Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Alıntı SAd0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzuna takılan xenon sellektör yapmayı olumsuz hale getirir çünkü xenon açıldıktan sonra önce 2-3 saniye güç toplayıp yanar eee zaten sellektör 1sn aralıklarla yapıldığı için lamba yanmaz..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:38 ----------

ters söyledin galiba geceleri uzunmu yakılır yahuu
    doğru söylediysen milletten çok küfür yiyorsundur
    Ters söylemedim eski farlar doğru düzgün aydınlatmadığı için söylediğim şekilde kullanıyordum ancak artık xenonlar ile aydınlatma daha iyi oldu dolayısıyla artık olması gerektiği şekilde kullanıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    barisayd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanmadım;ama güzel bir yağ diye düşünüyorum. Kullanılabilir.

Motosikleti
    HYO GT250R SATILDI---UFALTACAZ GİBİ GÖRÜNÜYOR..
    Alıntı Shorin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün carrefourda yağ bakıyordum birşey dikkatimi çekti. Castrol motor yağlarının litre fiyatı 25 TL filandı ama 5lt olanlarda edge mi öyle birşey yazıyordu ve yağ 5-40 idi acaba onlardan koysak daha mı iyi olur? 10-40 konulması gerektiğini söylüyorlar ama 5-40 daha kaliteli (kaliteliden kastım ince ve daha krital yapısı ufak) bir yağ o yüzden sorma gereği hissetim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:49 ----------

Arkadaşlar ben CASTROL POWER 1 4T 10W-40 düşünüyorum öneriniz nedir

castrol magnatec tam sentetik 10-40 koydum ben. ustamın tavsiyesiyle.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:47 ----------

son 160 yapan motorum rüzgara karşı 165,ters istikametle 175i gördü.(yağ değişimi haricinde herhangi bir ek bişey yapılmadı)

Motosikleti
    St Kanuni GT250R Satıldı Honda Cıvıc
    Ozaman sadece kısalara taksak xenonu uzunlar orjınal kalsın oyle olurmu acaba?

nota81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F (Çalındı)
    Alıntı Eren_1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ozaman sadece kısalara taksak xenonu uzunlar orjınal kalsın oyle olurmu acaba?
    Evet uzunların orijinal kalabilir, zaten olması gerekende o. Uzunlarını da xenon yaparsan selektör yapamazsın... Ama xenon taktırırken uzun farının ampulünüde beyaz ve daha yoğun ışık veren bir ampulle değiştirirsen daha iyi olur...
    Kontrolsüz Güç, Güç Değildir...

Motosikleti
    Alıntı nota81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet uzunların orijinal kalabilir, zaten olması gerekende o. Uzunlarını da xenon yaparsan selektör yapamazsın... Ama xenon taktırırken uzun farının ampulünüde beyaz ve daha yoğun ışık veren bir ampulle değiştirirsen daha iyi olur...
    Hmm anladım pekı xenon markası tavsıye edebilicegin bi marka varmı?

Motosikleti
    CBR 600F (Çalındı)
    Hmm anladım pekı xenon markası tavsıye edebilicegin bi marka varmı?
    Bende daha taktırmadım, 150 ytl ye buldum bir yerde takması dahil ama hala araştırıyorum.. Benim bulduğum xenonnun markası Sun-Part... Ama birsürü marka var çin malı 90 liraya da var parçacılarda 300 liraya da var. Sadece H1 uyuyor zaten hyolara, ona dikkat et yeter...

Motosikleti
    hmm anladım pekı aküde sorun oluyomu?

Motosikleti
    CBR 600F (Çalındı)
    hmm anladım pekı aküde sorun oluyomu?
    Orijinal ampulünden daha az güç çekiyor xenon ampuller, onun için problem olacağını sanmıyorum.. Kaldı ki yol görüşün ve güvenliğin mi önemli, yoksa cebinden çıkıcak akü parası mı?

Motosikleti
    ya yok paradan dolayı deıl gerekırse akü büyültrum sonra elektrk devrelerine zarar verir felan ya benim kafama takılan motor sıfır garantili acaba teknik servise söylemelimiyim xenon takıcam diye?

Motosikleti
    CBR 600F (Çalındı)
    Zaten servisine taktır, garantisi bozulmaz... Sonuçta garantiden değişecek parçayı isteyende servisin, Kanuniden gelip kontrol etmiyorlar ya motorunu. Bir sorun çıkacak olsa kimse taktırmaz. Bu forumda birsürü xenon taktırmış S&T ve Hyocu var önemli bir sorun çıkarıcak olsa bas bas bağırırlar taktırmayın diye İçin rahat olsun kardeşim taktır bişey olmaz. Öylemi olur şöylemi olur derken kafayı yersin...

Motosikleti
    ramzey125.zealsungs200.. s&t gt250r
    Alıntı Shorin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazen doğru bildiklerimiz yanlış oluyor ne yazıkki... Güvenli sürüş tekniklerinde bu dediğin şekilde bir uygulama yok. Daha önceki sayfalarda aldığım eğitimde öğrendiklerimi de yazmıştım. 3 kuruş kar edeceğiz diye hayatımızı tehlikeye atmanında bir manası yok. Ben doğru olanı söyledim nitekim bu dediğimin doğru olduğunu Donald Duck'ın yazdıklarını okuduğunda da göreceksin... Kırmızı ışıkta vites boşa atılmaz... Araba ile motoru karıştırmayalım...

Vites 1'de, sol ayak yerde, sağ ayak arka frende, debriyaj çekili, sağ el gazda olmalı...
    [B][I][COLOR="Red"]Yüreğini [COLOR="RoyalBlue"] mavi [COLOR="Red"] tut... [COLOR="Black"] (Mehmet KAVAN) :cat:[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/I][/B]

Otomobil modifiyesiyle ilgilendiğim için Xenon lar hakkında bir kaç ufak bilgim var.

Xenon lar çalışma sırasında çok az enerji harcıyor fakat ilk açıldığında ısınıncaya kadar geçen kısım (1-2 dk) aşırı enerji çekiyor. Yani akünün durumuna göre önce motor çalıştırılmaslı bir müdded sonra xenon yakılmaslıdır.

mavibuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    Alıntı Cihan Chopper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otomobil modifiyesiyle ilgilendiğim için Xenon lar hakkında bir kaç ufak bilgim var.

Xenon lar çalışma sırasında çok az enerji harcıyor fakat ilk açıldığında ısınıncaya kadar geçen kısım (1-2 dk) aşırı enerji çekiyor. Yani akünün durumuna göre önce motor çalıştırılmaslı bir müdded sonra xenon yakılmaslıdır.
    kardeş sen takıyormusun xenon bende kısaları xenon uzunlarıda %50 yada %25 performansı fala olan anpullerle değiştireceğim tabi önce önce sağ kütük ve elektrik aksamının değişmesi yada kontrolden geçmesi gerekiyor. kardeş ben apoya sormuştum pek tınlamadı ama senin usta sağ kütüğü değiştirtmeden leğimle bağlantı işini halledebiliyormu
    AZRAİL herzaman artçıdır ona göre kullan, yoksa

barisayd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GOKHAN42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    castrol magnatec tam sentetik 10-40 koydum ben. ustamın tavsiyesiyle.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:47 ----------

son 160 yapan motorum rüzgara karşı 165,ters istikametle 175i gördü.(yağ değişimi haricinde herhangi bir ek bişey yapılmadı)
    Daha önce lastiklerin havasından dedin diye hatırlıyorum.

Motosikleti
    Alıntı barisayd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce lastiklerin havasından dedin diye hatırlıyorum.
    lastik havasıda etkiliydi doğru unutmuştum. yağ değiştirdikten sonra daha da arttı diye ekliyim o zaman.

Motosikleti
    YAMAHA CYGNUS RS
    1.69 cm boyunda biriasi bunu rahat kullanabilirmi acaba? deneme imkanım yok ama almak için il dışına çıkacağım, rezil olmayalım :D

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı Canİlker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.69 cm boyunda biriasi bunu rahat kullanabilirmi acaba? deneme imkanım yok ama almak için il dışına çıkacağım, rezil olmayalım :D
    Kullanırsın hocam sorun olmaz..
    1.70 ideal boylar zaten;)
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

Motosikleti
    arkadaşlar biraz renk getirelim topiğimize hadi ne dersiniz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:44 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:46 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:49 ----------

Motosikleti
    CBR 600F
    gökhan hocam ben yakında ayna siparişi vercemde.
    seninkiler farklıi hangi model?arkatarafı görüşü nasıl?
    bide esnek bişye benziye,bizmki gibi motor yattığnda tak diye kırılıyormu?teşkkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler