Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mavibuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    Doğru söze ne denir
    AZRAİL herzaman artçıdır ona göre kullan, yoksa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    aynen katılıyorum sana arkadasım

erdemgc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    arkadaşlar şimdi şöyle bir durum var sizlerle paylaşmak istedim.

5550 tl ye bir hyo var 2007 model lastikleri yeni değişmiş. bir de
    8100 tl ye var 2010(büyük ihtimal 2009) model 800 kmde daha ama kredi kartına 3 ay ertelemeli ve 8 taksit veriyor.

benim maalesef nakit alma şansım yok. gidip kredi çekeceğim. 6000 tl kredi çektiğimi düşünürsek geri ödemesi bunun bana 8000 tl ye geliyor toplamda. yani 6000 lira çekip noter masraflarıyla vs. 5550 lik motoru alabiliyorum tam. ama toplamda 8.000 ödemiş gibi olacağım.

onun yerine 2010 model 8100 ü almak daha mantıklı değil mi sizce de ?

ya da sıfırını 8500 e veriyorlar onu 12 taksitle almak daha mantıklı değil mi?

bunları neden soruyorum. çünkü 8000 tl çok diyorlar bu motor için. sizce arkadaşlar?

vitesli tecrübem var cbf150 kullandım. fakat 600 lük makina da almayı düşünmüyorum uzun süre. sıkıntıya girmeyecek kadar param olursa ve diğer bütün ihtiyaçlarımı(araba-ev) karşıladığımda alabilirim bir fazer ya da v-strom.

yani alayım ve uzun sürelerce hem şehir içinde hem de şehir dışında bol bol kullanabileyim istiyorum.

yorumlarınızı alayım lütfen arkadaşlar

teşekkürler herkese

civic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 Moto Cage
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru almıssın fakat yine de yazayım için rahatlasın

-Arkadaşım; 2007 Model 2008 Model hiçbir Hyosung'ta Enjeksiyon bulunmamaktadır. Enjeksiyon Sistemi sadece ST lerde mevcuttur

-Ben de hiç grenajı sökmeden yağ değişimi yapıyordum.E doğal olarak alt grenajın içinde yağ sızıyor ve kuruyordu. yapman gereken; hiç sökmeden gazyağılı bezi sokup 2 dakika silmek Sonra sıfır gibi oluyor

-yAğ Eksiltme durumuna gelelim; Her motor terleme yapar; yüksek devirlere cıktığında belli bir miktar yağ eksiltebilir. Bazısında hissedilir bazısında cok az olduğundan hissedilmez. Fakat yağ değişimine kadar olan süre diliminde herhangi bir zarar vermeyecek kadar eksiltir...

-Zorlarsan Krangı Kırarsın
    tesekkürler evet dedğin gibi yağ akan yeri grenajı yarım söküp bez ile temizledim akan dökülen hicbirşey yok iki gündür. Terleme bile göremiyorum o yüzden çok mutluyum .

Yağ göstergesi ayaklıkta durduğunda pek göstermiyor ayaklıktan kaldırdığımda yağ göstergesi hareketlenmeye başlıyor o yüzden anlayamıyorum bilgilendirirseniz sevinirim.

zorlamamaya çalışıyorum redline girmeden vtes değiştirmiş oluyorum sizce yeterlimi

Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam kardeşim bunlara bir bak kargosu 13 $ 10 günde geliyor http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eB...2766&viewitem=
    granajı sökme hiç okadar yag için.bizde yag degişimi için zaten granajı sökmüyoruz.
    valla sol ayna olmadan kullanmak çok riskliydi dün dayandım ama bugün dayanamadım istanbul motordan 90 tl ye sol aynayı almak zorunda kaldım.
    Ama memnun oldum çünkü motorun gecmisine baktılar test ettiler debriyajı ayarladılar bir tur atıp genel olarak güzel olduğunu söylediler bakıma oraya gideceğim sanırım.

motorun 4500km de olduğunu söylemiştim km düşürmüşlermi diye servis kayıtlarına bakmıslar 1 senede 900 km yapmıs ve akü-yağ değişmis yatan motordur dedi. yani km büyük ihtimal gercek dediler. Ben öle düşünerek mutlu oluyorum .

Alıntı mavibuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    civciv, kardeş ayna alana kadar araç geri görüş sistemi al sanırım daha iyi olur, bende bu aralar buna taktım kafayı
    http://www.sahibinden.com/search.php?&b[search_text]=geri%20görüş&b[page]=1&b[sort_field]=date_first_activated&b[sort_order]=desc&c2=&c=&sGaleri=1
    linki çalıstıramadım ama geri görüş kamerası fln simdilik gerek yok bence ;) tesekkür ediyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:02 ----------

Bu arada pendikte oturan buralarda olan varmı yada yakın zamanda bir buluşma planı, diğer hyolar nası bilmiyorum karşılıklı görüş almak güzel olurdu..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:05 ----------

Alıntı erdemgc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şimdi şöyle bir durum var sizlerle paylaşmak istedim.........

valla ben 6500 cektim finansbanktan kredi dosya masrafı 6050 tl elime gecen geri ödemesi 8200 36 ay vade ayda 130 tl gibi birsey ödeyeceğim. Senin olayın da mantıklı tabi ama aylık taksitlerin 710 tl ye gelecek her ay bunu ödeyebileceksen mantıklı olabilir ;) birde su var 8.5 aldığını yarın satarken zararla satacaksın ama ilk kullanan rodajını yapan sen olacaksın karar senin.

Ama ben olsam 500 800 km gibi dediğiniz bulabileceğiniz en ucuz hyoya bakardım ;)

Bende cbf 150den buna gectim baya fark var inan iiki 600 almamışım diyorum alışmak gerek yavas kullanmak gerek aman dikkat..

Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    Alıntı civic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tesekkürler evet dedğin gibi yağ akan yeri grenajı yarım söküp bez ile temizledim akan dökülen hicbirşey yok iki gündür. Terleme bile göremiyorum o yüzden çok mutluyum .

Yağ göstergesi ayaklıkta durduğunda pek göstermiyor ayaklıktan kaldırdığımda yağ göstergesi hareketlenmeye başlıyor o yüzden anlayamıyorum bilgilendirirseniz sevinirim.

zorlamamaya çalışıyorum redline girmeden vtes değiştirmiş oluyorum sizce yeterlimi

valla sol ayna olmadan kullanmak çok riskliydi dün dayandım ama bugün dayanamadım istanbul motordan 90 tl ye sol aynayı almak zorunda kaldım.
    Ama memnun oldum çünkü motorun gecmisine baktılar test ettiler debriyajı ayarladılar bir tur atıp genel olarak güzel olduğunu söylediler bakıma oraya gideceğim sanırım.

motorun 4500km de olduğunu söylemiştim km düşürmüşlermi diye servis kayıtlarına bakmıslar bir kere gitmis servise oda 1 sene sonraydı snrm 1 senede 900 km yapmıs ve akü değişmis yatan motordur dedi. yani km büyük ihtimal gercek dediler. Ben öle düşünerek mutlu oluyorum .

linki çalıstıramadım ama geri görüş kamerası fln simdilik gerek yok bence ;) tesekkür ediyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:02 ----------

Bu arada pendikte oturan buralarda olan varmı yada yakın zamanda bir buluşma planı, diğer hyolar nası bilmiyorum karşılıklı görüş almak güzel olurdu..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:05 ----------

valla ben 6500 cektim finansbanktan kredi dosya masrafı 6050 tl elime gecen geri ödemesi 8200 36 ay vade ayda 130 tl gibi birsey ödeyeceğim. Senin olayın da mantıklı tabi ama aylık taksitlerin 710 tl ye gelecek her ay bunu ödeyebileceksen mantıklı olabilir ;) birde su var 8.5 aldığını yarın satarken zararla satacaksın ama ilk kullanan rodajını yapan sen olacaksın karar senin.

Ama ben olsam 500 800 km gibi dediğiniz bulabileceğiniz en ucuz hyoya bakardım ;)

Bende cbf 150den buna gectim baya fark var inan iiki 600 almamışım diyorum alışmak gerek yavas kullanmak gerek aman dikkat..

cebimden çıkan paraya bakarsam eğer 2010 model almak her zaman daha mantıklı duruyor. çünkü ikisini de satarken aynı paraya satacağım diye düşünsek bile sonuçta da cebimden aynı para çıkacaksa da ...

ama dediğin şey de önemli aylık 700 çıkarmam da zor. aylık çıkarabileceğim maksimum 300 tl. ben öğrenciyim bu yüzden çekemeyebilirim kredi. problemlerden birisi de bu aslında. o yüzden kredi kartıyla şansım daha yüksek diye ona yanaşıyorum. tüketici kredisi alabileceğimi bilsem daha farklı olabilirdi

civic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 Moto Cage
    cebinden cıkan paraya bakmak kredili alışverişte farklı bugünün ayda 130 tl si iki sene sonra aynı tadı verirmi sence :D bugün yaptığın 130 tl lik alışveriş ile ikisene sonraki çok fark eder. O yüzden faiz var risk var. Genel paraya bakma 12 ayda ödeyemedikten sonra almanın mantığı yok. Bütceni sarsmadan almanı tavsiye ederim sonra kredi kartını ödeyemeyip faize sokarsan 600rr alırdım deme sora :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:30 ----------

bu arada ben 130 demisim de 230 olacak :D dilim sürşmüş sory.

arkadaşlar şimdi şöyle bir durum var sizlerle paylaşmak istedim.

5550 tl ye bir hyo var 2007 model lastikleri yeni değişmiş. bir de
    8100 tl ye var 2010(büyük ihtimal 2009) model 800 kmde daha ama kredi kartına 3 ay ertelemeli ve 8 taksit veriyor.

benim maalesef nakit alma şansım yok. gidip kredi çekeceğim. 6000 tl kredi çektiğimi düşünürsek geri ödemesi bunun bana 8000 tl ye geliyor toplamda. yani 6000 lira çekip noter masraflarıyla vs. 5550 lik motoru alabiliyorum tam. ama toplamda 8.000 ödemiş gibi olacağım.

onun yerine 2010 model 8100 ü almak daha mantıklı değil mi sizce de ?

ya da sıfırını 8500 e veriyorlar onu 12 taksitle almak daha mantıklı değil mi?

bunları neden soruyorum. çünkü 8000 tl çok diyorlar bu motor için. sizce arkadaşlar?

vitesli tecrübem var cbf150 kullandım. fakat 600 lük makina da almayı düşünmüyorum uzun süre. sıkıntıya girmeyecek kadar param olursa ve diğer bütün ihtiyaçlarımı(araba-ev) karşıladığımda alabilirim bir fazer ya da v-strom.

yani alayım ve uzun sürelerce hem şehir içinde hem de şehir dışında bol bol kullanabileyim istiyorum.

yorumlarınızı alayım lütfen arkadaşlar

teşekkürler herkese
    Arkadaşım cevabı kendin vermişsin. Uzun süre kullanacaksan elbette 800km ve 8.000 tl likolan çok mantıklı, Hayırlı olur inşallah

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:35 ----------

geç fark ettiim kusura bakma. Bende öğrenciyim. İşin maddi yönünden çok ailevi yönü nedeniyle alamıyorum. Ama kesinlikle kendini maddi yönden sıkıntıya sokma derim. Çünkü ne kadar kendini zorlarsan zorla ödeyebilirsen öde. Ekstra masraf ve motoru kullanırken çıkacak masraflar olacak (Benzin, zincir, yağ) iyi ce sıkışacaksın ve bindiğin motordan zevk almayacaksın. Bence biraz daha para biriktir.

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mavibuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu fikre katılmakla beraber elinde kalan 2009 modelleri biran önce satıp 2010 modelleri getirerek 2011 model diye satmak içinde böyle birşey yepıyor olabilir

Herşeyde olduğu gibi bundada milleti geriden takip ediyoruz en azından matbaa gibi 60 yıl ( yanlış hatırlıyor olabilirim ) geriden gelmiyor
    MATBAA 200 VEYA 250 yıl idi.. Yanlış hatırlamıyorsam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:47 ----------

Ya kardeş bak GT almak istiyorsan 8100tl 3 ay ertelemeli yok taksitli filan hikaye bu iş istere 2010 olsun. 2007 olsa nolur 2008 veya 2006 karbüratörlü olsun kardeş nolack. Okadar para vereceğine git bitane sartı veya kırmızı 4500tl ye sahibinden de var. Bak şimdi

ING de kredi var ben çektiğim için yazıyorum bankam filan değil, nette en ucuz orasıu diye gördüğüm için ordan çektim ben.

4000tl kredi 12 ay sonunda 4336tl olarak geri ödeniyor. Dosya masrafınıda sana verdikleri 4000tl den kesiyorlar 110tl olarak ve hesabına 3890tl yatıyor, yani sen 3890tl alıp 12 sonra toplamda 4336tl ödüyorsun. Oda 446tl toplam faiz ödemiş olman demek 12 ayda.

Hiç paran yoksa bile 4000 değil 4500 çekersin, hiç yoktan zevkini alırsın, sen bu 8100 lüğü alıpta nekadar bineceğini sanıyorsunki?

Aman kardeş boşver taksitlede olsa 8100tl yi verme sakın benden tavsiye. Ala 2006 da GT 2010 DA GT.

Zaten gıcırıda alsan çizilecek çiciğide alsan çizilecek.

Hem sanki yeniyi alsan etiket yazı. CANISI, RAHMETLİDE SOLALRDI, TEK RAKİBİM TÜRK HAVA YOLLARI.

Dimi..

Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MATBAA 200 VEYA 250 yıl idi.. Yanlış hatırlamıyorsam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:47 ----------

Ya kardeş bak GT almak istiyorsan 8100tl 3 ay ertelemeli yok taksitli filan hikaye bu iş istere 2010 olsun. 2007 olsa nolur 2008 veya 2006 karbüratörlü olsun kardeş nolack. Okadar para vereceğine git bitane sartı veya kırmızı 4500tl ye sahibinden de var. Bak şimdi

ING de kredi var ben çektiğim için yazıyorum bankam filan değil, nette en ucuz orasıu diye gördüğüm için ordan çektim ben.

4000tl kredi 12 ay sonunda 4336tl olarak geri ödeniyor. Dosya masrafınıda sana verdikleri 4000tl den kesiyorlar 110tl olarak ve hesabına 3890tl yatıyor, yani sen 3890tl alıp 12 sonra toplamda 4336tl ödüyorsun. Oda 446tl toplam faiz ödemiş olman demek 12 ayda.

Hiç paran yoksa bile 4000 değil 4500 çekersin, hiç yoktan zevkini alırsın, sen bu 8100 lüğü alıpta nekadar bineceğini sanıyorsunki?

Aman kardeş boşver taksitlede olsa 8100tl yi verme sakın benden tavsiye. Ala 2006 da GT 2010 DA GT.

Zaten gıcırıda alsan çizilecek çiciğide alsan çizilecek.

Hem sanki yeniyi alsan etiket yazı. CANISI, RAHMETLİDE SOLALRDI, TEK RAKİBİM TÜRK HAVA YOLLARI.

Dimi..

ya öyle diyorsun da çiziği miziği geçtim ben. şimdi öncelikle senin dediğin modellerin lastikleri gitmiş oluyor. sadece lastikler gitmiş olsa o fiyatta olan motorların iyi, mutlaka başka kusurları da oluyor. lastiklere 600-800 diğer parçalara da bir o kadar yapsak 1500 tl falan baştan vermiş olabilme ihtimalim var. bir de birsürü uğraşacağım edeceğim çilesini çekeceğim. ben biraz kıl bir insanım. aldığım motorun temiz olmasını isterim. ve ben geçici binmeyi düşünmüyorum. bir geçiş aracı olmayacak. izmirde yaşadığım için yılın 8 ayı kesin biniyor olacağım. hergün en az oraya buraya gitmek için bile 20-30 km yapabilirim. yazları veya kafama estiğinde yapacağım uzun yolları saymıyorum bile. yani senede en az 10.000 km civarı yapacağım. alacağım 2006 motor ile 2010 motor arasında hiç mi fark olmayacak? benden önce binen adamın motoru ne bilinçle kullandığından bihaber içim rahat etmeyecektir.

o yüzden işin özü maalesef pek senin gibi düşünmüyorum.

sıkıntıya girsem de azıcık aldıktan sonra kafamın rahat olmasını isterim.

Motosikleti
    S&T GT 250R
    Arkadaşlar bu konuda bildiklerimi kısaca özetleyim. Motorlar 2010 model... Tıpkı bildiğiniz gibi arabalarda da agustos ayından sonra üretilen tüm araçlar bir yıl sonraki modele kalıyor uygunluk belgesinin düzenlenme tarihi esas alınıyor. Mesela motorunuz eylül 2009 da üretilmiştir ama sizin motorunuz 2009 değil 2010 modeldir bu birrrrr. Diger konuda 2010 model hyosung yada ST kanuniler şuanda Türkiye yok henüz getirilmiyor sanırım bu yıl içinde de getirilmez benim tahminim eylül ayından sonra piyasaya gireceği yönünde çünkü Kanuni henüz elindeki stokları bile satamamış düzeyde buda ikiiii Tüm bunlardan sonra özetle diyeceğim şu ki motorunuz 2010dur güvenle ve içiniz ferah birşekilde binebilirsiniz.

Birde 2. el alan arkadaşlara nacizane bir tavsiyem olacak arkadaşlar bende zamanında çok aradım üniversite yıllarında aktif olarak 600lük 1000lik makinalara bindim ozamanda araştırdım. Bir racing motorun arızalanmasa bile 20.000km civarlarında eksantrik ve dişli setinin değişmesi gerekir. Normalk standart bir kullanıcı olduğunuzu varsayarsak 30.000km olur daha ötesi olmaz. Yok VFR gibi oldukça sağlam bir motor kullanıyorsanız ozaman bu kmler biraz daha uzar... Şimdi 17-20.000 km motor alıp hiç açılmadı motoru diyenler doğru söylüyordur ama açılmayacak anlamı taşımaz. Eğer naçizane benim kişisel görüşümü soruyorsanız ben 15.000km bir motor bile alsam eğer canımı opna emanet edeceksem hemen ilk yapacağım şey full bakıma sokmaktır.

Birde atladığım bir konu var onuda yeri gelmişken belirteyim LASTİKLER... Lastiklerin üretildikten sonraki raf ömrü 3 yıldır gidin bilen bu işle uğraşan istediğiniz kişiye sorun böyle diyecektir. Güvenli sürüş eğitimleri, ileri sürüş teknikleri eğitimlerinde böyle anlatılır yurt içi yurtdışında da bu dediğim geçerli sertifikalı eğitimlerdir bunlar ROSPA vs. Neyse lastiğin ömrü üretildikten sonra rafta duruyorsa 3 yıldır. Yok siz bunu motora taktıktan sonra bu 2 yılda olabilir 1 sezonda olabilir ama maksimum 3 yıl kullanabilirsiniz... üretim tarihide yanakta yazar... hafta ve yıl olarak örnek 3209 gibi... bu demektirdiki 2009 yılının 32. haftası üretilmiştir. LAstik herşeydir asla unutmayın bazen ilanlara bakıyorum motor 2005 adama soruyorum değişen varmı lastik istermi diye yok lastikler süper diyor hiç kullanılmadı diyor ona sadece eğer canınızı seviyorsanız lastiklerinizi değiştirmenizi öneririm diyorum...

Herkese selamlar umarım yardımcı olmuşumdur.

evet 2010 model olduğuna eminim. sen motoru gördün mü? eğer gördüysen aynı motordan mı bahsediyoruz? söyleyen arkadaş ne gibi farklılıktan bahsediyor 2010 modellerde?

motor gördüğüme göre st kanuni mart ayında alınmış. garanti belgesi de mevcutmuş oradan ve zaten doğal olarak ruhsattan anlaşılabilir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:39 ----------

haklısın fakat shorin de mesela ocak ayında almıştı. 2010 modeldi onunki de onunki de benim baktığımla aynıydı. bu fotodakiler türkiyeye gelmemiş anlaşılan.shorin bizi aydınlatırsa bu konuda iyi olacaktır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:03 ----------

Hocam yazılanların hepsini okudum. Aynen benim durumuma düşmüşsün valla zamanında bende belki 20ye yakın motor baktım hepside hemen hmen farklı şehirlerdeydi ama gördüm ki ben kıl bir adamım başkasının bindiği eşşeğe güvenmem canımı emanet etmem o yüzden gittim 0 almıştım.

Sana tavsiyem 0 alman yönünden olacak. 1 yıl kullansan bile motoru rahat 6000 TL peşine satarsın emin ol... Ama krediylemi alacaksın yoksa kredi kartıylamı alacaksın ona kendin karar ver hesap işi bu... detaylı bir hesap gerekir. Eğer yardımcı olmam gereken bir konu olursa yine elimden gelen yardımı yaparım. Ada motor var onlarla bi konuş istanbulda bunlar şuanda en hesaplı motoru veriyorlarmış.

ya öyle diyorsun da çiziği miziği geçtim ben. şimdi öncelikle senin dediğin modellerin lastikleri gitmiş oluyor. sadece lastikler gitmiş olsa o fiyatta olan motorların iyi, mutlaka başka kusurları da oluyor. lastiklere 600-800 diğer parçalara da bir o kadar yapsak 1500 tl falan baştan vermiş olabilme ihtimalim var. bir de birsürü uğraşacağım edeceğim çilesini çekeceğim. ben biraz kıl bir insanım. aldığım motorun temiz olmasını isterim. ve ben geçici binmeyi düşünmüyorum. bir geçiş aracı olmayacak. izmirde yaşadığım için yılın 8 ayı kesin biniyor olacağım. hergün en az oraya buraya gitmek için bile 20-30 km yapabilirim. yazları veya kafama estiğinde yapacağım uzun yolları saymıyorum bile. yani senede en az 10.000 km civarı yapacağım. alacağım 2006 motor ile 2010 motor arasında hiç mi fark olmayacak? benden önce binen adamın motoru ne bilinçle kullandığından bihaber içim rahat etmeyecektir.

o yüzden işin özü maalesef pek senin gibi düşünmüyorum.

sıkıntıya girsem de azıcık aldıktan sonra kafamın rahat olmasını isterim.
    Sex Speed Money...

Erdemgc, sen en iyisimi aklina yatan ne ise onu yap, KIL bi insan eski motor kullanamaz, yanlis anlama KIL oldugunu kendin söyledin. Ya 8100tl ye 12 taksitle onu al, yada 8500tl ye 15-18 ay vade farksiz SIFIR satan yer varsa ordanda olabilir. Ama 8100tl'ye motoru satan acaba gerçekten ne için satiyor, simdi bunada KIL kapmada, gerçekten güvenilirse al derim...

Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    Erdemgc, sen en iyisimi aklina yatan ne ise onu yap, KIL bi insan eski motor kullanamaz, yanlis anlama KIL oldugunu kendin söyledin. Ya 8100tl ye 12 taksitle onu al, yada 8500tl ye 15-18 ay vade farksiz SIFIR satan yer varsa ordanda olabilir. Ama 8100tl'ye motoru satan acaba gerçekten ne için satiyor, simdi bunada KIL kapmada, gerçekten güvenilirse al derim...
    bir kinaye gördüm ama problem değil yani her insanın tercihleri farklı sonuçta

yorumun için teşekkür ederim. o adamın neden sattığını da öğrendim.
    bakacağım artık değerlendireceğim. şimdilik bir 15-20 gün beklemede olacağım.

barisayd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim de tercihim biraz fazla verip sıfır almak oldu. Çünkü benim de motor da bir sorun çıktı mı hemen canım sıkılır.

Motosikleti
    99' Kawasaki KLR650
    Arkadaşlar öncelikle merhaba Aklıma takılan bir durum var sizlere danışırsam karar verme yolunda büyük adım atacağımı düşünüyorum Konunun çok büyük bir kısmını okudum ve yazılanlardan tatmin oldum diyebilirim sadece küçük bir kaç sorum olacak;
    Şu an KLR650 sahibiyim benim ilk başlangıç motorum kendileri ve motorumdan da memnunum sağolsun taş gibi hiç yüzümü kara çıkarmadı şimdiye kadar ancak yaz aylarında(motorum da orada) küçük bir yerde olduğum için motoruma gerekli özeni göstermekte zorlanıyorum özellikle bakım zamanlarında parça getirtmek ve benzeri işlemler baya bir zorluyor, şehir dışına çıkmak ayrı bir durum zaten(ailemi huzursuz etmek istemiyorum) ve yakıt konusu da biraz masraflı oluyor... gt250r ise uzun zamandır aklımda olan bir makine...
    Şimdi 650cc motorumdan inip gt250r a geçiş yapsam ne gibi zorluklar yaşayabilirim yani kawasakiden inip hyosung a bindiğimde hayal kırıklığına uğrama gibi bir durumum olurmu olursa neden olur? Çok fazla hız seven birisi değilim ve 250r ın görüntüsüne ayrı bir hastayım çok da uzun yollarla işim yok genelde şehir içi kullanıyorum zaten...
    Bir de 250r ı test etme gibi bir şansım olmadı böyle bir imkan varmı bayilerde?
    Ve son olarak motorun sesini duyma şansım olmadı ki bu konudaki vidolar da aldatıcı olabiliyor, sizler 250r ın stok egzos sesinden memnunmusunuz, o cüsseye göre sesi çok saçma sapan mı kalıyor?
    Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar şimdiden teşekkürler

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    @ CİVİC

Dostum; Ayaklıktayken zaten yağı göremezsin. Calısmaz haldeyken; düz tut motoru öyle bak
    İki cizginin arasında hatta üst cizgiye yakın seviyede olmalı fakat üst çizginin üzerinde olmamasına dikkat et

Vites değiştirirken ara ara redline çizgisine kadar uzatabilirsin sorun olmaz; fakat orta devirlerde kullanman daha rahatlatır motoru genel olarak
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Şu redline çizgisi ya hiç ilgimi çekmedi, yada bende çalışmıyor, güneşte baktım bi sürü gösterge var, ama birçoğu nezaman nasıl etkin oluyor tabi bende bilmiyorum, benzin göstergesi çalışıyor onun solundakimi redline göstergesi, o bana yağ göstergesi gibi gelmişti, yani ben öyle sanmıştım diyeyim...

Motosikleti
    S&T GT 250R
    Dalga geçiyor olmalısın ehliyetin var değil mi? red line çizgisi dedikleri motor devrinin kırmızı alana girmesi demektir.

BU arada KLR 650 den sonra bu motor sana olmaz hocam... Ne açıdan dersen bir çok açıdan senin beklentilerini karşılar yazdıklarının hemen hemen hepsini karşılar ama egsoz sesi olarak yada 650lilik makinadan aldığın performans olarak yeterli gelmeyecektir. Görüntüsü filan gayet güzeldir.

Şu redline çizgisi ya hiç ilgimi çekmedi, yada bende çalışmıyor, güneşte baktım bi sürü gösterge var, ama birçoğu nezaman nasıl etkin oluyor tabi bende bilmiyorum, benzin göstergesi çalışıyor onun solundakimi redline göstergesi, o bana yağ göstergesi gibi gelmişti, yani ben öyle sanmıştım diyeyim...
    Sex Speed Money...

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı Cihan Chopper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece Hyosung almayı düşündüğüm için yaptığım araştırma ve okuduğum yazılardan bazı bilgiler hatırlıyorum yanlışlık olabilir.

Arkadaşlar Hyosung Kore malı ne Japon kadar kaliteli ve markalı, ne Çin gibi ucuz ve kalitesiz. Kore sanayisi son derece kaliteli üretim yapıyor ve küresel pazarda kaliteli mallarla tanınıyor örneğin LG Monitör ve TV gibi,

Ülkemize gelen tüm motorlar sandıklar içinde kısmı parçalara ayrılmış şekilde geliyor. Ülkemizde bu sandıklar açılıp birleştiriliyor. Ve iç pazarda satışa sunuluyor.

Hyosung, bir motor markası ve uzun süre Suziki için kore pazarında motorsiklet üretmiştir. Daha sonra kendi marka ve modellerini oluşturmuştur. Türkiye'ye ilk geldiğinde Hyosung ismi bir mümessil şirket tarafından telif hakları alınmıştır. Daha sonra türkiye mümessili değişmiş ve Hyosung ismi ilk firmada kalmıştır. Yeni adı ST Kanuni olmuştur. Motorsikletlerde bir değişim olmamıştır.

Motorlara gelirsek, 2005-2006 yıllarında üretilen motorlar Karbüratorlu, 2007 ve sonrası enjeksyonludur.

Krank kırma problemi motoru REDLİNE da kullanmayı seven kullanıcı yüzünden meydana gelmiştir. Limitlerde kullanmak her zaman böle tehlikeleri barındırır.

2010 model olarak satılacak olan modeller makyajlanmış fakat henüz ülkemize giriş yapmamıştır. Şuan 2010 diye geçen motorlar 2009 hatta 2008 modeldir. Türkiyeye giriş ve trafiğe çıkışına göre 2010 model olarak geçmektedir. Fakat bu gerçek değildir fakat sizede bir zararı yoktur.

Hyosung GT 250 R, 600cc kasasında 250cc motorsiklettedir. Ucuz yollu Superbike bu sınıfta yeni başlamak için daha uygundur (600cc le başlamaya göre)

Fakat bu motoru alıp bu neden 300km basmıyor demek saçma olacaktır.

Alacağınız şey BMW 3,16Cİ'dir. Görüntüsü M3 tür ama asla M3 ün verdiklerini veremez. Ama M3 e geçiş için en uygun araçtır.

Bilgilerimin içinde yanlış eksik yada düzeltilmesi gereken şeyler varsa yayınlayın, bilgi paylaştıkça çoğalır.

Bu arada hala alamadım bir Hyo offfffffffffffffff offffffffffffffffffffff
    Merhaba;

Dostum benim takıldığım bir husus var "Motorlara gelirsek, 2005-2006 yıllarında üretilen motorlar Karbüratorlu, 2007 ve sonrası enjeksyonludur." demişsin bu Hyosung GT 250 R'de de bu şekildemi 2008 Hyo alsam enjeksiyonlumudur bu model
    Saygılarımla...

Motosikleti
    Yaş Tutmuyo alacam inş.
    şuanki fıyatı nedir bu motorun? sitesi açılmıyorda merak ettim.

Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    Alıntı amorle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuanki fıyatı nedir bu motorun? sitesi açılmıyorda merak ettim.
    8500-9500 arası değişiyor sıfırı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler