Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    Alıntı vladimir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda NC 700x Almanya fiyatı 6230 eur =14.578.-TL, Almanya KDV oranı %19, yani motorun vergisiz satış fiyatı 12.250.TL(içinde kar marjı da var,Almanya'da ÖTV benzeri vergi yok ) Bu motoru Türkiyede ki bir bayinin ithal ettiğini düşünelim. 12.250.TL ÖTV matrahı olacak , %37 ÖTV oranı ile çarptığımızda; 16.783,31 TL KDV matrahı oluşur , KDV dahil rakam ise 19.800.-TL'dir.

Türkiyedeki bayi bu motoru 21.500 (KDV dahil ) satar ise KDV hariç tutarı 18.220.-TL olur. Bu bayinin kazancı motor başına ki burada varsayımımız nc700x'in Almanya'dan liste fiyatından alındığı pek tabiki Honda Global yerel distrübütöre daha ucuza verecektir. İşin özü mevcut durumda kazanç (18.220-16.783=) 1450.TL

Türkiye distrübütörü bu motoru Honda Globalden vergi hariç 12.250 değil de 11.000 TL'ye çekerse ki bence mantıklı senaryo budur. 15.070 ÖTV dahil rakam ,17780.-TL ise KDV dahil rakam olur(Tüketici satış fiyatı) bu durumda KDV dahil 21.500 KDV dahil , 18.220.-TL' KDV hariç motor satan bayinin-distribütörün kazancı (18.220-15.070) 3150.TL olur.

Alternatif olarak Tenere 660z öneriyorum. Ayrıca talep etmek lazım gelene razı olmamak lazım diye düşünüyorum. Honda bu motoru maksimum Türkiye'de 19.500 olarak fiyatlasaydı almayı düşünürdüm. CBF 1000 ise yurtdişı fiyatlara göre fiyat performans kralı.
    hondanın herkesi nc700 lendirmek gibi bir misyonu yok, her eve bir nc700, her genç bünyeye bir nc700 gibi bir misyonu da yok. Ben de onların yerinde olsam peynir ekmek gibi sattığım motoru daha ucuza fiyatlamaya çalışmazdım. Alternatifinize baktım, motoru bulmak için yazdığınızdan copy-paste yapmak zorunda kaldım çünkü hiiiç aklımda yer etmemiş bir motor. Sonuçta, bir tarafta nc700 varken, elbette kendini kanıtlamış fonksiyonel bir endurodur ama çekirgeye benzeyen bu motorla dışarıda gözükmek istemem. Bu motorun kullanıcıları zorla nc700 almamış, hepsi bu başlık altında memnuniyetlerini paylaşırken sizin bu motor bu kadar para etmez yaklaşımınız elbette rahatsız edici ve anlamsız olabilir. Ben cbf1000 kullanıyorum bana göre de f/p olarak mükemmel bir motor, diğer taraftan nc700 ile 3 litreli tüketimleri görünce imrenmiyor değilim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Anadolu yakasında oturan ve motosiklet elektrik aksamından anlayan bir arkadaşa asistanlık yaparaktan motorumda yapmak istediğim değişiklikler mevcut, yardımcı olabilecek olan var mı ? Bir de malum orta sehpa sanırım en çok yağlama için tercih ediliyor, bu sebeple orta sehpa parasına otomatik yağlama sistemi düşünüyorum, bu konuda önerileriniz nedir arkadaşlar ? En bilinen marka belli, Scottoil ama alternatifler var mıdır ve nelerdir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Yapmak istediğim değişikliği şimdiden söyleyeyim, beyaz çakar yaptırmayı düşünüyorum ve tek sebebi bir şekilde araba kullanmayı öğrenmiş olan toynaklı varlıklar beni farketsin. Motoru cuma günü teslim aldım, cumartesi toplam 100 km süren şehiriçi diyebileceğim bir tur yaptım ve Bakırköy sahilyolunda taksi kullanan bir toynaklı bana motosikletteki ABS'nin nasıl çalıştığını fiilen, yaşayarak öğrenme imkanı verdi. Yeri gelmişken buradan kendisine tekrar (çünkü hemen peşine düşüp sağa çektirip saygılarımı sundum) en derin hürmetlerimi pek nazik hislerimle bildirmeyi bir borç bilirim.

Alıntı reeper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anadolu yakasında oturan ve motosiklet elektrik aksamından anlayan bir arkadaşa asistanlık yaparaktan motorumda yapmak istediğim değişiklikler mevcut, yardımcı olabilecek olan var mı ? Bir de malum orta sehpa sanırım en çok yağlama için tercih ediliyor, bu sebeple orta sehpa parasına otomatik yağlama sistemi düşünüyorum, bu konuda önerileriniz nedir arkadaşlar ? En bilinen marka belli, Scottoil ama alternatifler var mıdır ve nelerdir?
    selam kardes,

ben anadolu yakasinda kadikoydeki eski adi ugurlu motor yeni adi platin motordan led ve elcik korumayi taktirmayi dusunuyorum fakat bu parcalari alirken ucuz olsun diye dusunuyorduk, taktirma parasi hic az degil bilmis ol. zincir yaglamaya gelince ben orta sehpa aldim cunku motoru herzaman yana birakamayacak yerlerde yasiyorum, orta sehpa bence motoru yaglamak icin degil motoru birakmak icin gerekli. otomatik tutoro marka zincir yaglayici siparisi verdim. en kapsamli seti turkiyeye 90GPB civarina gonderilebiliyor. henuz elime ulasmadi.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı toujours09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırmızı da kırmızı yani...kırmızısını gördüm.5 lira fazla olsun kırmızı olsun kardeş...Hayırlı olsun...
    Kırmızı alamadık malasef. Büyükte kayıp olmadı Griside güzelmiş.
    Bu motora her renk yakışıyor.

Daha fazla fotoğraf
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

DARKSTAR54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x K13- BMW 1200 GS 2008
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırmızı alamadık malasef. Büyükte kayıp olmadı Griside güzelmiş.
    Bu motora her renk yakışıyor.

http://www.motojektif.com/photos/blo...d3956fe2ea.jpg
    Daha fazla fotoğraf
    Siz elcik koruma arıyordunuz her halde ben acerbis in beyaz elcik korumasını 200 tl ye aldım bunun füme olanı da var sizin motora yakışır..

cihan54 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Evet motor bugün gazteye çıktı,haftasonuda bütün billboardlara çıkıcak nc700x satışları sayemde iyice artıcak gibi
    bu arad motora orta ayak taktım geçen gün biraz uğraştırdı beni grajda ama becerdim.Ve sübap ayarlarını kontrol ettim bir milim oynama yoktu.Taş gibi motormuş.Yanlız conta takımına 150 tl vermek acayip içime kooydu.En kısa zamanda almanyaya gittiğimde toplucam bütün yedek parçaları.
    _Uzay_ ve karapara bunu beğendiler.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı DARKSTAR54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz elcik koruma arıyordunuz her halde ben acerbis in beyaz elcik korumasını 200 tl ye aldım bunun füme olanı da var sizin motora yakışır..

http://d1304.hizliresim.com/18/b/ly1p2.jpg
    Hocam nerden aldın link verebilir misin?
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Forumdan Uzaklaştırıldı
    deyali arkadaş onu enduro marketten almış olabilir çünkü benim motordada siyahı var ben ordan almıştım.ve 200 tl civarıydı yalnız önermiyorum çünkü gerekli korumayı sunmuyor basit bir şey hatta kesinlikle önermiyor.Ben hard bir tane aldım haftasonu takıcam

DARKSTAR54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x K13- BMW 1200 GS 2008
    http://www.adamotorsiklet.com/detay.php?id=1214

ADA motosiklet sakaryadan internet üzerinden alabilirsin ellerinde fümesi var artı led döşeme imkenı da var ama ben yapmıyacam sinyallere bağlanabilir aslında yeni motor aldım diye bana 200 nakite verdi dostum satış fiyatı 230 tl ama çok yakışıyor...hem de malzeme kaliteli..

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.aliexpress.com/item/Universal-MOTORCYCLE-MOTOCROSS-DIRTBIKE-MX-ATV-HAND-GUARDS-LED-for-dual-road-handguards-As-Acerbis/520045759.html

Herşey dahil 70 liraya geldi evime kadar. Acerbis ile aynı kalite. Dünya para vermeyin boşuna

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Arkadaşlar elcik koruma olarak ne alırsanız alın, motoru yatırdığınızda manetin kırılmasını, elinize bir zarar gelmesini engelleyecek bir şey alın. Özetle içinde de metal bir çerçeve olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sertan doğru diyor diğerleri gereksiz süsden ibaret.Bende aynı hatayı yaptım ama ben metal sanıyordum için online alış veriş yaparak almıştım.İlk kez böyle tongaya düştüm.

Motosikleti
    honda vfr 1200 crosstourer dct
    Selamlar ,
    Ben de sonunda nc700x imi teslim aldim cumartesi gunu. Hatta deryali nickli arkadasla da bayide tanistik
    Pazar gunu sehirdisinda olmamdan pazartesi ve sali gunu de havalarin kotu olmasi sebebiyle bi turlu kullanamadim yeni motoru ama bugun baya bi kullandim. İlk izlenimlerim su sekilde;
    Oncelikle cbf150 den sonra acayip torklu geldi , basta biraz tirssam da alisinca cok keyifli olmaya basladi.
    Cok dengeli ve rahat bir surusu var. Aralardan derelerden cok rahat geciyor, gidon yuksekligi arabalarin yan aynasini kurtardigi icin baya avantaj sagliyor.
    Boyum 170 oldugu icin parmak ucu yere basmanin surus ve durus esnasinda cok bi dezavantajini yasamasamda park ettigim yerden geri geri cikis yaparken hele bide hafif rampaysa biraz sikinti yasiyorum. Ama cok buyuk sorun degil.
    Hiz olarak max 140 km yi gordum ve on siperligin alcak olmasi sebebiyle ruzgar biraz korkutuyor sanki.
    Bagaj olayi super, kaski ve eldiveni icine koyabilmek baya bi kolaylik sagliyor. Arka canta alsam mi almasam mi emin olamadim.
    Bu arada ilk depo benzin sonunda yakit tuketimim biraz fazla cikti 4,5 lt/100km ama sikisik trafikte baya bi dur kalk yaptim.
    Kasko icin sair sigortadan fiyat aldim , ferdi kaza sigortasi dahil 1570 tl.
    Genel olarak simdilik hersey cok guzel diyebilirim bakalim biraz km yaptikca degisen birşey olacak mi.
    Elestirecegim de 2 kucuk nokta var;
    1) vites gecisleri ayni cbf 150 gibi " tak-tuk" efektli
    2) kornasi da cbf150 ile ayni. Biraz daha tok bi sesi olsa iyiydi.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı twili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar elcik koruma olarak ne alırsanız alın, motoru yatırdığınızda manetin kırılmasını, elinize bir zarar gelmesini engelleyecek bir şey alın. Özetle içinde de metal bir çerçeve olsun.
    Arkadaşlar
    1) yukarıdaki tarife ve NC700x' e uygun elcik koruma marka model ismi bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

2) Dün motosikleti ilk kez kullandım, rodajda en fazla 110 km'ye çıktım. Ama rüzgar bu hızda bile etkiledi. Boyum 172 cm olup yaklaşık benimle aynı boyda olan ve ÖN CAMdan memnun olan arkadaşlardan ön cam tavsiyesi almak isterim. KISACA rüzgarı kesmek için hangi marka model ÖN CAM önerirsiniz.. Malum deneme yanılma ile çözmek için ilk önce ürünü almak lazım olmazsa para çöpe yeni deneme yöntem bu mudur? GİVİ ön cam tavsiye eder misiniz?
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Forumdan Uzaklaştırıldı
    givi al güzel,yada orjinalini al biraz daha ver ikiside güzel.Aynı boylardayız nerdeyse sorun yok yani.
    Elcik olarakda barkbuster ı al en iyisi o.
    Rodajda bol bol vites değiştir bu motorda devir çok önemli değil çünkü az çeviriyor.Ama motoru 45 50 dakikadan fazla kullanma.yormadan ısındırmadan motoru fazla yavaş yavaş alıştır.İlk çalıştırdığında direk yola koyulma,biraz ısınsın 3- dakka falan sora çık yola.Gül e güle kullan.
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı laylow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    givi al güzel,yada orjinalini al biraz daha ver ikiside güzel.Aynı boylardayız nerdeyse sorun yok yani.
    Elcik olarakda barkbuster ı al en iyisi o.
    Rodajda bol bol vites değiştir bu motorda devir çok önemli değil çünkü az çeviriyor.Ama motoru 45 50 dakikadan fazla kullanma.yormadan ısındırmadan motoru fazla yavaş yavaş alıştır.İlk çalıştırdığında direk yola koyulma,biraz ısınsın 3- dakka falan sora çık yola.Gül e güle kullan.
    cevaınız ve uyarılar için teşekkürler...Siz GİVİ ve HONDA kullandınız ikisinde de sorun yaşamadınız anladığım.. Ama durum buysa GİVİ'den sonra niye HOnda aldınız? Veya arkadaşlarınız motorlarında mı test ettiniz? Kusura bakmayın sizinle aynı boydaysak direk sizin memnun olduğunuzu almak istiyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:18 ----------

TEKNİK SORU: Arkadaşlar motosikleti alırken kombine fren sistemi var dolayısiyle arka frene basınca ön frende çalışıyor dediler. Normal motosikletlerde ön ve arka aynı anda sıkılıyor. Şimdi Nc700x kullanırkende bu alışkanlığı kaybetmemek için yaklaşık ön(%70) arka(%30) birlikte sıkacağız. Ama bu duruma CBS den dolayı ÖN FRENE bir artı daha gelecek oran ön fren oranı yaklaşık(kafadan atıyorum) %80-90 olacak , bu durun ön freni fazla asılmakla eş değer olursa kendimizi yerde buluruz.... Dün ön freni sıkarken korktum açıkcası .. Yardımlarınızı bekliyorum
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Motosikleti
    Honda NC 700 X
    [QUOTE=DARKSTAR54;2991508]Siz elcik koruma arıyordunuz her halde ben acerbis in beyaz elcik korumasını 200 tl ye aldım bunun füme olanı da var sizin motora yakışır..

Emre bu elcik korumada metal aksam var mı yoksa sadece plastik mi?

m.omer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevaınız ve uyarılar için teşekkürler...Siz GİVİ ve HONDA kullandınız ikisinde de sorun yaşamadınız anladığım.. Ama durum buysa GİVİ'den sonra niye HOnda aldınız? Veya arkadaşlarınız motorlarında mı test ettiniz? Kusura bakmayın sizinle aynı boydaysak direk sizin memnun olduğunuzu almak istiyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:18 ----------

TEKNİK SORU: Arkadaşlar motosikleti alırken kombine fren sistemi var dolayısiyle arka frene basınca ön frende çalışıyor dediler. Normal motosikletlerde ön ve arka aynı anda sıkılıyor. Şimdi Nc700x kullanırkende bu alışkanlığı kaybetmemek için yaklaşık ön(%70) arka(%30) birlikte sıkacağız. Ama bu duruma CBS den dolayı ÖN FRENE bir artı daha gelecek oran ön fren oranı yaklaşık(kafadan atıyorum) %80-90 olacak , bu durun ön freni fazla asılmakla eş değer olursa kendimizi yerde buluruz.... Dün ön freni sıkarken korktum açıkcası .. Yardımlarınızı bekliyorum
    Ben MRA Variotouringscreen taktırdım, şimdilik memnunum.
    https://www.mrashop.de/erp/catalog/navigationPath//1.Sortiment/0.html?mral=1&type=%283551%2C19%2C0%29&form=%28176 %2C20%2C0%29&spr=D
    Fren için söylenen şey yavaşlamak için arka fren, durmak için ön fren, ani duruşlar için ikisi birden diye anlatılmıştı...
    karapara bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Dostum öncelikle temel frenleme olayını pek bilmediğini anladım yazmandan.Bu tehlikeli bir durum.Motoru ön fren durdurur ama optimal duruş için her ikisinide dengeli şekilde kullanmalıyız.Burda kim ne kadar çok şey yazarsa yazsın bunu iyi eğitim almadan öğrenemezsin.

Gelelim camlara,ben camların her ikisinide takarak denedim.Hondada yakın arkadaşlarım motor camiası tanır beni.O yüzden fiyat performans olayına baktım ve giviyi aldım.Ama hondanınki daha şık duruyor bu gerçek.Şıklık peşinde değilim ama

Karapara sen ufak motordan bir anda geçmiş gibi duruyorsun büyük hacimliye.Bence hondaya git ufak bir eğitim al cidden çok faydalı.Hem güvenin artar hemde motorculuktan zevk alırsın.Motor güzel olduğu kadar tehlikeli çok tehlikeli bir uğraş.
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar
    1) yukarıdaki tarife ve NC700x' e uygun elcik koruma marka model ismi bilen varsa paylaşırsa sevinirim.
    2) Dün motosikleti ilk kez kullandım, rodajda en fazla 110 km'ye çıktım. Ama rüzgar bu hızda bile etkiledi. Boyum 172 cm olup yaklaşık benimle aynı boyda olan ve ÖN CAMdan memnun olan arkadaşlardan ön cam tavsiyesi almak isterim. KISACA rüzgarı kesmek için hangi marka model ÖN CAM önerirsiniz.. Malum deneme yanılma ile çözmek için ilk önce ürünü almak lazım olmazsa para çöpe yeni deneme yöntem bu mudur? GİVİ ön cam tavsiye eder misiniz?
    Benim kullandığım elcik korumadan ya da yenisinden alabilirsin.

http://shop.sw-motech.com/cgi-bin/co...typid=95019748

http://shop.sw-motech.com/cgi-bin/co...typid=95019828

Her 2sini de Türkiye'de Motoplus satıyor.

Rüzgar için ben Honda Tur camı kullanıyorum. Boyum 1.83 ve hiçbir sıkıntım yok.
    karapara bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler