Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    tel zamanla hava sıcaklığına da bağlı olarak uzar kısalır. Elektirik telleri kışın gergin yazın salar aşağı doğru mesela. Elciğin oradaki vidadan ayarlanması lazım gerektiğinde.
    Fakat boşa alma problemi bizim motosikletlerde 25-20binkm ye kadar var olmaya devam eder. Şanzıman ile alakalı bir durum tel bir yere kadar kurtarır.
    ysfist bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yakuza_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r 2012...
    34 BR PLAKASI OLUP BEYAZ GTR SAHIBI BIR ARKADASIN DUN GAYRETTEPEDE GORDUM AMA SAHIBINI BULAMADIM

Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı Gnuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu rodajdan kaynaklı işte, motorun daha açılmamış senin, benim motor 9.500 devirde 152km gibi bi sürat yapıyor şu anda hesabını sen yap
    Devirli kullandıkça kendine gelecektir sıkıntı yapma
    Ya benimde 9.500 e glio mesela 145 150 km. Goruyorm hani dahada devir ibresi ilerlemiyo kaliyo rodajdayken hep 5.500 6000 devir gttim smdi uzun yolda ortalama 8000 devir 125 130 gtsem acilirmi kndi kendine dersiniz

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Arkadaşlar çok abartıyorsunuz, rodaj dediğiniz şeyi çok kötü bile yapsanız bu motorun en ölüsü yine yine 175 km yapar. Ayrıca motorun hangi devirde kaç km hız yapacağının rodaj ile alakası yok. Sıfır aldığınız motorda 9 bin devirde aynı hızı yapar 10 bin km de ki motorda. Ama o devire ne kadar sürede çıkacağı elbet motorun bakımlılığına, temizlğine göre değişir. Rodajda etki eder ancak bence 1 sn bile kadar etkisi yoktur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

Yakın zamanda istanbul'a gelme planım var. İstanbul Ankara yada otobüsün yol istikametinde alıcı olursa motoru getirebilirim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-temiz-servis-bakimli-sifir-ayarinda-gt250r-121856475/detay/

sekohtc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r
    Alıntı ysfist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vites gecislerim yine kendinden gecti. bosa almak ayri mesai ister oldu.

tel ayarini usta guzelce yapmisti 2000 km kadar önce sıkıntım kalmamisti. neden bozuldu yine? hic kurcalanmadi bile
    motora motul 7100 10w 40 yağı koydum koyalı vitesin boşa geçme derdi ortadan kalktı castrol yağa tövbe demekle çok iyi yapmışım tel ayarı undocapın dediği gibi biraz gerdirmen gerekebilir motoru satarsam alacağım makineyi de bulmuş bulunmaktayım gün sayıyorum müşterilerle anlaşmaya çalışıyorum ama olmuyor )
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0642562/detay/
    RAKİBİNİ GEÇ, SINIFINI GEÇ , AMA GÜLÜP GEÇME..

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    bende castrol kullanıyorum motor 3bin küsür kmde vitesi boşa almada sıkıntı yok siz beceremiyorsunuz bence

Motosikleti
    hyosung gt250r
    motul bizim gibi beceriksizleri düşünüp yapmış olabilir neticede gözle görülür bir etki var motor kendine geldi
    Chronix bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı sekohtc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora motul 7100 10w 40 yağı koydum koyalı vitesin boşa geçme derdi ortadan kalktı castrol yağa tövbe demekle çok iyi yapmışım tel ayarı undocapın dediği gibi biraz gerdirmen gerekebilir motoru satarsam alacağım makineyi de bulmuş bulunmaktayım gün sayıyorum müşterilerle anlaşmaya çalışıyorum ama olmuyor )
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0642562/detay/
    Aha bir er6 cı daha Hacı bende makineyi satınca bir er6 alıcam ama ilanlara bakmayı bıraktım artık. Satılsın sonra, her satılan motor benden bir parça götürüyor Bu ilanı hiç görmemiştim, inceleyince bana çok mantıklı gelmedi ancak içine sindiyse şimdiden hayırlı olsun.

Motosikleti
    hyosung gt250r
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aha bir er6 cı daha Hacı bende makineyi satınca bir er6 alıcam ama ilanlara bakmayı bıraktım artık. Satılsın sonra, her satılan motor benden bir parça götürüyor Bu ilanı hiç görmemiştim, inceleyince bana çok mantıklı gelmedi ancak içine sindiyse şimdiden hayırlı olsun.
    bazen km ye bakıp direkt vazgeçiyoruz ya hani motorlardan, bence kmye bakmadan önce kullanıcısının yaşına ve motorlar hakkındaki bilgisine bakmak gerekiyor anlıyorum seni de ama nedense içimde bu motora karşı bir şeyler kıpraştı
    RAKİBİNİ GEÇ, SINIFINI GEÇ , AMA GÜLÜP GEÇME..

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    bazen km ye bakıp direkt vazgeçiyoruz ya hani motorlardan, bence kmye bakmadan önce kullanıcısının yaşına ve motorlar hakkındaki bilgisine bakmak gerekiyor anlıyorum seni de ama nedense içimde bu motora karşı bir şeyler kıpraştı
    fazla kmli motorlarin en buyuk handikapi elden cikarma meselesinde olsa gerek. dedigin motor 67 binde 20 bin de sen yapsan kolay satamazsin..

Gnuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler Nightshift
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar çok abartıyorsunuz, rodaj dediğiniz şeyi çok kötü bile yapsanız bu motorun en ölüsü yine yine 175 km yapar. Ayrıca motorun hangi devirde kaç km hız yapacağının rodaj ile alakası yok. Sıfır aldığınız motorda 9 bin devirde aynı hızı yapar 10 bin km de ki motorda. Ama o devire ne kadar sürede çıkacağı elbet motorun bakımlılığına, temizlğine göre değişir. Rodajda etki eder ancak bence 1 sn bile kadar etkisi yoktur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

Yakın zamanda istanbul'a gelme planım var. İstanbul Ankara yada otobüsün yol istikametinde alıcı olursa motoru getirebilirim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-temiz-servis-bakimli-sifir-ayarinda-gt250r-121856475/detay/
    motoru aldigimda su an gordugum hicbir surati veya devirlenmeyi goremiyordum, 11k devirde 153km yapan motor su anda 9-9.5k devirde 150-152ye cikiyor. ben bariz fark yasadim

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Bu konuyu konştuk ancak burdanda yazayım, bence bu motor maks 9 eder oda çok temizse

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

Alıntı Gnuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru aldigimda su an gordugum hicbir surati veya devirlenmeyi goremiyordum, 11k devirde 153km yapan motor su anda 9-9.5k devirde 150-152ye cikiyor. ben bariz fark yasadim
    Açıkcası inanmak istemiyorum Ama öyle diyorsan öyledir canlı yaşamak ayrı. Bu fark kaç km de oluştu ? ilk 100 km falan mı yoksa daha uzun bir süreç mi ?

Gnuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler Nightshift
    750-800km deydi, adapazarindan istanbula gelirken uzunyolda degisti, adapazarina giderken mesela cok sikinti cektiydim, gelirken daha agresif kullanimda, oncesinde mac 150 gordugum motor 177 leri gormeye basladiydi

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Dün servise gittim motora 275 tl sıkışmış yağı değişti yağ filtesi hava filtresi değişti ön ve arka kampanalar değişti bujileri değiştirdim zinciri gerdirdim 275 tl cik ama motor kendine geldi sesi bile değişti maşallah

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün servise gittim motora 275 tl sıkışmış yağı değişti yağ filtesi hava filtresi değişti ön ve arka kampanalar değişti bujileri değiştirdim zinciri gerdirdim 275 tl cik ama motor kendine geldi sesi bile değişti maşallah
    arka kampana ? kendin halletsen çok daha ucuza gelirdi ayrıca kampana derken balata demek istedin heralde . yada disk. çok almışlar ben şahsen bu yaptıklarını servisin kullandıgı malzemelerin daha kalitesini kullanarak hallederdim. ayrıca taktıkları balatalarda ne marka belli degil. en iyisi ebc alıp kendiniz takmanız yada taktırmanız.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    8. Ay sonunda bendde motoru satmayi düşünüyorum ;) forumdan bi arkadasa gitmesini isterim motorumun. Gerci daha cokkk var ama

leon99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R-İnazuma-Mt25-Fazer8
    Arkadaşlar motorun 1 ila 2. vitesi arasındayken ön camdan gelen sesi nasıl önleyebiliriz. Bu ses yüksek hızlarda da oluyor camı elimle tutuyorum titreşimi kesiliyor. Acaba ön tarafın vidalarını söküp camın vidalarını sıklasam bu ses kesilir mi?.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı leon99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorun 1 ila 2. vitesi arasındayken ön camdan gelen sesi nasıl önleyebiliriz. Bu ses yüksek hızlarda da oluyor camı elimle tutuyorum titreşimi kesiliyor. Acaba ön tarafın vidalarını söküp camın vidalarını sıklasam bu ses kesilir mi?.
    vidaları sök aralarına conta koy tahminim düzelir. eger sesin kesinlikle cam ile kafa grenajı baglantı noktasından geldigine emin isen farklı çözümlerden bulabilirsin sıvı conta sünger parçası hayal gücüne kalmış abartmamak gerek tabiki conta koy sen [COLOR="Silver"]

---------- Post added at 12:26 ---------- Previous post was at 12:21 ----------

arkadaşlar topigi biraz canlandırmak istedim uzun zamandır hyo kullanıcısıyım aslında eskilerden bilenler bilir fazla yazmıyorum genelde geziyorum velkelam hyo ile enduromu yapmadık virajmı denemedik bunlarda fotolar herkeze sevgiler
    leventgocukl bunu beğendi.

Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı leon99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum 2013 0 aldm 1.100 km de belli devirlerde zirrrr yapio hafif o ibre gostergesini tutnca yada cami tutnca kesiliyo siyah bi kuck ayakkabi sungeri alip ufak bi ara var oraya sokup denicem buyuk bi ihtimal keser vidalarda kevseklik varmi bilmiyorm olablir bi sktirrm olmassa sunger

( motorumda bir arıza var usta hava akış metresi selenoid diyor) bu parça nedir arkadaşlar.450 lira felan diyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler