ingiliz. Bir aralar KLX e almıştım ama satacağım için takmadım.
    pistolpitt bunu beğendi.

VlknDnmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l>cbr250r>Tvs apache150>Wind hunter150
    Saçma sapan bi fiyat yazmış 15.000 tl nedir
    bu arada bende fmf q4 powerbomb aldım ejk almadım yabancı forumlarda çok tavsiye ediyolar fakat enjeksiyonu kurcalamak içimden gelmedi...
    Ama böylede güzel gidiyor kardeşimle kapıda iki tane cbr 250 olduğu için deneme fırsatımız oldu klasmanı farklı olmasına rağmen dağıtıyor hayvan gibi gidiyor çok aşırı sesi var umarım aynasızlarla başım belaya girmez...
    fmf çok farkettiriyor gerçekten bu arada aynaları arazida çalıya çırpıya sürtmeye uyuz olduğum için karbon fiber kapladım birde motorun ordaki kapağı böyle oldu hoşuma gitti ama....
    Daha fazlada değişiklik yapmam nisana kadar biraz sıkışıcam sonrasında kafam rahat olucak...Yazın doya doya gezerim artık :d....

edit:şimdi farkettim elcikleri keserken azcık kaydırmışım son resimde neyse artık olur o kadar malum serseri duruyor motor biraz façası bozuk olsun :D...
    dockerengin ve cenkito bunu beğendiler.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Merhaba CRF250 sahipleri

Takas yapacak CRF250L arıyorum ve buraya da yazayım dedim

2006 model 17.000 km'de Kawasaki ER-6N ile takas düşüneniniz var mı?

http://u1312.hizliresim.com/1j/m/vp46q.jpg

Hepinize kazasız ve belasız sürüşler, tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    Alıntı 35emre35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15000 tl...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerikadan ithal ettim diyor ama biraz fazla sallamış. Hepsini bende ithal ettim ve çok daha ucuza. FMF Egzoz nerede 1500TL arkadaş şakamı bunlar. Komple boğazı ile birlikte setini 1000TL ye alırsın. 28mm protaper full set aldım 300TL ye, gidonu, elcikleri yükseltmesi ve çene süngeri.

Bir de 15k yazmış fiyata tam evlere şenlik o paraya ne motorlar var. Gider 12-13 liraya ikinci el bir WR alırım üstünü doldururum adam gibi motorum olur. Plakalık fren stop vs demiş 700TL demiş yok artık bakmadım ama ebayda kesin 50-60 dolara vardır. Çin malı değil ingiliz. Bir aralar KLX e almıştım ama satacağım için takmadım.
    Söylediklerine katılıyorum. Aldığını söylediği şeyleri bol keseden fiyatlandırmış. Bir de 15.000 TL fiyat çekmiş. Neyse, milletin motoru sonuçta istediği fiyatı verir ama ilana da çıkarıyorsa eleştiriye açık olmak gerek
    35emre35 ve cenkito bunu beğendiler.
    #sürenadam

Motosikleti
    CRF 250 L
    Merhabalar formuma yeni katıldım. Crf 250L Sahibiyim. 350 KM'de Motorumla Bilgi Paylaşımınıza Ortak Olmak İstedim...

---------- Post added at 21:32 ---------- Previous post was at 21:17 ----------

artçı ile ıkınmadan hafif yokuşları 100-110 düz yol 120-130 gidiyor. tek kişi ile artçı arasında 10-15 km oynuyor. 6 vitesli motorda düz yolda kaçacak kadar gaz kalıyıor ama 120den 130a ha diye çıkmıyor
    35emre35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Az önce çekmeköyden araziden gelirken otoyolda denedim fmf+q4+powerbomb baya farkettiriyor 5.vitesde kesiciye girmeden 132 gördü 6ya takamadım trafik vardı...
    cenkito bunu beğendi.

Crf 250L modelini 1 saat kadar kullandım..
    kıyaslaması yapılamaz tabi ama şu anki xt125'ime göre çok rahat kullanımı var..
    Ve süspansiyonlarına resmen bittim..
    Motosiklete aşık oldum..
    Kullanıcıları çok şanslı..
    Keşke maddi olarak o paralara çıkabilsemde düşünmeden alsam..

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı VlknDnmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce çekmeköyden araziden gelirken otoyolda denedim fmf+q4+powerbomb baya farkettiriyor 5.vitesde kesiciye girmeden 132 gördü 6ya takamadım trafik vardı...
    132 cok iyi değer. motorunuzun ön arka dişleri orjınal mi ?
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    132 cok iyi değer. motorunuzun ön arka dişleri orjınal mi ?
    Evet hocam dişliler orjinal onlarla oynamadım sadece egzoz sistemi var stock egzoza göre bu kadar farkettireceğini düşünmemiştim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler