Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozzzy222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama kapalı hali güzel diye aldım ki ben bu aynaları :( Sürekli açık duracaksa işimiz zor.
    Neyse artık. 5 alyan anahtar alacağız bir tane, koltuğun altında duracak. Sallanırsa millete çaktırmadan çıkarıp sıkacaz
    içinde kaydıran pullar var onlara wd 40 püskürtüp sık vidaları birde öyle dene ama vidaya gelmesin :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    far çatladı 41 gün oldu hala bygün aradılar ayın 2 sinde gelicekmiş bir daha kanunini sattığı toz bezini bile almam koreye tır yollasak bütün parçaları şimdiye on defa gelmişti yazık ya yazık şimdi tüketici haklarına şikyet etsem yasal 20 iş günün 2 kere geçti desem :D gerçektne komik artık gülüyorum motoru geri iade hakkı falan oluyomu acaba 2013

Alıntı Gnuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor trump'ın garajında şu an, bakmak için son günün
    tt customın yanında Hysunglar vardı onlara baktım biraz ordaki abiylede muhabbet ettik işte adam diyo millet alıo bu motoru sonra zorluolar 250cclik motoru o yuzden gelio yada bakımı yaptırmıolar o yüzden sıkıntı oluo onun dışında sıkıntı yapmaz dedi hoşumada gitti boyutları

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı ozzzy222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içinde kaydıran pullar var onlara wd 40 püskürtüp sık vidaları birde öyle dene ama vidaya gelmesin :D

Aynanın bağlantı yeri resimdeki gibi. O zaman vidaya civata sabitleyici süreyim, ortada kalan pullarla ayna arasına yağ süreyim.

Bu arada aynalarla birlikte yeni zincirde aldım. Birkaç gün içinde yağ değişimiyle birlikte değiştirteceğim inşallah. Marka model. 520-VM 112 X2-Ring keçeli, D.I.D

ozzzy222 bunu beğendi.
    Ducati 1198SP _ RedLove

Motosikleti
    Honda cbr 125r
    merhabalar bende gt 250 r almayı düşünüyorum fakat 1427 sayfa okumak gözüme zor geldiği için belki sorulan bir soruyu sormak istiyorum
    devir kesici ve enjeksiyon hyosung gt 250 r serisine hangi yıllarda katıldı?
    şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Alıntı Gangsta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar bende gt 250 r almayı düşünüyorum fakat 1427 sayfa okumak gözüme zor geldiği için belki sorulan bir soruyu sormak istiyorum
    devir kesici ve enjeksiyon hyosung gt 250 r serisine hangi yıllarda katıldı?
    şimdiden teşekkürler
    2008 ve üstü

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Ardaşlar yağ değiştirme zamnım geldi motul denicem bide hangi modelini alcaz bi 5100 var bi 300v double sentetic var kışın motor kullanmicam egede yaşıyorum eksiyede düşmüyoz öyle 10w40 mı alayım

Motosikleti
    Alıntı ozzzy222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunu şimdilik hallettim. Fikir verdiğin için saolasın. Vidaya civata sabitleyici sürdüm, ortada kalan pullarla ayna arasını yağladım. 1 saat kurudu. Az önce denedim, gayet sıkı şekilde açılıp kapanabiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:03 ----------

Kuyruğu bu şekilde yapmak istiyorum. Açılır kapanır plakalıklar 49 lira. Fakat bu sinyalleri nereden bulabilirim? Birde orjinal kuyruğu kesmeden bu açılır kapanır plakalıklar takılabiliyor mu?

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    benim önceki motorda vardı açılır kapanı içine dolap menteşi ile yapmışlar yaylı tamamen kişisel yapım yaratıcılık ama çok güzeldi :D dediğin 50 tl lik açılır kapanır plakalığı bende gördüm ilgimi çekti ama kesiliyordur diye almadım :D hiç bilmiyorum
    o led sinyallerde her yerde satılıyor 20-25 tl çifti ama genelde bağlantı yerleri kalın oluyor gidip görüp al netten sipariş verme uğraştırır ön tarafa olmuyorlar zaten öndekilerin başlarını söküp , ledlerin başlarını takmıştım ben eski sinyallerin kafalarını oyum kusursuz olmuştu. ama voltaj farkı olduğundan hızlı yanıp sönüyorlar gıcık ediyor bilesin

yakuza_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r 2012...
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunu şimdilik hallettim. Fikir verdiğin için saolasın. Vidaya civata sabitleyici sürdüm, ortada kalan pullarla ayna arasını yağladım. 1 saat kurudu. Az önce denedim, gayet sıkı şekilde açılıp kapanabiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:03 ----------

Kuyruğu bu şekilde yapmak istiyorum. Açılır kapanır plakalıklar 49 lira. Fakat bu sinyalleri nereden bulabilirim? Birde orjinal kuyruğu kesmeden bu açılır kapanır plakalıklar takılabiliyor mu?

http://www.motorsbros.com/images/Hyo...T-650-R-03.jpg
    plakalıgı ben orjınalı soktum sınyallerıde plakalıgı soktugum yerdekı vıdalara monte ettım ama plaka takmıyorumm plakalık demırını kesmeye de gerek yok ıstedıgın zaman eskısını takabılıyorsn

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Desvandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ardaşlar yağ değiştirme zamnım geldi motul denicem bide hangi modelini alcaz bi 5100 var bi 300v double sentetic var kışın motor kullanmicam egede yaşıyorum eksiyede düşmüyoz öyle 10w40 mı alayım
    5100 bu motosiklet için çok ideal ve güzel bir yağ 2 yıldır kullanıyorum çok memnunum. Geçen gün debriyaj balatalarıma ve flanşa baktım 30bin km deki motor sıfır ile yan yana koysam anlayamazsınız. Gerek yok öyle 300v falan.
    Eğer Ekime kadar 3-4bin km yapacaksan 15-50 al.
    Eğer koyduğun yağ ile kışı da geçirecek kadar az km yapıyorsan 10 40 düşünebilirsin fakat yinede ağustos eylül mevsimlerinde 15 50 olması çok daha iyi olur. Yoksa motosiklet hava sebebiyle çok ısındığı için yağ fazla sıvılaşarak özelliğini biraz kaybeder. Tercih senin
    ozzzy222 bunu beğendi.
    ver gazı... ver çoşkuyu

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5100 bu motosiklet için çok ideal ve güzel bir yağ 2 yıldır kullanıyorum çok memnunum. Geçen gün debriyaj balatalarıma ve flanşa baktım 30bin km deki motor sıfır ile yan yana koysam anlayamazsınız. Gerek yok öyle 300v falan.
    Eğer Ekime kadar 3-4bin km yapacaksan 15-50 al.
    Eğer koyduğun yağ ile kışı da geçirecek kadar az km yapıyorsan 10 40 düşünebilirsin fakat yinede ağustos eylül mevsimlerinde 15 50 olması çok daha iyi olur. Yoksa motosiklet hava sebebiyle çok ısındığı için yağ fazla sıvılaşarak özelliğini biraz kaybeder. Tercih senin
    300V ne için daha iyi gibi sanki double sentetic diyor ya şimdi alcam yağı 3 bin daha yaparm en fazla yada 4 gbin sonra askere gitcem motor 5 ay kış döneminde yatacak ama 3 4 bin yaaprsam kasıma kadar 7 bin bakımını yaptrrda koyar giderim motoru

Motosikleti
    Herkese iyi günler,

Yağ değişimi yapacağım. Acaba Shell HX7 Sentetik 10w-40 kullanan oldu mu daha önce? API SN ve Active Cleansing Agents özelikli, Sentetik Motor Yağı.

http://lubematch.shell.com/recommend...age=5&brand=85

Yağın Üzerinde Yazan Açıklama: Pozitif karter havalandırma sistemli ve katalitik konvektörlü yakıt enjeksiyonlu benzinli motorlar için uygundur.
    Shell Helix HX7 özel akif temizleme teknolojisi ile formüle edilmiştir. Sıradan motor yağlarına göre daha çok korur ve bunun için kurum birikimini sürekli önleyerek daha çok çalışır. Bir sonraki yağ değişimine kadar aracınızdan daha iyi tepki alırsınız.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Desvandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300V ne için daha iyi gibi sanki double sentetic diyor ya şimdi alcam yağı 3 bin daha yaparm en fazla yada 4 gbin sonra askere gitcem motor 5 ay kış döneminde yatacak ama 3 4 bin yaaprsam kasıma kadar 7 bin bakımını yaptrrda koyar giderim motoru
    hacı kafan karışık galiba(belkide benim kafam karışıktır) çok birşey anlamadım dediğinden
    Yarış için kullanılan veya çok performans istenen motosikletlerde kullanılan 300v kısa ömürlüdür. Yarış için olan herşey kısa ömürlü olduğu gibi.
    Eğer yanlış bilmiyorsam 3binkm 300v ile gitmemen lazım. 1500km civarı değiştireceksin.
    Al normal yağını paşa paşa git.
    Bu yağ meselesini de çok abartmaya gerek yok.
    Yağ uzun vadeli birşeydir. API SG üzerinde 4 zamanlı sentetik bir yağ kullan motor bloğu için yeterlidir.Ekstra detarjan dedikleri şey şanzıman yağı neredeyse hepsinde fiks.
    Yağ API değeri Nekadar yüksekse uzun vadede motosiklette aşınma o kadar az olur.

300V çok gelişmiş motulu motul yapan yağdır fakat bizim motosikletler için çok gerekli değil biraz israf olur.Senin bu yağa vereceğin para ile motosiklete sağlayacağı fayda noktasında eksi para değerinde kalırsın
    ver gazı... ver çoşkuyu

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı kafan karışık galiba(belkide benim kafam karışıktır) çok birşey anlamadım dediğinden
    Yarış için kullanılan veya çok performans istenen motosikletlerde kullanılan 300v kısa ömürlüdür. Yarış için olan herşey kısa ömürlü olduğu gibi.
    Eğer yanlış bilmiyorsam 3binkm 300v ile gitmemen lazım. 1500km civarı değiştireceksin.
    Al normal yağını paşa paşa git.
    Bu yağ meselesini de çok abartmaya gerek yok.
    Yağ uzun vadeli birşeydir. API SG üzerinde 4 zamanlı sentetik bir yağ kullan motor bloğu için yeterlidir.Ekstra detarjan dedikleri şey şanzıman yağı neredeyse hepsinde fiks.
    Yağ API değeri Nekadar yüksekse uzun vadede motosiklette aşınma o kadar az olur.

300V çok gelişmiş motulu motul yapan yağdır fakat bizim motosikletler için çok gerekli değil biraz israf olur.Senin bu yağa vereceğin para ile motosiklete sağlayacağı fayda noktasında eksi para değerinde kalırsın
    anladım 5100 alalım ozaman benim için para önemli değil motor için en iyisi hangisiyse o olsun mantığındayım biraz kıl biriyimdir motoruma bebek gibi bakarm nazar değiğiyo tabi bazen napalm sağolasn

ustavolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R'ı vardı

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    o 5-10 yıllık motorlar var ya hala 20.000 de falan beni deli ediyor deli

bakın gerçek km budur. motor 6 yaşında 90.000 km de. binici adam için normal bir km: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-gozler-sizde-olacak-132203068/detay

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Alıntı ysfist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o 5-10 yıllık motorlar var ya hala 20.000 de falan beni deli ediyor deli

bakın gerçek km budur. motor 6 yaşında 90.000 km de. binici adam için normal bir km: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-gozler-sizde-olacak-132203068/detay
    niye benim motor 6 yaşında 850 km de :D herkes siz gibi binmiyor demekki adam 6 sene yatırmış sıfır aldım :D 200 km de

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    binici dedim. alıp naftalinleyip saklayan değil
    fearlesboyy, leventgocukl ve yusufozugenc bunu beğendiler.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Alıntı ysfist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    binici dedim. alıp naftalinleyip saklayan değil
    akşam çıkimmde biniyim inandırıcı kmlere gelim bari :D ilan açtık araba takaslı adamlar söyleniyor yalancı diye ya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler