Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Camı eritmiştir :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Alıntı orhan899 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ne yemiş ne içmiş bu hayvan yaa...
    Kesin yakınlardaki bi yıkamacının işi kuşların suyuna müshil koyduğundan şüpheleniyorum
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    O nasıl bir kuştur kardeşim ya Navaleyi iyi toplamış tezeği aşağı salmış

ilovetechn0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    arkadaşlar hava filtresini değiştiricem k&n 650 lik efi liler için olan şu modeli bizim 250r a uyar mı sizce ? bence uyar gibi. http://www.ergurmotor.com.tr/?urun-4312 bu arada 2013 modellerde pipo ve aşırı ısınma sorununu çözdüm şuan test aşamasında motor, sorun çıkarmadan devam ederse açıklayacağım.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı ilovetechn0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hava filtresini değiştiricem k&n 650 lik efi liler için olan şu modeli bizim 250r a uyar mı sizce ? bence uyar gibi. http://www.ergurmotor.com.tr/?urun-4312 bu arada 2013 modellerde pipo ve aşırı ısınma sorununu çözdüm şuan test aşamasında motor, sorun çıkarmadan devam ederse açıklayacağım.
    O kadar para vermenize gerek var mı, bilemiyorum, tartışılır. Motorunuz zaten 2013 model. Kilometresi kaç bin oldu ki hava filtresi değişim ihtiyacı hissettiniz?

Buradaki filtre hayli hayli işinizi görecektir.
    http://www.hudsonderi.com/?urun-3413.html
    Ducati 1198SP _ RedLove

Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    temizleyip kullanıyorum ama ele alınca çok basit uyduruktan bir paça kalıyor k&n in yanında. motorun çalışma sesine de etki ediyor. zaten 7000 km de değiştirmeyi düşünüyorum. semtte aylardır süren altyapı çalışması var sürekli toz toprak yani erken değiştirsem daha iyi olacak. aynen o filtreyi de bulmuştum aradaki fark çok uçuk değer mi? değmez mi? orası elbette meçhul. deneyen varsa onlardan bir bilgi almak iyi olacak.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı ilovetechn0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    temizleyip kullanıyorum ama ele alınca çok basit uyduruktan bir paça kalıyor k&n in yanında. motorun çalışma sesine de etki ediyor. zaten 7000 km de değiştirmeyi düşünüyorum. semtte aylardır süren altyapı çalışması var sürekli toz toprak yani erken değiştirsem daha iyi olacak. aynen o filtreyi de bulmuştum aradaki fark çok uçuk değer mi? değmez mi? orası elbette meçhul. deneyen varsa onlardan bir bilgi almak iyi olacak.
    Ben 8 bin kmde filtreyi çıkardım daha ilk günkü kadar temizdi. Hava bile tutmadım. Ayrıca buradaki arkadaşlar biliyor, devamlı doğu anadoluda geziyorum yani istanbula oranla daha tozlu yollardan geçiyorum. Buna rağmen filtrem tertemiz. Sizinki nasıl kirlenmiş olabilir hayret ediyorum açıkcası.

Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    kirlendi leş gibi oldu demedim zaten 3000 de çıkarmıştım bir hava tuttum 7000 e yaklaşıyor şimdi filtre bakımından bir sıkıntım yok ama bu kadar aradaki fiyat farkının etkisi olabilir mi? sadece öğrenmek istediğim bu. bir tarafta 20 liralık parça diğer tarafta 180 liralık. 600f filtreyi değiştik k&n taktık motor açıldı resmen ses falan değişti bizim motorda da etki gösterir mi diye düşündüm ben de. k&n hava filt. hiç kullanan arkadaş yok sanırım.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Emin olun en ufak fark olmaz. Anca dynoya falan çıkarsanız %1 fark eder. Tabi takınca size psikolojik olarak iyi gelebilir. Sonuçta 30 bg 2 silindir makine. Bu makinede hava emişi o kadar önemli olsa ram air olurdu zaten.
    ilovetechn0 bunu beğendi.

Motosikleti
    HYOSUNG GT 250 R
    Arkadaşlar 2013 hyo 2000 km 100 km 25 tl yani 5 lt yakıyor devamlı şehir içi kullanıyorum birde 10 km yakın hergün dik yokuş tek kişi kullanıyorum km 0.25 krş. yakıyor ...normalmi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:01 ----------

Alıntı ZYFR55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2013 hyo 2000 km 100 km 25 tl yani 5 lt yakıyor devamlı şehir içi kullanıyorum birde 10 km yakın hergün dik yokuş tek kişi kullanıyorum km 0.25 krş. yakıyor ...normalmi?
    Sıfır aldığımda 0.17 krş yakmıştı rodajda 1000 km den sonra felaket yakmaya başladı....zaten 4-4.5 lt yaktığını söylüyorlardı....

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Kullanım tarzı çok önemli. Kendimi örnek verirsem istanbul trafiğinde beylikdüzü-topkapı arası devamlı git gel 3,8 lt yakıyordum. Gazı çeyrekten fazla açmam, 7 bin deviride çok sıkışmadıkça geçmedim. Her viteste sert gaz açarsanız 5 lt yakmak zor değil. Yada tam tersi 4 bin devirde vites değişir yada düşük devirlerde gidersenizde çok yakar.

Motosikleti
    HYOSUNG GT 250 R
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanım tarzı çok önemli. Kendimi örnek verirsem istanbul trafiğinde beylikdüzü-topkapı arası devamlı git gel 3,8 lt yakıyordum. Gazı çeyrekten fazla açmam, 7 bin deviride çok sıkışmadıkça geçmedim. Her viteste sert gaz açarsanız 5 lt yakmak zor değil. Yada tam tersi 4 bin devirde vites değişir yada düşük devirlerde gidersenizde çok yakar.
    O kadar sıkışık trafik oluyorki 3 vitese geçemiyorum. Devamlı 1-2 bundan dolayı herhalde .....yolumu değiştirmem lazım....

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Aynı durumda kullandım bende hocam. Sağlıklı bir ölçüm için hafta sonu sakin bir rotada depo doldurup yol bitiminde tekrar doldururak bir ölçüm yapmanızı öneririm.

Motosikleti
    HYOSUNG GT 250 R
    Aynı durumda kullandım bende hocam. Sağlıklı bir ölçüm için hafta sonu sakin bir rotada depo doldurup yol bitiminde tekrar doldururak bir ölçüm yapmanızı öneririm.
    Sağolasın hocam denicem;))))

Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Okadar yakmamasi lazm ama cok durkak cok erkiliyo demekki bide dusk vites olayi bizm burda hic trafik yok kirmizi isktan isiga anca durariz ben memnunm yakittan cok 2013 hyo

Motosikleti
    2010 GT250R
    Arkadaşlar evleneceğimden dolayı motosikletimi satılığa çıkardım, biraz sorunları vardı ateşlemeyle ilgili hepsini giderdim.Aldığımda 7 bin kmdeydi şimdi 15bini geçtik birlikte, genelde gaziantep izmir arası uzun yolda kullanıldı, Hepinize iyi forumlar

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-tertemiz-gt250r-bu-modelde-bu-fiyata-zor-134356358/detay/

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Biri KN hava filitresi arıyordu ama bende denk geldim öyle. Orj KN midir o konuda bir fikrim yok ama fiyat uygun.

http://www.ebay.com/itm/HYOSUNG-GT25...item232251496f

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri KN hava filitresi arıyordu ama bende denk geldim öyle. Orj KN midir o konuda bir fikrim yok ama fiyat uygun.

http://www.ebay.com/itm/HYOSUNG-GT25...item232251496f
    Bu yağ filtresi. İstanbulda normal filtreyi 5 tl ye alabiliyorsunuz, buda 9 dolar 20 tl civarı bişey ortalama düz hesap. Bence gereksiz.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Bu yağ filtresi. İstanbulda normal filtreyi 5 tl ye alabiliyorsunuz, buda 9 dolar 20 tl civarı bişey ortalama düz hesap. Bence gereksiz.
    Abi GT250R'ın direksiyonu yükseltmişsin hakimiyet nasıl oldu? Ben ybr esd kullanıyorum düz direksiyon taktım hakimiyet orj direksiyona göre çok değişti. Viraja yatıp kalkmak çok değişti bir kere. İnan dizliğim olsa yere sürtücem öyle viraj yapıyorum gören şaşırıyor
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi GT250R'ın direksiyonu yükseltmişsin hakimiyet nasıl oldu? Ben ybr esd kullanıyorum düz direksiyon taktım hakimiyet orj direksiyona göre çok değişti. Viraja yatıp kalkmak çok değişti bir kere. İnan dizliğim olsa yere sürtücem öyle viraj yapıyorum gören şaşırıyor
    Karşılaştırmak gerekirse kendi motorum dışında devamlı Tdm850 ve 1150-1200gs kullanıyorum. Onların gidonlarıda benim aldığım gidon kadar geniş hatta onların ki daha da geniş. Virajlarda eskiye göre çok daha kontrollü ve rahatım. Daha çok yatırıyorum diyemem, ama daha rahat sürüyorum. Bugün 100 km kadar yol yaptık, er5 kullandım uzun süre sonra tekrardan. Düdük kadar gidonu varmış, çok dar hiç rahat edemedim tın tın gittim huzursuz oldum. Halbuki daha önceden çok kullanmıştım o motoru ama kendi gidonumdan sonra ondaki gidon resmen rezalet. Zaten sahibide benim gidonu nerden aldığımı sormaya başladı bile
    Twin bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler