Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı BiZO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler TVS hava filtresi nedir ne değildir bilmem ama cuma günü almış olduğum motorsikletin öncelikli olarak bende yağ ve yağ filtresini değiştirmek istedim. En yakın servise gittim yağın maliyeti 10-15 tl olsa hava filtresi abartarak söylüyorum 10 tl olsa benden en fazla 50 tl alırlar diye düşünürken bana çıkarılan fatura 120tl. sonrası Türk usulü pazarlık ile kavga dövüş 90tl.
    Yağ en iyi ihtimalle 30 TL (1,5lt) yağ filtresi 10 TL (orjinal), hava filtresi 60 TL (orjinal). Yani hava filtresi orjinalse, fiyat normal.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı BiZO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler TVS hava filtresi nedir ne değildir bilmem ama cuma günü almış olduğum motorsikletin öncelikli olarak bende yağ ve yağ filtresini değiştirmek istedim. En yakın servise gittim yağın maliyeti 10-15 tl olsa hava filtresi abartarak söylüyorum 10 tl olsa benden en fazla 50 tl alırlar diye düşünürken bana çıkarılan fatura 120tl. sonrası Türk usulü pazarlık ile kavga dövüş 90tl.
    hani okadarda öldürmemek lazım,parçaları kendin alsaydın yağ filtresi 5 tl,hava filtresi 20 tl, yağ 2 litre açacaklar 40 tl = 65 tl malzeme parası tutar buna işçilik eklerler. hadi 25 te işçilik koysa 90 tl ye bence iyi halletmişsin.
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    S&T GT250R 2011
    Castrol yağ 2 lt. filtr, zincir yağlama, diğer kontroller vs. 90 tl arkadaşlar. Bundan aşağıda olmaz zaten. Ne yiyecek servisler..

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motolizden yağ ,hava filtreleri ve bujileri aldım
    http://www.motoliz.com/index.php?p=s...395&kn=GT250+R
    http://www.motoliz.com/index.php?p=s...395&kn=GT250+R
    http://www.motoliz.com/index.php?p=s...=Standart+Buji

Şimdi bi önceki bakımda opet 10w 40 koymuşlardı serviste o yağı değiştirmesemmi?
    yaz sıcakları için uygun bir yağ olarak ne önerirsiniz?
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

dkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha r6 mavi istyor:)
    arkdşlar hep merak etmişimdir bu Super Sportların hep bi farı yanar biri yanmaz bunun mantığı ne

Alıntı dkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdşlar hep merak etmişimdir bu Super Sportların hep bi farı yanar biri yanmaz bunun mantığı ne
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...tml#post868320
    Aslında daha çok tasarım.Ama farklı olarak yorumlanabilir.

Motosikleti
    TVS Apache RTR150 2011 Opel Corsa D 2011
    artçı pek fazla almam zaten bazen kız arkadaşımı alırım üniye giderken ama oda çok nadir onun dersler hep erken oluyor.farın sebebi uzun kısa olması olabilir motorum yok ama böyle tahmin ediyorum ampul tipi arabayla aynıysa sadece h4 te tek ampul oluyor

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğrafları düzelttim;

@slayerrr hocam acaba farı ayırmak için ısı falan kullandın mı ? yoksa sadece vidalı sistem sökünce parçalanıomu ? bende böyle yapmayı düşünüyorum farı çok güzel oluyor..

Motosikleti
    siyaha çok yakışmış alınca bende mi yapsam garanti dışı kalır mı

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok saol hocam bende bu tarz bi yardım bekliyodum
    hava filtresi hangi modelinkiyle uyumlu acaba?
    nedemek kardeş böyle şeyleri paylaşalım ki kimse aynı mala fazla para ödemesin daha öncede dedim fren balatası mondial rs 151 ile birabir aynı onun fiyatıda orjınalı4-7 tl arası değişiyor.ben netten fatıh kılıclıdan almıstım kargo dahıl 25 tl tuttu gelen ürüne baktım uyumlu modellerde mondial rs 151 de vardı servıse gıttım sordum mondıalın balata fıyatı 4 şle 7 tl arası dedi...yani 4 tane balata fıyatına aynı balatayı 1 tane aldım.yag fılıtresı tvs apachı 150 nın kını al eskısıne bak bırebır aynı odugun görürsün ..benım motora öyle taktılar cunku bujı olarakda cr8 e taktırdım ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

Alıntı smao adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sanki mat daha güzeldi. Ben antepde olsam gelirdim yardıma bir pazar da bitirirdik full boyayı ondan sonra her hafta farklı renk motora binerdin.
    bu arada arkadaşlar o 4 lık yag filtreleri 5 para etmez resmen incecik kagıt hala üstüne basa basa söylüyorum apachının orjınalini takın yada ikisini yanyana koyun anlarsınız ne demek istediğimi ben taktım 10 gün sonra yeniden yağ için açtım resmen yırtılmıştı filtre..
    merak etme kardeş benımde hosuma gıtmedı sadece beyaz olsa ıyı olurda sıyah beyaz hosuma gıtmedı neyse olmazsa gerı mat yapıcam kuyrugu..bu arada sen buraya geldıgınde görüşürüz

smao - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR
    Alıntı [/COLOR adlı üyeden alıntı
    bu arada arkadaşlar o 4 lık yag filtreleri 5 para etmez resmen incecik kagıt hala üstüne basa basa söylüyorum apachının orjınalini takın yada ikisini yanyana koyun anlarsınız ne demek istediğimi ben taktım 10 gün sonra yeniden yağ için açtım resmen yırtılmıştı filtre..
    merak etme kardeş benımde hosuma gıtmedı sadece beyaz olsa ıyı olurda sıyah beyaz hosuma gıtmedı neyse olmazsa gerı mat yapıcam kuyrugu..bu arada sen buraya geldıgınde görüşürüz
    inş. bende kurcalamak istiyorum az çok. yeni projeler varsa kafanda 2kişi düşün artık hyo konusunda öğreneceğim çok şey var senden .
    Yarın bugünden daha usta olmalıyım.

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorsuzluk çook kötü bişey, neredeyse 3 hafta olacak motorumdan uzağım Alışkanlık, bugün bisiklete bindiğimde vites düşürüp komprasöre sokarak yavaşlayacağını sanarak kavşağa hızla girdim Allahtan araba yoktu etrafta
    Bir de İstanbula motoru götürmeme karşı çıkıyo neredeyse tüm akrabalar! Ne olacak benim bu halim bi akıl verin, akrabalar babamın da aklını çeldi gitme falan diyo ne yapacam ben

Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorsuzluk çook kötü bişey, neredeyse 3 hafta olacak motorumdan uzağım Alışkanlık, bugün bisiklete bindiğimde vites düşürüp komprasöre sokarak yavaşlayacağını sanarak kavşağa hızla girdim Allahtan araba yoktu etrafta
    Bir de İstanbula motoru götürmeme karşı çıkıyo neredeyse tüm akrabalar! Ne olacak benim bu halim bi akıl verin, akrabalar babamın da aklını çeldi gitme falan diyo ne yapacam ben
    Gel gel hocam ist hyo cenneti sende katıl aramıza

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gelcem inş. olmadı bi gece çalarım kendi motrumu anlaşma yolunda ilerliyorum ama çok sıkıntı çıkacak gibi
    İlk başlarda motoru kargoyla göndercem diyodu onun için kavga ediyoduk en son 2 güne yayarak bi yol planı yapmıştım anlaşmıştık ki memlekete geldik millet karşı çıktı neymiş istanbulda motora binilmezmiş onlar olsa hiç motor almazmışlar falan.

Gelcem inş. olmadı bi gece çalarım kendi motrumu anlaşma yolunda ilerliyorum ama çok sıkıntı çıkacak gibi
    İlk başlarda motoru kargoyla göndercem diyodu onun için kavga ediyoduk en son 2 güne yayarak bi yol planı yapmıştım anlaşmıştık ki memlekete geldik millet karşı çıktı neymiş istanbulda motora binilmezmiş onlar olsa hiç motor almazmışlar falan.
    derler öyle boşver sen bende motor almak için herkesi karşıma aldım.Bizim 7 cedde bi tane motosiklet süren yoktur heralde Maddi açıdan kuruş yardım alamadım ama ne yapıp edip aldım motoru.
    Şuanda uzun yol yapmamı engelleyen tek şey benzin fiyatı ve vakit yoksa race ile ülke turuna çıkardım

Motosikleti
    cbr 125r - Hysoung 250R
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ en iyi ihtimalle 30 TL (1,5lt) yağ filtresi 10 TL (orjinal), hava filtresi 60 TL (orjinal). Yani hava filtresi orjinalse, fiyat normal.
    Fiyatta hava filtresi yok arkadaşlar yağ ve yağ filtresi değiştirildi sadece kafam dalgın olduğundan hava filtresi yazmışım yanlışlıkla ksr bakmayın.
    [B]Pırasanın piştiği günlerde masada 3 kişi olurduk çocukken. ben, annem bir de oklavası.[/B]

Motosikleti
    aynı sorun bendede vardı 4 yıldır dil döküyorum anca ikna edebildim valla

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    İlk okuduğumda adam motora binince ölecek sandım
    ilk anda anlayamadım 1sn sonra düştü jeton :D. Harbiden öyle olmuş :D

---------- Post added at 23:53 ---------- Previous post was at 23:49 ----------

Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nedemek kardeş böyle şeyleri paylaşalım ki kimse aynı mala fazla para ödemesin daha öncede dedim fren balatası mondial rs 151 ile birabir aynı onun fiyatıda orjınalı4-7 tl arası değişiyor.ben netten fatıh kılıclıdan almıstım kargo dahıl 25 tl tuttu gelen ürüne baktım uyumlu modellerde mondial rs 151 de vardı servıse gıttım sordum mondıalın balata fıyatı 4 şle 7 tl arası dedi...yani 4 tane balata fıyatına aynı balatayı 1 tane aldım.yag fılıtresı tvs apachı 150 nın kını al eskısıne bak bırebır aynı odugun görürsün ..benım motora öyle taktılar cunku bujı olarakda cr8 e taktırdım ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

Bilmediğim için soruyorum Balataların vs tipi aynı malzeme kalitesi de mi aynı. Aynı uyumlu EBC balata da var" 200kg lık bir alet durma eğiliminde çok fazla yük bindirir gibi geliyor balatalara.

Birde yahu benim balatalar ötüyo özellikle ön taraf ne yapmam gerekir? toz kaçma falan gibi bir durum değil çook uzun zamandır ötüyo bir ara yinede balata temizleme spreyi kullanmıştım bi işe yaramadı.

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk anda anlayamadım 1sn sonra düştü jeton :D. Harbiden öyle olmuş :D

---------- Post added at 23:53 ---------- Previous post was at 23:49 ----------

Bilmediğim için soruyorum Balataların vs tipi aynı malzeme kalitesi de mi aynı. Aynı uyumlu EBC balata da var" 200kg lık bir alet durma eğiliminde çok fazla yük bindirir gibi geliyor balatalara.

Birde yahu benim balatalar ötüyo özellikle ön taraf ne yapmam gerekir? toz kaçma falan gibi bir durum değil çook uzun zamandır ötüyo bir ara yinede balata temizleme spreyi kullanmıştım bi işe yaramadı.
    ötmesinin nedeni bi çok servisin kullandığı kalitesiz sert balatalardır yani serviste iyisini takıyolar gibi para alıyolar ama onlarda 4liralık balata takıyolar
    Bu arada full depodan sonra 362 kmde yolda kaldım bide baktım karşımda benzin istasyonu ama bu depo içinde %50si 3hyosung dip gaz dolaşma %40 i işe gidiş geliş sakin kullanım %10 u da plakasız gece gazlaması
    Ben şu yolda kalmak konusunda uslanmadım gitti. sanki 300km gittikten sonra benzin alsam bi tarafıma batıcak illa ne kadar yaktığını öğrenicem ya

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ötmesinin nedeni bi çok servisin kullandığı kalitesiz sert balatalardır yani serviste iyisini takıyolar gibi para alıyolar ama onlarda 4liralık balata takıyolar
    Daha balatalar hiç değişmedi üzerinde gelen balatalar. Makina 3000km de

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler