Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GT250R(Gri/siyah)
    slm arkdşlar geçende sölemiştim bnm motorun 1000 bakımı geldi serwise gidicem hafta içi ama neler değişmesi gerekiyor nelere dikkat etmeliyim bilgi werirseniz sevinirm.

Birde ben forumda yeniyim bu motorda benim ilk tecrübem olduğu için pek motor hakkında bilgilerim yok,+ b.evler yada yakınlarda hyo kullanan arkadaşlar warsa tanışmak isterim böle akşamları tek başına zevkli olmuyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Cihan Chopper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapanma düşüncesinin cevabı şu, ' benim elimde 0 bitti, boşuna arama gel ben sana 2. el satayım' Yersen.

Umarım en kısa sürede istediğin alete kavuşursun.

Arkadaşlar gün Tekirdağ tarafalarındaydım, 2008 Kırmızı-Siyah Hyo vardı yolda, Erkek ve artçı bayan la. Plakada yanılmıyorsam RA idi. Aramızdan mı arkadaşlar.

bilgin için teşekkür ederim.

Motosikleti
    HYO GT 250R
    arkadaşlar bi sorum olucak 10W-60 yağ kullanan var mı?kullansak nasıl bi zararı olur veya bi bilgisi olan var mı?

Alıntı SPEC0PS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana güzel bir bilgi vereyim kendimden, 13000km 100kg ve 15000km 140kg lık otomatık vites scooter kullandım, vitesli tecrübem hiç yoktu 170kg luk gt250 aldım ve ne oluyoruz dedim sıfırdan motor kullanamak gibi, sakat biraz alışana kadar.

Burdan ne anlıyoruz vitesli kulanmadıysan daha önce vitessiz tecruben olsada vitesli bir motor kulanmana hiç faydası yok hatta zararı var arka firen le debraj karışıyor.

Ayrıca hiç 2 teker direksiyon tecrüben olmaması da seni 170kg oldugu için feci şekilde zorlar çünki 140kg lık scooter kullanmıs bile olsan 170kg olunca bunuda hissediyorsun.

Kaldıkı sende ne scooter tecrubesi ne vites tecrubesi var o yüzden senin işin çok zor o yüzden millet diyordur vitesli 150cc falan al diye önce.

Bu motor ilk motor olrak alınabilir fakat alıcaksan epeyce trafikten uzak dur. Mesela örnekliyim virajda vites kücültürsen devirde biraz yüsekse arka teker kitler derlerdi bunun bilinciyle kulandım ama ben virajda vites yukseltirken bile bazen çok az kitliyor bunu viraj da öğrenmek mesela hiç hoş değil :D
    Çok teşşekür ederim o zaman bi motorsiklet eğitimi alıyım ondan sonra bi kiralayım zapdedebilirim kanımca eğitim aldıkdan sonra

erdemgc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    arkadaşlar geçende bakmaya gittim motora. önden bir darbesi varmış. lastik istiyormuş zincir istiyormuş. fiyatta indirim istedim fakat yapmadı. motorcum da satarken hasarlı motor problem olur dedi. bu saatten sonra sıfıra yakın ya da sıfır almayı düşünmeye başladım. sizin fikirleriniz neler?

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erdemgc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar geçende bakmaya gittim motora. önden bir darbesi varmış. lastik istiyormuş zincir istiyormuş. fiyatta indirim istedim fakat yapmadı. motorcum da satarken hasarlı motor problem olur dedi. bu saatten sonra sıfıra yakın ya da sıfır almayı düşünmeye başladım. sizin fikirleriniz neler?
    Bence vazgeç ERDEMGC alma derim ben, 8500TL verilmez bunun sıfırına, bu motorun ancak 2. elini almak daha mantıklı 8500tl çok para 4000-5000tl lik bişi almanda ben ısrarcıyım ama yinede sen bilirsin.

Bu motoru alıp çok kısa sürede 600e terfi edenlerden birini bulursan ondan alabilirsin, illakide bulunur...

Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence vazgeç ERDEMGC alma derim ben, 8500TL verilmez bunun sıfırına, bu motorun ancak 2. elini almak daha mantıklı 8500tl çok para 4000-5000tl lik bişi almanda ben ısrarcıyım ama yinede sen bilirsin.

Bu motoru alıp çok kısa sürede 600e terfi edenlerden birini bulursan ondan alabilirsin, illakide bulunur...
    tulgacan şimdi bir tane daha buldum. onunla ilgileneceğim bakalım.

mavibuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    Selam miller benim bir sorum olacaktı, benim makinanın ön balatasından sese geliyor kapı gıcırtısı gibi bu sesi nasıl engelleye bilirim. ( acaba yağlasam gecermi )
    AZRAİL herzaman artçıdır ona göre kullan, yoksa

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Diske yag degmedigi surece uygun yerleri yaglayabilirsin. Sesi tam tespit et yeter. Gerekirse durdugu yerde tekeri kaldir cevir sese öyle bak...

Merhaba arkadaşlar, öncelikle yeni başlıyacağımı ve aranıza yeni geldiğimi belirtmek isterim. Umarım aldıktan sonra etkinliklerde sizinle tanışma fırsatı bulurum.. Sizden bir ricam olacaktı, 2 motor arasında kaldım ve bu hafta birini almayı düşünüyorum. hyosung gt250r ve ducati monster 1998 model.-33000km'de hyo'nun km'si bilmiyorum. ikiside hemen hemen aynı fiyata geliyor. Ducatinin sahibini aradım ve masrafı olmadığını depoda ufak tefek çiziklerin olduğunu, birde terimleri bilmediğim için yanlış yazıyor olabilirim Piston segmen yaptırdığını, etek vurması yaptırdığını genelde hepsinde oluyor dedi onun dışında birtek lastik al ve uzun süre kullan dedi ama eski olduğu için kafam baya bir kurcalandı. Birde tanıdığm servisde hyo'nun devamlı motorunda arıza verdiğini parçalarının kötü olduğunu devamlı servisle uğraşıcağımı söyledi. Açıkcası baya bi kararsızım ve siz tecrübeli arklarımdan yardım alırsam çok memnun olurum. Teşekkürler...

Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    Alıntı muratpadir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, öncelikle yeni başlıyacağımı ve aranıza yeni geldiğimi belirtmek isterim. Umarım aldıktan sonra etkinliklerde sizinle tanışma fırsatı bulurum.. Sizden bir ricam olacaktı, 2 motor arasında kaldım ve bu hafta birini almayı düşünüyorum. hyosung gt250r ve ducati monster 1998 model.-33000km'de hyo'nun km'si bilmiyorum. ikiside hemen hemen aynı fiyata geliyor. Ducatinin sahibini aradım ve masrafı olmadığını depoda ufak tefek çiziklerin olduğunu, birde terimleri bilmediğim için yanlış yazıyor olabilirim Piston segmen yaptırdığını, etek vurması yaptırdığını genelde hepsinde oluyor dedi onun dışında birtek lastik al ve uzun süre kullan dedi ama eski olduğu için kafam baya bir kurcalandı. Birde tanıdığm servisde hyo'nun devamlı motorunda arıza verdiğini parçalarının kötü olduğunu devamlı servisle uğraşıcağımı söyledi. Açıkcası baya bi kararsızım ve siz tecrübeli arklarımdan yardım alırsam çok memnun olurum. Teşekkürler...
    ducati olsa bile o kadar eski motora gerek yok bence... hele 33000 kmde. neler görmüş geçirmiştir o motor. bir de lastik alacakmışsın.

onun yerine git hyo al. dinle kafanı en azından model yılı olarak daha yüksek

Motosikleti
    S&T GT 250R
    Bende uzun zamandır giremiyordum ancak fırsat bulabildim Arkadaşım hyonun km ve modelini öğrenip söylermisin sana ona göre yardımcı olalım. Benim fikrim (beğenip beğenmemekte özgürsüüz) racinglerde 2. el alacaksanız 10.000 km sonrasından uzak durun. Tabii bu güzel kullanılmış geçmişini bildiğiniz bir motorsa o ayrı...

Alıntı muratpadir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sex Speed Money...

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    beyler ben bu görüşlerinize hiç katılmıyorum. benim makine 20000'e yaklaştı ama kesinlikle bir problemi bile yok. sakın yanlış anlamayın satmayı falan da düşünmüyorum. diyeceğim o ki bu makineler zaten tam bi racing yapısında değil. V motor olması da bunun en büyük kanıtı. zaten raceler gibi çok yüksek devirlerde de çalışmıyo.. nihayetinde görüntü ve şasi olarak race olan mu aletler motor olarak chopper cruiser tarzı. dolayısıyla bi problem olmaz. zaten 10000'in altında bi makine almayı düşünüp de ben binmem yol yapmamm diğeniniz de yoktur. ben bi köşeye koyar izlerim derseniz o ayrı tabi. eğer 10000'in üstündekileri almakta tereddüt ediyosanız alıp bindikten sonra da satmamayı ya da satamamayı da düşünmeniz lazım... öte yandan 10000den sonra sıkıntı yapacak kadar kötü bi makineyse buna hiç yaklaşmayın derim... ama yağı suyu düzgün bi alette hiç br sorun çıkmaz diye düşünüyorum... artık karar sizin...
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    arkadaşlar bi sorum olucak 10W-60 yağ kullanan var mı?kullansak nasıl bi zararı olur veya bi bilgisi olan var mı?
    dedıgın yag kalın yagdır gırdıgı yerde parcacıkları buyuk oldugundan motoru yeterı kadar sogutacak fakat pıstonun cızılmesıne bıle neden olabılecek bır yagdır.

Motosikleti
    hyosung gt 250r
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sert olup ezik ezik laflar kullanip milletin kalbini kIrmaktansa, söyle yazsam daha iyi olacak.

Bana saçmaladigimi ispat et sana dondurma ismarlayacagim, ispatlayamazsan devir saatimin tamir masrafini üstlenirmisin?

Arkadaşlar;

Distirbütör Firma Bilgileri
    Hyosung Türkiye Distribütörü: Global Motor Motorlu Araçlar Sanayi ve Ticaret A.Ş.
    E-Mail: info@globalmotor.com.tr
    Web: http://www.globalmotor.com.tr
    Adres : Büyükdere Cad. Nurol Plaza No: 71 A Blok / Kat 8
    Maslak - İstanbul Türkiye
    Telefon : +90 212 276 99 00 (pbx)
    Faks : +90 212 276 98 18

global motorun telefonunu bugün saat: 14:30 civarında aradım ama telefona global motor yerine başka biri çıktı glbola motor mu diye sorunca hayır yanlış n umara cevabını aldım. sizlerden ricam global motorun tlf numarasını tam olarak bilen arkadaş var ise numarayı bildirirseniz sevinirim. Saygılar.

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı günizi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar;

Distirbütör Firma Bilgileri
    Hyosung Türkiye Distribütörü: Global Motor Motorlu Araçlar Sanayi ve Ticaret A.Ş.
    E-Mail: info@globalmotor.com.tr
    Web: http://www.globalmotor.com.tr
    Adres : Büyükdere Cad. Nurol Plaza No: 71 A Blok / Kat 8
    Maslak - İstanbul Türkiye
    Telefon : +90 212 276 99 00 (pbx)
    Faks : +90 212 276 98 18

global motorun telefonunu bugün saat: 14:30 civarında aradım ama telefona global motor yerine başka biri çıktı glbola motor mu diye sorunca hayır yanlış n umara cevabını aldım. sizlerden ricam global motorun tlf numarasını tam olarak bilen arkadaş var ise numarayı bildirirseniz sevinirim. Saygılar.
    arkadaşım global motor mu kaldı sen ne yapcan numarasını?hyosung yada nam-ı diger s&t motorun global motorla bir ilgisi kalmadı ve mahkemelik oldular.şimdi bu motor kuralkan da.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    hyosung gt 250r
    arkadaşlar arka fren balatalarımı değiştireceğim ikisinin fiyatı kaç tl civarındadır bilen varsa yazsın...tekeriniz düz bassın arkadaşlar...

Motosikleti
    HYO GT 250R
    Alıntı yigido_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dedıgın yag kalın yagdır gırdıgı yerde parcacıkları buyuk oldugundan motoru yeterı kadar sogutacak fakat pıstonun cızılmesıne bıle neden olabılecek bır yagdır.
    çok sağol.SHELL ADVANCE 15W-50 yağ nasıl bi yağdır kullananlar varsa yardımcı olursa sevinirim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:19 ----------

Alıntı challenger25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar arka fren balatalarımı değiştireceğim ikisinin fiyatı kaç tl civarındadır bilen varsa yazsın...tekeriniz düz bassın arkadaşlar...
    20 tl falan bildiğim kadarıyla

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    çok sağol.SHELL ADVANCE 15W-50 yağ nasıl bi yağdır kullananlar varsa yardımcı olursa sevinirim.
    kendı kullandıgın motor ııcn mı soruyorsun ??

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler