Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ultra mega kampanyalı bujilerin satıldıgı yerde aklınıza gelecek bütün motorların çıkma parçası var. nekadar güzel değil mi? nerden buluyorlar anlamadım
    Orayı biliyorum ilanlardakinden çok daha fazlası var. Nereden buluyor o parçaları sorusuna aklımda kötü şeyler geliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125

GT250R Ayna Tamiri

Bir önceki sayfada sağ aynası kırık bir motor gördüm ve şunu yazayım dedim.

Arkadaşlar daha önce bir kere ayna kırmıştım. Aluminyum kaynak demesinde tutmadı, akımı arttırınca çubuk eridi sakın denemeyin
    Nalburdan 8,5tl ye Plastik Çelik yapıştırıcı 404 diye bir yapıştırıcı almıştım ama kaynak tutar diye denememiştim. Öylece kullanamadan kaldı.
    Mecburen gittim yeni ayna aldım. Ve merak damarım kabardı, laz damarım tuttu. Yeni aynayı çubuğundan kırdım.Yapıştırıcıyı denedim. Sonuç canavar gibi tutuyor.Eskisi kadar sağlam oldu.
    Fakat yapıştırma işlemi 24saatte kuruma sebebiyle uzun sürüyor. Bu yapıştırıcı döküm, metal makina parçaları yapıştırmada kullanılıyormuş.

Sonuç şu ayna çubuğu kırıldı diye yeni bir ayna almaya gerek yok 8,5 tl ye yapıştırıcı alıyosunuz. 10 defa daha kırma hakkınız oluyor

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şimdi farkettimde benim zincir dişliyide ordan almıştım hesaplı bir yer ama o çıkma parçalar cidden kafa karıştırıyor.başka bir açıklaması olamaz yani..

Bu arada bugün kaskımı 2kere yere düşürdüm. vizörü tam kapadığımda tık ediyodu ,sabitliyodu o parçası kırıldı.Burnumun üstüne gelen kısım tam ortası çizildi..Tamamen kendi dikkatsizliğim yüzünden :/ Uvex kaskım haşat oldu.
    2kaskla dolaştım bugün arkadşımı alıcam diye.arkadaşı beklerken düşürdüm kaskı.
    Bu arada arkadaşım arkada kayıyor, nasıl oturtmalıyım?
    Sarıl yaklaş diyorum bu sefer dizleriyle kangren ediyo, bide korktuğundan fazla sıkıyo ayaklarıyla beni
    arkaya tutunduğundada ben güvenemiyorum öyle pek güvenli olmuyo
    en iyisi yapışması sanırım
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Selam arkadaşlar, yurt dışından alışveriş ile alakalı birşey danışmak istiyorum.

http://www.richardhyosunggvgt.com bu siteden
    Center Stand: $45 (GT125,250,250R) "Orta sehpa"
    Luggage Carrier: $70 "Çanta demiri"

Bunları bu siteden alıcam arkadaşlar rakkam+karko gümrükde vergi sınırlarını aşmaz diye ümit ediyorum.

Ama www.hyosungsource.com bu siteden çok sağlam alışveriş yapıcam gümrük sınırlarını haylice aşıcaz asıl sormak istediğim konu bu şimdi ben bu siteden alış veriş yapan arkadaşların bana yardımcı olmasını istiyorum mümkün ise

Ben bu firma ya alışveriş esnasında veya sonradan meil yolu ile aldığım ürünlerin toplam bedelini bizim gümrük sınırımız altaında olan rakkam ne ise o rakkamdan bedel göstermesini isteyeceğim yanlız sımdı bu cümleyi çeviri ile çevirsem bu arkadaşlar beni anlamaya bilir :D

Öncelikle kargo fiyatı dahil türkiyenin vergiden muaf gümrük gecis miktarı nedir bunu söylerseniz, ve ingilizcesi iyi olan bir arkadaşta o rakkam ile anlatmak istediğim cümleyi bana yazarsa çok sevinirim :D çok sey istemiyorum inşallah arkadaşlar

Alıcaklarıma gelince;
    http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=312 =Frenkolu 12tl
    http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=598 =Debrajkolu 12tl
    http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=460 = Far 178tl
    http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=905 =Gösterge 430tl

Şimdiden teşekkürler....

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadan tutunca virajlarda çok güvensiz oluyo en iyisi yavaşken arkadan tutsun hızlanırsan ve virajlı yollarda depodan tutsun ayak uçlarıyla peglere basarsa (ayağın topuk kısmıyla falan basıyosa daha dik oturuyo olacaktır ne kadar eğilirse o kadar sıkı durur) kaymaz ama sakin olmayı öğrenmesi gerek önce çünkü hakikaten ss motora artçı olmak sıkıntılı iş

Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadan tutunca virajlarda çok güvensiz oluyo en iyisi yavaşken arkadan tutsun hızlanırsan ve virajlı yollarda depodan tutsun ayak uçlarıyla peglere basarsa (ayağın topuk kısmıyla falan basıyosa daha dik oturuyo olacaktır ne kadar eğilirse o kadar sıkı durur) kaymaz ama sakin olmayı öğrenmesi gerek önce çünkü hakikaten ss motora artçı olmak sıkıntılı iş
    evet dediğin gibi ama işte onu anlatmak zor depoya kolları yetişiyomu bilmiyom bi ara söylerim

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    selam arkdaslar uzun suredır foruma gırmıyodum tvs apache den sonra 250 r gectım sıfır motor ama servıs yonunde sansızım servısler ılgılenmıyo satana kadar yaptıkları ılgı motorda sorun cıkınca gerı donuyo kavga bagrıs cagrıs Allah askına istanbulda adam gibi bir servis önerin

Alıntı Szman! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkdaslar uzun suredır foruma gırmıyodum tvs apache den sonra 250 r gectım sıfır motor ama servıs yonunde sansızım servısler ılgılenmıyo satana kadar yaptıkları ılgı motorda sorun cıkınca gerı donuyo kavga bagrıs cagrıs Allah askına istanbulda adam gibi bir servis önerin
    servislerin geneli öyle malesef en iyisi bakımını kendin yapabilmek.istersen bi denizköşklerdeki motopark a uğra

Yakıt Tüketimi Testimin Sonuçları
    En son depomu yan ayaktayken ağzına kadar doldurmuştum bildiğiniz gibi.Tam 113.7km sonrasında benzin istasyonuna tekrar girdim.
    3.9Litre benzin aldı kapağa kadar benzin doldu..
    3.9değerini görünce şaşırdım bu kadar olamaz dedim motoru ileri aldım duruşu yüzündenmi fazla alamadı benzini diye.500mt gittim tam dik pozisyonda kapağı açtım ağzına kadar benzin dolu yine yan ayağa aldım yine aynı...
    İnanamasamda sonrasında motorun egzostunun bile orjinal olması sebebiyle bu yakıt değerinin doğru olduğunu düşünüyorum.
    Sonuç olarak 100km de 3.4litre yakıt tüketimim olmuş
    Tek silindir cbr250 bile yaklaşamaz bu değere
    Kullanım stili olarakta şöyle söyliyim 120km hızı geçmedim.İşe gidip geldim
    %25inde trafikte dur kalk yapmışlığım vardır
    %50sinde 80-90km hızlarda yol almışımdır ama öyle sabit bir şekilde değil.
    Genelde 8bin devirde vites değiştiriyorum.8bin deviri geçip vites değiştirdiğim sadece 1.viteste olmuştur.
    Kalan %25dede agrasif kullanım riskli hayat sürüşlerim vardır.Yolda kapışmak isteyen 4tekerler (bi tane honda civic in eline vermem dışında birşey yok )
    Hani egzos falan değişmeyi düşünüyodum ya.Yok öyle bişey bedava tiger verseler taktırmam şu sıralar .Benim eski scooterımdan daha az yakıyor.
    Birde ben çok ara gazlı kullanıyorum trafikte her durduğumda bi ara gazı vermişliğim vardır.E yeni hevesim tabi dayanamıyorum
    Yakıtı etkileyebilcek olan bir kaç şey daha
    motorda şuanda
    ngk cr8e buji
    orjinal egzos
    çakma hava filtresi (eski sahabı 15tl lik olanlardan almış)
    ön 110 arka 150 orjinal ebat lastikler (shinko)
    Sürücü olarakta 1.83 boyunda 73kg ağırlığında bendeniz
    bu 113km boyunca artçı hiç almadım

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    Aynı şekilde eski mesajlarım arasında benimde yakıt tüketim analizlerim var 2009 enjeksiyonlu model yakıt tüketimim 3.2 ile 3.8 lt arasıdır.
    GT! ...

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Vay canına enjeksiyon gerçekten iyi etkiliyormuş .Bu pahalılıkta enjeksiyonlu almak aradaki farkı telafi ettirir gibi geliyor bana. Bende ciddi ciddi düşünmeye başladım Birde abs olsa tadından yenmez.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

uğuR1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS-R 1150 GS-R 1200 GSAK1200 LT-R 1200 GS
    litre hesabını yapmadım ama 5 depo benzinle,yani 250 tl 1740 km: 143.7 krş. km deki tl bazında tüketimim.
    UĞUR 4 Teker hatunumun istediği yere,2 Teker burnumun dikine gider

Motosikleti
    Bu arada eksozumda tiger duyrulurr Ve standart hava filtresi + cr9eix olması lazım bujilerminde net hatırlayamadım.
    GT! ...

MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servislerin geneli öyle malesef en iyisi bakımını kendin yapabilmek.istersen bi denizköşklerdeki motopark a uğra

Yakıt Tüketimi Testimin Sonuçları
    En son depomu yan ayaktayken ağzına kadar doldurmuştum bildiğiniz gibi.Tam 113.7km sonrasında benzin istasyonuna tekrar girdim.
    3.9Litre benzin aldı kapağa kadar benzin doldu..
    3.9değerini görünce şaşırdım bu kadar olamaz dedim motoru ileri aldım duruşu yüzündenmi fazla alamadı benzini diye.500mt gittim tam dik pozisyonda kapağı açtım ağzına kadar benzin dolu yine yan ayağa aldım yine aynı...
    İnanamasamda sonrasında motorun egzostunun bile orjinal olması sebebiyle bu yakıt değerinin doğru olduğunu düşünüyorum.
    Sonuç olarak 100km de 3.4litre yakıt tüketimim olmuş
    Tek silindir cbr250 bile yaklaşamaz bu değere
    Kullanım stili olarakta şöyle söyliyim 120km hızı geçmedim.İşe gidip geldim
    %25inde trafikte dur kalk yapmışlığım vardır
    %50sinde 80-90km hızlarda yol almışımdır ama öyle sabit bir şekilde değil.
    Genelde 8bin devirde vites değiştiriyorum.8bin deviri geçip vites değiştirdiğim sadece 1.viteste olmuştur.
    Kalan %25dede agrasif kullanım riskli hayat sürüşlerim vardır.Yolda kapışmak isteyen 4tekerler (bi tane honda civic in eline vermem dışında birşey yok )
    Hani egzos falan değişmeyi düşünüyodum ya.Yok öyle bişey bedava tiger verseler taktırmam şu sıralar .Benim eski scooterımdan daha az yakıyor.
    Birde ben çok ara gazlı kullanıyorum trafikte her durduğumda bi ara gazı vermişliğim vardır.E yeni hevesim tabi dayanamıyorum
    Yakıtı etkileyebilcek olan bir kaç şey daha
    motorda şuanda
    ngk cr8e buji
    orjinal egzos
    çakma hava filtresi (eski sahabı 15tl lik olanlardan almış)
    ön 110 arka 150 orjinal ebat lastikler (shinko)
    Sürücü olarakta 1.83 boyunda 73kg ağırlığında bendeniz
    bu 113km boyunca artçı hiç almadım
    Dediğiniz rakamları daha hic göremedim 3 4 litre duyunca sasırdım Km hesabı olarak 20 kr litre olarak 5 civarı oluyor bende. Orjinal egsozun o kadar cok etkilediğini de bilmiyordum belki etkiliyordur Tabi kullanıma göre de değişirde yinede bu rakamlar cok sasırtıcı

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben 600F ile 180 km de 10 Litre tüketiyorum. Hyosungun 100 km de 5 litre tüketmesi biraz fazla
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

uğuR1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS-R 1150 GS-R 1200 GSAK1200 LT-R 1200 GS
    bende R1 LE 100 KMDE 10 LT YAKIYODUM karbüratörlü idi.600 f in 10 lıtre yakmasıda çok fazla ne kadar asılırsan asıl beygırı belli.
    orzinal eksozla açık eksoz 10-15 krş farkettırır bendeki tüketim max 150 km süratte ve devamlı değil ortalama 125 km için gecerlidir.
    UĞUR 4 Teker hatunumun istediği yere,2 Teker burnumun dikine gider

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Canım benim, Ben 180 km de 10 litre yakıyorum; yani 90 km de 5 litreye denk geliyor... Bu da yaklasık olarak 100 km de 5.1 litreye denk geliyor...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    O zaman hep beraber 600F alıyoruz
    GT! ...

Motosikleti
    Honda 1000 rr repsol 2016
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canım benim, Ben 180 km de 10 litre yakıyorum; yani 90 km de 5 litreye denk geliyor... Bu da yaklasık olarak 100 km de 5.1 litreye denk geliyor...

benım motorla 100 km'de 3 ıle 3,5 lıtre arasında yakıyor.
    cakalaz
    soyledıgın gıbıyse eger süper bence 180 km de 10 lıtre cok ıyı hysong'dan sonrakı motorum 600 rr olacaktı fakat 100 km'de 8 9 lıtre yaktıgını ögrenınce vaz gecmıstım ama 600 f'e sıcak bakabılırım artık

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Tahmin ediyorumki 600F'in normal kullanım değerleridir o. Yüksek performansta yine 6-7 litre yakacaktır. Ama 4 silindir bambaşka bir dünya. Bizim makinaların en ideal hızı 120. 120 sabit uzun yolda ortalama 4 litre yakar. Enjeksiyonlular biraz daha az yakabilir. Keşke birde 6. vites olsaydı. Çok arıyorum 6. vitesi uzun yolda.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Ben uzun zamandır forumu takip ettiğimden hiç bu kadar düşük değerlerden bahsedildiğini duymamıştım ama hesabımda yanlışlık yok ,bunuda motorun stock olması ve enjeksiyon farkına bağlıyorum
    Alıntı 106GT! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şekilde eski mesajlarım arasında benimde yakıt tüketim analizlerim var 2009 enjeksiyonlu model yakıt tüketimim 3.2 ile 3.8 lt arasıdır.
    Tiger egzos ile o değerlerdeysen benimkide normalmiş o zaman enjeksiyon saolsun
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay canına enjeksiyon gerçekten iyi etkiliyormuş .Bu pahalılıkta enjeksiyonlu almak aradaki farkı telafi ettirir gibi geliyor bana. Bende ciddi ciddi düşünmeye başladım Birde abs olsa tadından yenmez.
    hyosung abs opsiyoneli koysa ,ninjanın satışlarını baya düşürür ama zor
    Alıntı uğuR1000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    litre hesabını yapmadım ama 5 depo benzinle,yani 250 tl 1740 km: 143.7 krş. km deki tl bazında tüketimim.
    o hesapla doğru net veriler çıkmaz gibi hocam.ya sırt çantasında 1litre benzin olcak bitene kadar gidicen yada fulleyip tekrar fullemek daha iyi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler