Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    S&T GT 250R
    hayırlı olsun cinfeez allah tekerini düz bastırsın...

arkadaşlar size birşey soracağım motorlarda da alım satım yaparken istanbul plaka olması bir handikapmıdır biliyorsunuz araba alıp satarklen genelde insanlar istanbul plaka pek istemez... varmı motorda da boyle garip düşünceler
    Sex Speed Money...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    FuNDa RR :)
    Alıntı Shorin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun cinfeez allah tekerini düz bastırsın...

arkadaşlar size birşey soracağım motorlarda da alım satım yaparken istanbul plaka olması bir handikapmıdır biliyorsunuz araba alıp satarklen genelde insanlar istanbul plaka pek istemez... varmı motorda da boyle garip düşünceler
    İstanbul trafiği yoğundur ve çiziksiz,boyasız,kazasız araç zor denk gelir.İyi baktırıp öyle satın almak lazım motoru da arabayı da, yoksa başka nasıl bir handikap olabilir ki?
    Dikkat! Aynada görülen nesneler hızla gözden kaybolur.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Yahu ne farkeder ; İST - URFA- ANTAŞYA VEYA RİZE vs...

PLaka PLakadır Motorunu da seni de etkilemez. Yalnız İST kurt kaynıyor; bu yüzden bazan sakat olabiliyor alım satımlar!
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Hyosung 250 R
    Hyosung fan klup ten bir abimizden aldım. 8530 km de 5800 tl ye aldım. 2007 model. noter 207 milyon, ruhsat 240 toplam bana herşey dahil maliyeti 6250 ye geldi işte. Noter ve ruhsat masraflarını bilmeyen arkadaşlar için yazdım. Herkese kazasız belasız sürüşler...Ayrıca teşekkürler...

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu noter olayı hala kalkmadı dimi...
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Tam tahmin ettiğim fiyatlara almıssın

Hadi hayırlı olsun kardeşim Kazasız kullanman dileği ile...

Motoruna nasıl bakacağın konusunda az cok bişeler kapmıssındır benden heralde

Dikkat et; Otolarda GTI Serisiyle kapısmaa

KaLKMadı EMRAH
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazıklar olsun yahu..
    Hala beleşten para alıyor adamlar..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Hyosung 250 R
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam tahmin ettiğim fiyatlara almıssın

Hadi hayırlı olsun kardeşim Kazasız kullanman dileği ile...

Motoruna nasıl bakacağın konusunda az cok bişeler kapmıssındır benden heralde

Dikkat et; Otolarda GTI Serisiyle kapısmaa

KaLKMadı EMRAH
    Kaptım kaptım cakalaz ama sana birşey daha sormak istiyorum bizim kısa far h3 mü h7 mi h1 mi Ayrıca kapacağım daha çok şey var senden ve diğer arkadaşlardan Motora xenon koyduracağım; bana araba xenon u koyalım birşey olmaz dediler :S Ne diyorsun bu konuda? Ve aldığım fiyat iyimi motorun?

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Evet motoru eder değerinde almıssın... Fiyat konusunda burada atıp tutanlar olursa aldırma kardeşim

Valla far konusunda bir yorum yapamayacağım. Fakat ben Xenon far'a karsıyım. Özellikle Hyosung'larda sorun yaratıyor diye biliyorum. 2 arkadasımız bu yüzden beyin vs. değişmişlerdi zamanında. ama yine de kullananlar var; ve bir sıkıntı yasamamıslar
    Xenon kullanan arkadaslar Yazarsa daha iyi olacaktır..
    Sorun yaratır diye ben taktırmadım ; ORJ. de güzzel

Bu arada 3oo KM de bir Zincirini yağlamayı unutma
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Hyosung 250 R

Temizliyici sprey veya gazyağı ile Temizle önce; fakat iyicene temizle... Aralara da sok fırçayı; arka tarafını da temizle

Sonra Castrol Chine Wax yağ ile yağlayabilirsin Yani benim yağım bu ; sen hangisini istersen onu kullanabilirsin

Yalnız zinciri iyice kurutmadan yağlama yapmamaya özen göster... Yoksa kötü gözüküyor; köpürüyor yağ...
    Cakalaz bu fırça ne fırçası + bu yağı nerden alacağız

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:20 ----------

CASTROL CHAIN WAX MOTOSİKLET ZİNCİR YAĞI

YÜKSEK PERFORMANS

ÜRÜN TANIMI CASTROL CHAIN WAX MOTOSİKLET ZİNCİR YAĞI

Castrol Chain Wax, zincir yağlamasına yeni bir standart getiren, sentetik bazlı, yüksek performanslı, motosiklet zincir yağlayıcısıdır.

CASTROL CHAIN WAX MOTOSİKLET ZİNCİR YAĞI KULLANILDIĞI YERLER

Castrol Chain Wax, O - ringli, O - ringsiz ve yarış zincirlerinde kullanıma uygundur.

CASTROL CHAIN WAX MOTOSİKLET ZİNCİR YAĞI KULLANIM ÖZELLİKLERİ VE FAYDALAR

* Zincir halkalarına nüfuz ederek zincirler üzerinde çok çabuk kuruyup, temiz bir film tabakası bırakır

* Yüzeye yapışan aşındırıcı kirleri uzaklaştırarak, verimliliğin artmasını sağlar ve zincirin ömrünü uzatır

* Yüzeye maksimum yapışma gücüyle, çalışma sırasında yağın sıçramasını engeller

* Suya karşı dirençlidir

* Zor yol koşullarında, düşük sürtünme özelliği ve yüksek sıcaklığa karşı sağladığı üstün koruma sayesinde maksimum güç sağlar

* Korozyon, paslanma ve aşınmaya karşı koruma sağlar

__________________________________________________ _____________________

Chain Wax Aerosol

__________________________________________________ ______________________________

Kullanma Yeri

Castrol Chain Wax, zincir yağlamasına yeni bir standart getiren,sentetik bazlı,yüksek performanslı motosiklet zincir yağlayıcısıdır.
    Castrol Chain Wax, 'O' -ringli,'O'-ringsiz ve yarış zincirlerinde kullanıma uygundur.

__________________________________________________ ______________________________

Sağladığı Faydalar

Zincir halkalarına nüfuz ederek zincirler üzerinde çok çabuk kuruyup,temiz bir film tabakası bırakır.
    -Yüzeye yapışan aşındırıcı kirleri uzaklaştırarak,verimliliğin artmasını sağlar ve zincir ömrünü uzatır.
    -Yüzeye maksimum yapışma gücüyle,çalışma sırasında yağın sıçramasıını engeller.
    -Suya karşı dirençlidir.
    -Zor yol koşullarında,düşük sürtünme özelliği ve yüksek sıcaklığa karşı sağladığı üstün koruma sayesinde maksimum güç sağlar.
    -Korozyon,paslanma ve aşınmaya karşı koruma sağlar.

Onay ve Şartnameler

Depolama

Bütün ambalajlı ürünler kapalı yerde depolanmalıdır. Ancak fıçıların açık yerde depolama zorunluysa, ürünün kötü hava şartlarında su ile temas ederek zarar görmesini önleyebilmek için; fıçılar baş aşağı konmalıdır. Ürün 60 C'nin üzerinde, güneş ışığı alan yerlerde ya da dondurucu hava şartlarıyla doğrudan teması olan alanlarda depolanmamalıdır.
    Kolili ambalajda, tenekede veya plastik bidondaki madeni yağlar kesinlikle kapalı alanda depolanmalıdır. Bu tür ambalajlar kötü hava koşullarına dayanabilecek şekilde üretilmemişlerdir. Mutlaka açık alanda bırakılmaları gerekiyorsa, üzerleri sağlam bir örtü ile kapatılmalıdır. Tüm ürünler aralarına palet koymak şartıyla en fazla iki palet üst üste depolanmalıdır.

Sağlık,Emniyet ve Çevre

Bu ürüne ilişkin sağlık,güvenlik ve çevre bilgileri Güvenlik Bilgi Formunda verilmiştir.Bu bülten olası tehlikeler,alınacak tedbirler ve ilk yardım hakkında detaylarla birlikte ürünün çevresel etkileri ve kullanılmış ürünün imhası hakkında bilgi içerir.
    Castrol Madeni Yağlar Şirketi ürünün doğru/belirlenen şekilde ve belirlenen tedbirler alınarak kullanılmaması halinde sorumluluk kabul etmez. Ürün farklı bir şekilde kullanılmadan önce Castrol Madeni Yağlar Şirketine danışılmalıdır.

Tipik Özellikleri

Test Metodu Birim Viskozite Sınıfı

SAE

Görünüş (yaş iken) : Beyaz-krem sıvı
    (kuru iken) : orta yumuşaklıkta wax (mumsu görünüş)
    Wax koruması ,ºC IP 50 : 110
    Damlama Noktası ,ºC IP 133 : 118
    Suya karşı direnç ,% ASTM D 4049 : 2.6
    Çözücü miktarı % : 30

Yukarıdaki değerler normal üretim toleransları içindeki tipik değerlerdir.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    @ Cinfezz ;

Dostum Fırça 1 TL ; Boyacıların tümünde var... Boya fırcası
    Yağı da BP bayiilerinden alabilirsin. Veya yağ satan yerlerde oluyor. ayrıca İnternet'ten de sipariş verebiLirsin... Ben 30 TL'ye aldım yağı ; Buralarda fazla satan olmadığı için iyi geçiriyorlar.
    Normalde O yağ 20 TL
    Yağlama öncesi temizlik için de ister gaz yağı kullan; ister mazot kullan ister temizleyici sprey kullan
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Hyosung 250 R
    @ Cinfezz ;

Dostum Fırça 1 TL ; Boyacıların tümünde var... Boya fırcası
    Yağı da BP bayiilerinden alabilirsin. Veya yağ satan yerlerde oluyor. ayrıca İnternet'ten de sipariş verebiLirsin... Ben 30 TL'ye aldım yağı ; Buralarda fazla satan olmadığı için iyi geçiriyorlar.
    Normalde O yağ 20 TL
    Yağlama öncesi temizlik için de ister gaz yağı kullan; ister mazot kullan ister temizleyici sprey kullan
    temizleyici sprey in markası vs varmı dostum? onları komple bir alayım da her zaman lazım olacak şeyler....ayrıca motor yağını kaç km de bir değiştirmem gerekiyor_? onda da castrol magnetec 10w -40 mı kullanayım?

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu noter olayı hala kalkmadı dimi...
    ya ne olucak bu konu bi fikri olan?kulağına bişey gelen yok mueski motorumu arkadaşıma devredecektim noter fiyatları düşecek diye devretmedik bekliyoruz...bunların yasa değiştireceği yok anlaşılan
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Temizleyici Spreyi'i ben İzmit-Koçtaş an almıstım... 15 TL civarı bişey... orta boy

Markası M3; yalnız benimkinden bulabileceğini sanmıyorum. Koçtaş ta olabilir belki.

Yağ konusuna gelince; Magnetec araba yağıdır. Benimkine de koymustuk ; 5 km yapmadan değiştirdim yağı. Hatta o zaman 3 kere değiştirmiştim;
    Castrol Magnetec; Castrol 4T 10-40 ; Shell Advanced 10-40...
    Bana 130 Liraya mal olmustu bir yağ değişimi...

Yazın Castrol 10-50 koymustum oldukca güzel. Fakat CASTROL un 10-40 yağını beğenmedim Hyosung'ta. Bu yüzden kitapcıkta yazan SheLL advanced 10-40 aldım.
    Vites gecişlerinde yumuşama oLDu ve sesi azalttı
    Shell Kullanabilirsin fakat Magnetec'i tavsiye etmiyorum.

Gelelim zaman konusuna; ben 18oo-19oo km de bir yağımı ve yağ filtremi değiştiriyorum. 2ooo km'yi aşmamaya özen göster. Ve Her yağ değişiminde mutlaka Yağ filtreni de değiştir
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    GT250R
    la noter olayı kalkmadı ama fiyatı düştü, güncel haberlerde okudum ben yahuu, noter sadece 23tl alabilecek max. artık.

cinfeez ulaaa motor çok şekil güle güle kullan. Araba xenonu kullanma sonuçta beyinleri arabaya göre tasarlanmıştır herhalde, kısalar h3 uzunlar h1. Bide montunda benimkiyle aynı olurda rastlaşırsak hemen tanı beni

Shorin bizim motorlar hemen hemen tüm kaliteli taşımacılık yapan otobüs firma araçlarına sığıyor, hatta kırmızı bi hyonun resimleri forumda mevcut otobüse koyarken indirirken falan filan, maliyeti ektradan bir bilet
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

Motosikleti
    Hyosung 250 R
    cakalaz bu motor benim ilk motor deneyimim olduğu için yağ filtresinin yerini bile bilmiyorum...size garip gelebilir ama durum böyle ayrıca aldığım abimiz 12000 km de bakıma gidene kadar birşey yapman gerekmiyor dedi.Bütün bakımları serviste yapılmış motorun.Şimdi ben yarın yağ filtresini ve yağı değiştirmeye kalksam kendim yapabilirmiyim? Çünkü 12000 km'i beklemek istemiyorum...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:26 ----------

[QUOTE=SAd0;1916198]la noter olayı kalkmadı ama fiyatı düştü, güncel haberlerde okudum ben yahuu, noter sadece 23tl alabilecek max. artık.

cinfeez ulaaa motor çok şekil güle güle kullan. Araba xenonu kullanma sonuçta beyinleri arabaya göre tasarlanmıştır herhalde, kısalar h3 uzunlar h1. Bide montunda benimkiyle aynı olurda rastlaşırsak hemen tanı beni

[QUOTE]

Demek biz kazık yedik noterden bilsem beklerdim bir kaç gün daha...Ayrıca sado motoru beğendiğin için ve bilgiler için teşekkürler.Feyizoğlundan galiba montun ben üsküdar tarafındayım beklerim

Xenon konusuna gelirsek ampul 55w akım çekiyor.Xenon 35w sanki bir zararı olmaz gibi düşünüyorum ama deneyip göreceğiz

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    dostum Alllah kazasız belasız iyi günlerde kullanmak nasip etsin çok diri duruyor motorun.aldıgın fiyat konusuna gelince moralini bozmak gibi olmasın ama ben geçenlerde 7.000 tl ye sıfır bulmuştum fakat elindeki motorumu satamadıgım ve ocak 15 te parasını alacagım çekim oldugu için kaçırdım..yinede o paraları hak eder hayırlı olsun.

Motosikleti
    Hyosung 250 R
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum Alllah kazasız belasız iyi günlerde kullanmak nasip etsin çok diri duruyor motorun.aldıgın fiyat konusuna gelince moralini bozmak gibi olmasın ama ben geçenlerde 7.000 tl ye sıfır bulmuştum fakat elindeki motorumu satamadıgım ve ocak 15 te parasını alacagım çekim oldugu için kaçırdım..yinede o paraları hak eder hayırlı olsun.
    Teşekkürler dostum... Kaçırmana üzüldüm... Kısmet değilmiş...

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    cinfeez hayırlısı olsun güzel görünüyor,burada çakalaz'ın tavsiyelerini not al motordan iyi anlıyoree darısı artık yeni sezonda benim başıma kırmızı yada siyah istiyorum
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Motosikleti
    Hyosung 250 R
    Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cinfeez hayırlısı olsun güzel görünüyor,burada çakalaz'ın tavsiyelerini not al motordan iyi anlıyoree darısı artık yeni sezonda benim başıma kırmızı yada siyah istiyorum
    İnşallah sende alırsın dostum....cakalazı ilerde kendi servisinde görmemek imkansız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler