Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    thecoolzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    http://www.sahibinden.com/2009_garan...XQQdisplayitem

ustalar bi yorum da buraya yapın.

motorun içinden pek anladıgım soylenemez istanbulda tanıdıkta yok.izmirden gidip motoru almayı düşünüyoruz.2009 model garantisi de olduguna göre herşey garanti kapsamındamıdır?.motor yeni model zaten ama bi problem cıkarmı ?.motovizyon da saglam bi yermidir?.motoru alınca izmire gemiyle dönmeyi düşünüyodum o da iptal olmuş bu konu hakkında da bi bilgisi olan var mı? yada alternatif bi yöntem?.otobuslere sordum depoyu suyla yıkaman lazım hiç benzin kalmıcak falan dedi.o da bana skat geldi şimdi.bide devrilir otobuste falan.cok soru sordum kusura bakmayın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    neden sürerek dönmüyorsun? Hem gezmiş olursun. Sürmek varken neden başka yol arıyosun anlıyamadım?

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bu Linkteki Motor cok temize benziyor... Yalnız yine de nedir ne değildir bilemessin; TLFN da kesin sonuclarla konusman gerekiyor...
    Otobüslere yapını benzinini boşaltmadan koymustum ben ; yıkamana gerek yok; sadece bosaltsan yeterli.. Koku için yıka diyorlar...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    ramzey125.zealsungs200.. s&t gt250r
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mehmet ; sorun mu yasıyorsun
    sorma çako geçen sayfayı okusan a ufak bi sorun ama canım çok sıkkın
    [B][I][COLOR="Red"]Yüreğini [COLOR="RoyalBlue"] mavi [COLOR="Red"] tut... [COLOR="Black"] (Mehmet KAVAN) :cat:[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/I][/B]

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben anlayamadım sorununu yahu ? Depoda pislik mi var diyosun? Bu mu sorun?

Enjeksiyon olayı işte... Hep demiştim enjeksiyonlulardan yana değilim diye
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

thecoolzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı Gnusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden sürerek dönmüyorsun? Hem gezmiş olursun. Sürmek varken neden başka yol arıyosun anlıyamadım?
    hocam 3 yıldır kullanıyom 125lik motor ama çok fazla km yapmadım.(en fazla günde 300km yaptım o da bi kere).hyoya zaten hiç binmedim tecrübesiz 800 km yol yapmak mantıklı gelmiyo.motor baya büyük cünkü, bi süre alışma dönemi geçirmek lazım diye düşünüyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:09 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:07 PM ----------

Bu Linkteki Motor cok temize benziyor... Yalnız yine de nedir ne değildir bilemessin; TLFN da kesin sonuclarla konusman gerekiyor...
    Otobüslere yapını benzinini boşaltmadan koymustum ben ; yıkamana gerek yok; sadece bosaltsan yeterli.. Koku için yıka diyorlar...
    telde konustuk.bişeyi yok tertemiz motor diyo.ne kadar güvencez belki kaza yaptı sonra toplandı tekrar sıfır gibi.nasıl anlıcaz?

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300

walla bende sıcak bakmıyorum.
    memlketteki ustaların gerçekten anlamaya başlaması gerekiyor enjeksiyondan
    Orgazma Dudak Büktürür

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Alıntı thecoolzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam 3 yıldır kullanıyom 125lik motor ama çok fazla km yapmadım.(en fazla günde 300km yaptım o da bi kere).hyoya zaten hiç binmedim tecrübesiz 800 km yol yapmak mantıklı gelmiyo.motor baya büyük cünkü, bi süre alışma dönemi geçirmek lazım diye düşünüyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:09 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:07 PM ----------

telde konustuk.bişeyi yok tertemiz motor diyo.ne kadar güvencez belki kaza yaptı sonra toplandı tekrar sıfır gibi.nasıl anlıcaz?
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla bende sıcak bakmıyorum.
    memlketteki ustaların gerçekten anlamaya başlaması gerekiyor enjeksiyondan

thecoolzzz yol yapma konusunda o kadar çekinmemelisin bence. Çünkü şehirlerarası yol yapmak şehir içi yol gitmekten çok daha kolay. Fakat ben mesafenn o kadar fazla olduğunu düşünmemiştim. İstanbul İzmir arası değilmiydi? 800km bile olsa sabahtan çıktığın takdirde gidersin. Aslında giderken senle motoruyla gelcek bi arkadaşın olsa çok güzel olurdu. Tek motor gider 2 motor gelirdiniz.

Hyo ların enjeksiyon sistemine gelince şahsıma adına köşe bucak kaçacağım makinelerdir. Çünkü karb. lü makinede herhangi bir arıza durumunda insan kendi bile nispeten bazı sorunları çözebilir. Enjeksiyon sistemine sahip makineler ayrıca hassas olurlar. Belli bazı mekanik parçaların üretiminde bile yeterli kaliteyi henüz yakalayamamış bu markanın enjeksiyon sistemine sahip bir motorunu almak mantıklı değil bence. Tamamen şahsi fikrim alan güle güle kullansın inşallah. Kanuni de benim gibi karamsar düşünen insanların fikrini değiştirsin.

Servisi unutmuşum.Bir de servisiyle ilgili bu kadar şikayet varken... Sonuçta bu ülkede sağlam beyinde hata var deyip beyin al gel diyen usta var. Adam beyin alıyo geliyo bir de bakıyo ki sorun bambaşkaymış.250euro boşa gitmiş meğer. Sonra ülkemde 100eurodan satmaya çalışıyo. O beyni alacan ustaya monte edecen bedavaya. Neyse konuyu saptırmıyim..Bu son anlattığım ustann kanuniyle bir alaaksı yoktur.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı yavrumalikem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta motorun depoya bakarsan sağlam girmiş sağlı sollu sürüklenmiş galiba.

depoda bir sorun göremedim
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

KEMALETTİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depoda bir sorun göremedim
    Harbiden o ilandaki motorun deposunda ben de bi sorun göremedim.Arkadaş niye öyle yazmış ki?

Motosikleti

benim enjeksiyonda sorun yok..motorum sorunsuzdu sadece sabahları ilk çalıştırdığımda hafif kesilme oluordu düşük devirlerde sonra 5 dakika sonra düzeliyrdu ve bu enjeksiyonlarda normal bir durummuş yeni öğrendim..bense sabırsızlık yapıp salak gibi gittim burdaki motorcuya bujileri temizlettim adam aldı bujileri mengeneye koydu sentilmidir nedir onunla sözde ayarladı ondan sonra motor gazı bırakınca stop ediyor.yarın bujileri değiştirecem orjinal olsaydı değiştirirdim ama burda sadece çin malı var..geçici olarak çin mal taksammı bu adam kesin bujileri bzdu..ayrıca bu bujilerin sağı solu birinci ikinci olayı yoktur umarım hani yerleri karıştırdıysa

yani hiçbişicikler yokken sabırsızlığımın kurbanı oldum..
    [B][I][COLOR="Red"]Yüreğini [COLOR="RoyalBlue"] mavi [COLOR="Red"] tut... [COLOR="Black"] (Mehmet KAVAN) :cat:[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/I][/B]

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    selam mehmet işte bu yav sen taktır kaliteli bir buji keyfine bak gün içinde motoru kullan açılsın biraz çok yatmışsa ilk çalıştırmada olur takma kafanı bak bende bugün ilk vukuatı yaptım sabah pizzacı arkadaşın gazına geldim şakalaşırken kırmızı ışıktan biraz kafa kaldırıp fırladık vitesi 2 ye attım çat diye birses sol ayagım boşta kaldı pizzacı scooterle solladı beni yav 3 e atacam vites kolu yok nasıl becerdim bilmiyorum valla vites kolunu tutan sol ayaklık kırılmış ayagımla vitesi yukarı çekince altı kırık oldugundan kol komple yukarı kalkıyor.2 .ci vitesde kaldıkmı tem yolunda hiç basmayan araba 120 km le geçiyor baktım olacak gibi degil elimle vitesi 4 de getirdim iş yerime öyle geldim durduktan sonra 4 le kalkmak bayagı zor oldu ama geldik işte internetten baktım ayaklık 60 tl çüş dedim kendi kendime valla almam telle baglar giderim diye söylenirken bizim elemanlardan biri arabasınıa bakım yaptırmak için sanayiye gidiyormuş verdimi ona 10 tl ye aliminyum kaynak yaptırmış bidaha kırılana kadar idare eder ama millete anlatana kadar adamlar motor hafif olsun diye aliminyumdan yapıyorlar yoksa demir aliminyumun yarı fiyatı diye bayagı bi dalga geçtiler ama neyse hadi görüşürüz

geçiçi olarak çin malı buji takmandan bişey olmaz yav zaten hepsi çin malı yok yok sagı solu falan yok sen rahat ol
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Bugün motoru teslim aldım.Grenajları motorun daha iyi hava alması için takmadık.Bir kaç gün böyle kullanıcam.Bugün yaklaşık 65 km kadar gezdim.Hararet hissettiğim anda motoru dinlendirdim.Ancak bu sıcaklarda şehir içinde fazla yormaya niyetim yok.Bundan sonra şehirlerarası yola çıkıp düşük devirde kullanarak rodajı tamamlamaya niyetim var.Bu motor asfaltı çok seviyo.Bugün kullandığımda hiçbir aksaklık yaşamadım.Motor aynen sıfır aldığım gibi.Ne sesinde ne de çekişinde hiçbir problem yok.Yaklaşık 1 ay gibi bir sürede garanti kapsamında motorumun tüm arızasını gideren kuralkan ve kanuni ailesine teşekkürler.Bana moral destek veren ve derdime ortak olan tüm gerçek motorcu arkadaşlara da teşekkürler.Ayrıca derdimizi anlatıp sesimizi duyurabildiğimiz MT'ye de teşekkürler.

Bundan sonra izlenimlerimizi buradan anlatırız.Bakalım ne kadar binecez , kaç km yapıcaz bu motorla.

Motosikleti
    Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam mehmet işte bu yav sen taktır kaliteli bir buji keyfine bak gün içinde motoru kullan açılsın biraz çok yatmışsa ilk çalıştırmada olur takma kafanı bak bende bugün ilk vukuatı yaptım sabah pizzacı arkadaşın gazına geldim şakalaşırken kırmızı ışıktan biraz kafa kaldırıp fırladık vitesi 2 ye attım çat diye birses sol ayagım boşta kaldı pizzacı scooterle solladı beni yav 3 e atacam vites kolu yok nasıl becerdim bilmiyorum valla vites kolunu tutan sol ayaklık kırılmış ayagımla vitesi yukarı çekince altı kırık oldugundan kol komple yukarı kalkıyor.2 .ci vitesde kaldıkmı tem yolunda hiç basmayan araba 120 km le geçiyor baktım olacak gibi degil elimle vitesi 4 de getirdim iş yerime öyle geldim durduktan sonra 4 le kalkmak bayagı zor oldu ama geldik işte internetten baktım ayaklık 60 tl çüş dedim kendi kendime valla almam telle baglar giderim diye söylenirken bizim elemanlardan biri arabasınıa bakım yaptırmak için sanayiye gidiyormuş verdimi ona 10 tl ye aliminyum kaynak yaptırmış bidaha kırılana kadar idare eder ama millete anlatana kadar adamlar motor hafif olsun diye aliminyumdan yapıyorlar yoksa demir aliminyumun yarı fiyatı diye bayagı bi dalga geçtiler ama neyse hadi görüşürüz
    can dostum güzel insan.öncelikle geçmiş olsun valla nasıl kırmayı becerdin bende anlamadım ama olmayacak bir şey değil.bencede kaynak yapman mantıklı ben şimdiden garantimiz dolduğunda nasıl parça alacaz kara kara düşünüyorum...benim sorun sinek ama mide bulandırıyor işte bbirde en çok kendime kızıyorum.nasıl bıraktım tıkır tıkır çalışan motoru öle dandik insanların eline.dostum bujiyi değiştireyim kaliteli bir buji ile ama burda kaliteli buji yokki hepsi çin malı.benim helal süt emmiş bir motorcum var.eski bi motorcu ama servis değil bugün gittim yanına hikayeyi anlattım bana dediki senin bujilerin ayarını bozmuşlar dediğinde jetonum düştü adam benim bujileri mengeneye koyup sentille bişiler yaptı hatta bugün arada bir pat pat yapıyordu bu ateşlemenin olmaması değilmi.sanırım tek sorun buji çünkü adam söküp toplayınca ben başındaydım depoyu söktü bir veya iki soket ve benzin otomatiği kesinlikle elini enjksiyona sürmedi.görmediğim tek şey mengenede bujilere yaptığı işlem bide aynen geri taktı..artık bilmiyorum.valla o zs200gs gibi olcak diye ödüm kopuyo...selametle ha dostum bu arada temiz benzin almak için 10 km gidip opetten 95oktan fulforce aldım bide enjeksiyon temizliyici aldım onuda kullandım gerci göz kararı koydum ama inşaallah fazla olmamıştır kullanma klavuzunda 50 lt ye bir kutu diyordu ben onlt aldım daha bir diş yeşilde yanıyordu 4/1 ni koydum inşaallah faydası olur..zararı olmaz inşaallah döktükten sonra pişman oldum gibi..allah pişmanlık vermesin...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Beyler bu arada motor yata yata lastiklerin havası kaçmış.Ön ve arkaya kaç psi basıyoduk?29'a 32 diye hatırlıyorum.Doğru mu?

xxrated - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&t Kanuni GT250
    Doğru kullanma klavuzunda yazan değerler 29 - 32
    seT By eXe

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı copy_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    can dostum güzel insan.öncelikle geçmiş olsun valla nasıl kırmayı becerdin bende anlamadım ama olmayacak bir şey değil.bencede kaynak yapman mantıklı ben şimdiden garantimiz dolduğunda nasıl parça alacaz kara kara düşünüyorum...benim sorun sinek ama mide bulandırıyor işte bbirde en çok kendime kızıyorum.nasıl bıraktım tıkır tıkır çalışan motoru öle dandik insanların eline.dostum bujiyi değiştireyim kaliteli bir buji ile ama burda kaliteli buji yokki hepsi çin malı.benim helal süt emmiş bir motorcum var.eski bi motorcu ama servis değil bugün gittim yanına hikayeyi anlattım bana dediki senin bujilerin ayarını bozmuşlar dediğinde jetonum düştü adam benim bujileri mengeneye koyup sentille bişiler yaptı hatta bugün arada bir pat pat yapıyordu bu ateşlemenin olmaması değilmi.sanırım tek sorun buji çünkü adam söküp toplayınca ben başındaydım depoyu söktü bir veya iki soket ve benzin otomatiği kesinlikle elini enjksiyona sürmedi.görmediğim tek şey mengenede bujilere yaptığı işlem bide aynen geri taktı..artık bilmiyorum.valla o zs200gs gibi olcak diye ödüm kopuyo...selametle ha dostum bu arada temiz benzin almak için 10 km gidip opetten 95oktan fulforce aldım bide enjeksiyon temizliyici aldım onuda kullandım gerci göz kararı koydum ama inşaallah fazla olmamıştır kullanma klavuzunda 50 lt ye bir kutu diyordu ben onlt aldım daha bir diş yeşilde yanıyordu 4/1 ni koydum inşaallah faydası olur..zararı olmaz inşaallah döktükten sonra pişman oldum gibi..allah pişmanlık vermesin...
    mehmetcim parça sorun olacagını sanmıyorum gerçi bazı parçalar kuralkan nın elnde yok yapım aşamasında diyor ama çıkma parça bulunuyor istanbulda.ben geçenlerde egzos kelepçe saçıyla aks somunu istedim kuralkandan 2 gün de istedigim servise teslim ettiler. odingil bujinin tırnak ayarını kaçırmıştır büyük ihtimal.enjekter temizleyiciyi bende ful depoya kutunun çeyregini koyuyorum fazla gelecegini sanmam merak etme.200 gs yi aklından çıkart ilk başlarda bende senin gibi aşırı titiz davranıyordum sonraları gittigim servisdeki ustanın olumlu yapıcı yaklaşımları sayesinde rahatladım valla motorun keyfini çıkarıyorum.millet gibi satarken iyi paraya satıyım diyede kapımın önünde yatırmıyorum cayır cayır geziyorum.burda bir arkadaşda var 2006 model haysung sarı renkli adam daha 4bin km de yav ben yarın 16 bin bakımına gidecegim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:24 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:10 PM ----------

Alıntı thecoolzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/2009_garan...XQQdisplayitem

ustalar bi yorum da buraya yapın.

motorun içinden pek anladıgım soylenemez istanbulda tanıdıkta yok.izmirden gidip motoru almayı düşünüyoruz.2009 model garantisi de olduguna göre herşey garanti kapsamındamıdır?.motor yeni model zaten ama bi problem cıkarmı ?.motovizyon da saglam bi yermidir?.motoru alınca izmire gemiyle dönmeyi düşünüyodum o da iptal olmuş bu konu hakkında da bi bilgisi olan var mı? yada alternatif bi yöntem?.otobuslere sordum depoyu suyla yıkaman lazım hiç benzin kalmıcak falan dedi.o da bana skat geldi şimdi.bide devrilir otobuste falan.cok soru sordum kusura bakmayın
    kardeş bugün motovizyonda motoru gördüm gerçektende çok temiz duruyordu sadece sol sinyalin camı kırıktı.valla dış görnüşünden kazalı da toplanmış gibi bir his uyandırmadı bende bekir beye ve fuat ustaya güvenirim bir yanlışların görmedim şimdiye kadar ben bakarken bir iki kişi daha sordu motoru.bu arada bu ve başka forumlarda adından birazda olsa şaibeli olan motovizyon burası degil o kadıköydeki ortaklarıymış ayrılmışlar zaten hani o yüzden aklında bir soru işareti kalmasın.yanlız motovizyon artık yetkili servis degil sadece bayi konumunda şöyle yapabilirsin kuralkanı arayıp motorun şase ve motor numarasından garanti durumunu sor birde oradaya yakın bir yetkili servise motoru götürüp göstermek istedigini söyle garanti olayı için sonra bizim onayımız olmadan neden aldınız gibi bişeyle karşılaşma kuralkan bu garanti işlerini çok sıkı tutuyor.otobüs işi içinde önce muavinle şöyle tatlı bir muhabettin sonunda bir ellilik şıkıştıman lazım tabi taşıma üçreti dışnda sanırım onun içinde bir yüzlük alırlar. ilk seferde 800 km yol yapman hiç mantıklı olmaz zaten
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mehmetcim parça sorun olacagını sanmıyorum gerçi bazı parçalar kuralkan nın elnde yok yapım aşamasında diyor ama çıkma parça bulunuyor istanbulda.ben geçenlerde egzos kelepçe saçıyla aks somunu istedim kuralkandan 2 gün de istedigim servise teslim ettiler. odingil bujinin tırnak ayarını kaçırmıştır büyük ihtimal.enjekter temizleyiciyi bende ful depoya kutunun çeyregini koyuyorum fazla gelecegini sanmam merak etme.200 gs yi aklından çıkart ilk başlarda bende senin gibi aşırı titiz davranıyordum sonraları gittigim servisdeki ustanın olumlu yapıcı yaklaşımları sayesinde rahatladım valla motorun keyfini çıkarıyorum.millet gibi satarken iyi paraya satıyım diyede kapımın önünde yatırmıyorum cayır cayır geziyorum.burda bir arkadaşda var 2006 model haysung sarı renkli adam daha 4bin km de yav ben yarın 16 bin bakımına gidecegim
    adamım sen süpersin.valla içimi ferahlatıyorsun sırf sende de var diye bu motoru aldığıma seviniyorum bakalım yarın inşaallah benimde sorunum hallolur...iyi geceler valla bende gezmeyi çok seviyorum ama dükkandan ayrılamıyorum gün içerisinde bahane bulup bazen tur atıyorum pzar gününden beri 260 km yol yaptım

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    arkadaslar kanuni 250gtr mı yoksa hyo 250 gtr mi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar kanuni 250gtr mı yoksa hyo 250 gtr mi?
    İkisi de değil.S&T Kanuni gt250r

Hadi bakalım şimdi iyice karışsın kafan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler