Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mavibuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    Alıntı ertan333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün yan yattım hmde 5km hızla. sonuç mu motorda çizik dahiyok amabende ayağımın üzerine basamıorum ve sağkolum berbat durumda koruma olmasına rahmen. hastaneye gittim kırık çıkık yok dediler ama sağ kolum dirseğniçok sertvurduğum için .l

ölüyorum ağrıdan:( malum ortapedi doktoru da bulamadım :( aman arkadaşlar dikkatli olalım bunun şakası yok allah korusun
    Geçmiş olsun kardeş Avcılar civarında oturuyorsan AVCILAR DEVLET HASTANESİne gelde seni bir doktora gösterelim
    AZRAİL herzaman artçıdır ona göre kullan, yoksa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla vida aradım bulamadım, bana çevirmeli gibi geldi, yarın sabahtan bakacağız bakalım, böyle uzun süre gidilmez, bugünlük idare edeyim dedim ettik. Yarın yapmak şart.

AYRICA BU MOTORU KULLANAN ARKADAŞLARA, "SAĞ GRENAJIN AL KISMINA DOĞRU EN ÇIKINTILI OLAN KISMI" NI MOTORUN RENGİNE GÖRE KALIN VE ZOR YIRTILAN BİR BANT İLE KAPATMALARINI TAVSİYE EDERİM, SAĞA DÜŞMEDE İLK VE FAZLA ÇİZİLEN TEK KISIM ORASI ÇÜNKÜ..

Lastik olarak bendekinden İspanyol Chrysler var arkada Geniş olanlarda. Satan arkadaş ondan taktırmış eğer orjinali değilse bu!

Frende ise arkayı hiç kullanmıyordum aslında, ama ilk kazadan kurtulma deneyeimimden sonra kendimi iyice alıştırdım, ön fren arka fren beraber sıkıyorum hatta bazen önce arkayı sıkıyorum eğer mesafede duramayacak ve dahada sıkarsam kayacak gibi ise durmayı ön fren ile bitiriyorum.

Birde YAĞ KONUSU nda kimseden tam bir cevap alamadım, YAĞI kaç binde değişiyorsunuz bu tipte?

Motosikleti
    gt 250 r
    yağı 3000 de değiştirlmesi gerekiyor diye biliyorum ama daha bilgili arkadaşlar doğrusunu söyler bende öğrenmiş olurum

Motosikleti
    Honda CGL 125
    Arkadaşlar merak ediyorum arka lastik boyutu büyük takıldıgı zman motorda bir fark oluyormu yoksa hiçbir fark olmuyormu mesela 150 olan standartları 180 yapsak ?

Motosikleti
    gt 250 r
    Alıntı Noxi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merak ediyorum arka lastik boyutu büyük takıldıgı zman motorda bir fark oluyormu yoksa hiçbir fark olmuyormu mesela 150 olan standartları 180 yapsak ?
    bu forumdaki 507 ile , önceki ve sonraki sayfalara bak

saffet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı ajwer06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 lastik ortalama kaç tl ye mal oluyor ?
    ön ve arka ya arkadaşım kanuni bayii bana:250,tl ye verdi.isterseniz ilgilenirim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:08 ----------

Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla vida aradım bulamadım, bana çevirmeli gibi geldi, yarın sabahtan bakacağız bakalım, böyle uzun süre gidilmez, bugünlük idare edeyim dedim ettik. Yarın yapmak şart.

AYRICA BU MOTORU KULLANAN ARKADAŞLARA, "SAĞ GRENAJIN AL KISMINA DOĞRU EN ÇIKINTILI OLAN KISMI" NI MOTORUN RENGİNE GÖRE KALIN VE ZOR YIRTILAN BİR BANT İLE KAPATMALARINI TAVSİYE EDERİM, SAĞA DÜŞMEDE İLK VE FAZLA ÇİZİLEN TEK KISIM ORASI ÇÜNKÜ..

Lastik olarak bendekinden İspanyol Chrysler var arkada Geniş olanlarda. Satan arkadaş ondan taktırmış eğer orjinali değilse bu!

Frende ise arkayı hiç kullanmıyordum aslında, ama ilk kazadan kurtulma deneyeimimden sonra kendimi iyice alıştırdım, ön fren arka fren beraber sıkıyorum hatta bazen önce arkayı sıkıyorum eğer mesafede duramayacak ve dahada sıkarsam kayacak gibi ise durmayı ön fren ile bitiriyorum.

Birde YAĞ KONUSU nda kimseden tam bir cevap alamadım, YAĞI kaç binde değişiyorsunuz bu tipte?
    benim ustanın önerdigi yağ 10/40 shell adcencl 3500 km.de (kusra bakmayın ingilizcem yok )

Motosikleti
    S&T GT 250 R,2009
    Alıntı saffet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön ve arka ya arkadaşım kanuni bayii bana:250,tl ye verdi.isterseniz ilgilenirim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:08 ----------

benim ustanın önerdigi yağ 10/40 shell adcencl 3500 km.de (kusra bakmayın ingilizcem yok )

tekrar shinko lastiklerinden mi takdırdınız?

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Kış için 10-40 shell; yaz için 10-50 castrol tavsiye ederim...

Yağ değişimini 2000 de bir filtrenizi de değiştirerek yapmanızı öneririm. er6 da bile 2000 de bir değişiyorum
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Selam hyocular.Ben ilersi için hyosung gt 250 r düşünüyorum.Artılarını ve eksilerini merak ediyorum.Kronik bir sorunu var mı yağ falan eksiltiyormu bunun gibi şeyler.Cevap verenlere şimdiden teşekkürler.
    HONDA

Motosikleti
    Honda CGL 125
    Alıntı mavibuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu forumdaki 507 ile , önceki ve sonraki sayfalara bak
    ilginize çok teşekkür ederim

Motosikleti
    gt250 r
    evet arkadaşlar dirseğim kırılmış. 20 gün alçı da kalıcak. allahtan başka doktora görünmüşüm. ilk gittiğim doktor kırık yok demişti. tekeriniz düz bassın arkadaşlar. herkese teşkkür ve selamlar..
    [B]34 TG 2311[/B]

ajwer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal-Raptor Spyder
    çok geçmiş olsun kardeş bi an önce acil şifalar diliyorum...

barisayd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet arkadaşlar dirseğim kırılmış. 20 gün alçı da kalıcak. allahtan başka doktora görünmüşüm. ilk gittiğim doktor kırık yok demişti. tekeriniz düz bassın arkadaşlar. herkese teşkkür ve selamlar..
    Geçmiş olsun. Umarım bir daha olmaz. Sana da teşekkürler...

saffet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı velaciraptor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekrar shinko lastiklerinden mi takdırdınız?
    EVET ben kulanıyorum memnunum .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:20 ----------

ertan333 çok üzüldüm açil şifalar diliyorum.

Motosikleti
    S&T GT 250 R,2009
    çok geçmiş olsun dostum umarım son kazan olur.merak ettim korumaların yokmuydu acaba?

civic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 Moto Cage
    Alıntı bosnak_semko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pendik li hyo cular çıkın ortaya :p :p
    buyrun benim arada karşılasıyoruz snrm sarı hyo görüyorum o sensin snrm

ayrıca bugün kartalda servisteki de sendin galiba..

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam hyocular.Ben ilersi için hyosung gt 250 r düşünüyorum.Artılarını ve eksilerini merak ediyorum.Kronik bir sorunu var mı yağ falan eksiltiyormu bunun gibi şeyler.Cevap verenlere şimdiden teşekkürler.
    Hyocular yardımcı olmıycaklar mı
    HONDA

Motosikleti
    Yamaha MT07 Moto Cage
    Bir kac gündür motor uzun süreli kullanımda boğulur gibi oluyordu. Bugün kartalda servise gittim karbüratörü komple ve güzelce temizlediler. Yağını shell 10-40 ile yeniledik. Yağ filtresini değiştik. Benzin filtresini, hava filtresini, bujileri temizlediler.(bütün işlemlerde yanlarındaydım iyi uğraştılar sağolsunlar)

Karbüratör hava ayarı 3 tur muş, ikisinide aynı yapıyolarmış. benim biri 3 biri 6 tur flnmış. bugün baya bindim motora hicbir sıkıntı yoktu ve motor çok rahatlamış haldeydi
    çok iyi oldu her yağ değişiminde bu bakımı yaptırsam mı diye düşünüorum :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:53 ----------

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyocular yardımcı olmıycaklar mı
    valla alalı 1 ay oldu pek binemedim aslında. Bu hafta sonunu saymassak izmit, gölcük yalova baya gezdim yeni olmasının neticesi heryere gidesim var :D

Motor gercekten bir japon 600'ü gibi değil ben bu bilinçle aldım ve kendimi en kötüsüne hazırladım. neticede düşündüğümden çok iyi cıktı alırken biraz fazla verdim ama temizini aldığıma inanıyorum çünkü motor-grenaj hiçbir masrafı yoktu tek ettiğim masraf 1000km sonra yağ değişimi oda yukarda nedeni yazıyor.

önceki motorum cbf150 ile kamyon sollarken yarıda kalıp çok sakat anlar yaşadım şimdi 140 150 ye sıkılmadan çıkan bir motorum var ve bu sürat cbfden sora baya hızlı geliyor. Çok cabuk hızlanıyor.

5000 ile 7000tl arası az yakan modeli yüksek görenleri oha dedirten :D hangi motoru alabilirsinizki. Hala memnunum.

Amortisörleri de yumuşak bana çabuk dökülen sağından solundan ses gelen bir motosiklet olmayacağı hissini veriyor.

Yalnız parçaları gercekten pahalı bir aynası 90 tl bir sinyali 60 tl gösterge 500 gibi.

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Benim öğrenmek istediğim kronik sorunu varmı mesela yağ yakması varmı ? Devir kesici olmadığını bılıyorum onun için krank kıranlar var bunlardan başka ?
    HONDA

Motosikleti
    Yamaha MT07 Moto Cage
    Valla servise sordum bende yatan yada benzini pis bir yerden alıyorsan bu karbüratör temizliğini yapmalısın diyorlar.

Krank olayı için yağını zamanında değişitrip, yağ seviyesini kontrol ederek kullanırsan birşey olmaz dedi. Yağ yaksa dumandan eksozdan anlardım diye düşünüyorum.

Yağ eksiltmesini şöyle yapabilir fazla yağ koyup contaların zedelenmesine neden olabilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 37 kullanıcı var. (0 üye ve 37 misafir)

Bu Konudaki Etiketler