Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HYO GT 250R
    Alıntı my91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GT tam alınmalık motor al bi tane casillas çekinme evet arkadaşlar 5 günlük memleket maceram bitti ve maalesef motorumdan ayrılıp geldim istanbula
    Bi sorunla karsılastım ama. Son gün artık dedim gitmeden bi vedalaşayım motorumla deyip turlamaya çıktım. Bi saatten fazla üstünde kaldım.. Bi ara yunuslar vardı önümde onların peşine takılmış yavaş yavaş giderken aniden bizim şeritten gelip karşı şerite dönen kasksız apaçi motorcuları görünce aniden iyce yavaşlayıp peşine döndüler. Ben de o sırada frenledim ama dikkatsizliğime gelmiş devir tam düşmeden vitesi düşürmüşüm. Devir çok yükseldi işte motor bağırdı biraz ama hemen düzeldi. Eve gidip motoru depoya alırken farkettim ki motordan farklı bir tıkırtı geliyo gibi. Durduk yerde gaz falan verdim 7 bin devirlere kadar falan baktım alttan yağ akıtmış. Arkadaşlar neden olabilir bu. Kranktan korkuyorum umarım değildir.
    yağ kaçırma problemi çok sıkıştırdığın zaman meydana geliyor ama bazen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı celaltan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ kaçırma problemi çok sıkıştırdığın zaman meydana geliyor ama bazen
    Sıkıştırdığımdan olabilir. O gün hızlı kullandım motoru. 150 km gbi sıkıştırdım sayılır yani. Ama o tıkırtıyı ilk kez duydum. Umarım büyük bir sorun değildir. Ocaktan önce de zaten ustaya götüremicem memlekete uzaktayım çünü

Motosikleti
    HYO GT 250R
    Sıkıştırdığımdan olabilir. O gün hızlı kullandım motoru. 150 km gbi sıkıştırdım sayılır yani. Ama o tıkırtıyı ilk kez duydum. Umarım büyük bir sorun değildir. Ocaktan önce de zaten ustaya götüremicem memlekete uzaktayım çünü
    tıkırtı egzantrikten geliyodur

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı celaltan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tıkırtı egzantrikten geliyodur
    Peki sorun olur mu? Ne yapmam lazım?

ahmet şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    Peki sorun olur mu? Ne yapmam lazım?

Aynı sorun bendede olusmustu tıkırtı gelıyordu.egzantrık gergi otomatıgi dıye bısey var sılındırın alt tarıfında onun ayarnı duseltı usta sımdı hıc bır proplem yok yapalı yaklasık 6 bın km felan oldu bırdaha duymadım
    Biz de keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik lakin HAYATLA erken seviştik herşey üstümüze kaldı..!

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı ahmet şimşek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bendede olusmustu tıkırtı gelıyordu.egzantrık gergi otomatıgi dıye bısey var sılındırın alt tarıfında onun ayarnı duseltı usta sımdı hıc bır proplem yok yapalı yaklasık 6 bın km felan oldu bırdaha duymadım
    Teşekkürler.Ayrıca bi de yağ damlatması kuşkulandırdı beni. Zaten bakımı da geldi motorun. Gidince bi söyliyim ustama daha gitmeme var ama... Kaç km'de bi bakım yapıyosunuz yağ değiştiriyosunuz?

ahmet şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    Teşekkürler.Ayrıca bi de yağ damlatması kuşkulandırdı beni. Zaten bakımı da geldi motorun. Gidince bi söyliyim ustama daha gitmeme var ama... Kaç km'de bi bakım yapıyosunuz yağ değiştiriyosunuz?

Her 2 bın km yag degişimi ve yağ filtresını kendım degısıyorum.yağ olarakta castrol power 10/40 kullanıyorum.Benımde ılk sorunum bu tıkırtı ıdı makınam 24 bınde cok sukur daha yolda bırakmadı benı genel bakımlarını tam olarak bılmıyorum ben sureklı kendım ılgılendım ıcın ustalarla fazla bır ışım olmuyor
    Biz de keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik lakin HAYATLA erken seviştik herşey üstümüze kaldı..!

Motosikleti
    HYO GT 250R
    2000 km de bir yağ filtresi ile beraber yağını değiştir. tıkırtı için de egzantrik gergi otomatiğini ayarlattır yeter. yağ akıtması çok sıkıştırmaktan da olabilir yağı fazlaysa ondan da yapar. yağ filtresini değiştirdiğin zaman 1500 gr yağ konuyor filtreyi değiştirmeden 1450 gr

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Tamam arkadaşlar çok sağolun. 1700 km fln oldu bakımı yaptıralı geldi sayılır bakımı. Kendim değiştirmeyi öğrensem iyi olcak artık. Ustalarla ugraşmaktan sıkıldım. Götürdüğüm usta bizim oranın en iyi ustası diye çağrılıyo ama bnm motoru bi düzgn yapamıyo

saffet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    benim motor 2006 model.18000 km.de yağı yarı sentetik 10/40 BP ile kendim değiştirdim motor mükemmel tık yok üstelik 2006 model ve düble gaz ne varsa basıyorum otobanda 165/km/h yapıyor ne kırangında bir sorun yaşadım ne de başka bir yerinde .yağınıda 3500 km de değiştiriyorum.benim tavsiyem kesinlikle 10/40 yağ koyun vitesler mükemmel çalışıyor.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Alıntı saffet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor 2006 model.18000 km.de yağı yarı sentetik 10/40 BP ile kendim değiştirdim motor mükemmel tık yok üstelik 2006 model ve düble gaz ne varsa basıyorum otobanda 165/km/h yapıyor ne kırangında bir sorun yaşadım ne de başka bir yerinde .yağınıda 3500 km de değiştiriyorum.benim tavsiyem kesinlikle 10/40 yağ koyun vitesler mükemmel çalışıyor.
    Şu an sorunsuz gidiyorsun; Sen böyle basmaya devam et görürsün sorun var mı yok mu
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

saffet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an sorunsuz gidiyorsun; Sen böyle basmaya devam et görürsün sorun var mı yok mu
    Ben aldıgımdan beri bu makinayı bildiğimğibi kulanıyorum madem aldıgınız motora gaz vermeye korkuyorsunuz ne işiniz o motorun üzerinde.gidin birtane 50cc motor alın onu kulanın sonrada benim motorun gitmiyor benim motorumun şurası arıza yapıyor demekten kurtulursunuz..

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Kimse gaz vermeye korkuyor. Gel benim suzukiye binelim; bak veriyor muyum vermıyor muyum Ama ; 6oo lük tabi ... Adamlar son limitini yüksek koymuslar...
    Hyosung kategorisine göre güzel motordur; her kategorinin bir limiti var. Limitleri zorlamayacaksın. Benim motor 230 ile redline giriyor; ben de en fazla 230 gördüm zaten...
    230 dan sonra zorlamak mantıksızlıktır

Hyosung da 160 ile redline giriyorsa; 160 da keseceksin gazı ...

Zorlanan Her motor; arıza yapar; bu motorun suçu değil; Kullanıcısının Mantıksızlığıdır !
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

xxrated - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&t Kanuni GT250
    Arkadaşlar Tekirdağ ve çevresinde S&t Kanuni Gt yada R kullanan biri varmı? bana pm atabilirse çok sevinirim.
    seT By eXe

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse gaz vermeye korkuyor. Gel benim suzukiye binelim; bak veriyor muyum vermıyor muyum Ama ; 6oo lük tabi ... Adamlar son limitini yüksek koymuslar...
    Hyosung kategorisine göre güzel motordur; her kategorinin bir limiti var. Limitleri zorlamayacaksın. Benim motor 230 ile redline giriyor; ben de en fazla 230 gördüm zaten...
    230 dan sonra zorlamak mantıksızlıktır

Hyosung da 160 ile redline giriyorsa; 160 da keseceksin gazı ...

Zorlanan Her motor; arıza yapar; bu motorun suçu değil; Kullanıcısının Mantıksızlığıdır !
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

smao - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR
    Yahu arkadaşım anadoluda bulduğun motorlar hem pahalı oluyor hemde temiz olma ihtimali az oluyor 250 olduğunu bilen olmadığı için sahibide bilmezden geliyor
    gelelim istanbula orada git gel almama ihtimali, getirme, ustaya gösterme, sorunları var. gözümü karartıp gitmek istiyorum da kafamdaki sorular bitmek bilmiyor cebimde ehliyetim elimde param ( çok değil :D ) kalakaldım. arkadaşım 600fini 2 binlira aşağı verecek ben alırsam -zor- ama şeytana uymayı düşünmüyorum -şu an için- bakalım hayırlısı 7 yıllık motor sevdamın ya soru olacak yada gerçekten ss geçiş.

GÖЯKEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    Alıntı smao adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu arkadaşım anadoluda bulduğun motorlar hem pahalı oluyor hemde temiz olma ihtimali az oluyor 250 olduğunu bilen olmadığı için sahibide bilmezden geliyor
    gelelim istanbula orada git gel almama ihtimali, getirme, ustaya gösterme, sorunları var. gözümü karartıp gitmek istiyorum da kafamdaki sorular bitmek bilmiyor cebimde ehliyetim elimde param ( çok değil :D ) kalakaldım. arkadaşım 600fini 2 binlira aşağı verecek ben alırsam -zor- ama şeytana uymayı düşünmüyorum -şu an için- bakalım hayırlısı 7 yıllık motor sevdamın ya soru olacak yada gerçekten ss geçiş.
    Geçen aynı bende senin düşüncedeydim hatta konu bile açtım direk 600f alayım filan diye boşver kardeşim bırak herşeyin bi sırası var hadi diyelim 600f aldın üstünde emanet gibi durcan motor basmak isticek sende basamıyosan neden 600f en iyisi temiz hyosung bulup acemiliğini atmak tecrube kazanınca 600f le cirt atarsın
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

smao - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR
    Alıntı GÖЯKEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen aynı bende senin düşüncedeydim hatta konu bile açtım direk 600f alayım filan diye boşver kardeşim bırak herşeyin bi sırası var hadi diyelim 600f aldın üstünde emanet gibi durcan motor basmak isticek sende basamıyosan neden 600f en iyisi temiz hyosung bulup acemiliğini atmak tecrube kazanınca 600f le cirt atarsın

inşallah kardeşim olacakda hafam karışık işte biliyorsun o duyguyu bide motosiklet olunca bütün aile sırt çeviriyor ailedende destek yok maddi manevi
    ya Allah yürü ya kulum diyecek ya da olmaz bu iş.

erdemgc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam kardeşim eger çok acelen yoksa .benimkide kırıldıgı için sipariş verdim yolda ama aynı gün e bay da dolaşırken renkli manetler gördüm ve sipariş verdim.ama gelmeleri en az 25 gün bulur.eger ozamana kadar bulamazsan uygun bişeyler yaparız. ayrıca elimde sol ayak basamak üçgeni, devriyaj maneti,arka sinyaller,ön sol sinyal,zincir korumalıgı,arka stop (duyu yok)birde 4 adet ledli micro sinyal var resiztör gerekli oldugundan vakit ayırıpda ugraşamadım normalden çok hızlı yanıp sönüyor.

selam arkadaşım

var mı ön frenden haber?

GÖЯKEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    1 haftadır uyuyonuzmu ya ne bu durgunluk biraz fotoğraf koyunda içimiz açılsın

Ahanda 600RR
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler